IT trgovine

Amazon.de/amazon.com

natal ned 18.6.2017 09:54

Mozes. Sa svojim account mozes se logirati na svaki amazon (.de,.com,.it,.fr,.jp,co.uk....itd) i naruciti sa svakog sto zelis.

 

E sad neke stvari salju, neke ne...ovisi dali narucujes od amazona ili nekog sellera.

 

veseli007 uto 4.7.2017 04:05

Pozdrav!

 

Sutra mislim skupa sa bratom naruciti PS4 slim 500gb+ controller + igricu za nekih 2500kn skupa sa postarinom naravno nova 12  garancije u HR. Sada kada malo gledam na Amazon.de  ima PS4 1T bez igrice i dodatnog controllera za 346eura (2563,65kn ) ali pise PRIME, a ne vidim bez PRIMA, e sada me zanima posto nisam nikada direktno kupovao vani online. Kako to ide, sa garancijom, postom, dali moram i ja imati taj PRIME, sigurno placam na to PDV! Stvarno se ne kuzim u te stvari sry!

Ako netko zeli pomoci! Tx!

Amazon link! https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=node%3D2583844031&field-keywords=ps4+pro+console&rh=n%3A300992%2Cn%3A2583844031%2Ck%3Aps4+pro+console

SinCr0 uto 4.7.2017 08:11
veseli007 kaže...

Pozdrav!

 

Sutra mislim skupa sa bratom naruciti PS4 slim 500gb+ controller + igricu za nekih 2500kn skupa sa postarinom naravno nova 12  garancije u HR. Sada kada malo gledam na Amazon.de  ima PS4 1T bez igrice i dodatnog controllera za 346eura (2563,65kn ) ali pise PRIME, a ne vidim bez PRIMA, e sada me zanima posto nisam nikada direktno kupovao vani online. Kako to ide, sa garancijom, postom, dali moram i ja imati taj PRIME, sigurno placam na to PDV! Stvarno se ne kuzim u te stvari sry!

Ako netko zeli pomoci! Tx!

Amazon link! https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=node%3D2583844031&field-keywords=ps4+pro+console&rh=n%3A300992%2Cn%3A2583844031%2Ck%3Aps4+pro+console

 PRIME ti je njihova opcija na koju se možeš pretplatiti pa imaš bržu dostavu, besplatnu dostavu i slične pogodnosti. Mislim da ne vrijedi kod nas, ali možeš je aktivirati besplatno na probni mjesec dana i probati naručiti, pa ti možda i prođe za ovu cijenu. Samo nemoj zaboraviti nakon što aktiviraš PRIME opciju odmah otiđi i isključi da ti se ne bi obnavljala kasnije sama, jer po defaultu oni stave da se svaki mjesec produžuje i aktivira.

sandokan111 uto 4.7.2017 11:45
veseli007 kaže...

e sada me zanima posto nisam nikada direktno kupovao vani online. Kako to ide, sa garancijom, postom, dali moram i ja imati taj PRIME, sigurno placam na to PDV! Stvarno se ne kuzim u te stvari sry!

 S amazonom sam imao najugodnije iskustvo s garancijom sto se moze dobit igdje, tako da, sto se toga tice, ne bi se brinuo. Nije da sam puno puta reklamirao tamo, ali kad jesam, samo sam se javio da nesto ne valja, oni su mi poslali zamjenski proizvod ODMAH (znaci nisam prvo njima morao slati na dijagnozu nista), i poslali su mi papire preko kojih cu poslati proizvod koji nije bio dobar njima. Pricekao sam da mi dodje zamjenski, poslao njima pokvareni, nakon tog im poslao koliko sam platio postarinu i to su vratili i sve 5. Znaci imao sam 0 kn troskova i 0 dana downtimea bez proizvoda.

Zura uto 4.7.2017 11:55
veseli007 kaže...

Pozdrav!

..., e sada me zanima posto nisam nikada direktno kupovao vani online. Kako to ide, sa garancijom, postom, dali moram i ja imati taj PRIME, sigurno placam na to PDV! Stvarno se ne kuzim u te stvari sry!

...

 Garanciju u EU možeš ostvariti u bilo kojem servisu ili kao što je kolega dolje rekao možeš vratiti proizvod natrag u amazon (za ovu varijantu nemam osobnog iskustva).

Ne moraš imati PRIME, a za svaki proizvod ćeš platiti dostavu + razliku PDV-a (razliku Hrvatski - Njemački, ako naručuješ iz amazon.de).

 

Stvari koje sam uzimao su mi dolazile UPS-om (npr fotić koji sam prošle godine uzimao).

veseli007 uto 4.7.2017 12:20

 Tx ekipa na odgovorima, evo u dogovoru sa bratom narucio sam PS4 slim 500GB, + 1 controller + igrica za 2399kn u Hr, za sada tako. A za buduce ako se vise bude isplatilo kupovati vani onda poslusam vas misljenje! PS4 PRO je bio malo iznad budzeta. Naravno ako bude love! lol! Jos jednom  Hvala

Darster uto 26.9.2017 22:22
sandokan111 kaže...

Ako je seller tu, onda placas samo razliku pdva, al to ti obracuna sam amazon. Dal ces kasnije koristit mailboxde ili ti direktno salje amazon je svejedno.

 Znaci tu razliku pdv-a ce mi Amazon prikazati kod placanja i to je to?

 

Hvala!

veseli007 sri 18.10.2017 16:38

  Pozdrav!

 

  Zasto! Amazon ne salje u HR!  Brat bi kupio DJI Phantom 3 Standard, ali nikako da posalju u HR dali je to normalno, standarno, ili ja negdje grijesim! Dali netko zna neki provijereni ducan tehnike gdje se moze kupiti? Da sve bude uredu! tnx!

dado16 sri 22.11.2017 11:40
Aportus kaže...

Narucio sam proizvod i sve je u redu ali falit ce par kunića na kartici, hoce li se oduzeti sav novac sa kartice + onoliko koliko fali pa cu otici u minus ili ce se stopirati posiljka??

 to zavisi od banke...ak je odobren minus trebao bi ici u minus...ako nije, odbit ce se

Aportus sri 22.11.2017 11:41
dado16 kaže...
Aportus kaže...

Narucio sam proizvod i sve je u redu ali falit ce par kunića na kartici, hoce li se oduzeti sav novac sa kartice + onoliko koliko fali pa cu otici u minus ili ce se stopirati posiljka??

 to zavisi od banke...ak je odobren minus trebao bi ici u minus...ako nije, odbit ce se

 shit, ode doplatiti poslije posla.

Hvala =)

jabooka sri 22.11.2017 15:41
veseli007 kaže...

  Pozdrav!

 

  Zasto! Amazon ne salje u HR!  Brat bi kupio DJI Phantom 3 Standard, ali nikako da posalju u HR dali je to normalno, standarno, ili ja negdje grijesim! Dali netko zna neki provijereni ducan tehnike gdje se moze kupiti? Da sve bude uredu! tnx!

 

Nastavno na kolegu, i meni je danas amazon.de i amazo.com izbacio istu ovu poruku za Fire HD 10 tablet.

 

Ako je netko uspio naručiti ovo čudo sa amazona neka podijeli svoje iskustvo. Tabletić bi bio kao poklon za Božić pa bi svaka pomoć bila ekstra. 

 

Hvala :)

 

EDIT : seller je amazon.

Subtumulius24 čet 23.11.2017 22:48

Prije nekih mjesec dana sam bio naručivao preko amazona. Jedan tv-box i tacnu. Sve uredno naručeno i sve uredno stiglo.

 

Danas, rekoh da iskoristim prime trial dok ga još imam, htio si naručiti neki gaming headset. Stavim u košaricu, piše problem s adresom i da taj item ne može biti dostavljen na adresu. Ja mislio možda je do itema, pa probao još par stvari, ali ista stvar. I onda troubleshootam tako da pokušam stavit ono što sam kupio prije mjesec dana i ne ide. Ne mogu dostaviti na moju adresu, a prije mjesec dana su mogli.

 

Je li se itko susreo s ovakvim problemom? Nemam previše iskustva s amazonom, samo to prije mjesec dana kada je sve štimalo, al' sad eto ne mogu ni naručit :D

Mile 74 sri 29.11.2017 10:50
veki031 kaže...

Poz,imam jedno pitanje. Kada bi uzimao kuciste sa amazon.de da li bi morao platiti pdv,carinu i dostavu? Cijena je 60e

 Carinu ne plaćaš jer je to njemački Amazon, ali dostavu plaćaš osim ako nije drukčije navedeno.

Mile 74 sri 29.11.2017 17:27
veki031 kaže...

Pdv isto nista ili? Pose da bi me ostava bi me izasla besplatno jer bi uzimao vise stvari.

jel jos netko uzimao od tamo komponente,kakva su iskustva s tim?

 Piši razumljivije.

PDV se obračunava kad staviš u košaricu, tj. razlika PDV-a, njihov je već u cijeni i iznosi 19%,

a naš je 25% i kad dođeš do naplate automatski dodaju na cijenu još 6%.

Npr; ako je cijena predmeta 100€ tebi će pisati da je 106€ i još plaćaš dostavu za koju će pisati koliko iznosi.

ihush sri 29.11.2017 18:02

klikaj, vidiš košaricu.. tu ti piše iznos (nije neka tajna informacija, jer ti nitko neće pokloniti i poslati, prvo će naplatiti..). Ovisno obavlja li posao neka automatika preko IPa ili ručno (unos adrese dostave, mjesto kupnje je nevažno, može to djedmraz iz finske ili japana kupovati.. dok je dostava-adresa konkretna zemlja). Ponekad moraš/možeš/trebaš ručno upisati pdv-vat broj, ako je to za dojč, recimo da je 19%.. cca dok je naš 25% pa po tome možeš zaključiti.

-jedan porez se mora platiti, ne dva ili ni jedan.

-EU roba, nema veze s carinom, tj još cca godinu dok se sve provede, neki shopovi-usluge rade, neki ne.. ne bi trebalo biti većih problema.

-ako roba nije iz EU, tad se roba carini.. ali može i bez, mala vrijednost i sl.

 

Makadamska69 ned 7.1.2018 12:56

Ako imam amazon prime, i ako narucujem npr preko .com,za vrijeme black friday-a, ocu morat placat ista osim originalne popustne cijene(carina,postarina,onih 4 kune u posti,bilo sta?)

Jeli mi je jeftinije kupovat preko bf preko.com neko ek bf preko.de jer popusti nisu velki ko za.com, kad cu vec imat prime da cujem vasa misljenja!?