djigibao sri 24.12.2014 16:26
Davor kaže...
chutac kaže...

Bome si dosta toga probao.

Ja tražim DAC za svoju AudioTechnicu pa mi ne trebaju izlazi za zvučnike jer i ovako imam 5.1, a oni DAC-ovi koji podržavaju 5.1 su skuplji od mojih zvučnika pa mi se ne isplati :)

Niti imam, niti namjeravam dati više od 200 eura za DAC. Nisam neki audiofil, a rado bih fizičku kontrolu glasnoće za slušalice i komociju gašenja DAC-a umjesto prekopčavanja slušalica i zvučnika.

Do sad sam imao Creative USB zvučnu ali sam ju odbacio jer ima lošije performanse od integrirane(naglašen bas, ostatak muljav), a budem probao Audinst nešto što će mi buraz donest da vidim jel mi se isplati ići na DAC. 

 

Sad se radujem novom Bugu zbog te dvije recenzije :)  Tj. Više zbog Fiio-a nego Denona jer je preskup za mene. {#}

 

 

Budući da možda odem po DAC prije novog Buga, možeš li još samo reći kako radi onaj Bass booster na FiiO-u? :)

Neki kažu da radi dobro, neki da zamulja ostatak.

 

 

AT M50/M50x? Za to bi ti ovaj FiiO mogao biti idealan. Dosta neutralne sluške, meni osobno malo šuplje (volim "mesnatiji" zvuk), tako da bi ovaj blagi bass boost po meni super sjeo. Prvi FiiO E10 je imao muljav bass boost, ali kod ovog novog modela (E10K) kojeg trenutno koristim je iznenađujuće dobro izveden. Jako suptilno podeblja najdublje tonove, bez ikakvog širenja na srednje, tako da ti zvuk ostaje jednako čist, samo dobiješ malo dodatnog udara. Toliko mi se sviđa kako su to napravili da ga na kraju držim cijelo vrijeme uključenog, unatoč tome što sam se uvijek grozio svih vrsta boostova :) Naravno, za sluške koje već imaju jak bas (poput Denon AH-D1100 koje sam koristio prije ovih Shureovih) stvar je beskorisna.

 

Mene bi interesirao neki best buy oko 1000k, da li bi to bio HRT Music Streamer II ili NuForce UDAC3 ili nesto treće/cetvrto?

Trebao bi imat izlaz prema pojacalu (na kojem su Boston Acoustics A26) i izlaz za slusalice (ovo je manje bitno).

 

Zahvaljujem  {#}

Antropofob sri 24.12.2014 16:58

 bubble je težak hipsteraj, kupiš britta klon u kauflandu za 100 kuna, filter je 30 kuna, s njime cijelu redakciju pojiš mjesec dana 

a za po gradu kupiš bočicu Jane i to Paulo Coelho edition sa porukama anđela i fino ju refillaš FTW

 

nixass sri 24.12.2014 17:57

davore, kako se i7 980x nosi sa modernijim potrebama?

uskoro nabavljam brata mu Xeona pa me cisto zanima jel ga vrijeme polako ubija.. vidim da su takvi clockani uz bok novim i7-icama al nekak ne mogu u to povjerovati..

chutac sri 24.12.2014 18:40
Davor kaže...
chutac kaže...

Bome si dosta toga probao.

Ja tražim DAC za svoju AudioTechnicu pa mi ne trebaju izlazi za zvučnike jer i ovako imam 5.1, a oni DAC-ovi koji podržavaju 5.1 su skuplji od mojih zvučnika pa mi se ne isplati :)

Niti imam, niti namjeravam dati više od 200 eura za DAC. Nisam neki audiofil, a rado bih fizičku kontrolu glasnoće za slušalice i komociju gašenja DAC-a umjesto prekopčavanja slušalica i zvučnika.

Do sad sam imao Creative USB zvučnu ali sam ju odbacio jer ima lošije performanse od integrirane(naglašen bas, ostatak muljav), a budem probao Audinst nešto što će mi buraz donest da vidim jel mi se isplati ići na DAC. 

 

Sad se radujem novom Bugu zbog te dvije recenzije :)  Tj. Više zbog Fiio-a nego Denona jer je preskup za mene. {#}

 

 

Budući da možda odem po DAC prije novog Buga, možeš li još samo reći kako radi onaj Bass booster na FiiO-u? :)

Neki kažu da radi dobro, neki da zamulja ostatak.

 

 

AT M50/M50x? Za to bi ti ovaj FiiO mogao biti idealan. Dosta neutralne sluške, meni osobno malo šuplje (volim "mesnatiji" zvuk), tako da bi ovaj blagi bass boost po meni super sjeo. Prvi FiiO E10 je imao muljav bass boost, ali kod ovog novog modela (E10K) kojeg trenutno koristim je iznenađujuće dobro izveden. Jako suptilno podeblja najdublje tonove, bez ikakvog širenja na srednje, tako da ti zvuk ostaje jednako čist, samo dobiješ malo dodatnog udara. Toliko mi se sviđa kako su to napravili da ga na kraju držim cijelo vrijeme uključenog, unatoč tome što sam se uvijek grozio svih vrsta boostova :) Naravno, za sluške koje već imaju jak bas (poput Denon AH-D1100 koje sam koristio prije ovih Shureovih) stvar je beskorisna.

M40x ja imam.

Meni su čist pristojne. Nemam prigovora, a vjerujem da bi uz DAC zvuk bio bolji. A i da ne bi, ne bih morao prekopčavati zvučnike i slušalice {#}

Znači bass booster radi kako spada. Možda bi se vidjela(tj. čula) razlika u pucačinama i filmovima.

 

Hvala na odgovorima!
Još ću vidjeti kad i što, a ako pratiš "Slike vašeg hardvera", vidjet ćeš što sam uzeo {#}

 

Živio! {#} 

 

Envy sri 24.12.2014 18:57
Davor kaže...
Envy kaže...

Davore živ bio reci mi jel koristiš kakve treće razredne programe za rad sa dva monitora. Također me zanimaju ovi stalci za mobitele, gdje su kupljenji iako ove tri letvice ću danas da skujem naravno ručnim radom u daleko boljoj kvaliteti. Ali eto, jednostavan i upotrebljiv koncept.

Ah da, još me nešto zanima: koliko to često u Zagrebu nestaje struje?

Otkako sam na Windowsima 8.1, ne koristim nikakav third party program za rad na dva monitora. Na starijim Windowsima sam koristio legendarni Ultramon!

 

Stalci nisu kupljeni, to je vlastita proizvodnja :D Kvaliteta je vrhunska - prirodna zagorska hrastovina, ručno bojanje... the works, rekli bi Ameri :) Originalno nisu zamišljeni kao stalci za mobitele, ali eto, ja ih koristim (i) tako.

 

Struja u ZG nestaje rijetko, ali ponekad ipak nestaje. U zadnje dvije godine sam ovaj UPS trebao dvaput... i oba puta sam bio izvanedno sretan što ga imam 

Da, i kod mene je degradiran Windows 10 na 8.1 tako da koristim za rad sa dva monitora defaultni windowsov program, ili šta već u sebi ima. Ali eto, nervira me što su identične ikone i na lijevoj i na desnoj strani. Također niti jednu aplikaciju ne mogu maximizirati preko oba monitora, nego razvaličiti mišem što mi je grozno ali eto.. navikao sam se kada imam potrebu.

 

Za UPS, potpisujem, jako neophodan komad harwdera, tko nije imao neka iskustva sa njim ne zna šta propušta.

 

Inače ovaj projekat ne znam je li tvoj Okvirristagram ili ne, vidio sam detalje, jako dobra ručna proizvodnja. I meni je drvenarija hobi pa sam nabavio neke pegle, cekulare, glodarice, oblarice.. moram nešto smilsliti slično jer drvo je plemeniti materijal, bogati to jako cijene. Svaka čast!

Davor čet 25.12.2014 10:43
djigibao kaže...

 

Mene bi interesirao neki best buy oko 1000k, da li bi to bio HRT Music Streamer II ili NuForce UDAC3 ili nesto treće/cetvrto?

Trebao bi imat izlaz prema pojacalu (na kojem su Boston Acoustics A26) i izlaz za slusalice (ovo je manje bitno).

 

Zahvaljujem  {#}

 

Isprobavao sam UDAC3, bio mi je OK. To je načelno ista stvar kao FiiO E10K - DAC s integriranim pojačalom za sluške, u koji možeš izravno uštekati slušalice i slušati tako ili ga koristiti samo kao DAC, na način da se zvuk preko njega šalje na linijsko pojačalo i od tamo dalje na zvučnike. Meni je E10K generalno bolje sjeo. I oko 300 kuna je jeftiniji. MusicStreamer nisam probao pa tu ne mogu ništa pametno reći...

Davor čet 25.12.2014 10:54
Envy kaže...

 

Inače ovaj projekat ne znam je li tvoj Okvirristagram ili ne, vidio sam detalje, jako dobra ručna proizvodnja. I meni je drvenarija hobi pa sam nabavio neke pegle, cekulare, glodarice, oblarice.. moram nešto smilsliti slično jer drvo je plemeniti materijal, bogati to jako cijene. Svaka čast!

 

Jest, moj je (i od mojeg brata i drage). Za odmoriti se od silne informatike i tehnologije :) Hvala na komplimentima!