klejton pet 15.2.2008 18:44

Registrirao sam se tek toliko da vidim o čemu se radi. Nakon par tjedana sam pobrisao account jer sam zaključio da s ljudima s kojima mi je bitno održavati kontakt to mogu i bez Facebooka. Osim toga, po šarenilu se opasno približio Myspaceu, a nije niti previše obziran prema mojem "malo" slabijem kompu.

Uglavnom, poprilično efikasan način za beskorisno trošenje vremena, ništa više.

limun pet 15.2.2008 18:47

iako zna biti iritantan..meni je facebook donio pozitivne stvari.

a to je da me ponovo povezao s prijateljima s kojim sam izgubio kontakt.

 

prije 3,5 godine sam se preselio u drugi grad i neki kontakti su jednostavno izbljedili.

i od kako sam na facebooku ponovo sam uspostavio neke izgubljene kontakte.

 

i imam barem mrvicu uvida u zivot dragih mi poznanika i prijatelja,

a fizicka odvojenost mi ne dozvoljava da ih susrecem

redovno.


You take the blue pill and the story ends.
You wake in your bed and you believe
whatever you want to believe.

You take the red pill and you stay
in Wonderland, and I show you how
deep the rabbit-hole goes.
Lateralus pet 15.2.2008 21:56

meni je ok
druzim s prijateljima koji su otisli raditi po svijetu, pokazem svoje fotke, pogledam njihove...

 

otkad su su uveli aplikacije dosta ljudi pretjeruje s njima, ali primjecujem da je i njima dosadilo dodavati novo smece...
a za silne requestove su uveli Ignore All gumb Osmijeh


The Cake is a Lie!
Methane pet 15.2.2008 22:48

Hteo sam čisto da vidim o čemu se radi, ali ne možeš otvoriti ničiju stranu dok se ne registruješ. Bezveze.

 

Iskreno, taj "social web" mi kao koncept baš i nije preterano blizak. Verovatno me je vreme pregazilo. Namigiva

Kliker sub 16.2.2008 12:46

Ispocetka je i meni bio ok ali se kasnije pretvorio u nevjerojatan davez gdje me svi dave s glupim pitanjima i igricama. Jedno upozorenje ljudima koji se hoce izbrisati s Facebooka. Navodno je to veoma tesko jer iako se odregistrirate jos uvijek su vam zadrzani podaci. To je iziritiralo dosta ljudi tako da postoji grupa na Facebooku kako se pravilno "izbrisati". Mislim da NYTimes ima clanak o tome.

ambivalent sub 16.2.2008 13:01
Kliker kaže...

Ispocetka je i meni bio ok ali se kasnije pretvorio u nevjerojatan davez gdje me svi dave s glupim pitanjima i igricama. Jedno upozorenje ljudima koji se hoce izbrisati s Facebooka. Navodno je to veoma tesko jer iako se odregistrirate jos uvijek su vam zadrzani podaci. To je iziritiralo dosta ljudi tako da postoji grupa na Facebooku kako se pravilno "izbrisati". Mislim da NYTimes ima clanak o tome.

Ni meni se ne sviđa ta politika.
Prvo su nedavno uveli da SVATKO može tražiti ljude na Facebooku, bez
potrebe da je registriran. Kako su krenili, na kraju će svi profili biti public...

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
ludiabra sub 16.2.2008 13:53

Regao se tek toliko da vidim sta je toliko cool i zasto su svi tamo,totalno sranje... samo mi spamma mail,a ulogiram se jednom tjedno i imam 2348723987234 nekih ubitacno glupih requesta.


Peace sells,but who's buying ?
Davor sub 16.2.2008 14:24

Nemam nista za dodati, slazem se s vecinom poruka/stavova ostalih autora :) Koristio sam ga par tjedana i nakon toga nukao account (iako on zapravo nije nestao).


Work is for people who suck at video games.
Lumen_Štrumpf sub 16.2.2008 15:39

....FacastaKnjiga je dobro zamišljena kao ideja, te mi odgovara unutar neke male grupe ljudi s kojima se inače komunicara, al' ne vidim ideje da kontaktiram nekog koga nisam vidio po nekoliko godina, pa da onda kažem čuj hoćeš ići na jednu kavicu, evo baš ti je šaljem...fakat smiješno.


Skupljam Kinder-jaja!
Dado_ZG78 ned 17.2.2008 20:40

Pa nije da ga volim, ali tu i tamo pogledam kaj ima novoga na njemu.. profil imam, pa se malo zekam s ekipom koja mi je gore i kolegama..  ništa posebno.


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
Paramecium čet 21.2.2008 19:47

Napravio sam profil iz znatiželje, al ubrzo sam shvatio da da mi većina kolega s faksa također ima profil, tako da zadnjih par mjeseci se pokazao kao dobar alat za razmjenu informacija, skripti i sličnih stvari.

Spama se ne bojim pošto sam se registrirao mail adresom koju ne koristim

HCSC pon 10.3.2008 23:49

Ma nemam ja toga. Neznam čemu poanta toga, mislim da sam ja prestar za to ili pretradicionalan ali ga opet ne želim omalovažavati.

 

Nego, neki kažu da je to za spiku s frendovima i razmijena slika, a inače ono nemam frendove da se uživo s njima načakulam ili e-mail gdje im mogu poslati slike. No dobro...

 

 

Sve u svemu, nemam niti ne vjerujem da ću na Facebook.


hcsc
asusdvd uto 11.3.2008 01:00

Facebook je beZZe, ozbiljno.

Može biti pozitivan, ali teško. Ako razmislite i pogledate šta se tamo radi 99% vremena, shvatit će se da se najmanje održava taj neki kontakt kao s tim nekim prijateljima. Puuh--leeeaase! O kvalitetno provedenom vremenu s dragim ljudima niti ne možemo govoriti, a gluposti pametnim ljudima niti ne trebaju.

Zato, mobitel i zovi ljude na kavu!

Mithrandir uto 11.3.2008 03:34

Moram priznat da mi je ok. U pocetku mi je jos bio bolji, dok nije bilo tolike hiperprodukcije i poplave aplikacija pa si i mogao saznat nesto novo o svojim frendovima. Sad su profili obicno prenatrpano nepregledno smece puno aplikacija, koji vam nerijetko pozderu po 5mb po ucitavanju profila.

 

Meni je ipak koristan, jer su me pronasli ljudi s kojima sam bio izgubio kontakt (i nisam znao kako da dodem do njih uopce ;)

Broj aplikacija drzim na minimumu, za hrpu deblinih requestova postoji ignore all (postojala je i greasemonkey skripta prije tog gumba koja je radila istu tu stvar dok je facebook nije uveo), tako da me to ne zivcira puno.

Definitivno najzabavnije, a i razlog zbog kojeg sam se prijavio je gledanje slika od frendova.

somi7 uto 11.3.2008 08:07

ma super je!

 

Nedavno sam se zacimao i otvorio account iz totalne šprdancije jer sam sve portale takve vrste svrstavao u "gay is ok" kategoriju.

Dva dana kasnijena na mailu vidim poruku od lika iz kvarta u kojem sam živio kao klinac...prošlo 15 godina?! Anyway, od tada faceam ko lud;)