notloB čet 9.6.2022 08:53

Umjesto pisanja možda bi bilo bolje organizirati boks meč između Ramboxa i Envya.

Po mom skromnom mišljenju, Rambox je izrazito nepismen a Envy nema veze s mozgom, samim time spadaju u istu kategoriju, 'ko pobijedi dobije keks (memorije) a 'ko izgubi procesor mu biva izvrgnut kritici od nekoga tko se uistinu kuži u materiju.

veliki pero čet 9.6.2022 10:06
notloB kaže...

Umjesto pisanja možda bi bilo bolje organizirati boks meč između Ramboxa i Envya.

Po mom skromnom mišljenju, Rambox je izrazito nepismen a Envy nema veze s mozgom, samim time spadaju u istu kategoriju, 'ko pobijedi dobije keks (memorije) a 'ko izgubi procesor mu biva izvrgnut kritici od nekoga tko se uistinu kuži u materiju.

Ja bi jos dodao borbu iHush vs Ajar. Definitivno bi mogli organizirati PPV borbe medju forumasima (cisto sportski), ali treba imati viziju za to.

Ajar čet 9.6.2022 11:03

eo sam uspješno izašao iz napasti malo prije. komisija za pomilovanje je, zbog dobrog vladanja, pokazala empatiju. nemam senzibilitet za tehnološko trendovlje i ne volim "sve što vole mladi" a ni njih baš nešto. veselim se tome što neću biti u svijetu koji na njima ostaje (ako nešto ostane, kad putin "ispali na živce"). ne znam ostvarivati sinergije kao "hardware/sofware backend copywriting tester/assistant" (iz generatora bulšit naziva radnih mjesta, uz vlastite preinake). iako sam ljudski kapital(ac), zapravo sam socijal(ac). a to što sam pismen jer mi je to conditio sine qua non za posao, u ova je vremena samo drawback (kao što bi na tečnom hrvatskom dometnuo, napola u šali, "glavni urednik i IT stručnjak, odn. editor in chief & IT expert" BUG-a). svi portali traže pismene suradnike a očito ih ni jedan ne nalazi. srame se ljudi, štaćme. lektore se zapošljuje k'o djevice u vrancuskoj. a i tu na portalu već pišem 13 godina pro bono (rvck/turc. "džaba"). pametnom i previše. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fSNnNf26Z6A

 

ili, primjerenije:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JQZYGMZn-Ck

nikola čet 9.6.2022 11:59

slabo pratim print izdanje pa ne znam je li ima kakve izmjene momcadi?

 

nitko da postavi skakljikavo pitanje:

D&D jos uvijek jasu?

 

za posljednjeg posjeta redakciji b.c. - denis (lepi pozdravi btw.) je bio zabo u hrpe nekog hardveraja koje su zakrcile stol do grla.

krvav je to poso, mnijem da ce se tesko tako lako kaliti neki novi bas celik...

 

 

 

ihush čet 9.6.2022 15:10
flatino kaže...
Ajar kaže...

 a to što sam pismen 

 Jest vala, pismen si preko mjere!

 

Toliko, da ne znaš stavit veliko početno slovo na početku rečenice.

 

 

 

 

 -vidiš, po toj stinici možeš razlikovati stare škole (kompjuteraše iz doba dinosarua..)

.. tj online pravila (uključujući i pisanje) su nešto drugačija od školskih, npr VELIKA SLOVA su 'vikanje'.. nema veze s time što si učio u školi.. tj postoji više raznih pismenosti i po tom kriteriju si ti nepismen za IT odnosno prije nego kreneš u takve kritike poželjno je znati ponešto o srži, jer ovo je ipak IT forum.. :) nhf..

ili jednostavnije, možeš ajaru prigovarati svašta, no teško (ne)pismenost..

veliki pero čet 9.6.2022 15:22
ihush kaže...
flatino kaže...
Ajar kaže...

 a to što sam pismen 

 Jest vala, pismen si preko mjere!

 

Toliko, da ne znaš stavit veliko početno slovo na početku rečenice.

 

 

 

 

 -vidiš, po toj stinici možeš razlikovati stare škole (kompjuteraše iz doba dinosarua..)

.. tj online pravila (uključujući i pisanje) su nešto drugačija od školskih, npr VELIKA SLOVA su 'vikanje'.. nema veze s time što si učio u školi.. tj postoji više raznih pismenosti i po tom kriteriju si ti nepismen za IT odnosno prije nego kreneš u takve kritike poželjno je znati ponešto o srži, jer ovo je ipak IT forum.. :) nhf..

ili jednostavnije, možeš ajaru prigovarati svašta, no teško (ne)pismenost..

Nemoj iHushe jos je rano, a nema rakije na dohvatu ruku da ublazi bol citajuci ove nebuloze.

notloB čet 9.6.2022 15:53
veliki pero kaže...
notloB kaže...

Umjesto pisanja možda bi bilo bolje organizirati boks meč između Ramboxa i Envya.

Po mom skromnom mišljenju, Rambox je izrazito nepismen a Envy nema veze s mozgom, samim time spadaju u istu kategoriju, 'ko pobijedi dobije keks (memorije) a 'ko izgubi procesor mu biva izvrgnut kritici od nekoga tko se uistinu kuži u materiju.

Ja bi jos dodao borbu iHush vs Ajar. Definitivno bi mogli organizirati PPV borbe medju forumasima (cisto sportski), ali treba imati viziju za to.

 Ajar se slabo konta u hw ali je jedan od, moguće i najpismeniji na forumu, ihush se konta ali brate mili...

Da ih je sastaviti u jednoga bilo bi dovoljno, i previše za piskaranje po bugu... Možda kad bi Ajar prevodio ihusha u nešto smisleno, za takav napor potrebno je odriješiti kesu... imo

Envy čet 9.6.2022 16:56
pravi_covijek kaže...
Envy kaže...
* * *


Odmha kao sledeći broj testiram PCIe karticu za primanje SIM kartica a budući da je Windows de facto jedan veliki mobitel eto to nije loše za početak.

 Jebiga, moras i AMD pisati. Ne moze samo Intel.

Kada pišem mogu biti objektivan. Nije mi to problem.
 

SamoPitam3 kaže...
Envy kaže...
Miro kaže...

Svi prijedlozi suradnje su dobrodošli i potencijalno zanimljivi, ali da malo pojasnim - primarno tražimo skrivene talente za ozbiljnije bavljenje hardverskim temama (od procesora, matičnih, grafičkih kartica, preko PC periferije, monitora, laptopa, do mobitela i televizora), ljude koji uz tehničko znanje i pismenost imaju senzibiliteta za tehnološke trendove i prepoznaju teme koje su zanimljive mlađim generacijama.

I'm IN. Meni ne treba nvac. Dovoljna mi je jedna pretplata Bug-a kao honorar.

Glavna tema mi je CPU-a, chartovi i to biti će sve fino servisirano. Neću kao Davor reći da na Alderu nema AVX-512 instrukcija da se uštedi na tranzistorima. AVX-512 instrukcije su tu ali ih je primjerice Intel onemogućio.

Odmha kao sledeći broj testiram PCIe karticu za primanje SIM kartica a budući da je Windows de facto jedan veliki mobitel eto to nije loše za početak.

 Tvoja je najveca mana osim one sto pokupis hrpetinu minusa sto nisi u Zagrebu. Trebaju ljude koji ce to raditi kod njih u tzv. laboratoriju. Iskreno meni je zao sto ovakva tema nije isla kada sam bio daleko mladji, jer u to vrijeme useneta bila je hrpa ljudi koja se kuzila u materiju. Doduse, pokupili su neke moje poznanike u to vrijeme da rade na recenzijama, ali oni objektivno nikada nisu bili za recenzije, vec su vise bili za sloziti neki dobru pricu.

Ako prekrižiš pokojnoj (na forumu) JakovP ja sam ubjedljivo osoba sa navjiše TD na forumu jer njegovi klonovi i on sâm dosljedni su toj tradiciji. I trebaju jer ja tako i želim da ostane.

Ali da se vratim na temu. Mini PCIe karticu za SIM karticu sa podrškom 3G/LTE je ova:

 

A budući da su novi Windowsi 11 de facto kao jedan veliki mobitel ovako nije loše kao moja prva priča koja u Bugu nije nikada objavljenaž (mislim).

Dakle treba testirati prije svega:

- Kako Winsi primjau i šalju SMS poruke i obavjaljku pozive

- Kako se popularne P2P/VoLTE ponašaju.

- Kako se ponašaju popularane socijalne usluge tiba Instagram ili Tik-Tok.
- Kako rade Android Aplikacije u Win 11 koji ima tu mogućnost, naravno sa ovom SIM karticom jer bi doslovce  PC bio kao ogroman mobitel.

Itd itd.. bilo bi puno tema koje bi imao za pisati.


 

MasterG čet 9.6.2022 18:01
Envy kaže...
Ako prekrižiš pokojnoj (na forumu) JakovP ja sam ubjedljivo osoba sa navjiše TD na forumu jer njegovi klonovi i on sâm dosljedni su toj tradiciji. I trebaju jer ja tako i želim da ostane

 hmmm..oduvijek sam mislio da je Stjepanj kralj TD-ova XD

 

prilažem statistiku 2018, ne sjećam se da je bilo novije statistike BUG foruma

uuY sub 11.6.2022 13:25

Ma batali mlade, njima se ne bute uvlekli ni da se naglavu postavite i to objavite na TikToku.

 

Treba raditi sa stilom, dodajte ihushovu kolumnu informatičke filozofije na min. 10 stranica, to može biti nešto kao Bugov Ševa.

 

A na početku svakog broja, poticajni uvodnik pravovjernog pzkmpfw-a za poticanje morala čitatelja.

 

Onaj tko kroz to prođe - imate ga za vječnost.