win4crazzy čet 7.11.2013 12:13
ihush kaže...
win4crazzy kaže...

gledam sad na tom dreamsparku, i vidim da su ponudjeni operativni sistemi i jos brdo toga, pa me zanima dali je to sve besplatno ili postoji neka caka, i dali je sve ograniceno na 1 download ili mozes koliko hoces skidat(nije u pitanju da to prepordajem ili sta ja znam)

- da, možeš skinuti 523445 kopije (i zagrada je slučajna). Dovoljna ti je jedna, stvar je u licenci-keyu. Školarci dobijaju key. Svejedno je tko, od kuda, koliko skine (ako pri tomu ne krši neka pravila ili zakone).

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Old Iggy čet 7.11.2013 12:15
mario.L_hr kaže...
Old Iggy kaže...

MS u ogromnoj većini slučajeva pokriva sve opcije, jednostavno zato jer ga većina koristi. I zato se i bira "bez previše razmišljanja".

A trošak nije takav da ga normalna firma mora izbjeći.

Mislim da si ovime završio raspravu (pri tom mislim da je ovaj, boldani, argument nepobjediv).

Problem je što često previše razmišljanja dovodi do glavobolja. {#}

 

mario.L_hr čet 7.11.2013 12:15
win4crazzy kaže...

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

win4crazzy čet 7.11.2013 12:21
mario.L_hr kaže...
win4crazzy kaže...

znaci samo je 1 licenca, pitam to jer sam planirao skinuti, pa ako obrisem winse bilo bi glupo da ne mogu vise instalirat

 

ugl. pito sam glupost :D

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

sad sam i ja zbunjen ali ugl skuzio sam ono sto mi je trebalo

 

jbg hrv mi nije jaca strana-zivio sam u njemackoj 7 godina(od rodjenja) i skroz slabo govorio hrv, vecinom njemacki pa sad imam probleme xd

kizo2703 čet 7.11.2013 13:42
mario.L_hr kaže...

Nisi pitao glupost samo nisi dobro sročio pitanje pa si dobio odgovor koji si dobio. Koliko ja znam Dreamspark licenca je retail što znači da nije vezana na računalo na kojem je prvi puta instalirana. Vjerujem da te je to zanimalo.

 

win4crazzy kaže...

sad sam i ja zbunjen ali ugl skuzio sam ono sto mi je trebalo

 

jbg hrv mi nije jaca strana-zivio sam u njemackoj 7 godina(od rodjenja) i skroz slabo govorio hrv, vecinom njemacki pa sad imam probleme xd

Svaka DreamSpark licenca za Windowse vrijedi za DVA računala u isto vrijeme.

Visak pet 8.11.2013 10:00

Office 365 dolazi u raznim oblicima, s više ili manje opcija, a američki gigant Hrvatima će dati tzv. razinu A2, koju ionako može zatražiti i sasvim besplatno dobiti bilo koji učenik ili profesor iz bilo kojeg dijela svijeta imala njegova zemlja s Microsoftom sporazum ili ne.

U Microsoftu su Jutarnjem potvrdili da je s Ministarstvom dogovoreno korištenje Officea 365 razine A2, ali su Ballmerovo monetiziranje nečega što je u osnovi besplatno iz Microsofta prvo negirali, ustvrdivši da je tu famoznu cifru od 12 milijuna dolara zapravo izrekao Vedran Mornar, profesor s FER-a koji je moderirao razgovor Microsoftova šefa s grupom studenata.

Nakon našeg odgovora da posjedujemo snimku razgovora, iz Microsoftova PR-a poslali su da “iako je A2 plan besplatan, riječ je o planu koji je ekvivalent komercijalnom E1 planu koji se naplaćuje 8 američkih dolara mjesečno po osobi, pa sam softver ima svoju komercijalnu vrijednost.”

Inače, sporazumom ETA hrvatska je Vlada ušla u svojevrsno partnerstvo s Microsoftom u izradi ICT strategije za obrazovanje, koju, međutim, nema obvezu prihvatiti.

Do ljeta 2014. trebao bi biti raspisan natječaj za nabavu softvera, a državna uprava jedan je od najvećih kupaca i za licence godišnje samo Microsoftu plaća oko 40 milijuna kuna.

http://www.jutarnji.hr/besplatni-softver-ballmer-nazvao-donacijom-od-12-milijuna-dolara/1138343/

Toliko o velikodušnosti

mfrankovic uto 26.11.2013 12:16
segregator kaže...
sudy_freak kaže...

Ima li novosti o ovome?

 

Političari su se slikali, bili malo po vijestima, sad studenti nek čekaju par mjeseci (ili godina)...tipična Hr priča

 Ne znam o kome ovisi ali mi ovo koristimo već skoro godinu dana na visokoj školi.