Minneyar uto 11.11.2014 10:03

Ja sam nedavno narucio gotovo cijelu konfiguraciju otamo (815 eura), sve je stiglo super. Jedino sto je trebalo 7 radnih dana od narudzbe do preuzimanja, zato sto je carrier zeznuo i pogresno utovario nesto pa je trajalo dok se to nije vratilo na pravi put. Svejedno, worth.

Mojpismonosa uto 6.1.2015 10:06

Mislim da bi tema trebala biti preimenovana u Alzashop P&O ili iskustva, puno ljudi od tamo narucuje,

 

pa da ima tema u kojoj ce bit rasprava o reklamacijama, greskama, povratom robe, greskama nas ili njih zgode i nezgode

 

Evo danas bas narucio memoriju i SSD od njih, cekam upravo.

 

Takoder zna li netko moze li se onaj kupon za popust iskoristiti vise od jednom?

 

EDIT: pise stize u ponedjeljak (12.01.2015) overseas expressom.

Mojpismonosa uto 6.1.2015 17:08
Ripjaw kaže...
Pozdrav. I ja razmisljam o kupovini kod njih. Dali netko zna koliko se placaju razne trosarine kada stigne u hrv ili je to krajna cijena koju moram platit kada mi dostave? Hvala

 Ona koja pise + imas 5 eura popust. Ajde netko nek da svoj mail na Alzashopu jer imam refferal gift neki koji mogu iskoristit. Mozete tu ili u PM.

 

EDIT: otislo :)

 

Da s nadovezem, cijena je koju vidis, shipping je free. Nema dodatnih trosaka

nesrećko sri 7.1.2015 13:23

Moje iskusto:

 

U petak 02.01 20015. u 11:15h u Alzashopu sam naručio Monitor Benq BL2700HL, slušalice TAD400, Fiio DAC pojacalo ( iz ovomjesečnog BUG-a), zalman ZM-NS2000 cooler/stalak za lap, Flash 16GB. Platio MC cca 450 EUR. Navečer stiže obavijest da je spakirano i šutnuto prema HR. Trebali su mi poslati mail s track & trace podacima za Overseas ali nisu, to me malo raspiz.... Pošto su slijedili subota, nedjelja, Sveta Tri Kralja (i u Slovačkoj je blagdan, a od tuda šalju za HR jer i u Bratislavi imaju skladište) očekivao sam paket tko zna kad. Danas 07.02.2015. u 08:15h staje ispred kuće Overseasov crni kombi, dvije kutije (jedna Benq, u drugoj ostale drangulije) sve urdeno i pažljivo spakirano. Nepunih pet dana, unutar kojih je bio vikend i jedan dan blagdan. Šta reći? 

 

UnknownTony sri 7.1.2015 14:52

Ja planiram uzet tamo cijelu konfiguraciju jer izađe jeftinije nego preko amazon.co.uk-a di mi je do sad bila najjeftinija varijanta, a da ne kazem da pola stvari nemaju pa piše coming po 2-3 mjeseca, ovdje sam sastavio solidnu konfu za kojih 550€ + 20m IT kabao i VGA u DVI, dobijes nekakav coupon code 5€ pa ti zapravo poštarina izađe samo 5€ = ~35kn. Naći za ~4400Kn dobiješ PC koji ćeš u našim trgovinama platit oko 5.5 tisuća.. Lol.. 
Jel' ima još ko kakvo iskustvo kupovanja cijele konfiguracije?:) LP

ivanec sri 7.1.2015 16:05
nesrećko kaže...

Moje iskusto:

 

U petak 02.01 20015. u 11:15h u Alzashopu sam naručio Monitor Benq BL2700HL, slušalice TAD400, Fiio DAC pojacalo ( iz ovomjesečnog BUG-a), zalman ZM-NS2000 cooler/stalak za lap, Flash 16GB. Platio MC cca 450 EUR. Navečer stiže obavijest da je spakirano i šutnuto prema HR. Trebali su mi poslati mail s track & trace podacima za Overseas ali nisu, to me malo raspiz.... Pošto su slijedili subota, nedjelja, Sveta Tri Kralja (i u Slovačkoj je blagdan, a od tuda šalju za HR jer i u Bratislavi imaju skladište) očekivao sam paket tko zna kad. Danas 07.02.2015. u 08:15h staje ispred kuće Overseasov crni kombi, dvije kutije (jedna Benq, u drugoj ostale drangulije) sve urdeno i pažljivo spakirano. Nepunih pet dana, unutar kojih je bio vikend i jedan dan blagdan. Šta reći? 

 

 27.12. Narucio monitor i drangulije. Drangulije dosle, monitor nije, Alza tvrdi da je monitor dostavljen.....

Javim vam, cekam jos do sutra a onda idem zivkat i prijetit:)

Mojpismonosa sri 7.1.2015 17:19
ivanec kaže...

 27.12. Narucio monitor i drangulije. Drangulije dosle, monitor nije, Alza tvrdi da je monitor dostavljen.....

Javim vam, cekam jos do sutra a onda idem zivkat i prijetit:)

 Sutra prije nego im ides je**t sve po spisku nazovi Overseas express pa pitaj, ako imaj broj posalj im ga

 

Sretno, i meni stizu rami i disk u pon nadam se :D

Minneyar pet 30.1.2015 13:31
Pranja kaže...

22.01. sam platio mob i još ga čekam. Vjerojatno stiže prekosutra, no nije mi baš jasno zašto toliko kasni.

 Carrier zna nekad zametnuti posiljku odnosno krivo ju poslati. Pa se onda mora vracat, itd. Produljuje proces. Na kraju sve uredno stigne ipak; imao sam i ja istu situaciju i ukupno je trebalo 7 radnih dana od narudzbe do dostave.

Bernard Huky Hux pet 30.1.2015 22:45

Ja planiram odande naručiti MSI 970 gaming ploču. Dosta je jeftinija nego kod nas.

E sad ne da Bože u slučaju reklamacije, koliko bi ja morao platiti poštarinu za Češku? 

Znam da nitko ne može znati točno, nego samo recite ako znate je li to veliki iznos, ili do nekih par desetaka eura?

Pranja pet 30.1.2015 23:10
Bernard Huky Hux kaže...

Ja planiram odande naručiti MSI 970 gaming ploču. Dosta je jeftinija nego kod nas.

E sad ne da Bože u slučaju reklamacije, koliko bi ja morao platiti poštarinu za Češku? 

Znam da nitko ne može znati točno, nego samo recite ako znate je li to veliki iznos, ili do nekih par desetaka eura?

 Teško je reći ali cca 100 kn. U svakom slučaju ispod 150 kn-mislim da ta grafa nije teža od 2-3 kg sa pakiranjem, ako se ne varam?

Minneyar uto 3.2.2015 14:30

Ali to mi je bila jedina opcija. Za slati paket je drukcija procedura i mora ici preko carinskog ureda ili tako nesto; znam da su mi u posti rekli da oni ne mogu slati medunarodne pakete. Nego samo pismo ako je ispod 2 kg. A ako ide medunarodno, obvezno je preporuceno i prioritetno, tako da mozete racunati na 170 kn postarine za pismo od 1.3 kg. Osim ako vam se da zezati s carinom i carinskim obrascima i ne znam cim.

Pranja uto 3.2.2015 16:13
Minneyar kaže...

Ali to mi je bila jedina opcija. Za slati paket je drukcija procedura i mora ici preko carinskog ureda ili tako nesto; znam da su mi u posti rekli da oni ne mogu slati medunarodne pakete. Nego samo pismo ako je ispod 2 kg. A ako ide medunarodno, obvezno je preporuceno i prioritetno, tako da mozete racunati na 170 kn postarine za pismo od 1.3 kg. Osim ako vam se da zezati s carinom i carinskim obrascima i ne znam cim.

 A jesi ima rekao da šalješ unutar EU kada si ih pitao za cijenu?  Jer carinska izvozna RMA procedura je samo za zemlje van EU.

Minneyar uto 3.2.2015 16:58

A rekao sam da ide u Češku, valjda znaju da je u EU :) Nisam ni ja bas nesto informiran oko toga pa nisam nista pitao nego am pretpostavio da oni znaju sto rade... Vjerojatno kriva pretpostavka, ha :)