Antkiller1 sri 19.8.2015 19:24

Vidim da nema teme o ovome ducanu pa eto da otvorim jer me zanima dal netko ima prijasnja iskustva s kupnjom u iPonu

link: http://hr.ipon.eu/

Gledao sam na nabavi.net oko kupnje GTX 970 i naisao sam na taj ducan jer je jeftiniji po stotinjak kuna od ostalih al nikad nisam prije cuo za njega. Izgleda da se nalaze u Madjarskoj i imaju dosta aktivan forum (https://ipon.hu/forum/). Moguce da su pouzdana trgovina posto su listani na nvidijinoj stranici (http://i.imgur.com/66I09Ha.png) dok nema nijednog hrvatskog ducana na listi, cak ni linksa.

Stvarno me zanima da li je netko vec kupovao tamo i kakve su procedure s dostavom.

Callisto sri 19.8.2015 20:47

Opa, dobre cijene i bogata ponuda, prihvaćaju PayPal, no ono što mi je odmah zasmetalo je ova bljuvotina od prijevoda. Ne razumijem zašto je toliko teško bilo kojoj tvrtki, pogotovo nekoj koja se bavi trgovinom, platiti stručan prijevod 

 

No, koliko sam uspio shvatiti cijena dostave je uvijek 39kn bez obzira na masu i vrijednost pošiljke, a u cijenu je uključena usluga "Garancioni kurir" što znači da će u slučaju kvara besplatno preuzeti proizvod kod vas i vratiti ga nakon popravka/zamjene.

Uglavnom djeluje obećavajuće, nadam se da će iskustva s ostvarivanjem garancijskih prava biti pozitivna.

Fanu čet 20.8.2015 09:37

upravo sam od njih narucio GTX970 G1 pa cemo vidjeti (placanje pouzecem)..

 

lel, poslali mi na mail potvrdu narudzbe ispisanu srpskim jezikom i cijene izrazene u forintama..

pola sajta im je na madjarskom i nigdje u opcijama ne vidim npr kako promjeniti adresu naplate i narudzbe..

Fanu pet 21.8.2015 14:19

nemaju nikakav broj telefona na koji ih se moze kontaktirati

na mail se ne javljaju

FAQ na sajtu im je nepotpun (blago receno)

 

ne ulijeva bas povjerenje..

 

edit

odustao sam od njih i kupio grafu u ADMu

na kraju su mi se iz ipona javili preko maila, ali sve nekako nesluzbeno/neprofesionalno

 

rekoh jos mi samo trebaju problemi u slucaju kakvih reklamacija, pa nikad se ne bih mogao dogovoriti s njima..

THK uto 1.9.2015 19:56

Pa ono, i Extreme Digital su Mađari, a tamo sam naručivao monitor, RAM, mobitel i fotoaparat, sve stiglo uredno... Ne vidim razloga zašto ne bi i s ovima, "operiraju" na istom teritoriju (HU/HR/RO).

Fanu sri 2.9.2015 13:19

pa napisao sam ti iznad razloge zasto ja ne bih poslovao sa iponom..

 

extreme digital je imao poslovnicu u zagrebu pa si bar imao neki osjecaj sigurnosti

ipon treutno nema ni preveden sajt u potpunosti na hrvatski te cijene narudzbi prikazuju u forintama, "sluzbena" komunikacija preko maila je neprofesionalna - tako da sretno s bilo kakvim reklamacijama..

VedranMik pon 21.9.2015 20:54
Puls3 kaže...

Svi su oni dobri kad im trebas novac dat razlika izmedu dobre i lose trgovine su kako brzo rijesavaju neki problem ako dode do njega. A to jos moramo vidjeti.

 

Pogledajte npr. Edigital

 U potpunosti se slažem, no ja se nadam da je Edigital poseban slučaj i da će se iPon pokazati kako treba. Na PCE temi o iponu ima par ljudi koji su se usudili kupiti tamo tako da zavirite ako vas zanima. Sad se razmišljam ili ipon ili alza za kućište.

Hoffman69 sri 23.9.2015 01:09

Pitao sam frenda u Mađarskoj, i rekao mi je da je to šema naruciti preko amazona i poslati no kupio je hdd koji je bio pokvaren i išao ga je vratit pa se trebao svađat sa njima nekih pola sata da dobije reklamaciju...

 

Kulis2703 sub 26.9.2015 17:32

Pozdrav Vam svima, evo da se nadovežem na cijelu temu i raspravu, znači, ja sam uredno poslao mail koji je na njihovoj stranici, javili su mi se kroz 10-ak min, jer me zanimalo u vezi online kupovine kada stize paket itd itd, uredno su mi odgovarali u vrlo kratkom roku, narucio sam SJCam SJ5000+ WiFi, takodjer su mi poslali mail za potvrđenom narudžbom namađarskom, odma nakon min i na hrvatskom isti mail, sa cijenom u kunama, dan poslje sam dobio mail sa stranicom i tracking brojem za praćenje paketa, zasad sve za svaku pohvalu, a cijena poštarine je 54 kune za svaki paket, evo vidit cemo u pon, dal su prevaranti il ne, il to opet ovisi kolko ko ima sreće sa Online kupovinom...

Ivanjino96 pon 28.9.2015 09:49
Kulis2703 kaže...

Još jednom pozdrav svima evo stigla je kamerica koju sam narucio, original, sa svim djelovima i sve,

 Eh tako je i kod extreme digitala sve super sve zapakirano ali kada šalješ na garanciju onda tek počinju problemi. Valjda nećeš imati ti sa iPon-om problema

 

Kulis2703 pon 28.9.2015 15:32

pe eto ja se toplo nadam da nece trebat ni na servis ici :D bar ne dok je u mojim rukama
a za EXdigital nazalost nista dobro nemogu rec preloše iskustvo sa njima, od ažurnosti web stranice pa do svega..

p.s. stvaaarno se nadam da neću imat problema ni sa kamericom ni nedaj bože garancijama i servisiranjem itd... ako i dođe do čega takvoga, napisat ću da ljudi znaju

TibzzX uto 27.10.2015 16:24

Naručio sam PC u iponu prije tjedan dana, danas je došao ali samo jedan od dva paketa (oba se vode pod istu narudžbu) tako da sam dobio sve osim kućišta. Dostavljač mi je rekao da mu piše da bi trebale biti dvije kutije, ali da druga uopće nije vagana u Zagrebu.
Poslao sam mail prije par sati, još nisu odgovorili.
Čim dobijem neke informacije javim vam. Za sad ne znam je li iponova greška ili greška Overseas expressa.

chicken5 čet 29.10.2015 10:14

Aj molim te izvještavaj nas sto se događa, bili su na nVidinoj stranici među akcijama i također trenutno imaju Asusove akcije na svojoj madjarskkj stranici. Također FaceBook stranica je prepuna Tech novosti te se čine kao malo ozbiljnija firma od extremedigitala. Extremedigital kad vidim web stranicu ne bih nista kupio kod njih,
Opet ne mora bit. Adm u ZG ima odvratnu web stranicu a opet je izvrsna uslužna trgovina ali ono... Ne bih se volio kockati sa 11 000 kn budžeta, radije uzeti možda kod nas pa biti siguran zato me zanima sto se događa s Iponom.

chicken5 čet 29.10.2015 10:14

Aj molim te izvještavaj nas sto se događa, bili su na nVidinoj stranici među akcijama i također trenutno imaju Asusove akcije na svojoj madjarskkj stranici. Također FaceBook stranica je prepuna Tech novosti te se čine kao malo ozbiljnija firma od extremedigitala. Extremedigital kad vidim web stranicu ne bih nista kupio kod njih,
Opet ne mora bit. Adm u ZG ima odvratnu web stranicu a opet je izvrsna uslužna trgovina ali ono... Ne bih se volio kockati sa 11 000 kn budžeta, radije uzeti možda kod nas pa biti siguran zato me zanima sto se događa s Iponom.

TibzzX pon 2.11.2015 12:10
chicken5 kaže...

Zanima me je li itko imao problema zasad s njima?

 

kako da nešto im pošaljem na garanciju

?

 

 iPon ima uslugu "garancionog kurira", što znači da će iPon o svom trošku riješiti transport uređaja na servis i nazad kupcu kada bude popravljen. Samo im se javiš i dogovoriš s njima kada da se dođe po uređaj.