Armor pet 10.5.2024 15:59

Ja osobno kraj GT7 i FC24 (te pomalo Helldivers 2) nikak stići odigrati neku story igru, iako ih imam već duže vrijeme instalirane - radi se o Ghost of Tsushima i Shadow of the Tomb Raider, čeka i Astro.
Isto je i na XSX, na kojem čeka još više "pravih", story igara (Gears 5, Starfield, Persona 3 R., Diablo IV, Dead Island 2 i Eiyuden Chronicles), a pegla se samo FM23 i pomalo FH5...

U zimi imam vremena ali sad je sve naknap.
Kamoli tek nove, preskupe igre...
Rise of the Ronin, Dragons Dogma 2, Top Spin 2K25.

Ne znam, meni ima i previše igara...

QKYMON pet 10.5.2024 22:36

ja uzeo plejku nedavno, kupio hpru igri i sad to tako stoji... mala odigra tu i tamo paw patrol, spyro, crasha, sackboy-a... ja 0 bodova... i kad mi se da igrat odigram rocket league comp i fall guys... kaj se mene tiče, igri ima i previše 

Chronosus sub 11.5.2024 20:22

Ekipa koja kaže da nema kaj igrati je ko ekipa koja kaže da je pogledala sve na Netflixu. Il imaš previše vremena pa bi bilo zdravo da nađeš i neki dodatni hobi ili vjerojatnije - imaš vrlo limitiran ukus.

Skoro pa zavidim, moj backlog broji stotine igara, a trenutno igram igre koje mi nisu bile ni u vidokrugu početkom godine - Sea of Stars, Dave the Diver. Uz to igram prvi Horizon koji imam već godinama a nikako da dođem do njega. Da ne govorim da sam kupio fizičku kopiju Final Fantasy 16 nakon što me demo nabrijao, žena na kraju odigrala ja ni taknuo, kupio I Spider Man 2 koji još nisam ni pokrenuo.
Sad je na ps plus došao i Animal Well koji ful hvale i Cocoon koji sam skoro kupio prije par mjeseci nakon što sam završio fenomenalni Deaths Door, a koji je vrlo sličnog stila.

Većina ovih igara koje sam nabrojao je na PS Plus, neki i na essential. Baš me zanima jel tko od ovih koji se žale da nema igara uopće pokrenuo ijednu od tih igara.

Bitanga sub 11.5.2024 20:33
Chronosus kaže...
Ekipa koja kaže da nema kaj igrati je ko ekipa koja kaže da je pogledala sve na Netflixu. Il imaš previše vremena pa bi bilo zdravo da nađeš i neki dodatni hobi ili vjerojatnije - imaš vrlo limitiran ukus.

Skoro pa zavidim, moj backlog broji stotine igara, a trenutno igram igre koje mi nisu bile ni u vidokrugu početkom godine - Sea of Stars, Dave the Diver. Uz to igram prvi Horizon koji imam već godinama a nikako da dođem do njega. Da ne govorim da sam kupio fizičku kopiju Final Fantasy 16 nakon što me demo nabrijao, žena na kraju odigrala ja ni taknuo, kupio I Spider Man 2 koji još nisam ni pokrenuo.
Sad je na ps plus došao i Animal Well koji ful hvale i Cocoon koji sam skoro kupio prije par mjeseci nakon što sam završio fenomenalni Deaths Door, a koji je vrlo sličnog stila.

Većina ovih igara koje sam nabrojao je na PS Plus, neki i na essential. Baš me zanima jel tko od ovih koji se žale da nema igara uopće pokrenuo ijednu od tih igara.

 

Pusti, ima nas koji samo kupujemo igre, ne da ih igramo.

Nama je ova suša spas :-)

 

BTW, mene je Death's Door pustio nakon 2-3 h. Jednostavno mi nije zabavno ni fascinantno. Šta možeš, ima nas svakakvih.

harivoje pon 13.5.2024 11:16

Bok, zname da je bilo ovo pitanje, ali se ne sjećam odgovora, pa hvala ako netko zna.

Kolegi sam posudio CD verziju GT7, on ju sad igra, kad se odluči kupiti istu igru (GT7) na CD-u, da li će moći nastaviti igrati s onim što je postigao ili mora započinjati sve nanovo?

 

Hvala

Chronosus pon 13.5.2024 13:12
Chronosus kaže...
Entry Point kaže...

Kupio bi PS portal ali nekako si mislim da će liste čekanja opet biti beskonačne, pa ne želim prednaručiti. Ostaje vidjeti u siječnju kako će biti stanje.

 

Eto, svi smo si mislili tko će kupiti taj PS portal (tu uključujem tech portale), očiti fail od proizvoda, a ono rasprodan i liste čekanja... Go figure.

 

I eto me licemjera par mjeseci kasnije s Portalom - ponuda od A1 je bila predobra da se ne bi iskoristila (133 eur sveukupno nakon 2 godine) - rekoh ak neće valjat lagano ga prodam dalje za više para.

 

E pa, not gonna happen.

 

Moram reć da unatoč svim očitim manama stvar većinom radi odlično. Išao u Šibenik na konferenciju, fino navečer zalegao na praznu plažu i igrao bez greške. Igram ga i po doma, sad kad je lijepo vrijeme zavalim se na balkon i deri.

Ali nije samo stvar u tome da mi omogućuje da igram bilo gdje, dosta ovih indie igara nekako ima puno više smisla na malom ekranu. Ranije spomenuti Sea of Stars i Dave the Diver, jednostavno puno prirodnije sjedaju i ljepše djeluju igrajući se iz kreveta/ležaljke u kratkim stintovima nego na 65 inčnom OLED-u.

Čak sam i Rocket League isprobao čisto da vidim kakvo će biti iskustvo, i iako se osjeti lag u odnosu na direktno igranje nije neigrivo.

 

Ukratko, super spravica (pogotovo za ovu cijenu) - ergonomija je odlična koliko god čudovišno izgledao, ekran je oštar s lijepim bojama i dosta svijetao, a baterija dosta dugo traje.

 

Obožavam ovu generaciju PS-a - iako vremena imam manje nego ikad s dvogodišnjim djetetom, omogućuje mi da igram najviše što sam igrao od srednje. Em sama plejka omogućuje da u sekundi nastaviš igrati gdje si stao pa se isplati igrati i kad imaš samo 10-15 minuta vremena, em sad s Portalom mogu igrati i kad nisam doma. Top. Još samo da nađem energiju da malo više igram VR... doći će i to.

 

Chronosus pon 13.5.2024 13:20
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...
Ekipa koja kaže da nema kaj igrati je ko ekipa koja kaže da je pogledala sve na Netflixu. Il imaš previše vremena pa bi bilo zdravo da nađeš i neki dodatni hobi ili vjerojatnije - imaš vrlo limitiran ukus.

Skoro pa zavidim, moj backlog broji stotine igara, a trenutno igram igre koje mi nisu bile ni u vidokrugu početkom godine - Sea of Stars, Dave the Diver. Uz to igram prvi Horizon koji imam već godinama a nikako da dođem do njega. Da ne govorim da sam kupio fizičku kopiju Final Fantasy 16 nakon što me demo nabrijao, žena na kraju odigrala ja ni taknuo, kupio I Spider Man 2 koji još nisam ni pokrenuo.
Sad je na ps plus došao i Animal Well koji ful hvale i Cocoon koji sam skoro kupio prije par mjeseci nakon što sam završio fenomenalni Deaths Door, a koji je vrlo sličnog stila.

Većina ovih igara koje sam nabrojao je na PS Plus, neki i na essential. Baš me zanima jel tko od ovih koji se žale da nema igara uopće pokrenuo ijednu od tih igara.

 

Pusti, ima nas koji samo kupujemo igre, ne da ih igramo.

Nama je ova suša spas :-)

 

BTW, mene je Death's Door pustio nakon 2-3 h. Jednostavno mi nije zabavno ni fascinantno. Šta možeš, ima nas svakakvih.

 A čuj, nije da će svakome svaka igra pasati. ja sam ga išao isprobati i nisam ga pustio ne samo dok nisam završio igru, nego i sve after ending sadržaje. Soundtrack si još uvijek znam tu i tam pustiti.

 

Što se tiče samo kupovanja igara, očito i ja spadam u tu kategoriju. Na kraju većinom igram igre koje sam dobio uz PS plus il sam dobio na nekoj drugoj akciji. Imam kupljenih 200-300 igara na PC-u koje nisam ni instalirao a kamo li igrao. Da sutra prestanu izlazit nove igre imam što igrat do penzije.

Bitanga pon 13.5.2024 13:24
Chronosus kaže...

 

I eto me licemjera par mjeseci kasnije s Portalom - ponuda od A1 je bila predobra da se ne bi iskoristila (133 eur sveukupno nakon 2 godine) - rekoh ak neće valjat lagano ga prodam dalje za više para.

 

E pa, not gonna happen.

 

Moram reć da unatoč svim očitim manama stvar većinom radi odlično. Išao u Šibenik na konferenciju, fino navečer zalegao na praznu plažu i igrao bez greške. Igram ga i po doma, sad kad je lijepo vrijeme zavalim se na balkon i deri.

Ali nije samo stvar u tome da mi omogućuje da igram bilo gdje, dosta ovih indie igara nekako ima puno više smisla na malom ekranu. Ranije spomenuti Sea of Stars i Dave the Diver, jednostavno puno prirodnije sjedaju i ljepše djeluju igrajući se iz kreveta/ležaljke u kratkim stintovima nego na 65 inčnom OLED-u.

Čak sam i Rocket League isprobao čisto da vidim kakvo će biti iskustvo, i iako se osjeti lag u odnosu na direktno igranje nije neigrivo.

 

Ukratko, super spravica (pogotovo za ovu cijenu) - ergonomija je odlična koliko god čudovišno izgledao, ekran je oštar s lijepim bojama i dosta svijetao, a baterija dosta dugo traje.

 

Obožavam ovu generaciju PS-a - iako vremena imam manje nego ikad s dvogodišnjim djetetom, omogućuje mi da igram najviše što sam igrao od srednje. Em sama plejka omogućuje da u sekundi nastaviš igrati gdje si stao pa se isplati igrati i kad imaš samo 10-15 minuta vremena, em sad s Portalom mogu igrati i kad nisam doma. Top. Još samo da nađem energiju da malo više igram VR... doći će i to.

 

 

Jesu složili da se lako prebacuješ između usera? Ako tog još uvijek nema, beskorisno mi je koliko god dobro radilo.

lobotomac90 pon 13.5.2024 14:44
Chronosus kaže...
Chronosus kaže...
Entry Point kaže...

Kupio bi PS portal ali nekako si mislim da će liste čekanja opet biti beskonačne, pa ne želim prednaručiti. Ostaje vidjeti u siječnju kako će biti stanje.

 

Eto, svi smo si mislili tko će kupiti taj PS portal (tu uključujem tech portale), očiti fail od proizvoda, a ono rasprodan i liste čekanja... Go figure.

 

I eto me licemjera par mjeseci kasnije s Portalom - ponuda od A1 je bila predobra da se ne bi iskoristila (133 eur sveukupno nakon 2 godine) - rekoh ak neće valjat lagano ga prodam dalje za više para.

 

E pa, not gonna happen.

 

Moram reć da unatoč svim očitim manama stvar većinom radi odlično. Išao u Šibenik na konferenciju, fino navečer zalegao na praznu plažu i igrao bez greške. Igram ga i po doma, sad kad je lijepo vrijeme zavalim se na balkon i deri.

Ali nije samo stvar u tome da mi omogućuje da igram bilo gdje, dosta ovih indie igara nekako ima puno više smisla na malom ekranu. Ranije spomenuti Sea of Stars i Dave the Diver, jednostavno puno prirodnije sjedaju i ljepše djeluju igrajući se iz kreveta/ležaljke u kratkim stintovima nego na 65 inčnom OLED-u.

Čak sam i Rocket League isprobao čisto da vidim kakvo će biti iskustvo, i iako se osjeti lag u odnosu na direktno igranje nije neigrivo.

 

Ukratko, super spravica (pogotovo za ovu cijenu) - ergonomija je odlična koliko god čudovišno izgledao, ekran je oštar s lijepim bojama i dosta svijetao, a baterija dosta dugo traje.

 

Obožavam ovu generaciju PS-a - iako vremena imam manje nego ikad s dvogodišnjim djetetom, omogućuje mi da igram najviše što sam igrao od srednje. Em sama plejka omogućuje da u sekundi nastaviš igrati gdje si stao pa se isplati igrati i kad imaš samo 10-15 minuta vremena, em sad s Portalom mogu igrati i kad nisam doma. Top. Još samo da nađem energiju da malo više igram VR... doći će i to.

 

 

Ja također nisam požalio što sam ga uzeo, zadnji patch je ispeglao dosta lag, tako da na lokalnoj mreži radi odlično sada, isti je prisutan još uvijek, ali ništa strašno kada se igra SP, MP na istom nisam niti probao, a niti planiram.

Testirao sam Portal čak i na 5g mreži putem moba i radi vrlo dobro, lag je izraženiji naravno nego na lokalnoj mreži, ali je itekako igrivo...čak sam se prije mjesec dana spajao na Wi-fi u hotelu i također se dalo odigrati unatoč hotelskom internetu.

Prešao sam i na HT iz razloga da mogu uzeti flat internet na 24 sata za 1,19 EUR, pa kada sam na putu ne moram nužno ni ovisiti ovisti o wi-fiju, uglavnom ja zadovoljan nakon par mjeseci korištenja...u početku sam bio skeptičan također, prvo dojmovi su mi bili onako meh zbog laga, ali mogu reći da se kod mene isti dosta koristi, otkada sam isti kupio ne prespajam više PS 5 sa TV-a na monitor i obrnuto, nego kada je TV zauzet upalim Portal, horizontala i Bog te veselio. 

Chronosus uto 14.5.2024 10:58
Bitanga kaže...
Chronosus kaže...

 

I eto me licemjera par mjeseci kasnije s Portalom - ponuda od A1 je bila predobra da se ne bi iskoristila (133 eur sveukupno nakon 2 godine) - rekoh ak neće valjat lagano ga prodam dalje za više para.

 

E pa, not gonna happen.

 

Moram reć da unatoč svim očitim manama stvar većinom radi odlično. Išao u Šibenik na konferenciju, fino navečer zalegao na praznu plažu i igrao bez greške. Igram ga i po doma, sad kad je lijepo vrijeme zavalim se na balkon i deri.

Ali nije samo stvar u tome da mi omogućuje da igram bilo gdje, dosta ovih indie igara nekako ima puno više smisla na malom ekranu. Ranije spomenuti Sea of Stars i Dave the Diver, jednostavno puno prirodnije sjedaju i ljepše djeluju igrajući se iz kreveta/ležaljke u kratkim stintovima nego na 65 inčnom OLED-u.

Čak sam i Rocket League isprobao čisto da vidim kakvo će biti iskustvo, i iako se osjeti lag u odnosu na direktno igranje nije neigrivo.

 

Ukratko, super spravica (pogotovo za ovu cijenu) - ergonomija je odlična koliko god čudovišno izgledao, ekran je oštar s lijepim bojama i dosta svijetao, a baterija dosta dugo traje.

 

Obožavam ovu generaciju PS-a - iako vremena imam manje nego ikad s dvogodišnjim djetetom, omogućuje mi da igram najviše što sam igrao od srednje. Em sama plejka omogućuje da u sekundi nastaviš igrati gdje si stao pa se isplati igrati i kad imaš samo 10-15 minuta vremena, em sad s Portalom mogu igrati i kad nisam doma. Top. Još samo da nađem energiju da malo više igram VR... doći će i to.

 

 

Jesu složili da se lako prebacuješ između usera? Ako tog još uvijek nema, beskorisno mi je koliko god dobro radilo.

 

Nisam isprobavao, al mislim da nisu. Mislim da se moraš izlogirati iz Portala i onda ulogirati s drugim accountom pomoću PS appa.

Slažem se, potpuno blesavo al čini se kao problem sa streaming servisom a ne Portalom, valjda će to riješiti.

QKYMON uto 14.5.2024 16:01

Ja sam dobio ps portal za svega 54 eura preko A1.

 

Prvo su me htjeli zeznut, na webu piše jedno, a na telefonom mi govore drugo... nakon tjedan dana natezanja dobio sam ponudu od 6 eura odmah i 2 eura mjesečno sljedećih 24 mjeseca... što je još manje nego što stoji na webu... 

Chronosus uto 14.5.2024 17:29
QKYMON kaže...

Ja sam dobio ps portal za svega 54 eura preko A1.

 

Prvo su me htjeli zeznut, na webu piše jedno, a na telefonom mi govore drugo... nakon tjedan dana natezanja dobio sam ponudu od 6 eura odmah i 2 eura mjesečno sljedećih 24 mjeseca... što je još manje nego što stoji na webu... 

 WTF, kak si to uspio?

QKYMON čet 16.5.2024 21:31

Biz tarifa, najmanja :)

 

Zato jer su se izmotavali... prvo su mi htjeli prodat za 10 eur mjesecno i 1 eur odmah... a na webu piše 7 eur mjesecno i 1 eur odmah.

Onda sam im poslao mail da im je na webu jedna cijena a preko telefona mi žele uvalit drugu cijenu....

 

Nakon par dana dobijem novu ponudu sa 2 eur mjesecno i 6 eur odmah... instant sam prihvatio ponudu dok se netko nije sjetio da je nešto zeznuo