Old Iggy pet 13.4.2012 15:21
segregator kaže...

 

Imam i ženu i djecu, al nemam kredite, jer kako rekoh,

znam kako sistem radi iznutra {#}

 

A prva je bila 6600 prije 12 godina, sad sam tek dogurao do 5000

na novom poslu :)

Bome si stvarno bio pod presingom. {#}

woodgamesfx pet 13.4.2012 15:26
Old Iggy kaže...

 

To kad netko sam uči i misli da zna je malčice bolja solucija od VSS-a koji je izašao s faksa i misli da zna. {#}

A ovaj linuksaš je miran - on ionako više nikad neće tražiti posao preko oglasa niti će ga ikad itko pitati da li je SSS ili ne - osim ako neće opet ići u neku državnu ili sličnu firmu, što se baš ne viđa često.

 

Da ali ti ideš level dalje ja ti kažem kako je to kada si u poziciji konkurirati za posao pri početku karijere  s time da je banka privatna pa opet ima stroge formalne propise.

 

 

Tonči kaže...

Što ti to znači "samouk"? Jesi ikad bio na faksu? Tamo nisi samouk? Netko te nešto nauči tako da ti ulije u glavu? 

 

Zašto tjeraš mak na konac? kada znam da si dovojno bistar da znaš što znaći samouk van institucije.

 

Tonči pet 13.4.2012 15:31

Ako je netko samouk, a to je odradio kvalitetno, ne mora biti ništa lošiji od fakultetski obrazovanog. Nužno. Međutim, samoukost i znanje imaju jako širok prostor za definiciju pa se na oglase za inženjerske poslove javlja baš svatko. Ali baš svatko, a i često ih radi baš svatko. Ona edukacija na faksu te prisili na edukaciju u određenim segmentima, ali kad te nešto zanima ili ti treba, ionako ćeš taj segment naučiti (barem bi trebalo) više od onoga što se traži na faksu.

segregator pet 13.4.2012 15:32
Nehaj007 kaže...

Sorry Segragator, profesionalna deformacija državne firme. Po mom iskustvu, tko se žali na manjak informatičara, žali se na manjak jeftinih i lakodostupnih.

 

 

 

 

Sorry za što?

 

Informatičara ima OGROMAN manjak, ali je još veći manjak institucija

i firmi koje uopće kuže da im informatičari trebaju, i kako ih najbolje iskoristiti,

jednostavno zato što rodijački managerski kadar i ne zna čemu ta

računala uopće služe

segregator pet 13.4.2012 15:35
Old Iggy kaže...
segregator kaže...

 

Imam i ženu i djecu, al nemam kredite, jer kako rekoh,

znam kako sistem radi iznutra {#}

 

A prva je bila 6600 prije 12 godina, sad sam tek dogurao do 5000

na novom poslu :)

Bome si stvarno bio pod presingom. {#}

 

Presing je bio takav da sam u 3 godine odradio sve subote, nedjelje i praznike (period '93-'95)

i bio slobodan samo za jedan Božić koji nam je kolega iz Unisysa (inače simpa Sikh, vječito

sa turbanom na glavi) izborio

 

Par mjeseci u gardi na Tulovim gredama (uvjerljivo najgori teren u Hr) sam dočekao kao odmor

woodgamesfx pet 13.4.2012 15:38
Tonči kaže...

Ako je netko samouk, a to je odradio kvalitetno, ne mora biti ništa lošiji od fakultetski obrazovanog. Nužno. Međutim, samoukost i znanje imaju jako širok prostor za definiciju pa se na oglase za inženjerske poslove javlja baš svatko. Ali baš svatko, a i često ih radi baš svatko. Ona edukacija na faksu te prisili na edukaciju u određenim segmentima, ali kad te nešto zanima ili ti treba, ionako ćeš taj segment naučiti (barem bi trebalo) više od onoga što se traži na faksu.

 

Da ali postoji formalna selekcija pri kojoj se traži formalna potvrda tebe kao takvog  znaći nulti predujvijet za bilo što, a on je jedino vidljiv u formi diplome, zato kažem da u 99% slučajeva kada su u pitanju velike firme šansa da bez tog predujveta dobiješ posao su ravne nuli, jer kako kažem otpilit će te u prvom koraku.

Tvoje predznanje bez formalne potvrde je big nothing , ako se kod nas želiš zaposliti u velikoj kompaniji, državnoj ili privatnoj.

Najveća nesereća koja te može pogoditi jest da se zaposliš kao niže kvaificirani radnik, ali onda češ osjetit platne razrede, tako da ono opet nula bodova.

 

Old Iggy pet 13.4.2012 15:40
segregator kaže...

 

Presing je bio takav da sam u 3 godine odradio sve subote, nedjelje i praznike (period '93-'95)

i bio slobodan samo za jedan Božić koji nam je kolega iz Unisysa (inače simpa Sikh, vječito

sa turbanom na glavi) izborio

 

Par mjeseci u gardi na Tulovim gredama (uvjerljivo najgori teren u Hr) sam dočekao kao odmor

A to je već idiotarija. {#}

Tulove grede? Bio si gore? Što nije gore bio MUP?

segregator pet 13.4.2012 15:41
Old Iggy kaže...
segregator kaže...

 

Presing je bio takav da sam u 3 godine odradio sve subote, nedjelje i praznike (period '93-'95)

i bio slobodan samo za jedan Božić koji nam je kolega iz Unisysa (inače simpa Sikh, vječito

sa turbanom na glavi) izborio

 

Par mjeseci u gardi na Tulovim gredama (uvjerljivo najgori teren u Hr) sam dočekao kao odmor

A to je već idiotarija. {#}

Tulove grede? Bio si gore? Što nije gore bio MUP?

 

Nije, nego mi i Tigrovi (otprilike u periodu kad je Tomljanović poginuo)

vlad0 pet 13.4.2012 15:45
woodgamesfx kaže...
Niti jedna ozbiljnije tvrtka neće uzeti programera s ulice te u pravilu ako imaš samoukog programera i jednog diplomca s fera/foia isl.  99% je zicer da će diplomac dobit posao, a ovaj može whitehatat ili blackhatat od jutra do sutra.

Najvjerojatnije spomenuti samouki  neće niti doć do prilike za razgovor jer će teta u kadrovskoj njegovu molbu poslat u junk mail.

Znaći diplomica u ruke pa onda razgovor za neko ozbiljnije zaposlenje.

 

Kad sam rekao "s ulice", nisam to mislio doslovno (u slučaju da nije bilo dovoljno jasno)... S ulice = čovjek koji trenutno nije zaposlen.

 

A što se ove situacije s VSS-om i 99% zicreom tiče, mogu te samo pitati na osnovu čega temeljiš svoje tvrdnje? Jesi li se ikada nalazio s druge strane stola na razgovorima za posao? I kasnije pratio te ljude? Ja sam iskreno već jako, jako umoran od nadobudnih novopečenih VSS-ova koji, kad ih baciš u uzburkano more realnih projekata i rokova, potonu kao kamen do dna. Znam da većim dijelom nisu oni sami krivi za to, ali... Ali situacija je iz godine u godinu sve gora i gora (jer fakulteti kaskaju za realnim sektorom sve više i više) i bespredmetno je uopće raspravljati o zapošljavanju novopečenih VSS-ova koji (a ovo je ključno!) žive u uvjerenju da su stručnjaci u svojem području. VSS-ovi koji su svjesni da zapravo i ne znaju puno toga po izlasku s faksa, ali su i dalje spremni raditi na sebi, na razgovorima će ipak proći puno bolje od ovih prvih.

 

I ako baš želiš iskreno, da mi sa takvim stavom kojeg ispoljavaš u zadnjih nekoliko postova kojim slučajem dođeš na razgovor na posao, vjerojatno bi se vrlo brzo pozdravili i zaželio bih ti puno uspjeha negdje drugdje. Ništa osobno, riječ je o isključivo o jednostavnoj racionalizaciji početnih ulaganja u novog radnika i očekivanog povrata od istih. To osim love uključuje i živce ljudi koji će morati raditi s njim (a uvijek treba misliti na duševno zdravlje starosjedioca u firmi jer oni jedini donose ono prvo).

 

Što se teta u kadrovskoj tiče... Tete koje se time bave kod nas su jako dobro upoznate s time da nemaju što one samostalno odlučivati o tome koja molba ide u smeće, a koja ne. I to iz jednog vrlo jednostavnog razloga: nisu kompetentne za donošenje takvih odluka. Posredno, takva politika je jedan od razloga zbog toga naš profit iz godine u godinu raste, tvrtka se širi, a otvaraju nam se i potpuno nova tržišta - biramo prave ljude ili barem pokušavamo to činiti.

 

Ali da ne bi bilo zabune: postoje i HR odjeli koji imaju dovoljno kompetencija za donošenje takvih odluka, jednako kao što postoje i HR odjeli koji ih nemaju, a ipak se bave tim rabotama. Čemu takve razlike? Pa sve to prvenstveno ovisi o aktualnoj politici tvrtke i ljudima koji rade na tim mjestima i onima koji su ih tamo postavili. Nekakvo dublje značenje ne postoji. Ja bih recimo isto volio imati HR odjel koji bi mogao kvalitetno odraditi prvo filtriranje, ali nemam ga pa smo situaciju prilagodili raspoloživim resursima (a tete su s druge strane odlične na ostalim poljima kojima se bave, pa smo tu i dalje u plusu).

Old Iggy pet 13.4.2012 15:48
segregator kaže...

 

Nije, nego mi i Tigrovi (otprilike u periodu kad je Tomljanović poginuo)

Da, Tigrovi, MUP je bio samo za operaciju Maslenica, ako se ne varam...

 

Ali ako ništa drugo imao si dobar pogled. {#}

vlad0 kaže...

A što se ove situacije s VSS-om i 99% zicreom tiče, mogu te samo pitati na osnovu čega temeljiš svoje tvrdnje? Jesi li se ikada nalazio s druge strane stola na razgovorima za posao? I kasnije pratio te ljude? Ja sam iskreno već jako, jako umoran od nadobudnih novopečenih VSS-ova koji, kad ih baciš u uzburkano more realnih projekata i rokova, potonu kao kamen do dna.

Potpis...

woodgamesfx pet 13.4.2012 15:49
Tonči kaže...

Samo zaboravljaš da će te u Hrvatskoj i kao VSS-a mnogi prijaviti kao NKV i kao SSS. O tome da te neće ni željeti kao dr.sc. ne treba ni govoriti.

 

Možda u malim firmama, ali u veilkim kompanijama sigurno neće, npr. jedna frendica/poznanica koja nije ništa osobito u programiranju prima plaću oko 15 K kuna za poslove programiranja u jednoj banci, s time da joj it uopće nije struka već prirodne znanosti , tako da ono, jedna frend je istina Bog radio u Siemensu kao pripravnik nakon faksa za neki minimalac, ali je za godinu dvije tu plaču uduplao, pošto je automatičar otišao je van.

 

 

woodgamesfx pet 13.4.2012 15:54
vlad0 kaže...

 

Kad sam rekao "s ulice", nisam to mislio doslovno (u slučaju da nije bilo dovoljno jasno)... S ulice = čovjek koji trenutno nije zaposlen.

 

A što se ove situacije s VSS-om i 99% zicreom tiče, mogu te samo pitati na osnovu čega temeljiš svoje tvrdnje? Jesi li se ikada nalazio s druge strane stola na razgovorima za posao? I kasnije pratio te ljude? Ja sam iskreno već jako, jako umoran od nadobudnih novopečenih VSS-ova koji, kad ih baciš u uzburkano more realnih projekata i rokova, potonu kao kamen do dna. Znam da većim dijelom nisu oni sami krivi za to, ali... Ali situacija je iz godine u godinu sve gora i gora (jer fakulteti kaskaju za realnim sektorom sve više i više) i bespredmetno je uopće raspravljati o zapošljavanju novopečenih VSS-ova koji (a ovo je ključno!) žive u uvjerenju da su stručnjaci u svojem području. VSS-ovi koji su svjesni da zapravo i ne znaju puno toga po izlasku s faksa, ali su i dalje spremni raditi na sebi, na razgovorima će ipak proći puno bolje od ovih prvih.

 

I ako baš želiš iskreno, da mi sa takvim stavom kojeg ispoljavaš u zadnjih nekoliko postova kojim slučajem dođeš na razgovor na posao, vjerojatno bi se vrlo brzo pozdravili i zaželio bih ti puno uspjeha negdje drugdje. Ništa osobno, riječ je o isključivo o jednostavnoj racionalizaciji početnih ulaganja u novog radnika i očekivanog povrata od istih. To osim love uključuje i živce ljudi koji će morati raditi s njim (a uvijek treba misliti na duševno zdravlje starosjedioca u firmi jer oni jedini donose ono prvo).

 

Što se teta u kadrovskoj tiče... Tete koje se time bave kod nas su jako dobro upoznate s time da nemaju što one samostalno odlučivati o tome koja molba ide u smeće, a koja ne. I to iz jednog vrlo jednostavnog razloga: nisu kompetentne za donošenje takvih odluka. Posredno, takva politika je jedan od razloga zbog toga naš profit iz godine u godinu raste, tvrtka se širi, a otvaraju nam se i potpuno nova tržišta - biramo prave ljude ili barem pokušavamo to činiti.

 

Ali da ne bi bilo zabune: postoje i HR odjeli koji imaju dovoljno kompetencija za donošenje takvih odluka, jednako kao što postoje i HR odjeli koji ih nemaju, a ipak se bave tim rabotama. Čemu takve razlike? Pa sve to prvenstveno ovisi o aktualnoj politici tvrtke i ljudima koji rade na tim mjestima i onima koji su ih tamo postavili. Nekakvo dublje značenje ne postoji. Ja bih recimo isto volio imati HR odjel koji bi mogao kvalitetno odraditi prvo filtriranje, ali nemam ga pa smo situaciju prilagodili raspoloživim resursima (a tete su s druge strane odlične na ostalim poljima kojima se bave, pa smo tu i dalje u plusu).

 

Prvo molim te pošalji mi samo hint koja je firma pa tako da ako nedaj Bože budem morao tražiti posao a niti ne dolazim na razgovor čisto da si uštedimo vrijeme.

 

Drugo sa svime se slažem što si rekao i da tako bi trebalo bit, samo ja imam drugačija iskustva osobno i od kruga ljudi koje poznajem.

 

 

Test user pet 13.4.2012 15:57
Tonči kaže...

Samo zaboravljaš da će te u Hrvatskoj i kao VSS-a mnogi prijaviti kao NKV i kao SSS. O tome da te neće ni željeti kao dr.sc. ne treba ni govoriti.

kao prvo, to nije istina....

 

ali je istina da ti nece dati placu sukladno usavrsavanju, a treca je stvar kakav stupanj usavrsavanja je potrebno za neko mjesto......

 

npr: za servisera vulgaris u nekom shopu je dovoljno NKV, uvijek zaposljavaju SSS ili kad-kad VSS i uvijek ce te prijavit onako kako ti pise u knjizici. Tocka.

cekpi pet 13.4.2012 15:57
woodgamesfx kaže...
Tonči kaže...

Samo zaboravljaš da će te u Hrvatskoj i kao VSS-a mnogi prijaviti kao NKV i kao SSS. O tome da te neće ni željeti kao dr.sc. ne treba ni govoriti.

 

Možda u malim firmama, ali u veilkim kompanijama sigurno neće, npr. jedna frendica/poznanica koja nije ništa osobito u programiranju prima plaću oko 15 K kuna za poslove programiranja u jednoj banci, s time da joj it uopće nije struka već prirodne znanosti , tako da ono, jedna frend je istina Bog radio u Siemensu kao pripravnik nakon faksa za neki minimalac, ali je za godinu dvije tu plaču uduplao, pošto je automatičar otišao je van.

 

 

 svatko od nas zna barem jednu osobu na koju smo barem malo zavidni ili na plaću ili na radno vrijeme ili na radnu okolinu ili na sam posao tj nedostatak istog no to nikako ne znači da je svima tako i da svi sa osrednjim znanjem imaju plaće peteroznamenkaste plaće

Test user pet 13.4.2012 16:02
woodgamesfx kaže...
Tonči kaže...

Samo zaboravljaš da će te u Hrvatskoj i kao VSS-a mnogi prijaviti kao NKV i kao SSS. O tome da te neće ni željeti kao dr.sc. ne treba ni govoriti.

 

Možda u malim firmama, ali u veilkim kompanijama sigurno neće, npr. jedna frendica/poznanica koja nije ništa osobito u programiranju prima plaću oko 15 K kuna za poslove programiranja u jednoj banci, s time da joj it uopće nije struka već prirodne znanosti , tako da ono, jedna frend je istina Bog radio u Siemensu kao pripravnik nakon faksa za neki minimalac, ali je za godinu dvije tu plaču uduplao, pošto je automatičar otišao je van.

 

 

 gle, mozes bit pametniji od gatesa al ako dodes na razgovor u odijelu i s crnim ispod nokta na palcu desne ruke.....no thanx.

 

znanje kandidata se uglavnom provjerava na trecem krugu razgovora.....prvo treba proci 2 kruga da bi dao znanje.....

woodgamesfx pet 13.4.2012 16:03
cekpi kaže...

 svatko od nas zna barem jednu osobu na koju smo barem malo zavidni ili na plaću ili na radno vrijeme ili na radnu okolinu ili na sam posao tj nedostatak istog no to nikako ne znači da je svima tako i da svi sa osrednjim znanjem imaju plaće peteroznamenkaste plaće

 

Ovo s poznanicom nije zavist nego fact, a nažalost znam dosta takvih i sličnih slučaja, ali iskreno to me ne zanima previše. 

 

woodgamesfx pet 13.4.2012 16:05
Test user kaže...

 

 

 gle, mozes bit pametniji od gatesa al ako dodes na razgovor u odijelu i s crnim ispod nokta na palcu desne ruke.....no thanx.

 

znanje kandidata se uglavnom provjerava na trecem krugu razgovora.....prvo treba proci 2 kruga da bi dao znanje.....

 

Možda je čovjek malo prije praznio spremnik s otpadnim tonerom ?

 

Pa to i ja kažem prvo treba doć do prvog kruga.

cekpi pet 13.4.2012 16:06
woodgamesfx kaže...
cekpi kaže...

 svatko od nas zna barem jednu osobu na koju smo barem malo zavidni ili na plaću ili na radno vrijeme ili na radnu okolinu ili na sam posao tj nedostatak istog no to nikako ne znači da je svima tako i da svi sa osrednjim znanjem imaju plaće peteroznamenkaste plaće

 

Ovo s poznanicom nije zavist nego fact, a nažalost znam dosta takvih i sličnih slučaja, ali iskreno to me ne zanima previše. 

 

 nije poanta u zavisti nego u tome da jedna lasta ne čini proljeće

vlad0 pet 13.4.2012 16:14
woodgamesfx kaže...

Prvo molim te pošalji mi samo hint koja je firma pa tako da ako nedaj Bože budem morao tražiti posao a niti ne dolazim na razgovor čisto da si uštedimo vrijeme.

 

Drugo sa svime se slažem što si rekao i da tako bi trebalo bit, samo ja imam drugačija iskustva osobno i od kruga ljudi koje poznajem.

 

Bolje da ne sudimo jedan o drugom isključivo na temelju postova s foruma. To ne mora biti cijela slika (najčešće i nije). {#}

 

Ne tvrdim da ovo što ti govoriš možda ne vrijedi u tvojem slučaju, ali ako si se djelomično ili potpuno razočarao u tome svemu (barem sam takav dojam dobio), možda je vrijeme za promjenu pogleda na stvari? Osobno, mišljenja sam kako si čovjek nikad ne bi trebao svjesno zatvarati vrata najrazličitijim mogućnostima jer u konačnici ionako ne možeš znati što te u životu čeka. I možda će zvučati kao izlizani klišej, ali na kraju je sve to stvar stava kojeg zauzmeš (ne mislim na tebe osobno, pričam posve općenito).

woodgamesfx pet 13.4.2012 16:22
vlad0 kaže...

 

Bolje da ne sudimo jedan o drugom isključivo na temelju postova s foruma. To ne mora biti cijela slika (najčešće i nije). {#}

 

Ne tvrdim da ovo što ti govoriš možda ne vrijedi u tvojem slučaju, ali ako si se djelomično ili potpuno razočarao u tome svemu (barem sam takav dojam dobio), možda je vrijeme za promjenu pogleda na stvari? Osobno, mišljenja sam kako si čovjek nikad ne bi trebao svjesno zatvarati vrata najrazličitijim mogućnostima jer u konačnici ionako ne možeš znati što te u životu čeka. I možda će zvučati kao izlizani klišej, ali na kraju je sve to stvar stava kojeg zauzmeš (ne mislim na tebe osobno, pričam posve općenito).

 

Ja sam jednom u životu imao ulogu selektirati ljude za neki posao i to je bilo na zamolbu bivšeg šefa kada sam odlazio iz firme da nađem čovjeka koji če preuzeti dio mojih poslova i mogu reć da mi se to nije nimalo svidjelo zato što sam imao grč da nekome skračivam mogučnost da radi, a opet s druge strane stavljat svoje ime za nekoga tj. potvrdit da je taj i taj sposoban.

 

Inače slažem se , ali ja samo kažem kako stvari funkcioniraju točnije kako sam ja iz osobnog i i iz iskustva bliže okoline vidio kako funkcionira selekcija kandidata.

 

mario.L_hr sub 14.4.2012 10:45
Nitro233 kaže...

a što je  sa početničkim plaćama u IT-u na kopnu?Sama me struka jako zanima iako mislim da ne bi tu nasao posla,bar ne povoljan ko na moru zato jer bi ko početnik kadet na MSC-a imao 2000€.. :/

 

Drži se ti mora.
kokek ned 15.4.2012 19:56
vlad0 kaže...
woodgamesfx kaže...
Niti jedna ozbiljnije tvrtka neće uzeti programera s ulice te u pravilu ako imaš samoukog programera i jednog diplomca s fera/foia isl.  99% je zicer da će diplomac dobit posao, a ovaj može whitehatat ili blackhatat od jutra do sutra.

Najvjerojatnije spomenuti samouki  neće niti doć do prilike za razgovor jer će teta u kadrovskoj njegovu molbu poslat u junk mail.

Znaći diplomica u ruke pa onda razgovor za neko ozbiljnije zaposlenje.

 

Kad sam rekao "s ulice", nisam to mislio doslovno (u slučaju da nije bilo dovoljno jasno)... S ulice = čovjek koji trenutno nije zaposlen.

 

A što se ove situacije s VSS-om i 99% zicreom tiče, mogu te samo pitati na osnovu čega temeljiš svoje tvrdnje? Jesi li se ikada nalazio s druge strane stola na razgovorima za posao? I kasnije pratio te ljude? Ja sam iskreno već jako, jako umoran od nadobudnih novopečenih VSS-ova koji, kad ih baciš u uzburkano more realnih projekata i rokova, potonu kao kamen do dna. Znam da većim dijelom nisu oni sami krivi za to, ali... Ali situacija je iz godine u godinu sve gora i gora (jer fakulteti kaskaju za realnim sektorom sve više i više) i bespredmetno je uopće raspravljati o zapošljavanju novopečenih VSS-ova koji (a ovo je ključno!) žive u uvjerenju da su stručnjaci u svojem području. VSS-ovi koji su svjesni da zapravo i ne znaju puno toga po izlasku s faksa, ali su i dalje spremni raditi na sebi, na razgovorima će ipak proći puno bolje od ovih prvih.

 

I ako baš želiš iskreno, da mi sa takvim stavom kojeg ispoljavaš u zadnjih nekoliko postova kojim slučajem dođeš na razgovor na posao, vjerojatno bi se vrlo brzo pozdravili i zaželio bih ti puno uspjeha negdje drugdje. Ništa osobno, riječ je o isključivo o jednostavnoj racionalizaciji početnih ulaganja u novog radnika i očekivanog povrata od istih. To osim love uključuje i živce ljudi koji će morati raditi s njim (a uvijek treba misliti na duševno zdravlje starosjedioca u firmi jer oni jedini donose ono prvo).

 

Što se teta u kadrovskoj tiče... Tete koje se time bave kod nas su jako dobro upoznate s time da nemaju što one samostalno odlučivati o tome koja molba ide u smeće, a koja ne. I to iz jednog vrlo jednostavnog razloga: nisu kompetentne za donošenje takvih odluka. Posredno, takva politika je jedan od razloga zbog toga naš profit iz godine u godinu raste, tvrtka se širi, a otvaraju nam se i potpuno nova tržišta - biramo prave ljude ili barem pokušavamo to činiti.

 

Ali da ne bi bilo zabune: postoje i HR odjeli koji imaju dovoljno kompetencija za donošenje takvih odluka, jednako kao što postoje i HR odjeli koji ih nemaju, a ipak se bave tim rabotama. Čemu takve razlike? Pa sve to prvenstveno ovisi o aktualnoj politici tvrtke i ljudima koji rade na tim mjestima i onima koji su ih tamo postavili. Nekakvo dublje značenje ne postoji. Ja bih recimo isto volio imati HR odjel koji bi mogao kvalitetno odraditi prvo filtriranje, ali nemam ga pa smo situaciju prilagodili raspoloživim resursima (a tete su s druge strane odlične na ostalim poljima kojima se bave, pa smo tu i dalje u plusu).

 U pravu si totalno, u moje doba kad sam trazio posao sa SSS ali sa 5+ godina iskustva sam na svakom razgovoru dosao do zadnjeg kruga gdje bi u detalje testiranje bilo gdje bi ostali najcesce par ljudi da se pregovara u detalje. Tako sam i promjenio 3 firme u 5 mjeseci dok nisam nasao ozbiljnu firmu u kojoj sam radio ljepo i sa uzitkom. Ali iako traze mnogi VŠS slobodno dodjes sa SSS i razvalis CV i razgovor i onda se zamisle i bace te u vatru jacu nego onog sa FER-a (svaka cast ljudima sa FER-a, da sam sposoban zavrsio bi ga i sam) i onda kad rjesis neki petljanac na nacin na koji ni oni nisu razmisljali sve ostalo padne u drugi plan.

 

Tolko od moga iskustva sa negdje 2 god razgovora i testiranja u RH. Vani je to bilo puno jednostavnije nekako neznam, islo je glatko i pocelo se raditi dosta bez muke.

Nehaj007 pon 16.4.2012 10:09

 

 

 

 

"Sorry za što?

 

Informatičara ima OGROMAN manjak, ali je još veći manjak institucija

i firmi koje uopće kuže da im informatičari trebaju, i kako ih najbolje iskoristiti,

jednostavno zato što rodijački managerski kadar i ne zna čemu ta

računala uopće služe"

 

Proizvodnja i firme (institucija imamo boli glava) propadaju uglavnom zbog nemogučnosti da se održe u situaciji gdje im se oporezije sve živo.

Pa tako ni informatičari nemaju (kao ni ostali u proizvodnom sektoru) baš gdje raditi, dakle http://danas.net.hr/hrvatska/ne-zavaravajte-se-ni-za-informaticare-nema-posla-u-struci nije ništa šokantno. U njemačkoj kad kažu rečenicu "Nedostaje nam informatičara!" počnu ih uvozit na tisuće. Ovdje je to više floskula, tipa fali novih radnih mjesta ili trudnica...