MEGATAMA ned 11.12.2022 10:38

Remake klasika i to u punom smislu te rijeci,jezgra igre nije dirana ali je tehnolosko vizualni dio cista buducnost.

Velik plus je da je ovo besplatni upgrade za sve vlasnike Portala i bilo bi ljepo vidjet vise izdavaca da sljede ovaj primjer.

 

Igru je remejkao Lightspeed Studios a izdala Nvidia,za sad postoji verzija samo za PC.

Igra je u potpunosti Path Traced sto znaci da je napravljenja na nacin kako se rade CGI filmovi samo sto je ovdje u pitanju real time izvodjenje u igri.

Pretpostavlja se da je iduci remake Half Life ali to je za sad tek glasina.

 

 

https://youtu.be/AZHBl5yWqJk

 

U linku imate detaljnije opisano o kakvom projektu se radi.

 

https://www.techpowerup.com/review/portal-with-rtx/

MEGATAMA ned 11.12.2022 14:17
Cansee kaže...

nisam ni ja nikad igrao Portal, a to je baš klasik, i evo sad našao ovu temu, ošao na Steam a ono igra 1 euro, pa moram isprobat onda

Temu sam otvorio danas 😁

 

Igra je moglo bi se rec genijalna.

Alfredo nr.2 ned 11.12.2022 14:32
Cansee kaže...

nisam ni ja nikad igrao Portal, a to je baš klasik, i evo sad našao ovu temu, ošao na Steam a ono igra 1 euro, pa moram isprobat onda

 Super, hvala na informaciji. Portal me nikad nije zanimao, no uz ray tracing idem probat. Za 0,97e nemam što razmišljat.

MEGATAMA ned 11.12.2022 22:09

Ne vrijedi nista,pokusao sam sa ucitavanjem pozicije od pocetka tog levela jer sam mislio da se mozda autosave zbugirao ali opet se igra rusi na identicnom djelu,kad treba ucitat novi dio tog levela.

Koja uzasna steta jer mi je igra izvrsna gaming mehanikom i tehnicki mi je spektakl.

MEGATAMA ned 11.12.2022 22:35
Hexfire kaže...
Ne mogu vjerovati da nitko od vas nije igrao Portal do sad.

Ja sam ga krenuo prije 100 godina ali se ne sjecam zasto sam stao.

Ali nema veze,sad ga igram u path trace remejku.....ako uspijem nac nacin da se igra ne rusi na tom djelu.

MEGATAMA pon 12.12.2022 16:23

Upravo zavrsio Portal RTX,jako jako kratka igra ali vrlo inovativna.

 

Tehnicki ovo je buducnost gaminga kao sto sam vec rekao i u slucaju Quake 2 RTX.

 

I fantasticno je da uopce ima nacina da se danas igra u real time Path Trace naslov pa makar i remake starijih naslova.

Nema fejkanih svijetala,sjena,refleksija....

imsonotgonnatellyoumyname pon 12.12.2022 20:22

Ja sam ga igrao, i Portal 2 je prva igra koju sam ikad kupio. Molio brata da mi plati, jer ja nisam imao karticu za web (klinjo u osnovnoj).

Nedugo zatim upecao Portal 1, prošao ga 2 puta i od tad dirao nisam. Priča/gameplay neusoredivo bolja od dvojke, no i dvojka je jedna od top igara svih vremena.

 

E sad, glede RTX-a.

Imam 3060TI, te 1080p ultra je bio mnoooogo fensi za gledati. Bilo je tu nekih 40-50FPS-a.

Grafika je obnovljena, no ne u svim dijelovima igre. Kad vidim Portal RTX, baš razmislim koliko je genijalno napravljen Portal 2. Pa ta grafika i dan danas izgleda... solidno.

Ona leteća kugla energije mi je top, no Portal 2 light bridge i laser bi bili SAVRŠENI za RTX overhaul.

 

Mali easter egg: Pogledajte pjesme sve 3 Portal igre (ako računamo LEGO Dimensions kao trojku) i pogledajte prvu riječ svake pjesme.