IT trgovine

Ibyte Zadar iskustva

TexasSun pet 2.10.2020 05:53

Pozdrav svima, u potrazi za nekim komponentama na njuskalu, primjetio sam oglase navedenog prodavaca.

Kao nekakav shop/servis iz zadra...cijene su previse povoljne, a google otkriva premalo, tvrtka ima web, ali gotovo je nemoguce pronac neku povratnu informaciju kakvog bivseg kupca ili nesto alicno....jel ima netko iskustva sa doticnima ?

picajzla0707 pet 2.10.2020 09:44

koliko vidim, ibyte servis je odavno brisan iz trgovačkog registra

jedino se na njuškalu reklamira kao nekakva firma, meni je to malo u banani i čudim se da nitko od nadležnih ne reagira jer se očito radi o djelatnosti na crno

Hrgecijo uto 15.12.2020 11:03

Prijatelj mi je tamo kupio kompjuter, sve radi kako treba. Zadovoljan je. Ja ću za Božić ići kupiti laptop tamo, uzeo bih sad, ali čekam da vidim hoće li biti kakvih sniženja.
Ne znam kako im radi web shop, iz Zadra sam, pa nemam potrebe za tim.

hahhaajaads uto 15.12.2020 14:06
Hrgecijo kaže...
Prijatelj mi je tamo kupio kompjuter, sve radi kako treba. Zadovoljan je. Ja ću za Božić ići kupiti laptop tamo, uzeo bih sad, ali čekam da vidim hoće li biti kakvih sniženja.
Ne znam kako im radi web shop, iz Zadra sam, pa nemam potrebe za tim.

 Zanimljivo, kriva rijec o ibyteu i neki random lik dodje i napravi acc bas da dokaze da je shop legit 

Hrgecijo uto 15.12.2020 14:40
hahhaajaads kaže...
Hrgecijo kaže...
Prijatelj mi je tamo kupio kompjuter, sve radi kako treba. Zadovoljan je. Ja ću za Božić ići kupiti laptop tamo, uzeo bih sad, ali čekam da vidim hoće li biti kakvih sniženja.
Ne znam kako im radi web shop, iz Zadra sam, pa nemam potrebe za tim.

 Zanimljivo, kriva rijec o ibyteu i neki random lik dodje i napravi acc bas da dokaze da je shop legit 

 Otvorio sam account jer mi treba savjet za kupovinu novog laptopa. A i da nisam, kakve to veze ima? Ako je trgovina legit, zašto bih pustio ljude da vjeruju kako nije?

user2206 uto 15.12.2020 14:42
Hrgecijo kaže...
hahhaajaads kaže...
Hrgecijo kaže...
Prijatelj mi je tamo kupio kompjuter, sve radi kako treba. Zadovoljan je. Ja ću za Božić ići kupiti laptop tamo, uzeo bih sad, ali čekam da vidim hoće li biti kakvih sniženja.
Ne znam kako im radi web shop, iz Zadra sam, pa nemam potrebe za tim.

 Zanimljivo, kriva rijec o ibyteu i neki random lik dodje i napravi acc bas da dokaze da je shop legit 

 Otvorio sam account jer mi treba savjet za kupovinu novog laptopa. A i da nisam, kakve to veze ima? Ako je trgovina legit, zašto bih pustio ljude da vjeruju kako nije?

 Gdje su podaci od tvrtke na web stranici, Ime? OIB? Matični broj? Ovo treba prijaviti inspekcijama.

hahhaajaads uto 15.12.2020 14:46
Hrgecijo kaže...
hahhaajaads kaže...
Hrgecijo kaže...
Prijatelj mi je tamo kupio kompjuter, sve radi kako treba. Zadovoljan je. Ja ću za Božić ići kupiti laptop tamo, uzeo bih sad, ali čekam da vidim hoće li biti kakvih sniženja.
Ne znam kako im radi web shop, iz Zadra sam, pa nemam potrebe za tim.

 Zanimljivo, kriva rijec o ibyteu i neki random lik dodje i napravi acc bas da dokaze da je shop legit 

 Otvorio sam account jer mi treba savjet za kupovinu novog laptopa. A i da nisam, kakve to veze ima? Ako je trgovina legit, zašto bih pustio ljude da vjeruju kako nije?

 Dobro, ovo za kupovinu laptopa ti je dodatni plan da nebi bilo da si se rego na forum samo zato da branis "trgovinu" 

Hrgecijo uto 15.12.2020 15:01

Ono što ja znam o toj firmi je što mi je prijatelj rekao. Sklopio mu je PC s kojim je zadovoljan, kaže da je vlasnik prije radio u Linksa i da je OK. Ne znam je li radi na crno, ili ne. Ako u njega budem kupovao laptop, tražit ću R1 račun. Pretpostavljam da ako radi na crno, ne može izdati takav račun, a meni definitivno treba.

Hrgecijo uto 15.12.2020 21:14
user2206 kaže...
Hrgecijo kaže...

Ono što ja znam o toj firmi je što mi je prijatelj rekao. Sklopio mu je PC s kojim je zadovoljan, kaže da je vlasnik prije radio u Linksa i da je OK. Ne znam je li radi na crno, ili ne. Ako u njega budem kupovao laptop, tražit ću R1 račun. Pretpostavljam da ako radi na crno, ne može izdati takav račun, a meni definitivno treba.

 Ajde pitaj prijatelja da ti uslika račun za svoju kupnju, naravno sakrij njegove podatke. Bitno je da vidimo podatke firme, ništa time ne kršiš, to su javni podaci. Ako to ne napraviš nestani s foruma + prijavit ću ga/te državnom inspektoratu.

 Žao mi je što sam išta išao pisati. Prijavljuj ti koga hoćeš, veze s tom trgovinom nemam, sve što sam htio napisati je iskustvo mog prijatelja, jer vidim da nitko ništa nije napisao.

 

S foruma sigurno neću nestati, prijeti nekome drugome.

 

P.S. Pitao sam tog prijatelja za račun. Zaključak, nema računa. Tip radi na crno, slobodno izbjegavajte Ibyte.

picajzla0707 uto 8.3.2022 08:42
miki_the_pirat kaže...

Ja sam online kupovao neke sitnice koje su samo oni tada imali (11/2021). Dobio ponudu, račun... sve legit. Čak izrazito susretljivi.

 sad je i upisan u sudski registar, odnosno upisan je u travnju prošle godine kao doo - link

prije nije postojao kao pravna osoba i najvjerojatnije je radio na crno

jozef uto 8.3.2022 09:04
picajzla0707 kaže...
miki_the_pirat kaže...

Ja sam online kupovao neke sitnice koje su samo oni tada imali (11/2021). Dobio ponudu, račun... sve legit. Čak izrazito susretljivi.

 sad je i upisan u sudski registar, odnosno upisan je u travnju prošle godine kao doo - link

prije nije postojao kao pravna osoba i najvjerojatnije je radio na crno

ili su radili pod drugom firmom, ono sestra mi ima firmu "Budalina sestra doo", pa otvorim trgovinu koja posluje pod tom firmom. Kad i ako posao krene otvorim firmu i prebacim poslovanje tamo.

picajzla0707 uto 8.3.2022 09:34
jozef kaže...

ili su radili pod drugom firmom, ono sestra mi ima firmu "Budalina sestra doo", pa otvorim trgovinu koja posluje pod tom firmom. Kad i ako posao krene otvorim firmu i prebacim poslovanje tamo.

 ma ne vjerujem, lik je imao ranije ibyte servis koji je brisan iz sudskog registra, a on je vjerojatno nastavio raditi na crno do prošle godine

znam i lika iz zadra koji je isto tako radio sa servisom za automobile, prvo na obrt, kasnije na crnjaka, pa je opet aktivirao obrt