iPhone

Iphone 14 - rasprava

Beo čet 19.1.2023 12:11
čmrljo kaže...

Pozdrav ekipa odlučio sam se definitivno za iPhone 14 . Nisam siguran  koji pro model  uzeti obicni pro ili pro max . Uglavnom koristio sam android smartphone uredaje veličine 6.7inca trenutno Poco F3 baterija mi izgura cijeli dan. Sada me zanima jel moze obični pro mode može  izvući cijeli dan (od 7 sati ujutro do 10 sati navečer bez punjenja) ne igram igrice na mobitelu, koristim ga za pozive i poruke , malo društvene mreže, Spotify i YouTube. 

 Zena ima 13 Pro i izdri 2 dana dok ne mora puniti. A stvarno samara po njemu stalno. Vjerujem da 14 mora biti jako slican ili bolji onda po tom pitanju. Makar racunaj da AOD na iPhoneu je puno losije odraden nego na Androidu pa to vise baterije popije.

Plus kada predes sa androida na iPhone trebat ce ti neko vrijeme da se priviknes sto nemas back tipku :) Meni to dan danas fali, ali 10 god na androidu je ucinilo svoje :D

PC Street Hacker pon 23.1.2023 18:32
Beo kaže...
čmrljo kaže...

Pozdrav ekipa odlučio sam se definitivno za iPhone 14 . Nisam siguran  koji pro model  uzeti obicni pro ili pro max . Uglavnom koristio sam android smartphone uredaje veličine 6.7inca trenutno Poco F3 baterija mi izgura cijeli dan. Sada me zanima jel moze obični pro mode može  izvući cijeli dan (od 7 sati ujutro do 10 sati navečer bez punjenja) ne igram igrice na mobitelu, koristim ga za pozive i poruke , malo društvene mreže, Spotify i YouTube. 

 Zena ima 13 Pro i izdri 2 dana dok ne mora puniti. A stvarno samara po njemu stalno. Vjerujem da 14 mora biti jako slican ili bolji onda po tom pitanju. Makar racunaj da AOD na iPhoneu je puno losije odraden nego na Androidu pa to vise baterije popije.

Plus kada predes sa androida na iPhone trebat ce ti neko vrijeme da se priviknes sto nemas back tipku :) Meni to dan danas fali, ali 10 god na androidu je ucinilo svoje :D

 Napravljen je test AOD, na 8 sati stand-by potroši samo jedan posto više nego kad AOD nije upaljen! Baterija je užasna na 14 Pro, izguram jedan dan na 40% dok sam na starom Huaweiu P30 Pro 60%. Malo više korištenja ili lošiji signal već mi je panika.

Beo uto 24.1.2023 11:57
PC Street Hacker kaže...
Beo kaže...
čmrljo kaže...

Pozdrav ekipa odlučio sam se definitivno za iPhone 14 . Nisam siguran  koji pro model  uzeti obicni pro ili pro max . Uglavnom koristio sam android smartphone uredaje veličine 6.7inca trenutno Poco F3 baterija mi izgura cijeli dan. Sada me zanima jel moze obični pro mode može  izvući cijeli dan (od 7 sati ujutro do 10 sati navečer bez punjenja) ne igram igrice na mobitelu, koristim ga za pozive i poruke , malo društvene mreže, Spotify i YouTube. 

 Zena ima 13 Pro i izdri 2 dana dok ne mora puniti. A stvarno samara po njemu stalno. Vjerujem da 14 mora biti jako slican ili bolji onda po tom pitanju. Makar racunaj da AOD na iPhoneu je puno losije odraden nego na Androidu pa to vise baterije popije.

Plus kada predes sa androida na iPhone trebat ce ti neko vrijeme da se priviknes sto nemas back tipku :) Meni to dan danas fali, ali 10 god na androidu je ucinilo svoje :D

 Napravljen je test AOD, na 8 sati stand-by potroši samo jedan posto više nego kad AOD nije upaljen! Baterija je užasna na 14 Pro, izguram jedan dan na 40% dok sam na starom Huaweiu P30 Pro 60%. Malo više korištenja ili lošiji signal već mi je panika.

 Ja sam se vodio po ovom YT clipu
iPhone 14 Pro Always ON Black vs Color vs OFF - Battery Drain Test - YouTube

A sto se tice baterije ne znam da li sam od iPhonea 12 pa na dalje cuo da ljudi imaju lose iskustvo sa baterijom. Uvijek vise nego prezadovoljni.

PC Street Hacker uto 24.1.2023 18:25
LukaSokol1 kaže...

Ma lupa lik bezveze..
Cuj baterija užasna na 14 pro, pa nije ti to Samsung da moras agregat sa sobom nosit...
Ovo stvarno prvi put vidim da se netko žali na pro/pro max autonomiju

 Asu ja san doša sa Androida više manje svaki ima top bateriju i ne mogu je ispraznit u jedan dan nema šanse. Btw za post gori ne koristim mobitel puno što se tiče ekrana a 5G mi je isključen totalno nepotreban, a kad njega upalim ode baterija vrlo brzo.

LukaSokol1 uto 24.1.2023 18:41

Kao prvo, tesko da postoji bilokoji android koji ima znatno bolju autonomiju od iphone pro/pro max modela
Druga stvar, evo ja imam 13 pro max, ujutro u 7 maknut sa punjaca, trenutno ima 63% baterije sa 120hz, upaljen 5g, bt koji je konstantno spojen na sat ili auto kad se vozim, upaljen wifi i mobilni podaci i imam skoro 3 sata SOT-a (fali par minuta do punih 3 sata), s tim da je mob star preko godinu dana i zdravlje baterije mi je na 94%
Cura ima 13 pro, također uvijek je na 120hz, 5g, bt koji je isto spojen non stop na sat ili auto itd... konstanto na instagramu, tiktok i te ostale gluposti, puni mob svaki drugi dan..
Tako da je vrlo velika vjerovatnost da nesto sa tim tvojim nije u redu, i nosi to na servis...

Bojica čet 26.1.2023 19:22

Jel imate probleme na iphonu14pro nakon nadogradnje na 16.3?

meni se vec 5x desilo nakon nadogradnje da nakon poziva se pojavi crni ekran ili da se zamrzne ekran i nereagira uopce mobitel 20-30sec

prije pojave 16.3 nije bilo tih problema.

R36 sub 28.1.2023 14:55
WalterWolf kaže...

Koliko otprilike ima SoT-a na 14 Pro?

 

Planiram preći sa S21(običan) na 14 Pro jer je baterija katastrofa na S21, a 14 Pro mi odgovara veličinom. Na S21 sa najnovijim update imam otprilike 4h, obično oko 3h.

Prije par dana išao vidjet SOT jer sam bio dosta na mobu - poslovno i privatno.

čmrljo ned 29.1.2023 22:08

Pozdrav ekipa javljam se evo uzeo sam iPhone 14pro 256/6 imam ga nekih 3 dana . Trenutno je na softwaru 16.3.  Kao dugogodišnji korisnik Androida uređaja nakon dugo dumanja odlučio sam se preći na iPhone. Prijelaz sa Androida na iPhone je jednostavan preko aplikacije prijenos na iOS . Radi posla su mi bile bitni podaci sa WhatsApp. Baterija je za sada super i bolja nego šta sam imao na Poco F3 . Ja sam mu isključivo 5g mrežu (kod ni jednog prijašnjeg uređaja nisam koristio 5g . Meni je to glupost jer nisam postigao brzine koje su oni navodili a baterije se potroši u roku keks). Draža mi je tipkovnica gboard jer sam se na nju navikao. Nekad se desi da se upali od iPhone njegova ne znam zašto iako je gboard stavljeno kao prioritet. Imam pitanje za vas kada sam kupovao mobitel lik mi je pričao Apple care + cijena249€ i Apple care premium 309€(živim u Njemačkoj) pa šta mi je pametnije da aktiviram. Kamera i snimanje video zapisa super iako sam primijetio kada hoću slikati dokumente i papire triba mi puno da fokusira sliku očito neki bug. Mobitel punim preko laptopa USB c priključak ili u autu preko bežičnog punjača. 

gnautix pon 30.1.2023 22:07

Po meni je 14 Pro/Max savrsen osim zooma na kameri i fokusa u nekim situacijama. Tu su nesto gadno zajebali. Npr. kod slikanja dokumenata/osobne. Pokusas fokusiratipa je mutno pa malo udaljis pa je ok pa moras opet nazad da bude blize, borba teska. Snimanje videa iz auta npr. fokusira ili cestu ili unutra, najcesce fokusira samo kabinu i onda moras sam nesto vani fokusirati itd itd.

Posmatrač uto 31.1.2023 09:08
gnautix kaže...
Po meni je 14 Pro/Max savrsen osim zooma na kameri i fokusa u nekim situacijama. Tu su nesto gadno zajebali. Npr. kod slikanja dokumenata/osobne. Pokusas fokusiratipa je mutno pa malo udaljis pa je ok pa moras opet nazad da bude blize, borba teska. Snimanje videa iz auta npr. fokusira ili cestu ili unutra, najcesce fokusira samo kabinu i onda moras sam nesto vani fokusirati itd itd.

 Puno nedostataka za savrsen mobitel ;)

steve90 uto 31.1.2023 09:31
gnautix kaže...
Po meni je 14 Pro/Max savrsen osim zooma na kameri i fokusa u nekim situacijama. Tu su nesto gadno zajebali. Npr. kod slikanja dokumenata/osobne. Pokusas fokusiratipa je mutno pa malo udaljis pa je ok pa moras opet nazad da bude blize, borba teska. Snimanje videa iz auta npr. fokusira ili cestu ili unutra, najcesce fokusira samo kabinu i onda moras sam nesto vani fokusirati itd itd.

 Kod mene na 13pro nema tih problema i mislim da bi na 14 trebala biti ista situacija. Nakon što kameru približiš jako blizu predmetu koji slikaš mob će sam prebaciti na macro mode slikanja ali u tom slučaju koristi širokokutnu kameru pa je normalno da će doći do promjene u prikazu na ekranu. Kažem, kod mene se focus odvija jako brzo i nemam nikakve zamjerke tu. Moj prijedlog je da za "skeniranje" papira i svega ostalog koristite Notes aplikaciju iz koje se može odmah raditi export u pdf format. Ja radim tako da export radim odmah na Gdrive pa mi je dostupno na PC-u.

Zaporožac sri 1.2.2023 06:22
Posmatrač kaže...
Puno nedostataka za savrsen mobitel ;)

Ma, telefon je hardverski odličan, malo preskup, ali odličan. (moj S22+je vrlo dobar, toliko koliko je jeftiniji od IPhone telefona te generacije, sve ima svoju cijenu)

Svatko će ti tu napisati za svaki top model; ne valja mu ovo, ne valja mu ono..

Nema flagship modela bilo koje marke kojega netko neće posrati. Onda se hejterska ekipa zakvači za to, pa uslijedi cjelogodišnja raspra... valja li, ili ne valja.

 

Meni jedino smeta ta njihova trgovina alikacijama odn. App Store u kojoj se svaka druga apk. mora platiti.

 

Već sam više puta pisao da žena ima iphone 11.

Prije neki dan joj hoću instalirati apk Acu Battery da vidim u kakvom joj je stranju baterija nakon što ga je kupila novog krajem 2020 godine.

 

Prvo pogledam na Webu, nema za IPhone, ima neka zamjenska, kažu odlična. Ja instaliram kad ono paf, moraš platiti, nema free verzije..

Tako je sa većinom aplikacija za IPhone..

Ajde što su skupi kao mobitel (tko ima neka si kupi), ali pretjeruju s tim plaćanjem softvera.

Sil sri 1.2.2023 09:55
Zaporožac kaže...
Posmatrač kaže...
Puno nedostataka za savrsen mobitel ;)

Ma, telefon je hardverski odličan, malo preskup, ali odličan. (moj S22+je vrlo dobar, toliko koliko je jeftiniji od IPhone telefona te generacije, sve ima svoju cijenu)

Svatko će ti tu napisati za svaki top model; ne valja mu ovo, ne valja mu ono..

Nema flagship modela bilo koje marke kojega netko neće posrati. Onda se hejterska ekipa zakvači za to, pa uslijedi cjelogodišnja raspra... valja li, ili ne valja.

 

Meni jedino smeta ta njihova trgovina alikacijama odn. App Store u kojoj se svaka druga apk. mora platiti.

 

Već sam više puta pisao da žena ima iphone 11.

Prije neki dan joj hoću instalirati apk Acu Battery da vidim u kakvom joj je stranju baterija nakon što ga je kupila novog krajem 2020 godine.

 

Prvo pogledam na Webu, nema za IPhone, ima neka zamjenska, kažu odlična. Ja instaliram kad ono paf, moraš platiti, nema free verzije..

Tako je sa većinom aplikacija za IPhone..

Ajde što su skupi kao mobitel (tko ima neka si kupi), ali pretjeruju s tim plaćanjem softvera.

 Ja sam koristio battery stats shortcut za tako nešto, kao alternativu battery health u postavkama. Pogledaj ovdje: https://www.payetteforward.com/shortcut-check-your-iphones-battery-cycle-count/

LukaSokol1 sub 4.2.2023 23:09

Odgovor na to pitanje ti nitko nece dati jer nitko nezna kolko ti slikas/snimas, imas aplikacija itd...
Sve ovisi o tvojim potrebama... Da je bolje sa vise gb naravno da je, ali kazem opet, sve ovisi o potrebama...
Ja imam 13 pro max 512gb, oko 900 slika, 80-90 videa od max minutu, i cca 20 aplikacija instalirano i zauzeto mi je 70gb od 512

BOGDO pon 6.2.2023 22:57

Ako imaš malo dijete, klince, zaboravi početene modele i pucaj od 256 gb na dalje, jedina ti je alternativa, icloud od 200 gb na dalje....kad te jednom uvuku u taj žrvanj, nema nazad nažalost. Mislim a i nemaš baš previše izbora u drugom, android taboru, sve je tak bzvz, pogotovo samsung, ajde možda sa novom ultrom... preporuka ip14 256gb na dalje gledati.

Posmatrač uto 7.2.2023 07:24
BOGDO kaže...

Ako imaš malo dijete, klince, zaboravi početene modele i pucaj od 256 gb na dalje, jedina ti je alternativa, icloud od 200 gb na dalje....kad te jednom uvuku u taj žrvanj, nema nazad nažalost. Mislim a i nemaš baš previše izbora u drugom, android taboru, sve je tak bzvz, pogotovo samsung, ajde možda sa novom ultrom... preporuka ip14 256gb na dalje gledati.

 Joj boze. Sta to taj super duper svemocni iphone moze sto ne moze ijedan android iz premium klase? Jedino nema wow efekat na curice u 9 osnovne....

MasterNerdx ned 12.2.2023 21:24

Jučer sam naletio na akciju u HTu #supertjedan gdje su imali IPhone 14, 14+, 13mini i 12 na -100eur popusta i taman sam se premišljao malo hoću ili neću ugrabiti 13mini i kad sam se odlučio bio je rasporedan, onda sam se nekako odlučio na IPhone 14 i on raspordan. Trenutno im u webshopu nema ni jedan dostupan 14 osim bijeloga u 128gb, 13mini u 128gb nema ni jedan, a na 256gb mi nema smisla otići pošto ni ovih 128 ne napunim. Zar isporuke IPhonea kasne ili je tolika potražnja trenutno za IPhoneima da su lager rasprodali? Znam da zbog situacije sa koronom sve kasni, odnosno kasnilo je, ali opet malo mi je čudno da veliki operater poput HTa ima više od pola ponude IPhonea nedostupno. 

ivanoile ned 12.2.2023 21:35
MasterNerdx kaže...

Jučer sam naletio na akciju u HTu #supertjedan gdje su imali IPhone 14, 14+, 13mini i 12 na -100eur popusta i taman sam se premišljao malo hoću ili neću ugrabiti 13mini i kad sam se odlučio bio je rasporedan, onda sam se nekako odlučio na IPhone 14 i on raspordan. Trenutno im u webshopu nema ni jedan dostupan 14 osim bijeloga u 128gb, 13mini u 128gb nema ni jedan, a na 256gb mi nema smisla otići pošto ni ovih 128 ne napunim. Zar isporuke IPhonea kasne ili je tolika potražnja trenutno za IPhoneima da su lager rasprodali? Znam da zbog situacije sa koronom sve kasni, odnosno kasnilo je, ali opet malo mi je čudno da veliki operater poput HTa ima više od pola ponude IPhonea nedostupno. 

 Pad cijene zbog izlaska Samsunga, pa je cijena dosla blize 13ici, a pogotovo isplativije od 12ice.

MasterNerdx ned 12.2.2023 21:41
ivanoile kaže...
MasterNerdx kaže...

Jučer sam naletio na akciju u HTu #supertjedan gdje su imali IPhone 14, 14+, 13mini i 12 na -100eur popusta i taman sam se premišljao malo hoću ili neću ugrabiti 13mini i kad sam se odlučio bio je rasporedan, onda sam se nekako odlučio na IPhone 14 i on raspordan. Trenutno im u webshopu nema ni jedan dostupan 14 osim bijeloga u 128gb, 13mini u 128gb nema ni jedan, a na 256gb mi nema smisla otići pošto ni ovih 128 ne napunim. Zar isporuke IPhonea kasne ili je tolika potražnja trenutno za IPhoneima da su lager rasprodali? Znam da zbog situacije sa koronom sve kasni, odnosno kasnilo je, ali opet malo mi je čudno da veliki operater poput HTa ima više od pola ponude IPhonea nedostupno. 

 Pad cijene zbog izlaska Samsunga, pa je cijena dosla blize 13ici, a pogotovo isplativije od 12ice.

 Pa zar je toliko skočila prodaja svih modela? Primjera radi 14 pro imaju samo 1TB dostupan u 1 boji, Pro Max kompletno nedostupan. Jedini na kome imaš nekakvog izbora je 14+, ali on me ne interesira. Razumijem zašto su udarili popust baš u ovome trenutku, ali opet, nemaju valjda 3 mobitela od svakog modela na skladištu pa da se tako brzo rasprodaju, a možda i imaju, nebi me čudilo.

ivanoile pon 13.2.2023 17:46
MasterNerdx kaže...

 Pa zar je toliko skočila prodaja svih modela? Primjera radi 14 pro imaju samo 1TB dostupan u 1 boji, Pro Max kompletno nedostupan. Jedini na kome imaš nekakvog izbora je 14+, ali on me ne interesira. Razumijem zašto su udarili popust baš u ovome trenutku, ali opet, nemaju valjda 3 mobitela od svakog modela na skladištu pa da se tako brzo rasprodaju, a možda i imaju, nebi me čudilo.

 Ne znam stanje kod nas, ali u Njemackoj je svaki dan sve niza cijena svih modela. Pokusavaju se rjesit inventara izgleda ili napadaju opasno Samsung, dostupnost je daleko od niske, bilo koje boje i modela ima, mozda su nasi imali mala skladista, pa su sada na krivoj nozi se nasli.

 

Kako god, nisam nikad i necu kupovat mobitel u HR, Njemacka je dostupna vrlo lako.