Igre - općenito

VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori

dax-lax pet 23.2.2024 15:41

To im je i glavni cilj pošto primarno zarađuju na igrama, ne hardveru. Sigurno će se hrpa horizon primjeraka prodat i na pc-u. Neka neka.
Osjeća se da standalone grabi sve više i više iako grafički još nisu na razini.
Neki dan sam povjerovao u onu fejk stranicu o valveovom prism standalone vr-u s hrpom featurea. Dobro je stranica složena ali se kasnije saznalo da nema veze s istinom. Šteta, djeluje izvedivo. Hardver kao kod steam decka, eye tracking, pancake lens, inside-out + base station tracking...

 

Evo na https://valveprism.com/

 

Sad kad pregledavam stranicu, stvarno djeluje moguće iako su za sve rekli da je fejk. 

dax-lax sub 20.4.2024 09:49
dennocro kaže...

frend gleda uzeti VR, trenutno igra na PS5, da li uzeti Pico 4, Quest 3 ili PS VR2? ili nesto trece, ja sam imao Quest 2 i probao ga je kod mene i bio je zadoovljan.

 Ovisi o tome da li mu je ps5 primarna i jedina platforma. Ako da, onda mu preostaje psvr kao bolje iskustvo zbog bolje grafike u igrama.

Za ostalo, ja bi bolje uzeo quest 3 jer ima puno više mogućnosti a možeš ga spojit i na komp ako želiš nešto grafički zahtjevnije zaigrati.

 

Da, svakako Quest 3. Pico je odličan, ali sw support je češće problematičniji nego kod oculusa

zabbax21 pon 22.4.2024 20:40
dax-lax uto 23.4.2024 14:02

 Ovo bi lagano mogla bit prekretnica za vr, gugl i metu. Kolko bi se fragmentacija smanjila u toj kaljuži. Možda se u nekom čudu i s bytedanceom dogovore pa i pico ima isti os.

zabbax21 sri 24.4.2024 07:37

Također Quest 2 pada cijena stalno na 200 $ što je po meni jako solidan deal iako je hardverski već star 4 godine ali po meni je dan danas i dalje jedna od najboljih vr opcija pogotovo sa tom cijenom 

dax-lax sri 24.4.2024 09:13
nine kaže...

dok god softverske kuće ne osjete dobar return of investment kod vr igara, nebu neke značajne prekretnice.

 Ova ideja i ide tome cilju. Jedna velika platforma bez fragmentacije na hrpu proizvođača. Radiš sw za jednu platformu. 

z_zadar sri 24.4.2024 12:37

Znači, mjesec dana imam svoj prvi VR, Meta Quest 3.

Pišem impresije igara, nakon prvih nekoliko sati igranja, složeno po razini oduševljenja:

Half-Life Alyx: kakvo iskustvo! Graviti gloves, imerzija u svijet, osjećaj ubacivanja i vađenja stvari iz backpacka (predmet koji ti je u ruki ispustiš preko ramena i eno ga u backpacku - wow, a jedna i izvlačiš), teksture su moćne, istočna europski grad je izuzetno uvjerljiv i sve je vrlo vrlo popeglano s hrpu detalja i dobre fizike. Naprosto je gušt biti tamo.

 

Moss: Veliki užitak. Ti velik okružen malim miševima i ostalim bubama i robotićima, petljaš se u njihov svijet iz perspektive human-size duha, divno.

 

The Lab: nešto što je valjda bio Valveov tech showcase je urnebesno zabavno i duhovito mjesto s nekoliko sjajnih malih igara. Humor, zabava, humor!

 

Beat Saber: Klasik. Tko god je ikad probao VR probao je Beat Saber. Vrlo ugodno i zabavno, kad sam kupio par pjesama koje volim postalo je još bolje. Veliki plus za calorie burn koji uzrokuje. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj mahati svjetlosnim sabljama, teško je objasniti.

 

Pistol Whip: Kao gornje ali s pištoljima. Još veći calorie burn. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj držati revolver u ruci i pucati na kauboj-robot, teško je objasniti.

 

Propagation VR: Stojiš na mjestu a zombiji ti prilaze iz mraka. Korektno realizirano, ok je osjećaj i korištenje oružja, al neugodan osjećaj. Igra je free, pa ok.

 

Asgard Wraith 2: To je došlo s uređajem, brzo uzrokovalo vr sickness, jer nema teleport moving kao Alxy, i sad malo čeka sa strane. A i nisam nikad bio ljubitelj God of Wara, na što me pomalo igra podsjeća, no svi hvale pa svakako will play, al kasnije.

 

 

Zaključno: VR igre nikako ne možeš kvalitetno prezentirati u non-vr environmentu. Sveki yt video s gameplayem iz vr igre je bez veze. Tek kad stavit to čudo na glavu i uđeš, to je the thing.

 

nine sri 24.4.2024 20:31
dax-lax kaže...

 Ova ideja i ide tome cilju. Jedna velika platforma bez fragmentacije na hrpu proizvođača. Radiš sw za jednu platformu. 

 

je, tako bi vjerojatno i bilo, da se prvi facebook nije polakomio.. živi bili pa vidjeli kaj bu od toga

OnTime sri 24.4.2024 22:23
z_zadar kaže...

Znači, mjesec dana imam svoj prvi VR, Meta Quest 3.

Pišem impresije igara, nakon prvih nekoliko sati igranja, složeno po razini oduševljenja:

Half-Life Alyx: kakvo iskustvo! Graviti gloves, imerzija u svijet, osjećaj ubacivanja i vađenja stvari iz backpacka (predmet koji ti je u ruki ispustiš preko ramena i eno ga u backpacku - wow, a jedna i izvlačiš), teksture su moćne, istočna europski grad je izuzetno uvjerljiv i sve je vrlo vrlo popeglano s hrpu detalja i dobre fizike. Naprosto je gušt biti tamo.

 

Moss: Veliki užitak. Ti velik okružen malim miševima i ostalim bubama i robotićima, petljaš se u njihov svijet iz perspektive human-size duha, divno.

 

The Lab: nešto što je valjda bio Valveov tech showcase je urnebesno zabavno i duhovito mjesto s nekoliko sjajnih malih igara. Humor, zabava, humor!

 

Beat Saber: Klasik. Tko god je ikad probao VR probao je Beat Saber. Vrlo ugodno i zabavno, kad sam kupio par pjesama koje volim postalo je još bolje. Veliki plus za calorie burn koji uzrokuje. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj mahati svjetlosnim sabljama, teško je objasniti.

 

Pistol Whip: Kao gornje ali s pištoljima. Još veći calorie burn. Zašto je tako prirodan i ugodan osjećaj držati revolver u ruci i pucati na kauboj-robot, teško je objasniti.

 

Propagation VR: Stojiš na mjestu a zombiji ti prilaze iz mraka. Korektno realizirano, ok je osjećaj i korištenje oružja, al neugodan osjećaj. Igra je free, pa ok.

 

Asgard Wraith 2: To je došlo s uređajem, brzo uzrokovalo vr sickness, jer nema teleport moving kao Alxy, i sad malo čeka sa strane. A i nisam nikad bio ljubitelj God of Wara, na što me pomalo igra podsjeća, no svi hvale pa svakako will play, al kasnije.

 

 

Zaključno: VR igre nikako ne možeš kvalitetno prezentirati u non-vr environmentu. Sveki yt video s gameplayem iz vr igre je bez veze. Tek kad stavit to čudo na glavu i uđeš, to je the thing.

 

 Isprobaj Gorn. . Najviše me to zabavljalo na VR dok ga nisam prodao.