nani_cropes ned 1.9.2013 22:48

Pošto nas je već dosta kupilo svašta odavde, uglavnom smartphonove mislim da bi nam dobro došla ova tema za one koji su zainteresirani za kupnju preko navedene stranice.

 

Dosta ljudi zanima koliko se paketi gdje zadržavaju i kako ih pratiti pa su dobrodošli ss-ovi trackinga paketa.

 

Paket se može pratiti tako da

  • na samoj stranici pod Order Tracking u gornjem desnom kutu nađete i otvorite svoju narudžbu klikom na njezin redni broj, a na dnu će biti vidljivo Tracking Number: A000091308262779(Click Query) zajedno s poveznicom na tracking paketa kao što je to i ovdje za primjer. Tu možete vidjeti kad je paket poslan iz Kine (flytexpress).
  • postoji još jedan broj za praćenje formata RE000000000SE (vidljiv u tablici svih narudžbi na banggood) pomoću kojeg se pošiljka prati od Švedske do HRV na stranicama 17track.net i ips.posta.hr

 

Ja sam zasad uspio samo pratit preko flytea, pa ako sam što krivo reko ili nisam napomenuo u vezi trackinga nek me ispravi..

 

Na svaku kupovinu iznad 100$ je moguće iskoristiti kod za popust u iznosu od 10$ pa možete ovdje zatražiti kod u temi ako želite da vam netko od forumaša ubrzo pošalje, ali vam je preporučljivo da editirate post i napišete kad dobijete kod ako ne želite da vas se zatrpava s porukama, pošto i onaj koji pošalje kod dobije 3$ popusta ili nešto slično...

nani_cropes pon 2.9.2013 18:04
Ag008 kaže...

Upravo takve specijalizirane teme kome je, a kome nije naplaćeno privuku pažnju carine da svima prođe sa carinom. Osobno, tema mi je nepotrebna i štetna jer onda možemo jednu za geekbuying, pandawill, minideal... no makar bi se riješilo nepotrebnih i nekorisnik postova gdje se traže kuponi.

Tema je prvotno napravljena radi rasprave oko trackinga i traženja kodova. A glupo je misliti da će sad neko platiti carinu zato jer se u ovoj temi raspravlja o tome... Uostalom toliko je već toga napisano i na forumhr i ovdje u nekim temama da nema više tajni...

 

Ako će se imat o čemu raspravljat za stranice geekbuying, pandawill i minideal onda zašto ne otvorit i te teme? Trenutno nema, vec se dosta ljudi interesira oko banggood, trackingu paketa od tamo i traži kupone... Kad bi se svi postovi iz teme o Cubotu i kineskim mobitelima vezani uz banggod prebacili ovdje tema bi imala preko 10 stranica, s time da se tamo moralo prestat raspravljat o nekim stvarima jer je bio offtopic.. Kako onda ovo može biti nepotrebno.. Uostalom, ako se tebi čini nepotrebno ne znači da je i drugima..

 

Što ako se neko zainteresira za stranicu, ili treba pomoć oko praćenja paketa.. Di će pitat onda? U temi o cubotu ili o kineskim mobitelima?

Fero pon 2.9.2013 18:44
tuvok kaže...

Trenutno treba  ovakva tema. Ja recimo imam problema sa pračenjem moga cubota. Naručen je prije 2 tjedna.

 Jesi dobio Trackin number, Number ID koji pratiš preko Flyt-a. U Order Item odeš i klikneš na Broj s lijeve strane kad ti se pokaže kupljeni proizvod, a s desne strane je tracking number koji pratiš preko 17track to bi ti trebalo biti vidljivo već sada, a ako ne vidiš ništa zovi ili kontaktiraj banggood help center.

tuvok pon 2.9.2013 18:53

za Flyt sam dobio odmah, ali to je sve.Trackin number sam dobio i čuo sam se sa banggoodom, kažu da će sve biti vidljivo za koji dan, Pošiljka je poslana prije 2 tjedan. čim se nešto dogodi javim ovdje.

Fero pon 2.9.2013 19:02
tony32 kaže...
meni radi tracking na flyt-u, koliko treba vremena da proradi švedski i na ips-u

 meni od 24.08 na flyt, a evo danas vidljivo na 17Track sa onim RE*xxxxxxxSE* Tracking number.

 

Edit: Danas vidljivo da je stigao u Zagreb 07.09.

denis172 pon 2.9.2013 20:31

Pozdrav!

 

Molio bih za malu pomoć. Zanima me dali je netko uzimao preko banggooda digitalni fotić ili kameru? Ukoliko je može li podijeliti iskustva.

Nisam pronašao temu vezano uz ovo pa ovdje pišem.

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

LynkS uto 3.9.2013 15:44
tony32 kaže...

jel netko na kraju platio davanja za mobać naručen sa BG ?

 

je, frendu mi je danas procesuiran na carini i opalili su pdv, takodjer na jednom drugom forumu je lik javio da su i njemu danas napravili isto

izgleda da je gotovo sa ne-pdvu na banggoodu :(((((

ukay1000 uto 3.9.2013 15:48
LynkS kaže...
tony32 kaže...

jel netko na kraju platio davanja za mobać naručen sa BG ?

 

je, frendu mi je danas procesuiran na carini i opalili su pdv, takodjer na jednom drugom forumu je lik javio da su i njemu danas napravili isto

izgleda da je gotovo sa ne-pdvu na banggoodu :(((((

Ja sam postal u temi Cubota, nisam ni videl ovu temu. Uglavnom, pise mi "Invoice missing" za mob s Banggooda. Danasnji update. Malo se slabije vidi.

nani_cropes uto 3.9.2013 19:17
LynkS kaže...
je, frendu mi je danas procesuiran na carini i opalili su pdv

 

Možeš mi napisat kako ide ta procedura? Oni odluče udrit PDV pa te zovu ili kako.. I onda im treba dostavit poštom račun, i tek kad dobiju račun puštaju dalje?

 

Jer me ne zabrinjava toliko ta cifra koju će mi lupit već me zabrinjavaju te glupe procedure i čekanje..

kcrnac sub 7.9.2013 10:36

 

Ja sam dva naručio, jedan koji je stigao u Švedsku 29.8. ( naručen je 3,4 dana prije ovog drugog ) i nema pomaka s njim, i ovaj drugi koji je kasnije naručen, stigao u Švedsku 31.8. i od 6.9 je u Hrvatskoj, ne razumijem kako je to moguće al dobro...

ramzocro-HCR sub 7.9.2013 10:44

Dali je moguće bacit neku fitnu ili nekako uz pomoć Banggood-a uvijerit carinu da je riječ o poklonu? Da nije kupljeno? Pitam zato jer vidim da nema više mogućnosti izbjegavanja pdv-a, a baš nemam love za platit pdv za gt99...{#}

sirka666 sub 7.9.2013 10:46
ramzocro-HCR kaže...

Dali je moguće bacit neku fitnu ili nekako uz pomoć Banggood-a uvijerit carinu da je riječ o poklonu? Da nije kupljeno? Pitam zato jer vidim da nema više mogućnosti izbjegavanja pdv-a, a baš nemam love za platit pdv za gt99...{#}

Ne.

dado16 sub 7.9.2013 11:28
ramzocro-HCR kaže...

Dali je moguće bacit neku fitnu ili nekako uz pomoć Banggood-a uvijerit carinu da je riječ o poklonu? Da nije kupljeno? Pitam zato jer vidim da nema više mogućnosti izbjegavanja pdv-a, a baš nemam love za platit pdv za gt99...{#}

neznam kak je na ovoj stranici jer nisam narucivao al s focalprice-a su stavili na paket da je house stuff tako nesto, i vrijednost 13 dolara.. nisam dobio pdv niti ist..

ramzocro-HCR sub 7.9.2013 11:39
dado16 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Dali je moguće bacit neku fitnu ili nekako uz pomoć Banggood-a uvijerit carinu da je riječ o poklonu? Da nije kupljeno? Pitam zato jer vidim da nema više mogućnosti izbjegavanja pdv-a, a baš nemam love za platit pdv za gt99...{#}

neznam kak je na ovoj stranici jer nisam narucivao al s focalprice-a su stavili na paket da je house stuff tako nesto, i vrijednost 13 dolara.. nisam dobio pdv niti ist..

Moje pitanje bilo konkretno šta napraviti sad, dok je na carini, nisu mi niš još obračunali, piše samo da su ga poslali(valjda na carinu), dal sad mogu kontaktirat banggood da mi oni daju nekakvu potvrdu ili bilo šta s čime mogu dokazat da je to poklon ili blo šta da izbjegnem kaljavi PDV....

Ag008 sub 7.9.2013 11:46

Eventualno možeš spustiti cijenu za par dolara, ali nije ni carina pala s marsa. Ako im dostaviš lažni račun ili muljaš da je poklon najverojatnije će ti se dogoditi da će ti oni procijeniti vrijednost mobitela i bubnuti 2000kn, 25%pdv-a je 500kn+ troškovi obrade=550kn.

Rađe plati 250kn pdv-a na stvarnu vrijednost mobitela nego muljati i riskirati puno veći iznos.

BMT sub 7.9.2013 15:22
Ag008 kaže...

Eventualno možeš spustiti cijenu za par dolara, ali nije ni carina pala s marsa. Ako im dostaviš lažni račun ili muljaš da je poklon najverojatnije će ti se dogoditi da će ti oni procijeniti vrijednost mobitela i bubnuti 2000kn, 25%pdv-a je 500kn+ troškovi obrade=550kn.

Rađe plati 250kn pdv-a na stvarnu vrijednost mobitela nego muljati i riskirati puno veći iznos.

Zar se na poklone ne plaća carina i PDV?

BMT sub 7.9.2013 15:23
ramzocro-HCR kaže...
dado16 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Dali je moguće bacit neku fitnu ili nekako uz pomoć Banggood-a uvijerit carinu da je riječ o poklonu? Da nije kupljeno? Pitam zato jer vidim da nema više mogućnosti izbjegavanja pdv-a, a baš nemam love za platit pdv za gt99...{#}

neznam kak je na ovoj stranici jer nisam narucivao al s focalprice-a su stavili na paket da je house stuff tako nesto, i vrijednost 13 dolara.. nisam dobio pdv niti ist..

Moje pitanje bilo konkretno šta napraviti sad, dok je na carini, nisu mi niš još obračunali, piše samo da su ga poslali(valjda na carinu), dal sad mogu kontaktirat banggood da mi oni daju nekakvu potvrdu ili bilo šta s čime mogu dokazat da je to poklon ili blo šta da izbjegnem kaljavi PDV....

Ja mislim da možeš vratiti pošiljku pošiljatelju i da onda ne plaćaš PDV, a pošiljatelja zamoli da ti stornira račun i narudžbu.

ramzocro-HCR sub 7.9.2013 15:31
BMT kaže...

Ja mislim da možeš vratiti pošiljku pošiljatelju i da onda ne plaćaš PDV, a pošiljatelja zamoli da ti stornira račun i narudžbu.

Brijem da bi Banggood poludio da to napravim(trošak poštarine), i moja cura koja očekuje taj mobitel bi me najvjerovatnije gađala tavama kad bi joj rekao da mora imat ono ćesme od sagem-a još dva tjedna.. {#}

Gunner_V sub 7.9.2013 16:52

Plati račun kolki je,a ne nekakva muljanja, falsficiranja itd. Sad i tak carina ima puno manje posla pa trebaju nekako ispuniti dan.

 

DA, i na POKLONE se plaća carina/pdv.

A i tako je malo za povjerovati da ti je Xai Xio iz Šangaja ujak pa ti šalje poklon. A isti je samo ovaj vikend poslao 10ak istih mobitela...

 

A ako ne podigneš mob i vratiš im ga, nećeš dobiti pare nazad, ali će Hrvati doći na liste nepoželjnih kupaca (a već jesmo na nekim radi raznih kretena s ovog foruma između ostaloga).

 

Ako je problem tih 250kn, oprosti, ali onda ga nisi uopće trebao kupovati. :)

ramzocro-HCR sub 7.9.2013 21:34
Gunner_V kaže...

 

Ako je problem tih 250kn, oprosti, ali onda ga nisi uopće trebao kupovati. :)

Problem je, jer se kupovalo u nadi da se neće platit PDV, i kupilo se od "plaće", tako da je itekakav problem stvorit tih 250kn. {#}

Gunner_V sub 7.9.2013 23:03
ramzocro-HCR kaže...
Gunner_V kaže...

 

Ako je problem tih 250kn, oprosti, ali onda ga nisi uopće trebao kupovati. :)

Problem je, jer se kupovalo u nadi da se neće platit PDV, i kupilo se od "plaće", tako da je itekakav problem stvorit tih 250kn. {#}

 

nhf, ako ti je problem egzistencija, onda nisi trebao kupovati novi mobitel jer imaš veće prioritete, nego bi ti sasvim ok bio i neki stari alcatel/jeftinjak da se javiš curi, mami, šefu, a ne čudo s 4 jezgre, gigama rama itd... :)

 

problem je kad se živi van svojih mogućnosti pa će se živjeti na paštetama i hrenovkama da se kupi novi iphone (ne govorim za tebe...)