IT trgovine

Ekupi - nikad više!

Dodinho uto 31.3.2020 19:09

Znam da postoji tema iskustva s Ekupi, ali šupci su zaslužili zasebnu temu čisto da svi vide s kim imaju posla.

 

O čemu se radi?

 

20.3. naručujem CPU i MBO sa navedene stranice i po svom mišljenju ubadam solidnu ponudu. Ryzen 3600 i matičnu uz njega.

U međuvremenu dva puta šaljem mail da provjerim što je s mojom narudžbom jer neobično dugo već čekam, ali u međuvremenu moj procesor nestaje s webshopa i nastaje identičan proizvod s novom šifrom i cifrom 500kn skupljom od cijene po kojoj sam ja kupio svoj procesor.

 

 

Počelo mi je biti sumnjivo, ali odlučio sam čekati s obzirom da su mi direktno mailom odgovorili da ovaj tjedan mogu očekivati svoj paket, kad odjednom stiže mail da mi je narudžba otkazana!

 

Kad sam vidio mail popizdio sam (bez PC-a sam 7 dana, a kupio artikal 20.3) i nazovem ih, javi mi se ženska, ispriča mi se zbog situacije i onda ju pitam da mi objasni kako to da mi ne mogu isporučiti navedeni proizvod, a nude identičan proizvod za 500kn više i odjednom nastaje muk; uredno mi se ispričala i rekla da će se povratno javiti.

 

Da se razumjemo, ja ću preživjeti bez PC-a ovih 10-ak dana, ali način na koji su me odjebali je ispod svake razine. Za sebe znam da nikad više Ekupi!

Vader uto 31.3.2020 20:10

Žao mi je što ti je to tako ispalo, prije su ih ljudi znali hvaliti jer su znali propustiti takve stvari dok je nešto bilo jeftinije, sad su očito došla druga vremena. No pogledaj malo po forumima i drugi dućani stopiraju takve stvari. Savršeni dućan koji bude radio sve u korist kupca ne postoji. Nije da branim ekupi, ali tako je.  Mene je do sad zeznuo baš i ekupi, ali i najrazvikaniji shopovi koji su postavljeni na pijedestal po netu. Pod tim mislim baš na krženje zakona, odnosno mojih prava kao potrošača. Pogledaj si malo po netu polovne procesore, znao sam vidjeti oko 1100 kn, jučer je jedan Ryzen 7 2700X bio 1000 kn sa stock hladnjakom i garancijom.

https://www.njuskalo.hr/procesori/amd-ryzen-7-2700x-oglas-31101921

markec997 uto 31.3.2020 20:13

Stari , preopručam ti da se pomiriš s tim da su ispali šupci i to je to. Nekad imaju stvarno dosta jeftinije proizvode, airpods sam uzimao kod njih jer su bili dobrih skoro 300-400 kuna jeftiniji nego kod drugih,

imaju uvijek najjeftinije laptope što je isto ok, ali ako već uzimaš više komponenti preporučam ti naše shopove ,jer ekupi je madarska trgovina i ne zelim ni pomislit sranje da mi se nesto od njih pokvari. Zato i kupujem od njih samo te proizvode što se " manje kvare".

Ovako na nabavi.net vidim tog ryzena za istu tu cijenu u vise nasih trgovina , a nasi su shopovi pa će ti bit se lakše zajebavat sa garancijom ako dode do tog!

Ali , svejedno javi nam daljni tok situacije.

Vader uto 31.3.2020 20:16
markec997 kaže...

Stari , preopručam ti da se pomiriš s tim da su ispali šupci i to je to. Nekad imaju stvarno dosta jeftinije proizvode, airpods sam uzimao kod njih jer su bili dobrih skoro 300-400 kuna jeftiniji nego kod drugih,

imaju uvijek najjeftinije laptope što je isto ok, ali ako već uzimaš više komponenti preporučam ti naše shopove ,jer ekupi je madarska trgovina i ne zelim ni pomislit sranje da mi se nesto od njih pokvari. Zato i kupujem od njih samo te proizvode što se " manje kvare".

Ovako na nabavi.net vidim tog ryzena za istu tu cijenu u vise nasih trgovina , a nasi su shopovi pa će ti bit se lakše zajebavat sa garancijom ako dode do tog!

Ali , svejedno javi nam daljni tok situacije.

 Pomiješao si edigital i ipon s ekupi. Ekupi je naš webshop.

markec997 uto 31.3.2020 20:20
Vader kaže...
markec997 kaže...

Stari , preopručam ti da se pomiriš s tim da su ispali šupci i to je to. Nekad imaju stvarno dosta jeftinije proizvode, airpods sam uzimao kod njih jer su bili dobrih skoro 300-400 kuna jeftiniji nego kod drugih,

imaju uvijek najjeftinije laptope što je isto ok, ali ako već uzimaš više komponenti preporučam ti naše shopove ,jer ekupi je madarska trgovina i ne zelim ni pomislit sranje da mi se nesto od njih pokvari. Zato i kupujem od njih samo te proizvode što se " manje kvare".

Ovako na nabavi.net vidim tog ryzena za istu tu cijenu u vise nasih trgovina , a nasi su shopovi pa će ti bit se lakše zajebavat sa garancijom ako dode do tog!

Ali , svejedno javi nam daljni tok situacije.

 Pomiješao si edigital i ipon s ekupi. Ekupi je naš webshop.

 E , imaš pravo isprike :D oba su mi u pamćenju da su narančasta i plava haha pa sam ih pomješao!

ihush uto 31.3.2020 21:50

-platio si na  webu naručeno? ako je odgovr da, tad možeš tražiti i moraš dobiti plaćeno (jer navedeni artikal imaju, ne prolazi novi artikal za istu robu, tj da ne nešto nedobavljivo tad imaju razlog storniranja tj nemogućnost isporučivanja naručenog, ali ako imaju naručeno tad neovisno što su uveli s novom cijenom ti moraš dobiti po plaćenom računu i upravo to možeš tražiti.. isporuku plaćenog).

Ako ti počnu petljati o broju artikla, to se tebe 'ne tiče', tj to je njihova interna oznaka dok je ona robna na kutiji, AMDova.. i to jedino vrijedi, naručio-platio si konkretan cpu+mbo, ne neki artikl-broj nego cpu-amdov.. neovisno pod kojim id-brojem ga oni uvedu u bazu (npr drugi dobavljač, nova cijena.. a nova cijena je njihov problem tj ako nisu na vrijeme ažurirali web cijenu i zaprime uplatu-narudžbu tad po toj cijeni moraju ispiručiti, trošak-razlika je na njihov tret). Problem je samo trenutna kriza, no ne vidim razlog da bi zbog tog trebalo biti popustljiv. Prijavi inspektoratu na mingo.hr ...

 

-ako nije plaćeno, tad ništa..

Dodinho uto 31.3.2020 21:55
ihush kaže...

-platio si na  webu naručeno? ako je odgovr da, tad možeš tražiti i moraš dobiti plaćeno (jer navedeni artikal imaju, ne prolazi novi artikal za istu robu, tj da ne nešto nedobavljivo tad imaju razlog storniranja tj nemogućnost isporučivanja naručenog, ali ako imaju naručeno tad neovisno što su uveli s novom cijenom ti moraš dobiti po plaćenom računu i upravo to možeš tražiti.. isporuku plaćenog).

Ako ti počnu petljati o broju artikla, to se tebe 'ne tiče', tj to je njihova interna oznaka dok je ona robna na kutiji, AMDova.. i to jedino vrijedi, naručio-platio si konkretan cpu+mbo, ne neki artikl-broj nego cpu-amdov.. neovisno pod kojim id-brojem ga oni uvedu u bazu (npr drugi dobavljač, nova cijena.. a nova cijena je njihov problem tj ako nisu na vrijeme ažurirali web cijenu i zaprime uplatu-narudžbu tad po toj cijeni moraju ispiručiti, trošak-razlika je na njihov tret). Problem je samo trenutna kriza, no ne vidim razlog da bi zbog tog trebalo biti popustljiv. Prijavi inspektoratu na mingo.hr ...

 

-ako nije plaćeno, tad ništa..

 Plaćeno je bilo i što je najzanimljiivije u međuvremenu je cijena oba artikla narasla haha.

 

Kupio sam iste stvari u Futuri IT za 100kn skuplje.

 

Rekla mi je ženska da će mi se povratno javiti ako mogu dobiti novu ponudu po staroj cijeni, rekao sam joj da mi se svakako jave i samo čekam da mi odobre pa da onda ja njih odjebem i kažem da sam uzeo kod konkurencije

VladRi uto 31.3.2020 23:53

Frend uzeo u linksu switch po nekoj smijesnoj cijeni - tipa 1200... htjeli mu vratit pare - kazem mu ja - samo inzistiraj da ti daju proizvod... i dali mu proizvod... treba biti uporan - ako ne na trzisnu. Meni tako nisu vemil htjeli priznati jamstvo (jer su ih taman drugi preuzeli - neka unusmedia nesto)... dao ih na trzisnu - unutar 2 dana samo su trazili adresu za dostavu...

 

 

dustY sri 1.4.2020 00:25

Stvari su se promijenile otkad su uveli taj novi ekupi. Izbor puno slabiji, akcije slabe, nema više dobrih bonova i akcija na visu i maestro. Trebao sam uzeti više 500gb ssd-ova kad su bili po 300kn. :(

fromcelltohell sri 1.4.2020 00:33
VladRi kaže...

Frend uzeo u linksu switch po nekoj smijesnoj cijeni - tipa 1200... htjeli mu vratit pare - kazem mu ja - samo inzistiraj da ti daju proizvod... i dali mu proizvod... treba biti uporan - ako ne na trzisnu. Meni tako nisu vemil htjeli priznati jamstvo (jer su ih taman drugi preuzeli - neka unusmedia nesto)... dao ih na trzisnu - unutar 2 dana samo su trazili adresu za dostavu...

 

 

Isto se i meni dogodilo sa Ve-muljem i Anusmediom.

Znači, Ve-mulj na izdisaju, ovi ih preuzeli a meni riknuo LG 22" LCD i Seagate 320 Gb HDD, oba pod garancijom.

Odem u Namu Vrbani, gdje su ovi iz Anusmedia imali sjedište firme, nakon dosta natezanja,

frajer izvadio WD Black 500 Gb HDD i to smo riješili, a za monitor me zamolio da odem u MSan gdje su mi dali novi monitor.

 

Inače, što se Ve-mulja poslovnica Karlovac tiče:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/openito-o-ict-biznisu/ve-mil-ne-mil/12030.aspx?page=3&jumpto=349742&sort=asc&view=flat

 

Iako je to sad već u kategoriji, prohujalo s vihorom.... al' stvarno su bili kategorija Bože čuvaj, Bože sačuvaj :P

 

 

 

Vader sri 1.4.2020 00:39

@SamoPitam3

Da, bio je Mate 20 Lite 1079 kn, a inače ga u najjeftinijem shopu nije bilo ispod oko 2000. I valjda su ga svima isporučili koji su naručili. Ja nisam na vrijeme vidio, tak da još tipkam na staroj krami i nadam se nekoj drugoj prilici u budućnosti. 

 

Znao sam kupiti guma za auto po super cijeni, bilo je stvarno vise toga nego sad. Zadnje sto sam uzeo je bio MS Black Widow ispod 400 kn. 

M0by sri 1.4.2020 09:50

Znam da je jedan frajer naručio 20 komada Huaweia i prodavao ih na Njuškalu.

Kolega je tri komada uzeo i dva prodao.

Kakvi sve ljudi rade u eKupi nije ni čudo što se takve stvari dešavaju.

miki_the_pirat sri 1.4.2020 10:00

Ništa čudno... pa jel neki dan bila neka greška sa cijenom neke audio opreme (ne znam koji komad točno), pa ekipa tu po forumu naručivala i svima storno došao. Msm da je bila neka razvikanija austrijska ili njemačka trgovina u igri.

Envy sri 1.4.2020 10:23

Većina tih online šopova nije ništa drugo nego legalni šverc.

Evo jednog dućana kod mene kada uđeš unutar kao pola sobice. Na izlogu po desetak kineskih miševa, headsetova, tastatura i pokoje kućište i pokoji printer.. ali kada odeš na njihov OLX profil dobiješ ovako preko 100 vrsta perilaca rublja, 100 vrsta sušilica rublja, 10.000 različitih televizora.. znači kompletnu potrošačku tehniku za koje bi trebalo jedno 11 nogometnih igrališta da se izlože.

Pa onda nije ni čudo kada netko špara za neki komad HW-a da se počasti a onda ispadne - ćorak. Pa udri po emailovima.

Envy sri 1.4.2020 10:28
dreadmoore kaže...

A nisi bas ni dobro vrijeme odabrao za kupovinu pc-a 

I meni je dosta upita (valjda radi e-nastave) od strane roditelja bilo da ih složim PC ili preporučim kupnju. Većini sam fino dogovorio da štede novac jer ovo ludilo sa virusom ne zna se na što će izađi.

Bilo je i "pametnjakovića" koji su mislili da im za e-nastavu treba RTX-ica. E šipak će ju dobiti. :-)))

Posmatrač sri 1.4.2020 10:30
Envy kaže...

Većina tih online šopova nije ništa drugo nego legalni šverc.

Evo jednog dućana kod mene kada uđeš unutar kao pola sobice. Na izlogu po desetak kineskih miševa, headsetova, tastatura i pokoje kućište i pokoji printer.. ali kada odeš na njihov OLX profil dobiješ ovako preko 100 vrsta perilaca rublja, 100 vrsta sušilica rublja, 10.000 različitih televizora.. znači kompletnu potrošačku tehniku za koje bi trebalo jedno 11 nogometnih igrališta da se izlože.

Pa onda nije ni čudo kada netko špara za neki komad HW-a da se počasti a onda ispadne - ćorak. Pa udri po emailovima.

 Ali na PIKu tj OLXu imas ocjene od kupaca pa nema zezanja.... Ovi imaju odlicne ocjene..A gdje drze robu sta te briga ;) Ja licno nikad nisam imao problema na OLXu....

 

Ocjene su sper stvar. Ja recimo imam ocjenu 144 pozitivnih i 0 neutralnih i negativnih i  ljudi mi salju robu bez para...

Envy sri 1.4.2020 10:50
Posmatrač kaže...
Envy kaže...

Većina tih online šopova nije ništa drugo nego legalni šverc.

Evo jednog dućana kod mene kada uđeš unutar kao pola sobice. Na izlogu po desetak kineskih miševa, headsetova, tastatura i pokoje kućište i pokoji printer.. ali kada odeš na njihov OLX profil dobiješ ovako preko 100 vrsta perilaca rublja, 100 vrsta sušilica rublja, 10.000 različitih televizora.. znači kompletnu potrošačku tehniku za koje bi trebalo jedno 11 nogometnih igrališta da se izlože.

Pa onda nije ni čudo kada netko špara za neki komad HW-a da se počasti a onda ispadne - ćorak. Pa udri po emailovima.

 Ali na PIKu tj OLXu imas ocjene od kupaca pa nema zezanja.... Ovi imaju odlicne ocjene..A gdje drze robu sta te briga ;) Ja licno nikad nisam imao problema na OLXu....

 

Ocjene su sper stvar. Ja recimo imam ocjenu 144 pozitivnih i 0 neutralnih i negativnih i  ljudi mi salju robu bez para...

Slažem se u svemu sa tobom. Samo sam htio reći da je to legalni šverc. Kod većine dobiješ pisanu garanciju bez fiskalnog računa. Pazi sad primjera.

Ja sam u dosta toga jako izbirljiv i onda kad mi nešto treba, baš to džaba što je na OLX-u nema na lageru ili cijena je basnoslovno visoka za uređaj koji odavno ne postoji nigdje da se kupi a kod njih je sasvim uredno "na stanju". Zadnji primjer o telefona jeste kada sam za kolekciju htio jeftino da kupim Xperiu Z Ultra nazvao Univerzalno (potrošio kredita nekoliko KM) i oni mi kažu da taj model nema na stanju odavno i da je loš telefon. Nisam niakkavu kupnju ostvario i ne mogu mi nikakav negativan dojam dati.

Primjer onih patika Airmaxica, lik se kune da je orginal (ili njih 10-tak koliko ima) kaću nisu Made in China nego Made in Vietnam (iako sam obišao svaki Nike Store u Germany i CH i 99,9% patika su Made in China) i pukne mi film i ja naručim (a znaš kako je.. robu možeš kod kurira pregledati ako ti se ne sviđa nemoj plaćati). 4 Puta sam tako uradio i još ću X puta. Odem na youtube i vidim kako lik objašnjva razliku od orginal i kopija. Dođe mi Euroexpress ja otvorim kutiju. I samo kažem "nije orginal, vraćaj to". Neki su mi i prijatili.

Primjer OLX-a Ukucaj Xiaomi Mi Mix Alpha, telefon od 5999 KM, telefon koji ne postiji u prodaji. Dobili su ga par reeczenata i to je to.

Primjer lika koji je u Mitalexu kupio Epson prinera. Garancija koliko 2 godine. Prošlo godine zaštopalo nešto, on otišao do njih a ovi rekli "nemamo mi ništa sa građanstvom". Pa ja bi uzeo printer i unaj izlog gdje su svi Canoovi SLR-ovi.

Ah zaboravio sam sledeći primjer. Lik prodaje Router Ciscov za 200 KM ima i ima opcija Naruči Artikal. Ja mu pošaljem PP i pitam može li za 150, a lik kao iz topa - ne šalje. Ja zovem ne javlja se. PRošlo pola godine evo sad ću mu opet poslati PP i upitati ga je li on to misli prodavati ili slikavati po OLX-u, sad je taj Router 100 KM kod njega...  sad ti meni reci. Kako da ja njemu negativnu ocjenu da dam jer nisam ostvario kupnju?

OLX: je dobar jer ako ćeš traktorsku gubu ili plug za oranje - tu žeš ga naći. Isto ćeš naći i Mi Mix Alphu, samo za traktorsku gumu sam siguran da ću ju dobiti ali za Alphu i ne baš.

Uređivano: Svi uredno imaju 100% povjerenje.

Uređivano 2: O telefonu Mi Mix Alpha: Korisnik je suspendovan: https://www.olx.ba/profil/ibrops2335/ Ne kontam šta je htio. Uzeti kao kaparu 2.000 KM i nestadi bez traga.

O eKupi: Gledam ovaj eKupi.ba (po logu i svemu ista je kompanija) pa otišao tamo na Čišćenje zaliha kao posljenji artikal. Jesu li oni normalni sa ovim cijenam ili šta već jer svaki artikal regularno se može kupiti jeftinije. Tako da podržavam kolegu koji je otvorio ovaj post u potpunosti. Za neke stvari kolektivno trebamo svi reći - nikad više. Valjda tajkuni tako i počinju. Takvi sa Passata 5 prelaze na Auda Q8.

Envy sri 1.4.2020 11:24
Dodinho kaže...

Znam da postoji tema iskustva s Ekupi, ali šupci su zaslužili zasebnu temu čisto da svi vide s kim imaju posla.

 

* * *

Da se razumjemo, ja ću preživjeti bez PC-a ovih 10-ak dana, ali način na koji su me odjebali je ispod svake razine. Za sebe znam da nikad više Ekupi!

I sve je liojepo što si to napisao i kao štro sam već rekao slažem se u svemu sa tobom.

Ali pravo pitanje je: koliko to oni često i kome sve rade, i koliko je ljudi koji će slegnuti ramenima i platiti više na opsnovu njihove priče.

DarthMarkus sri 1.4.2020 11:49
Horatio_Hornblower kaže...

Slicnu stvar sam ja dozivio kad sam kupova tv u santa domenice.... Samo onda sam okarakteriziran ko placljivko jer ovako nesto je "Normalno"

 Da, ono stvarno nije bilo u redu.

 

Zajebu te i onda te debili kojima je prirodno stanje da muljaju napadnu.

Posmatrač sri 1.4.2020 12:30
Envy kaže...
....


OLX: je dobar jer ako ćeš traktorsku gubu ili plug za oranje - tu žeš ga naći. Isto ćeš naći i Mi Mix Alphu, samo za traktorsku gumu sam siguran da ću ju dobiti ali za Alphu i ne baš.

Uređivano: Svi uredno imaju 100% povjerenje.

Uređivano 2: O telefonu Mi Mix Alpha: Korisnik je suspendovan: https://www.olx.ba/profil/ibrops2335/ Ne kontam šta je htio. Uzeti kao kaparu 2.000 KM i nestadi bez traga.

O eKupi: Gledam ovaj eKupi.ba (po logu i svemu ista je kompanija) pa otišao tamo na Čišćenje zaliha kao posljenji artikal. Jesu li oni normalni sa ovim cijenam ili šta već jer svaki artikal regularno se može kupiti jeftinije. Tako da podržavam kolegu koji je otvorio ovaj post u potpunosti. Za neke stvari kolektivno trebamo svi reći - nikad više. Valjda tajkuni tako i počinju. Takvi sa Passata 5 prelaze na Auda Q8.

 Moras imati na umu da su to mali oglasi a ne registrovana radnja... Ja sam trzisni inspektor i isto tako su mi ruke vezane jer za fizicka lica ne vrijede pravila i sankcije za lazno oglasavanje kao za registrovane radnje ili fizicke radnje bilo registrovane ili ne... 

 

Nisi recimo ni spomenuo kopije telefona i sl.....

Envy sri 1.4.2020 13:10
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
....


OLX: je dobar jer ako ćeš traktorsku gubu ili plug za oranje - tu žeš ga naći. Isto ćeš naći i Mi Mix Alphu, samo za traktorsku gumu sam siguran da ću ju dobiti ali za Alphu i ne baš.

Uređivano: Svi uredno imaju 100% povjerenje.

Uređivano 2: O telefonu Mi Mix Alpha: Korisnik je suspendovan: https://www.olx.ba/profil/ibrops2335/ Ne kontam šta je htio. Uzeti kao kaparu 2.000 KM i nestadi bez traga.

O eKupi: Gledam ovaj eKupi.ba (po logu i svemu ista je kompanija) pa otišao tamo na Čišćenje zaliha kao posljenji artikal. Jesu li oni normalni sa ovim cijenam ili šta već jer svaki artikal regularno se može kupiti jeftinije. Tako da podržavam kolegu koji je otvorio ovaj post u potpunosti. Za neke stvari kolektivno trebamo svi reći - nikad više. Valjda tajkuni tako i počinju. Takvi sa Passata 5 prelaze na Auda Q8.

 Moras imati na umu da su to mali oglasi a ne registrovana radnja... Ja sam trzisni inspektor i isto tako su mi ruke vezane jer za fizicka lica ne vrijede pravila i sankcije za lazno oglasavanje kao za registrovane radnje ili fizicke radnje bilo registrovane ili ne... 

 

Nisi recimo ni spomenuo kopije telefona i sl.....

d.o.o. Legalna radnja. Govorim o ovom informatičkom dućanu.

Kopije nisam spomenuo jer nisu u mom domenu, ali patike jesu. Kopija iPhona koja vrti Android je za mene ok. Tko voli da mu telefon izgelda kao iPhone ako voli nek izvoli. Ali da prodaješ pravi iPhone a ono kopija to je već ne zi mi reci - krivično, prekršajno? Kao kad bi ja željezo oboji u boju bakra pa u livnicu i prodao pod bakar.

Ja otvoram obrt sad oko rashladne tehnike i isto ću ovako uraditi. Na stranicu puknem sve klime koje postoje od mojih dobavljača koji mi već izlaze u susret. Ovansno plaćanje opdgoda ovo ono. Pa hoćeš toplotnu pumpu od 22.000 KM ok dobit ćeš je.

Eto to neka iskustva. U BiH svi idu na 1) Smanjenje rente poslovnih prostora i pod 2) postavljanje svih artikala koje imaju u ili koje bi trebale biti u skladištu na OLX-u. Sad su na njemu skoro svi. Genelec, Imtec, Unverzalno, Hustel MObil Shop itd. itd.

Bilo kako bilo: momak je iznio svoju frustraciju ovdje i vjerujem da mu je duši sada lakše. A ja ga u tome podržavam.
Podržavam i vas inspektore koje radite kako treba a ne one koje su mi u pekari dolazili i govorili "joj sin mi nabio 200 KM računa za internet", jasno ti je da ga častiš kafom od 205 KM kafom dok mom ocu nije pukao film i ovako im je rekao. "Izvoli odmah zatvori, i pošalji ovih 12 radnika na Biro rada". Bio je nešto skroz nervozan. Nisu više dolazili inspektori.

Posmatrač sri 1.4.2020 13:26
Envy kaže...
.....

d.o.o. Legalna radnja. Govorim o ovom informatičkom dućanu.

Kopije nisam spomenuo jer nisu u mom domenu, ali patike jesu. Kopija iPhona koja vrti Android je za mene ok. Tko voli da mu telefon izgelda kao iPhone ako voli nek izvoli. Ali da prodaješ pravi iPhone a ono kopija to je već ne zi mi reci - krivično, prekršajno? Kao kad bi ja željezo oboji u boju bakra pa u livnicu i prodao pod bakar.

Ja otvoram obrt sad oko rashladne tehnike i isto ću ovako uraditi. Na stranicu puknem sve klime koje postoje od mojih dobavljača koji mi već izlaze u susret. Ovansno plaćanje opdgoda ovo ono. Pa hoćeš toplotnu pumpu od 22.000 KM ok dobit ćeš je.

Eto to neka iskustva. U BiH svi idu na 1) Smanjenje rente poslovnih prostora i pod 2) postavljanje svih artikala koje imaju u ili koje bi trebale biti u skladištu na OLX-u. Sad su na njemu skoro svi. Genelec, Imtec, Unverzalno, Hustel MObil Shop itd. itd.

Bilo kako bilo: momak je iznio svoju frustraciju ovdje i vjerujem da mu je duši sada lakše. A ja ga u tome podržavam.
Podržavam i vas inspektore koje radite kako treba a ne one koje su mi u pekari dolazili i govorili "joj sin mi nabio 200 KM računa za internet", jasno ti je da ga častiš kafom od 205 KM kafom dok mom ocu nije pukao film i ovako im je rekao. "Izvoli odmah zatvori, i pošalji ovih 12 radnika na Biro rada". Bio je nešto skroz nervozan. Nisu više dolazili inspektori.

 Kopije sa stanovista oglasavanja su u redu ako je naglaseno da je kopija a nekad i nije ali nije sa stanovista zastite autorskih prava. Prekrsaj. Mozda i krivicno djelo ali time se ne bavim ja....

 

Pazi dok god ne napises da je isporuka u nekom vremenu u kojem ZNAS da ne mozes isporuciti legalno je da imas u ponudi....Znaci dok sve uslove prodaje ispravno naznacis i iskomuniciras prema kupcima sve je legalno... Pa i Amazon ima robu koja nije na stanju.....

 

Radnje na OLXu su siva zona.... Na kraju to su opet mali oglasi.....

 

Ja u svom radu mogu sve tolerisati i oko svega mozemo dogovoriti kako da se otkloni nedostatak bez kazni osim svjesne prevare kupaca. Tu mi mozes biti rodjeni brat ide kazna bez razgovora.....

 

Nas zakon u BiH ima nekih stvari koje su kaznjive ali te kazne niko normalan nece pisati. Tipa trgovacka knjiga mora biti dostupna na uvid u svakom momentu. Ako ti je u autu ispred radnje to je kaznjivo i sl....

 

Ovo zadnje o radu pojedinih isnpektora necu komentarisati.... Ja nisam taj...

 

Ja sam MTEL prijavio inspektoratu 6 puta i svih 6 puta dobio... Kaznes u bile u desetinama hiljada KM ;) To su bile tragikomicne situacije kada mene sluzbenica ubjedjuje u nesto i ja na kraju izvadim sluzbenu i tu razgovor prestaje i ide prijava....3 puta mijenjali web stranicu radi pogresnog oglasavanja.... 

Envy sri 1.4.2020 14:30
Posmatrač kaže...
* * *

Čovjek piše na OLX-u "pod svom materijalno ili krivično.. bla bla bla.. a on ti KMS-irani Windows 10 instalira." ili Sasvim regularna radnja znači d.o.o. ti napiše "instalacija svog potrebnog softvera po volji". Da, i mislim na piratske verzije softvera jer ono što korisnik traži PC bi mu koštao 2.000 KM a SW 50.000 KM.

Da ti dam imena firmi pa ih kazni?

Nema države ovdje. Znači Rudnici uglja Kreka, kop Dubrave, momak, pardon čovjek od 24 godine na 500[V] naponu poginuo da mu se tijelo ugljenisalo i iza sebe ostavioi Trudnu ženu, i jednu malu bebu. Slučaj zataškan ni posmrtnice na ulazu u pogon.

Ovo sam naučio od jednog pametno njemca (a i on je sigurno negdje pametno pročitao) lik jednostavno kaže. Kada u državi možeš potkupiti policajca, to je kao da si zadnju kartu odozdo na kuli od karata izvukao. Onda sve propada. I nema napretka države. I to je živa istina.

Švica je zakon, Ono što vidiš to te i čeka i toliko i platiš i ne brineš se oko PDV-a. Ako piše na kutiji 70 godina garancije ma nema tog zakona koji će pobiti ono što na kutiji piše.

Nema kruha od nas. Sad smo se našli solidarisati dok je ovog virusa inače je sve otišlo kvragu.