igofanatic pet 27.8.2021 20:33

pitanje je dali BG upoče plača od 1.7. u naš proračun ono što je kakti da su se obvezali izjavom u European Union VAT (Inclusive of VAT).

sobzirom da nude slanje artikala uglavnom preko EU Priority Mail i EU Priority Line, a koji po vremenu dolaska je u 1 dan razlike. s time da se Line plača poprilično i na koji način je to sve odigrano kod njih sa kurirskim službama. a ovo šta ide preko Mail poštarine je moguče ona stara, app "ako prođe prođe". drugim riječima i u jednom i u drugom slučaju oni pokušavaju zadržati VAT koji mi plačamo, a treba da bude uplačen na račun RH.

 

na znam dali od 1.7. kada se nešto i kupi kod njih istaknu na računu koliki je VAT, tako da ako i želiš reklamirati, da imaš osnove?

jer na aliju uredno piše koliki je VAT za taj artikl koji kupuješ.

 

KASA sub 28.8.2021 12:10
igofanatic kaže...

pitanje je dali BG upoče plača od 1.7. u naš proračun ono što je kakti da su se obvezali izjavom u European Union VAT (Inclusive of VAT).

sobzirom da nude slanje artikala uglavnom preko EU Priority Mail i EU Priority Line, a koji po vremenu dolaska je u 1 dan razlike. s time da se Line plača poprilično i na koji način je to sve odigrano kod njih sa kurirskim službama. a ovo šta ide preko Mail poštarine je moguče ona stara, app "ako prođe prođe". drugim riječima i u jednom i u drugom slučaju oni pokušavaju zadržati VAT koji mi plačamo, a treba da bude uplačen na račun RH.

 

na znam dali od 1.7. kada se nešto i kupi kod njih istaknu na računu koliki je VAT, tako da ako i želiš reklamirati, da imaš osnove?

jer na aliju uredno piše koliki je VAT za taj artikl koji kupuješ.

 

 Kad sam ja naručivao nigdje nije bio istaknut VAT. Nit pod order details, nit u email koji potvrđuje narudzbu, nigdje. Samo na njihovoj stranici pise kao da je već ukljucen u cijenu. Meni su naplatili PDV kad je dosao paket al sam kontaktirao Bangood i rekli su da ce refundat tah iznos.

igofanatic sub 28.8.2021 13:29
KASA kaže...
 Kad sam ja naručivao nigdje nije bio istaknut VAT. Nit pod order details, nit u email koji potvrđuje narudzbu, nigdje. Samo na njihovoj stranici pise kao da je već ukljucen u cijenu. Meni su naplatili PDV kad je dosao paket al sam kontaktirao Bangood i rekli su da ce refundat tah iznos.

 

vjerojatno još dok je ovo prijelazno razdoblje muljaju sa VAT-om. dok ih netko ne stisne. jer očito kad platiš EU Priority Line ide starim rutama kurirskih službi tak da to carinu ne vidi.

 

samo velim, mi platimo uredno u jednom i drugom slučaju VAT, barem kak oni vele, a to fino zadrže u đepu. osim ako ih ne tražiš.

 

tak da ako se uzme EU Priority Line, sve ide glatko bez komplikacija, s time da te sve skuplje izađe.

MUĆAK ned 29.8.2021 10:42
igofanatic kaže...
KASA kaže...
 Kad sam ja naručivao nigdje nije bio istaknut VAT. Nit pod order details, nit u email koji potvrđuje narudzbu, nigdje. Samo na njihovoj stranici pise kao da je već ukljucen u cijenu. Meni su naplatili PDV kad je dosao paket al sam kontaktirao Bangood i rekli su da ce refundat tah iznos.

 

vjerojatno još dok je ovo prijelazno razdoblje muljaju sa VAT-om. dok ih netko ne stisne. jer očito kad platiš EU Priority Line ide starim rutama kurirskih službi tak da to carinu ne vidi.

 

samo velim, mi platimo uredno u jednom i drugom slučaju VAT, barem kak oni vele, a to fino zadrže u đepu. osim ako ih ne tražiš.

 

tak da ako se uzme EU Priority Line, sve ide glatko bez komplikacija, s time da te sve skuplje izađe.

 

Ako je sa EU P line ne platiš PDV  dva puta a jeftiniji je isti item nego u EU i kod nas onda mi se je .. jesu li Kinezi platili državi porez , ako ja kupim 100W punjač sa skladišta CZ za 300 čuna a isti kod nas prodaju za  600 čuna , kupim tablet za 3000 čuna a isti kod nas 6000 čuna , ako će krepat isti mi je kur.. jer sve je to rizik .

 

igofanatic ned 29.8.2021 20:34

još bi ti se više je.. kad bi to bilo bez pdv, pa da bude još jeftinije.

ali kad je več uveden, pa ovi vele da plačaju, a ispad da ne plačaju, onda se dobro zna ko tu koga je..

 

a mene osobno ne zanima nešto što se može kupiti tu kod nas, jer to onda i kupim kod nas. ali ako me nešto zanima, a čega nema uopče kod nas za kupiti, onda posežem za kinezima i drugima iz vana.

Jurica314 sri 8.9.2021 10:09

Evo da javim moje iskustvo sa banggoodom

Mobitel je naručen 18.8. I stigao je jučer dakle 7.9. Iz Hong Konga

Nisam platio nikakvu carinu, model je xiaomi redmi note 8 (2021) za ukupno 141$. Kod nas je najjeftiniji isti model cca 1200.

Meni je proslo bez extra naknada, ali koliko dugo će to još tako funkcionirat ne znam.

igofanatic čet 9.9.2021 00:28
Jurica314 kaže...

Evo da javim moje iskustvo sa banggoodom

Mobitel je naručen 18.8. I stigao je jučer dakle 7.9. Iz Hong Konga

Nisam platio nikakvu carinu, model je xiaomi redmi note 8 (2021) za ukupno 141$. Kod nas je najjeftiniji isti model cca 1200.

Meni je proslo bez extra naknada, ali koliko dugo će to još tako funkcionirat ne znam.

 

bilo bi zgodno da napišeš koju opciju shippinga si odabrao prilikom naručivanja? EU Priority Mail ili EU Priority Line ili neku treću opciju?

Jurica314 ned 12.9.2021 10:50
igofanatic kaže...
Jurica314 kaže...

Evo da javim moje iskustvo sa banggoodom

Mobitel je naručen 18.8. I stigao je jučer dakle 7.9. Iz Hong Konga

Nisam platio nikakvu carinu, model je xiaomi redmi note 8 (2021) za ukupno 141$. Kod nas je najjeftiniji isti model cca 1200.

Meni je proslo bez extra naknada, ali koliko dugo će to još tako funkcionirat ne znam.

 

bilo bi zgodno da napišeš koju opciju shippinga si odabrao prilikom naručivanja? EU Priority Mail ili EU Priority Line ili neku treću opciju?

 Istina, došlo je sa "EU priority line"

NemaVeze uto 28.9.2021 10:31

Naručeni router Huawei AX3 Pro (kineska verzija WS7200-10), koji se isporučuje sa US punjačem, došao je bez US-EU adaptera.

Na stranici proizvoda piše da adapter daju gratis ako je potrebno ali ja sam propustio da ga zatražim.

1. nakon poruke podršci da nema adaptera zatražili su sliku zaštitne vreće sa podacima na njoj

2. poslao sam sliku i refund prema računu za adapter je odobren

3. u petak sam otišao u trgovinu i poslao im sliku

4. u ponedeljak je refund sjeo na račun

 

Iako su se mogli sa mnom natezati oko toga da nisam tražio adapter i što on kod nas košta 5 EUR a kod njih 5 centi rješili su to bez okolišanja i zbog toga im sve pohvale.

 

 

MUĆAK sri 29.9.2021 18:18

28.9. naručio pošiljku sa BG CZ vrijednost 60$  , danas dobio mail od izvjesnog Packeta da će preuzet moju pošiljku i preko ugovornog prijevoznika dostaviti na moju adresu .

Zna li netko tko u Hrvatskoj dostavlja za njih , jer prije nekoliko mjeseci kupovao sam isto sa BG CZ ali ovi se nisu javljali a paket je dostavio HP , naravno do poštanskog ureda .

MUĆAK pet 1.10.2021 11:24
NemaVeze kaže...

Meni je bio GLS. Očito koriste više načina dostave (zaobilaženja carine).

 

Da baš tako je bilo i meni jer jednom iz Češke bio je  HP , a onda iz HK  ali skladište u Belgiji je dostavio GLS a

sada opet iz Češke HP ,

naravno  problem je što je HP najgori od svih njih

jer osim tracking broja nemaš druge obavijesti

jedino oni  ne obavještavaju niti mailom ,SMSom

 ili pozivom dakle  jednostavno si prisiljen čekati cijeli dan ili pak sutradan u poštu po paket 

,  to su paraziti za ukloniti i nije mi jasno zašto ovi imaju uopće posla sa njima .

MUĆAK sub 2.10.2021 18:05

Kao što sam predvidio smrdljivac iz HP je došao kad nikog nema doma iza 13 h ,

za njih ne postoji ni mail,ni SMS,ni poziv pa da bar jave okvirno kad dolaze u koje doba  cca. nekoliko sati , druge dostavne službe to mogu oni nikako , jednostavno prvolkasni bezobrazni paraziti .

Kikirikikiki čet 28.10.2021 19:22

Koliko vidim nebi trebao biti problem sa PDV-om i carinom ako izaberem 'EU priority line'. Ono što mene zanima je jel netko od vas prilikom kupnje označava one kućice tariff insurance i/ili shipping insurance? Izgleda mi to kao 'porez na budale'. Zar nisu i bez toga dužni isporučiti robu? Kako je u praksi, vi koji ste naručivali i dobili robu - jeste označili te opcije?

mzopg sri 17.11.2021 14:14

Naručio neke sitnice, oko 100$, Češko skladište, stiglo za dva dana. Paket donio DPD bez ikakvih dodatnih troškova. Sad gledam još naručiti projektor i soundbar da se malo zabavljam za blagdane. 

CyberDemonVZ pet 19.11.2021 14:28
mzopg kaže...

Naručio neke sitnice, oko 100$, Češko skladište, stiglo za dva dana. Paket donio DPD bez ikakvih dodatnih troškova. Sad gledam još naručiti projektor i soundbar da se malo zabavljam za blagdane. 

 Opa, koje?? Obavezno javi iskustvo :D

qwertYxoZ pet 19.11.2021 14:59
mzopg kaže...

Naručio neke sitnice, oko 100$, Češko skladište, stiglo za dva dana. Paket donio DPD bez ikakvih dodatnih troškova. Sad gledam još naručiti projektor i soundbar da se malo zabavljam za blagdane. 

 Koji soundbar ?

mzopg pet 19.11.2021 21:55
CyberDemonVZ kaže...
mzopg kaže...

Naručio neke sitnice, oko 100$, Češko skladište, stiglo za dva dana. Paket donio DPD bez ikakvih dodatnih troškova. Sad gledam još naručiti projektor i soundbar da se malo zabavljam za blagdane. 

 Opa, koje?? Obavezno javi iskustvo :D

 Projektore gledam ova dva, ali moram još pogledati recenzije:

LINK 1

LINK 2

 

Imam već jednog Kineza doma, kupio ga prije koju godinu i oduševio se, platio ga oko 120$, očekivao nekakvo smeće, a dobio projektor u rangu 4-5kkn brand name projektora. U biti sam i zadovoljan s njim, ali kako volim testirati te jeftinjake nemam mira pa ću vjerojatno naručiti još jedan, ovaj moj je 720p pa me zanima ima li razlike kod tih 1080p.

Fora mi je i što su LED lampe.

 

Soundbar ovaj:

LINK

 

Mada sam jučer vidio i kod nas zanimljive modele, istina duplo skuplje, ali mi isto djeluju ok i navodno imaju Dolby Atmos i DTS podršku. Denon mi je posebno zapeo za oko. Mislio sam ovo na brzinu naručiti, ali sad već vidim da ću opet cijeli vikend proučavati modele jer ih ima na desetke, gledam do 1500kn, možda 100-200kn više.

 

qwertYxoZ kaže...
mzopg kaže...

Naručio neke sitnice, oko 100$, Češko skladište, stiglo za dva dana. Paket donio DPD bez ikakvih dodatnih troškova. Sad gledam još naručiti projektor i soundbar da se malo zabavljam za blagdane. 

 Koji soundbar ?

 Evo stavio link iznad.

mzopg pet 26.11.2021 16:47

Sve pohvale za banggood, naručio nešto sa CZ skladišta došlo za dva dana, nisam niti očekivao dostavu. Navečer naručio, sutra poslali, preksutra stiglo. 

 

Uz to imao sam jednu reklamaciju, poslao fotke i video, u 24h sve riješeno, ponudili mi potpuni povrat troška sa poštarinom i da mogu zadržati uređaj.

 

Usporedbe radi naručio sam nešto kod nas u poznatoj trgovini, platio ima 5 dana, od tada niti slova, nisu još niti poslali, a na kraju će mi još javiti da nema uređaja...

cobra5 uto 15.3.2022 07:21

Zna li netko zašto se narudžba doslovno sama otkazala nakon mjesec dana? Piše "Sorry, your order was canceled. Any points used were returned to your account."

 

Zašto se ovo dogodilo? U pitanju je tipkovnica i odabrao sam EU priority line a plaćeno je direktno karticom bez paypala. Jel mogu očekivat kakav refund ili sam blago rečeno popušio lovu? U svojim orders nemam opciju za refund već samo repurchase..

 

klokan057 sub 20.5.2023 13:19

Jel kupovao tko u zadnje vrijeme - 1 week delivery  ?

Zna biti dobrih ponuda - šalju navodno iz Poljske , dostava je 1-2 EUR.

Ponuda je skromna u odnosu na glavnu stranicu , ali se povremeno mijenja.

Cijene su nešto više nego na isti proizvodu koji ide iz Kine.

 

Iz nekog razloga kad odaberem HR stoji ova poruka i nema artikala:

"More trendy and preferential products are coming soon"

 

Ako odaberem SLO uredno izlistava artikle.

60nine sub 20.5.2023 15:31

primjetio sam da im već duže vrijeme ne izlistava ništa pod Fast delivery u aplikaciji kad je odabrana Hr - nisam probao druge zemlje...

 

to mi je čudno jer za dosta artikala ima opcija Cz/Pl/Fr/Es warehousea iz kojih se šalje...

 

ps: nisam već dugo ništa naručivao sa Banggood-a (cca godinu dana), ali do tad je sve uredno dolazilo sa Cz/Pl warehousea u roku 7 dana (čak i 5 ako se ne potrefe 2 vikenda)