dakky pon 23.5.2022 10:01

Evo samo da javim da se ni nakon godinu i pol od zadnje poruke isto ništa nije promjenilo.

Nekad dobra stranica, danas izgleda katastrofa. Nisam ni tražio po forumima nego samo naručio, ipak sam od njih kupio već puno puta i nikad ovo.

 

Znači na artiklima koje sam uzeo čak i ne piše 1-2 komada nego piše da su dostupni odmah i dostava/isporuka u roku 2-4 dana.

Tek nakon plaćanja stoji na orderu "expected to come in stock soon " dok za iste artikle na samom shopu i dalje stoji da su dostupni odmah.

 

Eto, već je četvrti dan i order ni da mrdne.

Indestructible ned 1.10.2023 22:54

Kako to da u HR da ne dostavlja? Pa HR je u europskoj uniji valjda.

Ne dostavljaju ni u Bosnu ( i Hercegovinu, da me Hercegovci ne banuju). Poslao sam upit zasto nas nema, dobio generican odgovor da bih trebao ubrzo dobiti pravi odgovor jer su pretrpani valjda upitima.

Hajd bum vidil.



Evropa je jedno veliko smece od kontinenta. Ko da se roba narucuje sa marsa. Ima nekih stvari hocu da kupim mimo computer universa i zna mi izbaciti shipping da kosta 30-40 eura. ma mrs.


Witcher94 ned 1.10.2023 23:05
Indestructible kaže...

Kako to da u HR da ne dostavlja? Pa HR je u europskoj uniji valjda.

Ne dostavljaju ni u Bosnu ( i Hercegovinu, da me Hercegovci ne banuju). Poslao sam upit zasto nas nema, dobio generican odgovor da bih trebao ubrzo dobiti pravi odgovor jer su pretrpani valjda upitima.

Hajd bum vidil.



Evropa je jedno veliko smece od kontinenta. Ko da se roba narucuje sa marsa. Ima nekih stvari hocu da kupim mimo computer universa i zna mi izbaciti shipping da kosta 30-40 eura. ma mrs.


Možeš koristiti mailboxde za computeruniverse ako opet ne omoguće da dostavljaju u Hrvatskoj.

Indestructible pon 2.10.2023 11:44
Witcher94 kaže...
Indestructible kaže...

Kako to da u HR da ne dostavlja? Pa HR je u europskoj uniji valjda.

Ne dostavljaju ni u Bosnu ( i Hercegovinu, da me Hercegovci ne banuju). Poslao sam upit zasto nas nema, dobio generican odgovor da bih trebao ubrzo dobiti pravi odgovor jer su pretrpani valjda upitima.

Hajd bum vidil.



Evropa je jedno veliko smece od kontinenta. Ko da se roba narucuje sa marsa. Ima nekih stvari hocu da kupim mimo computer universa i zna mi izbaciti shipping da kosta 30-40 eura. ma mrs.


Možeš koristiti mailboxde za computeruniverse ako opet ne omoguće da dostavljaju u Hrvatskoj.

 

koliko vama naplacuje malboxde dostavu u HR? Kod nas u BiH je kako sam zadnji put provjeravao bilo 20eura sto je apsurdno. Mi ovde imamo dva servisa za dostavu iz amerika, i platim paket 7-8 dolara u zavisnosti od tezine. A da ne pricam jos o boljim dealovima kod amerikanaca.


jozef pon 2.10.2023 11:59
Indestructible kaže...
Witcher94 kaže...
Indestructible kaže...

Kako to da u HR da ne dostavlja? Pa HR je u europskoj uniji valjda.

Ne dostavljaju ni u Bosnu ( i Hercegovinu, da me Hercegovci ne banuju). Poslao sam upit zasto nas nema, dobio generican odgovor da bih trebao ubrzo dobiti pravi odgovor jer su pretrpani valjda upitima.

Hajd bum vidil.



Evropa je jedno veliko smece od kontinenta. Ko da se roba narucuje sa marsa. Ima nekih stvari hocu da kupim mimo computer universa i zna mi izbaciti shipping da kosta 30-40 eura. ma mrs.


Možeš koristiti mailboxde za computeruniverse ako opet ne omoguće da dostavljaju u Hrvatskoj.

 

koliko vama naplacuje malboxde dostavu u HR? Kod nas u BiH je kako sam zadnji put provjeravao bilo 20eura sto je apsurdno. Mi ovde imamo dva servisa za dostavu iz amerika, i platim paket 7-8 dolara u zavisnosti od tezine. A da ne pricam jos o boljim dealovima kod amerikanaca.


 Mislim da je slično. Sam paket oko 13€ (GLS, 5kg), i njihova usluga 4-5€ po paketu, pa još ako imaš konsolidaciju više paketa, pa njihovu kutiju ode i na 30€. Paket od 5kg ispadne nekih 17-18€ minimalno.
Daj link na te vaše servise koji šalju iz US, zanima me kako to izgleda. Jel vam ažurno naplaćuju carinu i porez kad primate pakete u BiH ili to nekako prođe ispod radara?

Indestructible pon 2.10.2023 13:47
jozef kaže...
Indestructible kaže...
Witcher94 kaže...
Indestructible kaže...

Kako to da u HR da ne dostavlja? Pa HR je u europskoj uniji valjda.

Ne dostavljaju ni u Bosnu ( i Hercegovinu, da me Hercegovci ne banuju). Poslao sam upit zasto nas nema, dobio generican odgovor da bih trebao ubrzo dobiti pravi odgovor jer su pretrpani valjda upitima.

Hajd bum vidil.



Evropa je jedno veliko smece od kontinenta. Ko da se roba narucuje sa marsa. Ima nekih stvari hocu da kupim mimo computer universa i zna mi izbaciti shipping da kosta 30-40 eura. ma mrs.


Možeš koristiti mailboxde za computeruniverse ako opet ne omoguće da dostavljaju u Hrvatskoj.

 

koliko vama naplacuje malboxde dostavu u HR? Kod nas u BiH je kako sam zadnji put provjeravao bilo 20eura sto je apsurdno. Mi ovde imamo dva servisa za dostavu iz amerika, i platim paket 7-8 dolara u zavisnosti od tezine. A da ne pricam jos o boljim dealovima kod amerikanaca.


 Mislim da je slično. Sam paket oko 13€ (GLS, 5kg), i njihova usluga 4-5€ po paketu, pa još ako imaš konsolidaciju više paketa, pa njihovu kutiju ode i na 30€. Paket od 5kg ispadne nekih 17-18€ minimalno.
Daj link na te vaše servise koji šalju iz US, zanima me kako to izgleda. Jel vam ažurno naplaćuju carinu i porez kad primate pakete u BiH ili to nekako prođe ispod radara?

 
Kupiglobal (preko njih najvise sad uzimam)
https://kupiglobal.boxonlogistics.com/

pesoto.ba
https://pesoto.com/ba/bos/index.html

pesoto je prvi ovde krenuo sa ovim, pa je onda poslije toga dosao KG.


kod nas ti je prag carine 150 eura. Bilo to iz evrope, kine, amerike, svejedno. Tako da moras pripaziti na to + i postarina je ukljcuena u tu cijenu, tako da ako ti je paket 140 eura, a shipping 30 eura, ides na carinu.

Mislim da se carina placa 21-27% na ukupnu cijenu. Mada ovo sad zavisi od speditera. Recimo ovaj spediter sto radi sa kupiglobal naplacuje neku lezarinu paketa, pa me je za zadnji paket izaslo dodatnih 90KM tj 45 eura.

Vecinom se carini, rijetko da nekome uspije proci ispod radara. Pokusavali su neki mijenjati cijenu kad deklarisu pakete pa ih opet carina ufati.


Ako si zainteresovan za ovu opciju, mogu ti dodatno pomoci oko nejasnoca preko PM. Evo recimo hocu sestrinom malcu da uzmem ram memorije gledao na amazonu crucial ddr4 2x16gb oko 50ak dolara. U bosni je samo 45 eura 8GB jedan stick.

Zapravo ja vise nista kod nas ne uzimam, ni u Bosni a ni u evropi. Sve preko ovih.


Witcher94 pon 2.10.2023 14:51
notloB kaže...

Ček', jel' to stvarno više ne dostavljaju u hr ili je neka greška? Ako više ne dostavljaju ima li kakav smisleni razlog, jel' to samo privremeno?

 Više ne dostavljaju u Hrvatskoj jer po novome samo dostavljaju u Njemačkoj, Belgiji, Nizozemskoj, Luksemburgu, Austriji. Možda kasnije opet omoguće da dostavljaju i u Hrvatskoj

notloB pon 2.10.2023 15:05
Witcher94 kaže...

 Više ne dostavljaju u Hrvatskoj jer po novome samo dostavljaju u Njemačkoj, Belgiji, Nizozemskoj, Luksemburgu, Austriji. Možda kasnije opet omoguće da dostavljaju i u Hrvatskoj

 To baš i nije razlog, "jer" ti je višak, to je vjerujem više činjenica a ne razlog, svejedno hvala.

NEW_MAN pon 2.10.2023 15:18

Ne dostavljaju u HR jer je zanemarivo malo trziste sa uzasnom postanskom uslugom i velikim brojem lopova. RH je sa Rumunjskom i Bugarskom u top tri po lopovluku.

Jednostavno im se ne isplati poslovat i isto mozete dozivjeti na Amazonu. Masu robe ne salju u RH jer se previse krade.

notloB pon 2.10.2023 15:28
NEW_MAN kaže...
Ne dostavljaju u HR jer je zanemarivo malo trziste sa uzasnom postanskom uslugom i velikim brojem lopova. RH je sa Rumunjskom i Bugarskom u top tri po lopovluku.

Jednostavno im se ne isplati poslovat i isto mozete dozivjeti na Amazonu. Masu robe ne salju u RH jer se previse krade.

 Kako misliš "kradu", što se krade, kupljena roba, novci od prijevoza, benzin, što točno?

Ako je kupac zadovoljan a ja npr. jesam CU se naplati, to što oni kradu nikoga ne interesira osim dhl, ups ili kako se zovu a oni i dalje posluju u hr.

Mislim da je prije pitanje s nerazjašnjenom papirologijom između hr i eu odnosno de.

sandokan111 pon 2.10.2023 16:31
Indestructible kaže...
Mi ovde imamo dva servisa za dostavu iz amerika, i platim paket 7-8 dolara u zavisnosti od tezine. A da ne pricam jos o boljim dealovima kod amerikanaca.

 Malo sam skeptican o ovoj cifri za dostavu iz Amerike. Mozda prije 10g.

Wiz3m4n pon 2.10.2023 20:51

Pa ja zadnje što sam gledao tamo i nisu bili baš povoljniji nego kod nas, tako da ne treba plakati previše

 

da, čim stavim nešto u košaricu a logiran sam sa hr adresom baca van i prijavljuje gresku 

 

Ko ih jebe, ima ducana koliko hoces

tomglo čet 5.10.2023 13:46
GeneralPag1997 kaže...
Primaju ordere, ali shipping van DE trenutno nema zbog internog sistema koji je u banani.

 Yep. Vele "Thank you for your message. Due to a system change, some functionalities have unfortunately been unavailable since last week. As a result, we are unable to ship items outside of Germany until further notice. Our IT department is already working on providing you with the usual shipping service again as soon as possible. Please check our website for updates at regular intervals.

With kind regards"

 

 

sandokan111 pet 6.10.2023 14:44
Witcher94 kaže...
GeneralPag1997 kaže...
Primaju ordere, ali shipping van DE trenutno nema zbog internog sistema koji je u banani.

 Kako onda mogu slati u Nizozemskoj, Belgiji, Austriji, Luksemburgu

 Pa jer su tako odlucili. Vrlo jednostavno, stvarno mi nije jasno sta se tu ljudi cude da tamo neka trgovina ne zeli slat negdje :))))))))

Pravila su jasna od starih dana. NO SOUP FOR YOU. Pa ste ti misli.

jozef pet 6.10.2023 14:50

Nije nemoguće da je privremeno i da je stvarno stvar tehničkog problema kao što tvrde (zašto bi lagali?)
To što isporučuju u NL, LUX i sl je valjda zato što su im to važnija tržišta. Ako im je dio sustava neispravan onda su se više potrudili osposobiti ono što donosi najveću dobit. Manje važna tržišta mogu čekati.

Indestructible ned 8.10.2023 23:19
sandokan111 kaže...
Indestructible kaže...
Mi ovde imamo dva servisa za dostavu iz amerika, i platim paket 7-8 dolara u zavisnosti od tezine. A da ne pricam jos o boljim dealovima kod amerikanaca.

 Malo sam skeptican o ovoj cifri za dostavu iz Amerike. Mozda prije 10g.

 

 

mozda nisam bio dovoljno jasan. 7 dolara je kod pesota, kupiglobal je podigao na 8 dolara shipping. to je za pakete do 500gr cini mi se, uglavnom ovi laksi. ovi tezi postaju skuplji, ali ne opet toliko. uostalom, na njihovim stranicama ima kalkulator i lako se moze izracunati.


pesoto jos ima recimo da preko pozivnica (tj onaj koga ste pozvali odradi kupovinu) dobijete odredjeni cashback, tj dobijete novac na njihovom sistemu kojeg kasnije mozete iskoristiti za besplatan shipping.

tako sam ja prije dvije godine za black friday uzeo sa best buya bezicne slusalice od soundcorea kojima je pala cijena na 20 dolara, besplatan shipping bio do skladista od pesota + imao vec para od pesota na sistemu koje sam iskoristio za free shipping.

ja evo sutra odoh preuzeti objektiv za kameru sto sam narucio preko kupiglobal. 8 dolara shipping me izasao.

El Torro pon 9.10.2023 02:06

Kad sam kupovao komponente za racunalo, samo je graficka bila jeftinija na Amazonu a sve ostalo cijene kao i kod nas. Procesor je bio jeftiniji nekih 10 eura na Mind Factory ali mi se to nije isplatilo. A i ne da mi se s njima zajebavati u slucaju reklamacije. 

notloB pon 9.10.2023 09:51
El Torro kaže...

Kad sam kupovao komponente za racunalo, samo je graficka bila jeftinija na Amazonu a sve ostalo cijene kao i kod nas. Procesor je bio jeftiniji nekih 10 eura na Mind Factory ali mi se to nije isplatilo. A i ne da mi se s njima zajebavati u slucaju reklamacije. 

 Ja sam kupovao dva nvme ssd i razlika je bila po 20, 30 eura za svaki.