Cognitor ned 16.12.2012 15:07

zoki.zlikowski, ma nije nam (barem ne meni) uopće neobično. Nego nam je zastrašujuće. A zastrašujuće je zato što se patentiraju sve manje i manje razlike bez stvarne dodatne vrijednosti. I to se patentira isključivo iz razloga da te netko ne tuži ili sa namjerom da ti nekoga kasnije tužiš. U tome je problem i opasnost. Dakle imaš inflaciju patenata, u tužbama oko kojih će prosuđivati sve više i više sve manje i manje kompetentnih sudaca, koji neće vidjeti nikakvu razliku (jer je i nema). Na te procese će se trošiti sve više i više novaca, gdje će armija također nekompetentnih odvjetnika i specijalista dokazivati suprotno. U tome pobjeđuje onaj sa više novaca ili boljom političkom pozicijom. Gdje je tu mjesto za nekog darovitog novog Teslu? Ili kako ćeš se ti mali zaštititi od velikog. Ako poznaš Američki pravni sustav, znaš da svatko snosi svoje troškove, i to bez obzira na presudu... Pa se ti bodi sa rogatim. O tome ti ja govorim....

zoki.zlikowski ned 16.12.2012 17:16
ITman kaže...

A ja bum otprl firmu za 10 kn i bavil se bum samo patentima, celo vreme bum zmišljal kojekakve 3.14zdarije i odma bacam patent na to. I naravno mam bum vse tužil, susede, familiju i suca bum tužil. {#}

Jesi ti ikad pokušao nešto patentirati? Očito nisi, pa nemoj pričati gluposti. Teško da ćeš se ti u toku cijelog svog života dosjetiti nečega što već nije patentirano, tako da se nećeš baš obogatiti. Što se tiče tvrtki koje se bave tužakanjem, prepuna ih je Amerika. Kupuju patente i onda pretražuju tko sve krši te patente, pa ih prvo upozoravaju na kršenje i dogovaraju plaćanje, a ako se ovi ogluše onda ih tuže.

zoki.zlikowski ned 16.12.2012 17:18
Cognitor kaže...

zoki.zlikowski, ma nije nam (barem ne meni) uopće neobično. Nego nam je zastrašujuće. A zastrašujuće je zato što se patentiraju sve manje i manje razlike bez stvarne dodatne vrijednosti. I to se patentira isključivo iz razloga da te netko ne tuži ili sa namjerom da ti nekoga kasnije tužiš. U tome je problem i opasnost. Dakle imaš inflaciju patenata, u tužbama oko kojih će prosuđivati sve više i više sve manje i manje kompetentnih sudaca, koji neće vidjeti nikakvu razliku (jer je i nema). Na te procese će se trošiti sve više i više novaca, gdje će armija također nekompetentnih odvjetnika i specijalista dokazivati suprotno. U tome pobjeđuje onaj sa više novaca ili boljom političkom pozicijom. Gdje je tu mjesto za nekog darovitog novog Teslu? Ili kako ćeš se ti mali zaštititi od velikog. Ako poznaš Američki pravni sustav, znaš da svatko snosi svoje troškove, i to bez obzira na presudu... Pa se ti bodi sa rogatim. O tome ti ja govorim....

Ali to već tako je i ne možeš zbog toga optuživati nekoga tko nešto patentira. Ako on ne patentira, patentirat će netko drugi, pa će on plaćati odštetu.

logik ned 16.12.2012 17:28
zoki.zlikowski kaže...
ITman kaže...

A ja bum otprl firmu za 10 kn i bavil se bum samo patentima, celo vreme bum zmišljal kojekakve 3.14zdarije i odma bacam patent na to. I naravno mam bum vse tužil, susede, familiju i suca bum tužil. {#}

Jesi ti ikad pokušao nešto patentirati? Očito nisi, pa nemoj pričati gluposti. Teško da ćeš se ti u toku cijelog svog života dosjetiti nečega što već nije patentirano, tako da se nećeš baš obogatiti. Što se tiče tvrtki koje se bave tužakanjem, prepuna ih je Amerika. Kupuju patente i onda pretražuju tko sve krši te patente, pa ih prvo upozoravaju na kršenje i dogovaraju plaćanje, a ako se ovi ogluše onda ih tuže.

Hmm. Mislim da sam već barem 100000000000 puta mogao patentirati nešto što nisam izmislio... Al nemam para ni utjecaja ko firma koja te plaća.

Cognitor ned 16.12.2012 17:30

zoki, a gdje si ti to molim te isčitao da sam ja optuživao nekoga zato jer se opotunistički prilagođava sistemu. Ako iskopaš jezero nasred Jelačić placa hoćeš li optuživat patke kada slete? Ja govorim o sustavu i o tome kamo taj sustav u konačnici vodi... Dakle optužujem SUSTAV koji takvo ponašanje nagrađuje. Molim pažljivije čitati...

logik ned 16.12.2012 17:30
zoki.zlikowski kaže...
Cognitor kaže...

zoki.zlikowski, ma nije nam (barem ne meni) uopće neobično. Nego nam je zastrašujuće. A zastrašujuće je zato što se patentiraju sve manje i manje razlike bez stvarne dodatne vrijednosti. I to se patentira isključivo iz razloga da te netko ne tuži ili sa namjerom da ti nekoga kasnije tužiš. U tome je problem i opasnost. Dakle imaš inflaciju patenata, u tužbama oko kojih će prosuđivati sve više i više sve manje i manje kompetentnih sudaca, koji neće vidjeti nikakvu razliku (jer je i nema). Na te procese će se trošiti sve više i više novaca, gdje će armija također nekompetentnih odvjetnika i specijalista dokazivati suprotno. U tome pobjeđuje onaj sa više novaca ili boljom političkom pozicijom. Gdje je tu mjesto za nekog darovitog novog Teslu? Ili kako ćeš se ti mali zaštititi od velikog. Ako poznaš Američki pravni sustav, znaš da svatko snosi svoje troškove, i to bez obzira na presudu... Pa se ti bodi sa rogatim. O tome ti ja govorim....

Ali to već tako je i ne možeš zbog toga optuživati nekoga tko nešto patentira. Ako on ne patentira, patentirat će netko drugi, pa će on plaćati odštetu.

Neće plaćati odštetu jer patent koji nešt vrijedi nitko neće upotrebljavati bez dogovora. Za razliku od ovog ili onog sa zaobljenim rubovima koje bi ja da imam para prekršio čisto iz zezancije i uvjerenja. Jer je to bolesno.

ITman ned 16.12.2012 20:37
zoki.zlikowski kaže...
ITman kaže...

A ja bum otprl firmu za 10 kn i bavil se bum samo patentima, celo vreme bum zmišljal kojekakve 3.14zdarije i odma bacam patent na to. I naravno mam bum vse tužil, susede, familiju i suca bum tužil. {#}

Jesi ti ikad pokušao nešto patentirati? Očito nisi, pa nemoj pričati gluposti. Teško da ćeš se ti u toku cijelog svog života dosjetiti nečega što već nije patentirano, tako da se nećeš baš obogatiti. Što se tiče tvrtki koje se bave tužakanjem, prepuna ih je Amerika. Kupuju patente i onda pretražuju tko sve krši te patente, pa ih prvo upozoravaju na kršenje i dogovaraju plaćanje, a ako se ovi ogluše onda ih tuže.

#1. Moj post je bio http://hr.wikipedia.org/wiki/Ironija kaj ti očito nisi skužio, al to je u redu jer nemaju svi smisla za humor i nisu svi dovoljno inteligentni za kužit stvari (pod "svi" mislim na tebe).
#2. Ti mene ne poznaješ, nisi vidoviti Milan i nemaš pojima čega se ja mogu dosjetiti i kaj ja mogu patentirati. Zato prije nego pustiš svoju jezičinu ko u krave rep da lamata bezveze prije skini paučinu s mozga i razmisli malo prije nego počneš srat po drugima.
#3. Pošto se bliže blagdani još ti nije kasno da napišeš pismo Djedu Mrazu da ti za Krismas donese smisao za humor. {#}

segregator ned 16.12.2012 20:45
sudy_freak kaže...
sirka666 kaže...

Patentiraju sve i svašta jer vjerojatno ne žele da im se opet dogodi ovo...

Moramo li se vraćati na ovo?

 

Pa već su u Appleu bili rekli da ih ne bi tužili da su u Galaxy S zadržali te ogavne ikone, a postoji

i ono pismo šefa Samsunga di je po*izdio zbog tih ružnih monokromatskih ikona i naredio da

iskopiraju Apple-ove

logik pon 17.12.2012 23:56
segregator kaže...

Inače, ne kužim zašto fanboji lupaju TD kad se napiše istina,

pa ja sam prvi sretan što su iskopirali Apple jer imam S3...vjerojatno

ga nikad ne bi uzeo da su zadržali one grozne monokromatske

ikone

Linija većeg otpora njušim... Logičnije bi bilo zaključiti da si dobio toliko TDova zbog toga što nisi pisao opću istinu. Pa ne zvao se ja logik.

 

Btw Već mi lagano ide na jetru kako svaki put ovako fanboyi koji cijelo vrijeme brane Apple napišu da imaju neki uređaj suprotnog tabora... Ofucano i jadno. Žao mi je morao sam ovo reć jer nije ni prvi ni zadnji put nažalost.

segregator uto 18.12.2012 00:06
logik kaže...
segregator kaže...

Inače, ne kužim zašto fanboji lupaju TD kad se napiše istina,

pa ja sam prvi sretan što su iskopirali Apple jer imam S3...vjerojatno

ga nikad ne bi uzeo da su zadržali one grozne monokromatske

ikone

Linija većeg otpora njušim... Logičnije bi bilo zaključiti da si dobio toliko TDova zbog toga što nisi pisao opću istinu. Pa ne zvao se ja logik.

 

Btw Već mi lagano ide na jetru kako svaki put ovako fanboyi koji cijelo vrijeme brane Apple napišu da imaju neki uređaj suprotnog tabora... Ofucano i jadno. Žao mi je morao sam ovo reć jer nije ni prvi ni zadnji put nažalost.

 

A što ti ima biti žao i kako si iz činjenice da imam S3 zaključio da sam fan Applea? Očito ti unatoč nicku logika nije jača strana.

Jedino što sam eventualno krivo napisao je da su one monokromne ikone grozne...o ukusima ipak ne treba raspravljati,

ako su tebi lijepe, sve 5