iPhone

iPhone 11 - Rasprava

klinik uto 6.10.2020 08:34

Pozdrav,

 

uzeo sam iphone 11 prije mjesec dana te par puta tjedno imam problem, mobitel prikazuje da je na spojen na kucni wifi ali nema interneta. Onda ugasim i upalim wifi na mobitelu i bude sve u redu. Na zalost kada se problem desi, on ne pokazuje nikakvo upozorenje pa ne mogu ni znati kada je ostao bez interneta. Updejtan je na najnoviju verziju. Ima li tko kakvih iskustava?

 

 

kbenzema pet 23.10.2020 20:29

Iphone 11 na njemačkom amazonu 580€.

Da je bar malo manji, tipa 11 pro.

Ali i da mi se ne sviđa, za te pare bi ga istog trena mogao prodat kod nas, kaj ne?

I kratko, ima li razlike u kvaliteti kamere u odnosu na 11 pro?

mazy651 sub 24.10.2020 06:05

Lijep pozdrav

Interesira me kao trenutnog korisnika Iphonea X , da li mi je pametnija kupnja 11 pro ili novi Ip 12 ali ne u pro verziji. Da li se proslogodisnji flagship dobro nosi s novom 12ticom posto ova nova ima jos uvijek kameru manje itd, molim iskustva korisnika.. LP 

Dario7 sub 24.10.2020 07:34

Vezano za kameru razlika je jedino što iphone 11 pro ima telefoto kameru a 11 nema.

I ja sam zbog dimenzija otisao na 11pro a ne 11, jer se osjeti ta razlika u ruci.

Vezano za upit kolege, imao sam istu nedoumicu i uzeo 11 pro a ne 12.
Jer iskreno nije mi sjeo ovaj dizajn od iphone 5 . Puno ljepsi mi je zaobljeni 11 pro.

fromilid sub 31.10.2020 20:43

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit

2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja

3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova

4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.

5. Ne mozes instalirat torrent

6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis

7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat

8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!

 

9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

MadDogMattis pon 2.11.2020 23:37
fromilid kaže...

Prosle god za rod dobio Iphone 11, inace sam koristio android

 

. Lista nedostataka od kojih skace tlak na 200:

 

1. nemos copy paste s kompa koristit

2. hotspot se iskljuci sam od sebe nakon 2min nekoristenja

3. moras instalirat itunes plus extra app za prebacivanje fileova

4. nemos ni jebeni ringtone promijent bez da si registrirao pjesmu na itunes. Glazbu nisam ni pokusavao prebacivat.

5. Ne mozes instalirat torrent

6. Organizacija fileova po folderima je katastrofalna, jednostavno ti ne da da radis sto zelis

7. Ne mozes updateat iOS na 4Gu, mora biti na WiFi, ???!! Odkud njima pravo ogranicavat odakle cemo updejtat

8. Ne mozes odabrat velicinu slike u megapikselima, ne mozes jednostavno preimenivat sliku u galeriji, poredat po velicini i slicno, wtf?!

 

9 zab sam sto jos ima jos par stvari. iOS smece. Steta jer je hardverski mob super.

 1-9. - ima ljudi, poput mene, kojima nisu potrebne te stvari, mi smo većina.

Zato je iOS odličan za nas, ako ti je smeće, vrati se na android.

Ja sam jednom bio na androidu i nikad više.

ATJLučko sri 4.11.2020 07:02
fromilid kaže...

10. imenik zapisuje zadnjih 100 poziva, dalje NE MOZE.

wtf

evo sad sam trebao do broja doci od prije 2tj, nema ga vise u history, no coment

 

 

Možda vam se to može učiniti ćudnim , ili ste morti vi malo lijeni, ali moja malenkost si da s vremena na vrijeme malo truda, i izbrišem sve duple kontakte koje sam pozivao! 

Ćemu imati u sto zabilježenih poziva preko recimo osam po kontaktu?!?! 

 

Jedino možda, vi u sedam dana kontaktirate sa preko 1000 ljudova ?! 

Spike1983 pon 9.11.2020 13:19

pitanje, uređaj je iPhone 11, iOS 14.2 ova crta preko texta koja se smanjuje i povecava prilikom zooma web stranice, to je neko pomagalo il koji vrag? kako to maknut?

poisključivao sam sve opcije unutar pristupačnosti i zoom opcije ali i dalje je tu. 
pliz help 

 

 

 

iDelete pon 9.11.2020 18:30
Spike1983 kaže...

pitanje, uređaj je iPhone 11, iOS 14.2 ova crta preko texta koja se smanjuje i povecava prilikom zooma web stranice, to je neko pomagalo il koji vrag? kako to maknut?

poisključivao sam sve opcije unutar pristupačnosti i zoom opcije ali i dalje je tu. 
pliz help 

 

 

 

Mislim da se to znalo nekad meni pojaviti (na XS, mozda 1 ili 2 puta u godinu i pol. E sad nisam siguran jel na pregledniku Chrom ili Safari. Probaj otvoriti istu stranicu na dva razlicita preglednika. I dalje imam XS ali mi se to ne pojavljuje vise. Probaj i ugasit mob, izbrisati iz rama taj preglednik pa ga ponovno pokrenut. Nesto od ovih stvari probaj... Eto ako uspijes javi...

Posmatrač uto 10.11.2020 08:27
mile59 kaže...
7. misle na tvoj podatkovni promet u tarifi i stabilnost internet veze da nesto ne podje po zlu, btw sta na androidu mozes suknut 4 GB update preko mobilnih podataka?

 Sto se tice mobitela i OSa tj androida mozes skinuti koliko god zelis.... Mobitel bas briga.....

Pezer sri 11.11.2020 10:54

Jel jos nekome instagram ne radi od jucer?..
Odradio sam update aplikacija, cak ne znam je li instagram bio medju njima, nakon toga otvori ali ne ucitava nista..
Probao sam “offload app” i reinstaliranje ali ne radi

Posmatrač sri 11.11.2020 12:27
Pezer kaže...
Jel jos nekome instagram ne radi od jucer?..
Odradio sam update aplikacija, cak ne znam je li instagram bio medju njima, nakon toga otvori ali ne ucitava nista..
Probao sam “offload app” i reinstaliranje ali ne radi

 Na androidu radi.....

playjob sri 11.11.2020 13:13
Pezer kaže...
Jel jos nekome instagram ne radi od jucer?..
Odradio sam update aplikacija, cak ne znam je li instagram bio medju njima, nakon toga otvori ali ne ucitava nista..
Probao sam “offload app” i reinstaliranje ali ne radi

 Na 11 Pro Max-u radi normalno sve.

ATJLučko sri 11.11.2020 14:41
Pezer kaže...
Na kraju sam isao u potpuni reinstall, ne offload i sad radi.. cudno

Postoji nekoliko razloga, jedan je "cash" memorija, koja zna uzjebat aplikaciju, bilo koju, bez brige 

I što je najbolje, ustvari jedino rješenje, deinstal pa instal je najbolja opcija, obzirom novom instalacijom, maknuo si sve ono zauzeće, pa i malo očistio memorije! 

Robi1992 ned 29.11.2020 15:51

Pozdrav ljudi,imam jedno pitanje u vezi punjaca i punjenja,imam jedan iphone 11 pro max koji je kupljen u kini i ima onaj azijski plug na punjacu,e sad zanima me jedna stvar,rijesenje je ili kupit novi 18w za EU trziste ili jos jeftinije kupit onaj plug u koji mogu ubacit ovaj kineski plug,dali ce on normalno brzo puniti kao da sam ustekao direkt u zid i dali ce stetiti bateriji i punjacu s vremenom? Hvala unaprijed ljudi