IT trgovine

HGSHOP - HGspot Web Shop

David87 pon 19.11.2012 18:15

Vozdra!

 

Naručio sam preko hgspotove online stranice SSD i podlogu za miša, ali mi na mail ne dolazi ništa isto tako na stranici nema nikakav history oko kupnje i skroz je bezveze sustav (naspram Linksa katastrofa) tako da neznam da li je uopće zatraženo to u njihovom sustavu ili ne! ako je netko imao kakvog iskustva sa njima nek odgovori.

 

Tnx! {#}

Brian uto 20.11.2012 17:02
David87 kaže...

Vozdra!

 

Naručio sam preko hgspotove online stranice SSD i podlogu za miša, ali mi na mail ne dolazi ništa isto tako na stranici nema nikakav history oko kupnje i skroz je bezveze sustav (naspram Linksa katastrofa) tako da neznam da li je uopće zatraženo to u njihovom sustavu ili ne! ako je netko imao kakvog iskustva sa njima nek odgovori.

 

Tnx! {#}

 Treba ti na mail doći potvrda.

Sabbathian sub 24.11.2012 20:07
David87 kaže...

Vozdra!

 

Naručio sam preko hgspotove online stranice SSD i podlogu za miša, ali mi na mail ne dolazi ništa isto tako na stranici nema nikakav history oko kupnje i skroz je bezveze sustav (naspram Linksa katastrofa) tako da neznam da li je uopće zatraženo to u njihovom sustavu ili ne! ako je netko imao kakvog iskustva sa njima nek odgovori.

 

Tnx! {#}

Nazovi ih i pitaj... nije li to logičnije i brže nego pitat nekoga na BUG forumu o tome?

gamer34 čet 13.12.2012 10:22

Evo danas sam bas bio u hg spotu/hg shopu pa bih htio podijeliti svoje iskustvo. Znaci vec par tjedana planiram uzeti ssd i odlucio sam se za intel 330 koji je najjeftiniji bio u hg shopu (naglasak na shopu). Posto i neko vrijeme mislim kupit tablet odlucio sam se za hg spot zbog Apple day akcije.  I znaci to ovako ide. Danas slobodan dan, nema skole (jeeeej) i dizem se ja ujutro u 6 sav veseo danas ce bit uranjeni Bozic, ssd+iPad+nema skole, moze li bolje. Krenuo ja lagano oko 15do 7 u HG spot i putujci se sve vise veselim i mislim ocu li biti prvi u redu na Apple day? I dodoh ja tako oko 20 do 8 pre hg spot i vidi iznenadenja ispred mene se skupilo jos 30ak ljudi. I ja si tako mislim hmmm, dobar potez napravio hg spot, lijep marketing. Nazalost kad sam i vidio red malo sam se razalostio jer sam vec poceo mislit da cu izgubit iPad, ali opet okej barem cu nabavit ssd. Cekanje je bilo zanimljivo, cak su i dijelili kavu, koja zacudo nije bila ni losa. Blizi se 5 do 8 uzbudenje raste, vec se skupilo oko 80 ljudi, mozda i vise. Svi spremni da se vrata otvore. U 8 otvorenje, svi hrle prema prema stolu na kojem su bili nabacani Apple proizvodi na "akciji". U roku 3 sekunde svi iPadi za 2000kn su bili razgrabljeni pa sam ja samo malo razglkedao sto jos ima zanimljivo i onda odmaknuo od guzve. Nakon par minuta guzva se smanjila pa ja otisao pogledat sto je ostalo. Vidim dosta ipada i ipada mini sa naljepnicama -10, -20%, a zatim pogledam ja cijene i vidim iPad mini wi fi 16 gb mislim oko 3800kn ali dobijes popust ( wooo hoo) i tada mi veselje splasnulo. Krenem ja jos malo razgledavat i vidim new ipad 64gb wifi+ 3g 5500kn plus popust od 10 ili 20 posto, nisam vise siguran. I pitam ja prodavaca koja je ovo generacija, on kaze cetvrta i ja si mislim hmmm pa nije los cijena kad se uzme jos popust. I tako ja malo razgledavam oko kutije i iza vidim iPad 2 i mislim watafak, pa na njihovoj ceduljici pise new ipad i tako sam ja krenuo jos malo razgledavat. Osim sto sam primjetio da su cijene bile puno vise nego sto bi trebale bit primjetio sam da su i informacije o uredaju lose, pise ipad new, a na applovoj naljepnici 2, pise ipad new, prodavac kaze 4. generacija a iza pise da ima stari dock konektor. I kada sam sve to vidio jenostavno sam odustao od kupovine posto se nisam htio zahebat pa kupit nesto sto nije ono sto sam trazio i to jos po vecoj cijeni unatoc popustu. Tada sam vec bio malo ljut, ali jbg sta ces bilo je predobro da bi bilo istinito, idem ja svejedno si bare uzet ssd. I tako dodem ja do prodavaca i pitam gdje su ssdovi oni meni pokaze policu i ja trazim intel 330 180gb i kada ga nadem odusevim se da je cijena 1200 i nesto kn, a na web shopu pise 1070kn i pitam ja prodavaca dali mogu narucit preko web shopa jer znam da ima opcija preuzmi u poslovni. I tako odem ja preko mobitela se registrirat i narucit i idem izvrsit nardbu i odaberm opciju preuzeti u poslovnici ali nemogu platiti gotovinom. I kaze  meni prodavac da mogu samo kartici a ja si mislim pa koji kura*, nudim ti tu 1100kn u kesu i nemogu kupit ono sto trazim. Mislim ovo je fakat smijurija. Zatim kaze meni prodavac da moze on to nes sredit, da ode negdje iza pa napravi neke racune neznam ni ja sta, ali moram pricekat jos barem pola sata da se smanji guzva, i tada mi se vise nije dalo zahebavat i pokupio sam se bez icega. Eto to je bilo moje iskustvo koje nije bilo nimalo ugodno i mislim da vise nikad necu nista kupit u hg spotu/ hg shopu. Mislim da sam jos neke stvari izostavio ali mi se neda vise pisat, adios 

 

EDIT: Jos sam zaboravio napomenut da mi je drago sto nisam uzeo iPad za 2000kn jer mi se ucinilo da je netko razgovarao sa prodavacem da je uredaj ogreban ostecen ili nesto slicno, a ovaj mu je dogovrio da su oni naveli da su ti ipadi bili demo uredaji, ali za ovo nisam sto posto siguran ali mi se ucinilo da su o tako necemu razgovarali.

zober čet 13.12.2012 10:41

Ništa čudno za njih, davno se izgubio pravi HG SPOT i njihova kvalitetna usluga. Ovo kak sad "rade" je sramota, a i taj web shop ih neće ništa izvuči upravo zbog ovakvih kemijanja i zavlačenja kupaca.

 

edit: Vidim na Facebooku "pametni admin", uvlačenje u guzicu i javite su u inbox radi utješne nagrade na svaki post .... ŽALOSNO!

gamer34 čet 13.12.2012 10:57
zober kaže...

Ništa čudno za njih, davno se izgubio pravi HG SPOT i njihova kvalitetna usluga. Ovo kak sad "rade" je sramota, a i taj web shop ih neće ništa izvuči upravo zbog ovakvih kemijanja i zavlačenja kupaca.

 

edit: Vidim na Facebooku "pametni admin", uvlačenje u guzicu i javite su u inbox radi utješne nagrade na svaki post .... ŽALOSNO!

 

Lol bas citam i smijem se, svaki komentar, utjesna nagrada, dijelimo ovo, dijelimo ono AHAHAHAHAHA, stvarno jadno i tuzno

acarnoje čet 13.12.2012 19:27

Nekad sam samo u hgspotu kupovao. Sad sam prisiljen kupovati u linksu. A links ima jako velike cijene. Kad trazis nesto preko nabava.net links je uvijek dolje pri dnu s najvecim cijenama. A hg se je malo popravio, sad su cijene prihvatljivije. Volio bih da se hgspot oporavi.

gamer34 čet 13.12.2012 19:30
acarnoje kaže...

Nekad sam samo u hgspotu kupovao. Sad sam prisiljen kupovati u linksu. A links ima jako velike cijene. Kad trazis nesto preko nabava.net links je uvijek dolje pri dnu s najvecim cijenama. A hg se je malo popravio, sad su cijene prihvatljivije. Volio bih da se hgspot oporavi.

 

Nije, hg shop se popravio, u hg SPOTU su cijene i dalje velike {#}

Alan Ford čet 13.12.2012 19:44

Ja sam ljetos kupio printer HP Laserjet P1102W putem web shopa s isporukom u poslovnicu Vk. Njegova cijena bila je daleko jeftinija nego kod konkurencije (760 kn u odnosu na 900 kn kod ostalih). Posumnjao sam da se ne radi slučajno o verziji printera bez wirelessa, pa sam dodatno kontaktirao putem maila prodaju i dobio odgovor da je sve OK i da nije greška.

Obzirom da sam vidio da na stanju u Vk imaju taj printer, još sam pitao ako odmah naručim i platim da li tijekom popodneva mogu otići po printer u poslovnicu, na što mi je rečeno da mogu.

Naručio, platio, poslao mail s potvrdom o uplati i nakon par minuta dobio odgovor da mogu otići po printer da me tamo čeka.

Inače izbjegavam kupovati u HG-u jer su izgubili onu vjerodostojnost koju su nekad imali. Radije kupujem u Linksu, ali eto kad je riječ o printeru, onda mi je svejedno kupio u HG-u, Linksu ili Metrou, najbitnija je cijena {#}

zyklon čet 13.12.2012 23:40

Hg je danas puno bolji nego prije par godina, a ova akcija je takva kakva je. Po meni i nije loša, Koliko ja znam -10% na cijeli asortiman apple-a a na neke proizvode i puno veći. Logično je da je tih proizvoda bilo manje, a napomenuto je i bilo da su neki od njih bili demo uređaji, pa je zapravo i lijepo od prodavača da je to napomenuo. Na webu imaju jednu cijenu za internet plaćanje, a druga je cijena za gotovinu u dućanbu, odnosno treća za kartice u dućanu. Kaj je tu loše ak je prodavač ti htio složiti da platiš po web cijeni, ali da pričekaš? Ne znam, meni su u HG-u bili uvijek susretljivi. Imao sam HRPETINU problema s nekim proizvodima koje sam tamo kupio, ali UVIJEK sam to uspio rješiti vrlo lagano i susretljivo.

gamer34 pet 14.12.2012 08:50
zyklon kaže...

Hg je danas puno bolji nego prije par godina, a ova akcija je takva kakva je. Po meni i nije loša, 1.Koliko ja znam -10% na cijeli asortiman apple-a a na neke proizvode i puno veći. Logično je da je tih proizvoda bilo manje, 2.a napomenuto je i bilo da su neki od njih bili demo uređaji, pa je zapravo i lijepo od prodavača da je to napomenuo. Na webu imaju jednu cijenu za internet plaćanje, a druga je cijena za gotovinu u dućanbu, odnosno treća za kartice u dućanu. 3.Kaj je tu loše ak je prodavač ti htio složiti da platiš po web cijeni, ali da pričekaš? Ne znam, meni su u HG-u bili uvijek susretljivi. Imao sam HRPETINU problema s nekim proizvodima koje sam tamo kupio, ali UVIJEK sam to uspio rješiti vrlo lagano i susretljivo.

 

1. Super je taj popust od 10%, da nisu digli cijene.

2. Isto je tako i napomenuto da nisu osteceni ili manjkavi.

3. Prvo sam pitao jednog za pultom dali ja to mogu sad narucit preko mobitel i on je meni rekao da zato jer imaju opciju preuzmi u poslovnici. Ali posto se nemoze placati gotovinom on me upution do svog kolege koji mi je prek kur*a nesto objasnjavao kako on to mozda nekako moze rijesit i slicno. Takvim stavom me samo otjerao iz trgovine.

Dario1 pet 14.12.2012 08:58
zyklon kaže...

Hg je danas puno bolji nego prije par godina, a ova akcija je takva kakva je. Po meni i nije loša, Koliko ja znam -10% na cijeli asortiman apple-a a na neke proizvode i puno veći. Logično je da je tih proizvoda bilo manje, a napomenuto je i bilo da su neki od njih bili demo uređaji, pa je zapravo i lijepo od prodavača da je to napomenuo. Na webu imaju jednu cijenu za internet plaćanje, a druga je cijena za gotovinu u dućanbu, odnosno treća za kartice u dućanu. Kaj je tu loše ak je prodavač ti htio složiti da platiš po web cijeni, ali da pričekaš? Ne znam, meni su u HG-u bili uvijek susretljivi. Imao sam HRPETINU problema s nekim proizvodima koje sam tamo kupio, ali UVIJEK sam to uspio rješiti vrlo lagano i susretljivo.

Ma gledaj ovo što govoriš jednostavno ne stoji. Ovakva akcija sama po sebi je OK, ali kako su je izveli pokazuje pokvarenost onih koji su je osmislili i sproveli. 50% popusta na iPad (bilo ih je 5-6 kom.) nije nigdje napomenuto da je demo uređaj (tek na direktno pitanje je to rečeno), a ostalim uređajima je dignuta cijena da bi nakon popusta bila jednaka kao i u drugim dućanima. Primjer je iPad mini koji je kod HGSpota bio 3500kn i na to su imali 20% popusta, a kod svih ostalih najnormalnije košta 2800kn?! Pa ko je tu lud?

To je zapravo primjer lošeg poslovanja u HR, tj ajmo ih zahebati i zaraditi danas, koga briga šta će biti sutra uvijek će biti dovoljno budala koji će popušiti istu foru za godinu ili dvije.

Pranja pet 14.12.2012 12:37

Iskreno,ja ne znam kako to da ne čitate sitna slova-lijepo je na letku pisalo da se radi o demo uređajima.{#}

 

 Ali nije to problem,već je problem što su popusti bili istaknuti na način da se ljudima čini da uređaja ima na lageru-3-4 komada ne čine nikakvu akciju.

 

Osobno sam planirao taj dan skočiti po Mac Mini za kolegu jer je cijena od 2000 kn bila dobra iako se radilo o izložbenom uređaju i staroj verziji.

Ali čim sam vidio rekacije i dublje istražio,jednostavno smo odlučili uzeti iz oglasnika-tamo barem ima uređaja koji su na prodaju.{#}

JednaMala pon 22.7.2013 02:50

Dobar dan. Imam jedno pitanje. Nedavno sam naručila laptop, printer i usb iz hgshopa i dobila sam ponudu na mail, pa me sada zanima moram li ja poslati mail ili ih kontaktirati telefonom da mi pošalju to što sam naručila ili je to sve?

Praedator pon 22.7.2013 06:37
JednaMala kaže...

Dobar dan. Imam jedno pitanje. Nedavno sam naručila laptop, printer i usb iz hgshopa i dobila sam ponudu na mail, pa me sada zanima moram li ja poslati mail ili ih kontaktirati telefonom da mi pošalju to što sam naručila ili je to sve?

Pa kakvo placanje si odabrala? Pouzecem ili po ponudi?

 

Ravager sri 16.12.2015 12:51

Kupuje li još itko kod njih? Prijateljica bi kupila računalo s njihovog web shopa jer imaju poslovnicu u Vinkovcima. Cijene su im manje više slične kao i u ostalim trgovinama, ali primijetio sam da ih se rijetko spominje na forumu, pa me zanima zašto.

Najnoviji post je star više od godinu dana. Ima li netko iskustva s njima u zadnje vrijeme?

 

bero213 sub 19.12.2015 15:30
Ravager kaže...

Kupuje li još itko kod njih? Prijateljica bi kupila računalo s njihovog web shopa jer imaju poslovnicu u Vinkovcima. Cijene su im manje više slične kao i u ostalim trgovinama, ali primijetio sam da ih se rijetko spominje na forumu, pa me zanima zašto.

Najnoviji post je star više od godinu dana. Ima li netko iskustva s njima u zadnje vrijeme?

 

 Prije sam kupovo kod njih... sve je bilo super bez ikakvih problema.. neces pogrijesti ako kupujes kod njih.. imaju puno poslovnica po hrvatskoj nezz sta se desilo da su tak nestali..

loky4i4 sub 19.12.2015 19:55

ne bih znao kakvi su kod servisa ,reklamacije jer dosad nisam imao nikakvih problema s uređajima koje sam kupio tamo ,sve dosad je bilo oke ,narucivao sam i s web-shopa ,i također je sve bilo uredu ,samo im je stranica malo zbrkana tj. oni filteri 

zzXXy sub 19.12.2015 20:15
Ravager kaže...

Kupuje li još itko kod njih? Prijateljica bi kupila računalo s njihovog web shopa jer imaju poslovnicu u Vinkovcima. Cijene su im manje više slične kao i u ostalim trgovinama, ali primijetio sam da ih se rijetko spominje na forumu, pa me zanima zašto.

Najnoviji post je star više od godinu dana. Ima li netko iskustva s njima u zadnje vrijeme?

 

 pa sto ne ode u Links ja idem tam u VK non stop kupovat i decki su ok ljubazni i izlaze u susret uvjek. A i vjerovatno ima isto sto ima i u HGspotu!

Silent horror1992 sub 19.12.2015 20:22
zzXXy kaže...
Ravager kaže...

Kupuje li još itko kod njih? Prijateljica bi kupila računalo s njihovog web shopa jer imaju poslovnicu u Vinkovcima. Cijene su im manje više slične kao i u ostalim trgovinama, ali primijetio sam da ih se rijetko spominje na forumu, pa me zanima zašto.

Najnoviji post je star više od godinu dana. Ima li netko iskustva s njima u zadnje vrijeme?

 

 pa sto ne ode u Links ja idem tam u VK non stop kupovat i decki su ok ljubazni i izlaze u susret uvjek. A i vjerovatno ima isto sto ima i u HGspotu!

 

Nije upitno dal ima, upitno je po kojoj cijeni

Cryogenic sri 23.12.2015 01:08
Luciano kaže...
Ljudi su ok. Naručio sam komponente za 3 Skylake konfiguracije, sve je došlo ekspresno,super zapakirano. Jedino mi smeta što nakon narudžbe nema nikakve mogućnosti pratiti narudžbu.

I mogao si uštedit bar 500-600 kn na tim svim komponentama da si uzeo u jeftinijim dućanima.