Eric Prydz sri 21.7.2021 13:17

Mislim da su na stranici Verge napravili zanimljivu anketu.

Pitali su posjetitelje jel bi radije kupili Deck ili Switch konzolu, a 75% ispitanika izjasnilo se da bi radije uzele Deck; bit će zanimljivo vidjeti hoće li u praksi ljudi u sličnom omjeru kupovati Deck.

 

Privlači ideja da igre iz Librarya čovjek može ponijeti sa sobom, ali nekako sumnjam da ozbiljni gameri imaju volje igrati na tako malom ekranu.

 

Switch je više konzola za djecu i upravo najveći adut u prodaji, uz ekskluzive, je što Nintendo gotovo garantira da na dijete uz Switch gotovo i ne morate paziti što igra i radi...

 

U svakom slučaju, živo me zanima, cijenom su tu negdje...

Wolverine sri 21.7.2021 14:17
rambox kaže...

Valve je danas predstavio svoju Steam Deck portabilnu mini konzolu.Službena prodaja konzole očekuje se u dvanaestom mjesecu ove godine.

 

 

 nema šanse da bude tada, oni koji su napravili pre-order mogu ju očekivati u 2. ili 3. kvartalu slijedeće godine ovisno o varijanti Steam Decka koji su odabrali

rambox sri 21.7.2021 14:27
Wolverine kaže...

 nema šanse da bude tada, oni koji su napravili pre-order mogu ju očekivati u 2. ili 3. kvartalu slijedeće godine ovisno o varijanti Steam Decka koji su odabrali

 Živi bili pa vidjeli, eto kažu da je iz Amerike za samo sat vremena prednaručeno 75 000 komada.Globalne prednaruđbe nisu poznate, ali ne bi bilo čudno da je globalna brojka oko 200 000 naruđbi.

 

Wolverine čet 22.7.2021 08:25
Scrappy kaže...

ja sam čekao preorder da se otvori u uspio sam u prvih 5min napravi order iako sam isto imao problema s narucivanjem kao i drugi i fino mi piše da moj primjerak dolazi u 12. mjesecu :)

 

 

 to se pomaknulo za puno kasnije, zbog navale i trenutnog problema sa proizvodnjom čipova pitanje koliko će im trebati da ih proizvedu u potrebnim količinama

Scrappy čet 22.7.2021 22:39
Wolverine kaže...
Scrappy kaže...

ja sam čekao preorder da se otvori u uspio sam u prvih 5min napravi order iako sam isto imao problema s narucivanjem kao i drugi i fino mi piše da moj primjerak dolazi u 12. mjesecu :)

 

 

 to se pomaknulo za puno kasnije, zbog navale i trenutnog problema sa proizvodnjom čipova pitanje koliko će im trebati da ih proizvedu u potrebnim količinama

 Pa normalno da je dobra estimacija, zato su i uvedene jer su ocekivali da bude navala i unaprijed su vidjeli sa AMD-om kolike su zalihe u mogućnosti isporučiti... ja ne vidim di je problem ako niti 1 milion prednarudžbi nije napravljen bio i za sve ove naručene je estimacija do Q2 2022 ovisno kad su preorderali... a PS5 je nedavno probio 10 miliona konzoli, ne vidim zakaj bi morali pomicati isporuke ovih konzoli koji bude u startu manje proizvedeno ii manja potražnja

rambox pet 6.8.2021 22:29
Wolverine kaže...

Linus Tech Tips ima hands on video sa Steam Deckom

 

https://www.youtube.com/watch?v=SElZABp5M3U

 

isto hands on na kanalu Adama Savage-a (iz Mythbustersa)

 

https://www.youtube.com/watch?v=jb6OWxORfY0

Zanimljiva usporedba sa Aya Neo, dakle FPS u navedenoj igrici.

 

https://twitter.com/uzzi38/status/1423696744165126147

 

https://www.ayaneo.com/aya-neo

 

Eto i precizne usporedbe, vjerojatno dosta ljudi niti ne zna koji AMD APU gura Aya Neo.

 

Aya Neo

 

- APU Zen2 6/6 Ryzen 5 4500U, 6CU Vega iGPU 1500mhz, TDP 10-25W

 

- 16GB LPDDR4x sistemska memorija

 

Steam Deck

 

- APU Zen2 4/8, 8CU RDNA2 iGPU 1000-1600mhz, TDP 4-15W

 

- 16GB LPDDR5 sistemska memorija

 

VladRi sri 10.11.2021 21:04
Scrappy kaže...

ja sam čekao preorder da se otvori u uspio sam u prvih 5min napravi order iako sam isto imao problema s narucivanjem kao i drugi i fino mi piše da moj primjerak dolazi u 12. mjesecu :)

 

 

 hm, ja napravio cim su anouncali, sad vidim delivery date... hmm...

 

 

zabbax21 pon 28.2.2022 20:02
Scrappy kaže...
zabbax21 kaže...
Scrappy kaže...

nadam se da dođe do kraja tjedna :)

 Blago tebi! Ja i dalje čekam mail iako sam bio december.

 pretpostavljam 512 GB? jer za njima je najveća navala bila

 Što je najbolje, nije. U pitanju je model od 64gb. Izgleda da je i tu bila velika potražnja, bar u EU za njima čim ima nas koji i dalje čekamo mail.