IT trgovine

Amazon.de/amazon.com

Snoozly ned 2.4.2023 19:51

Krajem 12. mjeseca sam naručio mobitel, punjač za baterije i baterije preko mailboxde i nikakvih problema. Mislim da je stvar u tome kakva pravila imaju dostavne službe, mailboxde šalje GLS-om, dok Amazon s Deutsche Post i onda preuzima Hrvatska Pošta, a kod Deutsche Post je slanje baterija očito zabranjeno.

R4zOR229 uto 15.8.2023 15:38

Jel imo ko sitaciju da mu je amazon oznacio item ko Underlivarble a zapravo je dobio item? Tracking na amazonu pokazuje da je vraceno selleru a isti tracking na DHL prikazuje da je dostavljeno. Support na chatu kaze da item ostecen u transportu i nemoze biti dostavljen???? Item mi sad stoji na mailboxu, samo nzn u kakvom je stanju al sumnjam da bi oni uopce preuzeli da je bilo vecih vidljivih ostecenja.

Wolf88 uto 15.8.2023 17:51
R4zOR229 kaže...

Jel imo ko sitaciju da mu je amazon oznacio item ko Underlivarble a zapravo je dobio item? Tracking na amazonu pokazuje da je vraceno selleru a isti tracking na DHL prikazuje da je dostavljeno. Support na chatu kaze da item ostecen u transportu i nemoze biti dostavljen???? Item mi sad stoji na mailboxu, samo nzn u kakvom je stanju al sumnjam da bi oni uopce preuzeli da je bilo vecih vidljivih ostecenja.

 Da imam ja za dva paketa da su Underlivarble, ali na mailbox.de su mi javili da su ih zaprimili.

Na DHL stranicama piše isto da su predani. Tako da je neki problem kod Amzona.

 

AmonZero uto 15.8.2023 19:08

Ja sam imao 2 puta situaciju i to sa mailbox kad je netko jos samnom narucivao. Dobijao sam po 5-6 paketa pa nisam sve znao sto je doslo dok sam nisam dobio paket.

Al ovak je bilo: jedan firestick je bio dostavljen kao undeliverable i jedan logitech mis.

Likovi koji su narucili su dobili refund iako su proizvodi ipak bili dostavljeni na mailbox i na kraju su ih dobili na ruke kad je meni sve doslo i kad sam im proslijedio paket.

Znam samo da ovaj koji je dobio firestick ga nije mogao koristit jer ga je amazon disableao (njihov proizvod) nakon sto je oznacio paket kao izgubljen (vjerovatno na temelju serijskog broja), a ovaj drugi mislim i dan danas koristi svoj logitech mis.

R4zOR229 uto 15.8.2023 19:43

Ja sam sad dobio mail od amazona da su odobrili refund. Kod mene se radio o monitoru od 400eura tak da nista nemogu disablat, eventualno garanciju iskljucit direkt od proizvodaca ak je moguce.I kaj je najbolje vec sam kupio u meduvremenu drugi tak da mi ovaj realno netreba al necu odbit besplatni monitor, jedino me muci da mi ne vrate novce onda nakon nekog vremenu opet povuku ak vide gresku za nesto sto mi realno ni netreba, a i pitaj boga kak cu ga uopce poslat sa mailboxa, valjda cemo se uspjet dogovorit.

Wolf88 uto 15.8.2023 20:18
R4zOR229 kaže...

To sad nedavno? Jesi dobio refund?

 prosli i ovaj tjedan sam narucivao i dva paketa su bila da se nisu mogla dostaviti ostali su za sada stavljeni na mazonu kao dostavljeni.

Ovo su neke sitnice koje su na amazonu bile jeftnije nego da kod nas narucujem, tako da im vrijednost nije pre velika

Bilo bi ti dobro da provjeris sa mailbox. Posto se radi o skupom proizvodu.

R4zOR229 uto 15.8.2023 20:36

Ma ja sam isto naurcio vise stvari prosli tjedan, jedino je sa ovim problem nastao sve ostalo uredno dostavljeno. Iz mailboxa su rekli da je monitor kod njih, buduci da su me kontaktriali sta dalje s njim s obizirom da oni imaju u pravilima da monitore vece od 21incha ne salju, a ja sam to zaboravio.

jurica_m čet 17.8.2023 19:30

Dobra večer. Trebam pomoć. Naručio sam neku lampu preko amazon.co.uk koja je poslana iz Kine. Lampa je stigla, ali čovjek je poslao pogrešnu lampu. Zatražio sam povrat novaca (refund), pošiljatelju sam sve objasnio i piše mi na Amazonu da je seller potvrdio da je “refund approved”. Amazon mi je poslao dva papira s adresom na koju trebam vratiti paket. Zanima me koji je rok za refundaciju i na koji način poslati paket natrag-putem pošte? I da, ja snosim troškove slanja?

jzrile pet 18.8.2023 09:06
jurica_m kaže...
Dobra večer. Trebam pomoć. Naručio sam neku lampu preko amazon.co.uk koja je poslana iz Kine. Lampa je stigla, ali čovjek je poslao pogrešnu lampu. Zatražio sam povrat novaca (refund), pošiljatelju sam sve objasnio i piše mi na Amazonu da je seller potvrdio da je “refund approved”. Amazon mi je poslao dva papira s adresom na koju trebam vratiti paket. Zanima me koji je rok za refundaciju i na koji način poslati paket natrag-putem pošte? I da, ja snosim troškove slanja?

Lijepo zapakiraš, nalijepiš što su ti poslali i pošalješ HP-om. Platiš poštarinu. Maksimalni rok refundacije od zaprimanja povrata proizvoda je 14 dana mada je vjerojatnije 2-3 dana. Amazon će ti uz refund pune cijene dodati i procijenjenu poštarinu koja se može razlikovati od onoga što si platio, +- koji euro. I to je to. 

 

jurica_m ned 20.8.2023 11:53

Zanima me jedna stvar. Seller je napisao ovo: “ Hello, thank you for your quick reply. When we receive the light, I will immediately give you a full refund. Thank you.
Objasnite mi, ja mu putem pošte vratim lampu i kad ju on dobije, onda će mi vratiti novce (refund)? Zanima me mogu li ja stvarno vjerovati selleru da će mi on vratiti novce? Kad pošaljem putem pošte, hoće li i to Amazon znati da sam mu ja vratio “item” pa da ga “stisne” u slučaju da mi ne vrati novce? Hvala

DarthMarkus pon 28.8.2023 14:41

Pitanjce za one koji su prodavali iteme koje su uzeli sa amazona.de...

 

Recimo da imam stvari kupljene sa Amazona koje su pod garancijom i želim ih prodat, naime da li je garancija samo moguća preko mene na kojeg glasi invoice ili ju je moguće prebaciti na budućeg kupca ?

 

rokonja sri 30.8.2023 08:18
DarthMarkus kaže...

Pitanjce za one koji su prodavali iteme koje su uzeli sa amazona.de...

 

Recimo da imam stvari kupljene sa Amazona koje su pod garancijom i želim ih prodat, naime da li je garancija samo moguća preko mene na kojeg glasi invoice ili ju je moguće prebaciti na budućeg kupca ?

 

 Zna netko?

 

Posmatrač sri 30.8.2023 09:01
rokonja kaže...
DarthMarkus kaže...

Pitanjce za one koji su prodavali iteme koje su uzeli sa amazona.de...

 

Recimo da imam stvari kupljene sa Amazona koje su pod garancijom i želim ih prodat, naime da li je garancija samo moguća preko mene na kojeg glasi invoice ili ju je moguće prebaciti na budućeg kupca ?

 

 Zna netko?

 

 Sta kazu na amazonu. Sigurno to negdje pise u uslovima koristenja

 

Gemmy sri 30.8.2023 09:48

vjerovatno ti trebas pokrenuti preko svojeg accounta, da ti daju one papire za zaljepit na kutiju i staviti unutra

 

zato ja gledam ako netko prodaje nesto sta ima garu preko amazona da nema garanciju, ako nece on na sebe preuzet odgovornost vracanja

ihush sri 30.8.2023 09:58

-posjedovanje = vlasništvo. Račun je sporedan, npr poklon.. tj samo izuzetci kao automobil traže 'papire', ostale robe ne.

-jamstvo je jamstvo, odnosi se na robu, ne na osobu.

.. no naravno da može biti problema u reklamaciji a s druge strane u 1-2 god 99% roba ne treba jamstvo jer se ipak ne kvari toliko, tj kome je to sve važno ne kupuje tamo kao što i idući kupac kupi polovno i može biti svjestan takvih problema kao npr dostave za reklamaciju ili povrata novca .. 

tommmyyy pet 8.9.2023 14:55

Evo nakon dugo vremena uzeo neke sitnice preko Amazon.de (3 različita item-a), naručeno u ponedjeljak 04/09, dostavljeno jutros 08/09 (standardna dostava, HP ekspres). Zadnja narudžba prije toga 23/02 (isto 3 različita item-a), nakon 10-ak dana javili da je paket izgubljen, poslan zamjenski i dostavljen 20/03...

ivanoile pet 8.9.2023 16:41
marxone kaže...

Koliko cekate narudzbe otprilike s amazona? Neki dan 04,06,  sam prvu narudbu odradio, jos uvijek pod tracking stoji "We will email you when we have an estimated delivery date."

 Ako nije poslano unutar 2-3 radna dana, canceliram i narucim od drugog sellera.

acmilan2 ned 15.10.2023 20:57

Jedno pitanje za kolege koji su narucivali elektroniku, ili preciznije - maticnu plocu.

Jednu maticnu plocu gledam kupiti sa amazon.de pa me zanima sto i kako u slucaju nekog kvara, nigdje ne pise da li ima kakva garancija osim onih 30 dana da vratis ako je nesto itd itd.

 

Gledam ovu maticnu i ponudilo mi je nekakvu posebnu dvogodisnju garanciju na ovom linku pa sad ne znam sto i kako ide, no cijena je najniza.

Hvala!

hahhaajaads pon 16.10.2023 11:20
acmilan2 kaže...

Jedno pitanje za kolege koji su narucivali elektroniku, ili preciznije - maticnu plocu.

Jednu maticnu plocu gledam kupiti sa amazon.de pa me zanima sto i kako u slucaju nekog kvara, nigdje ne pise da li ima kakva garancija osim onih 30 dana da vratis ako je nesto itd itd.

 

Gledam ovu maticnu i ponudilo mi je nekakvu posebnu dvogodisnju garanciju na ovom linku pa sad ne znam sto i kako ide, no cijena je najniza.

Hvala!

U slucaju kvara ti je vrlo jednostavno, mozda i jednostavnije nego ovdje, ovo sta ti gledas je dodatna garancija koja ne znam kak funkcionira, ali maticna dolazi sa tvornickom garancijom koja je 2 ili 3god tak da ne trebas nista dodatno kupovat...

 

Ja sam imao slucaj gdje sam G29 reklamirao, snimio kvar, oni odobrili i odma poslali novi volan, tamo za stari volan sam dobio link sta moram napravit (treba sve sta je doslo sa kutijom bit normalno, i trebalo je papirice isprintat tko salje i gdje, iako to mozda mozes i ti izrezat a4 papir i napisat i zalijepit na kutiju), odnio ga u HP ured i uredno platio postarinu, racun od HPa sacuvas/poslikas i opet se obratis amazon supportu da ti napravi refund postarine. Uglavnom, ja nisam uspio niti stari volan poslat a novi je vec bio pred vratima tak da su meni njihove reklamacije top...

 

 

Wiz3m4n pon 16.10.2023 11:28

Ma dilema vecine nas tu je reklamacija od strane kupca koji je kupio rabljeno od stvarnog kupca sa Amazona, jer krajnji kupac nema uvid u acc i naruđbu od originalnog kupca več eventualno isprintan račun proizvoda, kako onda reklamirati bez vlasnika racuna sa kojeg je išla naruđba??!!

 

Ajde u kratko ako ima tko kakav osobni primjer da je to odradio neka iznese, ova naklapanja teoretska koja su ne provjerena me ne zanimaju