greysaint0 sri 18.1.2023 09:45

Nakon što sam proveo par tjedana sa Xbox Series S počinjem žaliti zbog 2 stvari:

 

1. Što sam uzeo PS5 umjesto XSX.

2. Što sam uzeo XSS umjesto XSX.

 

Uživam ko prase u blatu u Gamepass-u a kad vidim što sve dolazi i koliko ću love uštediti, PS5 mi se tu ne može mjeriti.


XSS je odlična konzolica ali mi je žao što se sve vrti u dosta niskim internim rezolucijama pa je slika, čak i na 1080p monitoru, dosta mutna katkad. Razmišljam da kad se pojavi neka nova revizija Xbox-a (što će se vrlo vjerojatno dogoditi kroz 1-2 godine) da prodam ovo oboje i kupim 2x XSX.

Hexfire sri 18.1.2023 09:57
greysaint0 kaže...

Nakon što sam proveo par tjedana sa Xbox Series S počinjem žaliti zbog 2 stvari:

 

1. Što sam uzeo PS5 umjesto XSX.

2. Što sam uzeo XSS umjesto XSX.

 

Uživam ko prase u blatu u Gamepass-u a kad vidim što sve dolazi i koliko ću love uštediti, PS5 mi se tu ne može mjeriti.


XSS je odlična konzolica ali mi je žao što se sve vrti u dosta niskim internim rezolucijama pa je slika, čak i na 1080p monitoru, dosta mutna katkad. Razmišljam da kad se pojavi neka nova revizija Xbox-a (što će se vrlo vjerojatno dogoditi kroz 1-2 godine) da prodam ovo oboje i kupim 2x XSX.

 Hoćeš mijenjati PS5 za XSX? 

MedO1337 sri 18.1.2023 11:11

Ja sam prvo uzeo XSS da vidim hoće me držati. Bio oduševljen što dobiješ za cijenu, ali me stalno kopkalo to da može bolje na XSX, upravo zbog te "mutnoće" na nekim igrama.

Uzeo onda nakon tri mjeseca XSX od kolege na forumu za 400 eura i nisam požalio. Razlika je vidljiva čak i na Full HD monitoru.

greysaint0 čet 19.1.2023 10:24
Hexfire kaže...

 Hoćeš mijenjati PS5 za XSX? 

 

Hvala ti na ponudi, ali imam politiku da elektroniku kupujem isključivo novu, u dućanu. Nije samo stvar garancije, nego nikad ne znam u kojim uvijetima ju je stari vlasnik držao, koliko koristio i sl. pa se radije držim novoga.

mcf čet 19.1.2023 12:18

Eto proveo i ja par dana sa S, koji sam kupio za klinca ..

Hvala svima na preporuci, to je bas ono sta sam trebao :)
Konzola je mala, besumna, brza, dosta igara na gamepass.. na 42" vulgaris tvu gdje je trenutno spojen izgleda sasvim ok.

Randy27 čet 19.1.2023 17:44
greysaint0 kaže...

Nakon što sam proveo par tjedana sa Xbox Series S počinjem žaliti zbog 2 stvari:

 

1. Što sam uzeo PS5 umjesto XSX.

2. Što sam uzeo XSS umjesto XSX.

 

Uživam ko prase u blatu u Gamepass-u a kad vidim što sve dolazi i koliko ću love uštediti, PS5 mi se tu ne može mjeriti.


XSS je odlična konzolica ali mi je žao što se sve vrti u dosta niskim internim rezolucijama pa je slika, čak i na 1080p monitoru, dosta mutna katkad. Razmišljam da kad se pojavi neka nova revizija Xbox-a (što će se vrlo vjerojatno dogoditi kroz 1-2 godine) da prodam ovo oboje i kupim 2x XSX.

 Ja sam bas zato i uzeo XSX i prezadovoljan sam,a o ustedi da i ne govorim

SolidSnakeCRO čet 19.1.2023 22:29
mcf kaže...
Eto proveo i ja par dana sa S, koji sam kupio za klinca ..

Hvala svima na preporuci, to je bas ono sta sam trebao :)
Konzola je mala, besumna, brza, dosta igara na gamepass.. na 42" vulgaris tvu gdje je trenutno spojen izgleda sasvim ok.

 Drago mi je da si poslušao. Uživajte ti i malac.

greysaint0 sub 21.1.2023 11:20

Moram revidirati jednu stvar koju sam rekao za X Series S - to da je slika zamuljana čak i na 1080p monitoru zbog niskih internih rezolucija - moram reći da mi je percepcija bila malo iskrivljena zbog toga što primarno igram Fortnite i Doom Eternal DLC oboje u 120 FPS-a. Pošto je 120 FPS-a izrazito zahtjevno po pitanju GPU-a, normalno je da se interne rezolucije ruše drastično na momente (Fortnite čak na 540p).

 

Stavio sam obje igre u 60 FPS-a i premda je input lag osjetno veći, moram reći da je slika daleko oštrija i ugodnija tako da sam input lag odlučio žrtvovati za bolji grafički prikaz. Živo me zanima kako će se Starfield - koji će biti ogroman open world, vrtiti na Series S. Ako uspiju to gurnuti u koliko toliko stabilnih 60 FPS-a, nemam straha po pitanju budućnosti Series S. U svakom slučaju, kada dođe neka nova revizija Xbox-a, da uzmem jaču verziju jer sam apsolutno oduševljen konzolom - doslovce nisam sjeo za PS5 već mjesec dana otkad mi je Xbox u kući.

MedO1337 sub 21.1.2023 11:48
MSXhunT3R kaže...
To si morao odmah napravit.Kakav pobogu XSS,preslaba konzola.Malo jača od PS4 Pro.

 Znam kolega, ali nisam gejmao već godinama i nisam znao da će me uopće konzola "držati".

 

Series S se tu postavio kao povoljan odabir, misleći da je za moje "lagane" potrebe dobar. Na koncu i je, ali sam skužio da su moje potrebe ipak nešto veće jer me Xbox opet uvukao u sve to :)

 

Čovjek uči dok je živ!

MEGATAMA sub 21.1.2023 13:03
SaLe44 kaže...

Pozz svima!Jedna stvar me zanima kod xbox s.......Dali sam isključivo vezan za game pass ili se igre mogu uzet i nekako drugačije?Igralo bi se samo neke određene igre recimo njih 4 do 5?

Nisi uopce vezan uz gamepass,ako te ne zanimaju igre koje su na njemu ne moras se pretplatit.

Samo nemoj zaboravit da XsS nema BD drive pa ne mozes kupit igre na disku vec samo digitalne verzije tojest kodove.

Ako ti treba online MP mislim da jos uvjek postoji opcija da uzmes samo gold ali realno nije ti preskup niti game pass ultimate(12eu mjesecno) a mozes ga koristit na konzoli i PCu.

Sve ovisi sto tebi treba....

MEGATAMA sub 21.1.2023 13:25
Cri.Lu99 kaže...
Igrate li igre u cloudu? Meni za sve javlja da to nije podržano za moju regiju a mislim da bi trebalo biti jer mi je stavljen US

Mislis streamnje?

Probao,ugasio.Ili lokalno ili nista za mene.

 

azzie sub 21.1.2023 17:27
the chosen one07 kaže...
Za cloud gaming, uz regiju acc, vezan je i IP trenutno di se igra. Eventualno bi to proslo preko US VPN-a…

 Radi i kod nas uz bilo koji europski VPN gdje je usluga podržana. Dobra stvar je da VPN treba samo za ulazak u igru , nakon toga se može isključiti i koristiti uz normalnu liniju.Ok je za neke avanture i single player igre , za neke trke ili brze pucačine nije preporučljivo.

MEGATAMA čet 26.1.2023 07:16

Hi Fi Rush me bas ugodno iznenadio,pogotovo kad su objavili da je igra dostupna za par sati.

 

Forza izgleda izvrsno,promjenili su izlazak u 2023 iz prijasnjeg specificnog.

 

Redfall moram probat da vidim hoce li mi odgovarat.

 

Inace,ocekivao sam da ce MS najavit i pokazat hrpu igara od svojih internih studija koji su radili igre za Xbox,Xbox360 te Xbox one ali opet nista a konzola usla u svoju trecu godinu.

Sta bi prikazali da nisu kupili Bethesdu i ostale koji ove prikazane igre razvijaju godinama....

 

https://youtu.be/4-Et8r1413Y

 

mmafan čet 26.1.2023 15:35

Kako ste se navikli igrati pucačine na joysticku? Evo sad instalirao far cry 5, i toliko mi neigrivo na joysticku. Okret, nišan, pucanje. Uf. Jednostavno sam cijelo vrijeme bio na PCu, i sad mi ovo baš teško. Ima xbox svoje prednosti, zavališ se i igraš na velikom tvu, ali ubija me joystick :D

MEGATAMA čet 26.1.2023 15:42
mmafan kaže...

Kako ste se navikli igrati pucačine na joysticku? Evo sad instalirao far cry 5, i toliko mi neigrivo na joysticku. Okret, nišan, pucanje. Uf. Jednostavno sam cijelo vrijeme bio na PCu, i sad mi ovo baš teško. Ima xbox svoje prednosti, zavališ se i igraš na velikom tvu, ali ubija me joystick :D

Sta sam se imao navikavat?Pa igram od 1986 na svemu sto mi je doslo pod ruke...konzole,Amiga,Pc,Comodore...

Hexfire čet 26.1.2023 22:08

Odigrao sam prvih pola sata danas i zabavno je. Odlično izgleda, a ova fora sa vezanjem svega za ritam baš daje neku posebnu draž.

Moram odigrati više za neki konkretniji sud, ali prvi dojam je dobar.

U svakom slučaju preporuka za isprobati.