darkborg pet 3.1.2020 19:43
djigibao kaže...

Da li netko zna kako ide daljnja procedura za pracenje posiljke nakon sto doticna stigne u HR?

Treba pitat prodavaca za novi tracking broj ili sta?

 Jesi probao taj tracking broj koji imaš upisati u track&trace od naše pošte?
Nisam kupovao ništa s geekbuyinga ali sa aliexpressa mi inače radi taj tracking broj koji dobijem u startu. 

minarelli sub 9.5.2020 06:05

Je li itko naručivao sa ove stranice u zadnja 2-3 mjeseca? Prije 8 dana naručio dvije stvari i odabrao ship from Njemačka ali još uvijek mi status piše Paid, kad oni to misle poslat, sačekat ću još do ponedjeljka pa ih kontaktirat :(

Fixed uto 9.6.2020 15:03

Kupio sam Fiido d2 el. bicikl

Piše na stranici da ima u EU skladištu i da je besplatna dostava.

Međutim kad sam za par dana polsao upit da li su poslali paket javljaju da je adresa "in remote area"

te da treba platiti još 25$ da bi posali ili promjeniti adresu, nakon kontaktiranja i traženja izmjene adrese ne odgovaraju.

Pitam ih da li je glavni grad "non remote area"  i dalje nema odg.  :D

Prošlo je pet dana i dalje nisu poslali, zajeb je što nisam platio preko pay pala nego direktno karticom.

Zna li netko mogu li dobiti kako povrat novca na neki način, ako ne budu htjeli poslati? 

Fixed sri 10.6.2020 10:13

Nakon promjene adrese u "residential area" Zg, čekam još dan i na kraju pitam da li su ga poslali. Kažu da ga nemaju na stanju i da treba čekati još 20 dana.

Par dana prije su rekli da su ga poslali u "shipping company" i da oni traže ekstra 25$ jer je adresa nije u residential area...

Ne preporučujem kupnju kod njih ili ako već kupujete kupite sa Paypal!

David87 pon 29.5.2023 15:49
Dan1234567890 kaže...

Jel ima tko kakvih ikustava u zadnje vrijeme od njih? uzeo bi bicikl, vidim kolega prija koju godinu bas imao problema s narudžbom bicikla od njih...

https://www.geekbuying.com/item/LANKELEISI-G650-Electric-Folding-Bike-400W-Motor-Red-518095.html

pa ako tko ima kakvo nedavno iskustvo s ičim da je kupio, bio bih zahvalan da kaze kako je proslo...

 Za te pare kupiš neki pošten bicikl kod nas, a ne ovo, plus možda će ti okinuti i carinu...

ihush pet 10.11.2023 17:46
dark_jackal kaže...

Planiram naručit artikl od 260E, plaća li se kakva carina i pdv na to?

 

 

 -carina se plaća kod uzvoza (izvan eu u eu..) dok se porez plaća uvjek, samo ovisi kojoj državi, tj svaka trgovina koja godišnje napravi međunarodnog prometa više od 100.000€ mora to odraditi i tad ide državi uvoza njen porez-pdv, tj za nas 25%... to je kod urednog poslovanja, dok kina može biti svašta, prolazi i bez dok za uk-brxit i irelandiju postoje razne situacije no sve zapadno je uredno s naplatom svih davanja kao pravilo dok se s istokom koriste maštoviti putevi pri čemu roba čarobnim štapićem dobije eu etiketu ponekad.

 

+edit.. i btw, carina je zanemariva, često nulta stopa-0% ili do 10%.. no carinski troškovi su nešto drugo + pdv.