Cryogenic pet 10.7.2015 02:22

Jel stvarno bitno gdje i kako čovjek zaradi pare? Bitno je da se dođje do para, netko na lakši način, netko na teži, uvijek bilo i bit će. Nisam fan youtube gameplay videa ni njega, ali njemu svaka čast, čovjek uspio u životu radeći ono što voli.

overhaul pet 10.7.2015 04:42
Shamrock kaže...

Ljubomorne duše mogu da mu ga...


 Zašto svaka (konstruktivna) kritika sistema (ne dečka, briga većinu komentatora 
ovdje za njega i njegove prihode) završi na tim infantilnim poštapalicama? Na Bug portalu?
Ono nismo u dječjem vrtiću, nismo na sportskoj rubrici indexa, dakle kakva je to komunikacija?
Nije on nikome ukrao novac, i nije kriminalac ni zlikovac. Naravno da je i gledanje
nogometaša ili pjevaljke koja glumi da pjeva na playback vrijednosno jednaka njemu, 
ali ono što njega razlikuje je ovisnost od yt algoritama za promoviranje.
Ja recimo ne volim ovo što je youtube uveo, da mi bez mojeg pristanka
nastavi sa slijedećim klipom koji oni predlažu u nekakvoj svojoj play listi.
Ne volim da nakon što kliknem ovdje tog pewdiepie desna strana prijedloga za moj profil
postane puna takvih "we suggest". Zbog toga on nemora više nikakav trud ulagati, jer
mu sada 90% promocije radi sam YT. Zbog tih i takvih stvari više volim vimeo, ali naravno
ne preklapa im se sadržaj, tj. zbog masovnosti često su neke stvari samo na yt.
Mislim da vas je vrlo malo
pogledalo video koji je linkao palesamnasvijetu, pa da pomognem, 
objašnjenje počinje na https://youtu.be/EgMqhEMhVV8?t=5m24s
I ponovno , kako nisam gladan, u dugovima, propao, pošto ne živim od yt,
ne promoviram se tamo, ne reklamiram sebe, ne vidim zašto bih bio ljubomoran. 

D3ViL sri 19.8.2015 17:20
passat kaže...
Fannion kaže...

... ali mi smeta kada su ljudi ljubomorni na njegovu zaradu i njegov novac...

Pa naravno da sam ljubomoran. Netko danas-sutra zavrsi doktorat, zna tecno nekoliko programskih jezika, ima radnog iskustva i radi za placu od 7.5 tisuca kuna, a on se krevelji, ne cini nikakvu uslugu drustvu i lupa 7.5 milijuna. 

I jos da ne spominjem kako na yt-u postoji milijun boljih kanala, koji recimo imaju edukacijsku svrhu i koji time zasluzuju daleko vecu popularnost i zaradu nego on.

 

@Danny, slazem se da se napatio. Ali to opet ne znaci da zasluzuje toliki novac. Ja se mogu napatit i zurit u sunce 5 sati na dan i to onda stavit na yt. Nitko ne moze opovrgnut da se nisam napatio, ali se moze diskutirat jel taj sadrzaj dostojan tolike "slave" i novca. Patnja i zasluga is not ==.

 Rece ti ovo i onda upalis TV i gledas nekog kretena kako po livadi suta loptu i zaradi daleko vise od PewdiePie a nezna ni upaliti kompjuter a gdje da ima doktorat. . ., mozda ni osnovnu nije zavrsio al to je dovoljno "mainstream" da je OK i cool!
To sto ti, ja ili 99.99% ljudi ovdje nije u stanju napraviti proizvod i plasirati ga na trziste pa postati popularni nebi trebalo biti razlog da placemo jel? Jel tebi netko brani da i ti pokusas sto i on? Ako ti je on glup zbog svog sadrzaja (iskreno i meni je) plasiraj ti brate kvalitetnij pa budi jos veci frajer!