SimeKZ sub 19.9.2020 17:24

Nadam se da tema nece postat flame war. 

 

Ja sam glasao za PS5. Puna podrska za RH, ekskluzive. Xbox, odnosno microsoft nema niti jednu stvar pozitivnu osim da je na papiru jaca konzola. Al' opet, ne kupuje se konzola zbog toga, kupuje se zbog igara.

Cansee sub 19.9.2020 17:29

mislim da je u svakom slučaju PS5 najpametnija opcija. Da isključivo igraš igre na nekoj od konzola, PS5 je najbolji izbor jer će većina AAA igara izaći na njega a imat će neke ekskluzive koje se neće pojaviti baš nigdje drugdje.

 

Također da igraš i na PCu i na konzoli (kao ja) opet ti je PS5 bolji jer opet imaš te ekskluzive koje nemaš nigdje drugdje. Jedina je mana što je PS5 gaming nešto skuplji od xboxa, pogotvo sad kada xbox ima taj gamepass sa hrpom igara. 

 

Jedino ako igraš isključivo igre tipa fortnite ili fifu ili CoD ili neke druge online igre, onda ti je možda Xbox bolji, ako te nimalno ne zanimaju playstation singleplayer ekskluzive

rambox sub 19.9.2020 17:31
Branius kaže...

Bliži se datum izlaska obje konzole pa me zanima mišljenje gaming eksperata koju je bolje kupiti? 

 

Zahvaljujem na odgovorima!

 Anketa nije potpuna, zaboravio si XBox S koji če se znatno više prodavat u odnosu na skuplju XBox X verziju.Zeleno ne možeš ignorirat, to je isto kao da ignoriraš pijanog Slona u staklani.

 

Gledaj globalno tržište, a ne samo Hrvatsku koje je kao vrlo sitno tržište manje više sporedna ili nebitna.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

Gemmy sub 19.9.2020 17:33

Ps5 uzimam jer mi je ekipa s kojom igram na ps5.
Igram najvise nba2k i onada ps ekskluzive i jpg igre.

Ali planiram uzet i jefitiniji xbox S kasnije jer ce biti spojen na 1080p monitor i s gamepasson je izvrstna stvar.

Hexfire sub 19.9.2020 17:42

PS5 kupujem 2021 ili 2022 kad dođe nešto vrijedno igranja, a novi Xbox ako uspijem prodati trenutni Xone X.

U ovom trenutku Xbox S sa 3 godine gamepass za ispod 3000kn je jako dobar deal. Pogotovo ako bi i cloud streaming radio dobro kod nas.

azzie sub 19.9.2020 19:13
Hexfire kaže...
PS5 kupujem 2021 ili 2022 kad dođe nešto vrijedno igranja, a novi Xbox ako uspijem prodati trenutni Xone X.

U ovom trenutku Xbox S sa 3 godine gamepass za ispod 3000kn je jako dobar deal. Pogotovo ako bi i cloud streaming radio dobro kod nas.

 Slazem se , kolega to kupuje koji ima dvoje male djece i prakticki ce tri godine biti na miru za 3 milje kuna . A plus mu je sta vec ima solidan komp a sada ce jos dobiti tonu igrica radi gamepass-a. Win-win

Hexfire sub 19.9.2020 22:06

A i lako je shareati igre nekome od frendova ako ga on neće koristiti.

I zadnje vrijeme dolaze nove AAA igre odmah gore. Drugi mjesec Watch Dogs Legion će već biti dostupan. Nije da me pretjerano zanima, ali kad je već tu...

DoctorEvil ned 20.9.2020 13:59

Kakva je situacija s tim gamepassom? Gledam malo, piše Red Dead 2 bio gore 2 mjeseca i otišao, Cyberpunk neće biti na tome, nema ni fife. Ako nema gore nikakvih hit igara, nema to baš previše smisla. I navodno ono pravilo da kad igra napusti game pass, više je ne možeš igrati čak ni ako je bila skinuta od prije, nego je treba kupiti. Svi pišu koliko je taj game pass super, ali za nekog tko odigra par hit igara to se baš i ne čini kao neki predobar deal.

izzy007 ned 20.9.2020 14:52
DoctorEvil kaže...

Kakva je situacija s tim gamepassom? Gledam malo, piše Red Dead 2 bio gore 2 mjeseca i otišao, Cyberpunk neće biti na tome, nema ni fife. Ako nema gore nikakvih hit igara, nema to baš previše smisla. I navodno ono pravilo da kad igra napusti game pass, više je ne možeš igrati čak ni ako je bila skinuta od prije, nego je treba kupiti. Svi pišu koliko je taj game pass super, ali za nekog tko odigra par hit igara to se baš i ne čini kao neki predobar deal.

 Fifa je od Electronic Arts-a. Tek su nedavno MS i EA sklopili deal u kojem za cijenu game pass ultimate-a dobiješ i igre od EA. Početak te suradnje kreće citiram: "We are teaming up with Electronic Arts to provide Xbox Game Pass Ultimate and PC members with an EA Play membership at no additional cost starting this holiday".

S obzirom da nisam igrao niti jednu franšizu od MS-a, meni će ovaj game pass biti zanimljiv. 

 

Ono što mene više zanima je da li će se multiplayer igre moći igrati između XBOX-a i PC-a? Znači kolega ima PC verziju igre, a ja Xbox verziju. Da li ćemo moći igrati zajedno multiplayer komponentu?

Hexfire ned 20.9.2020 14:52

Ovisi što i koliko igraš. Sigurno da netko tko bi kroz 3 godine ionako potrošio samo 700kn na igre mu nije isplativo uzimati pretplatu. Ali kome nije bitno da igra nešto na dan izlaska i igra puno raznih žanrova ovo je super stvar.

Uzeo sam 3 godine u travnju i dosad odigrao 20-ak igara. Još 20 mi je na play later listi. Plus tko zna koliko još što će tek doći.

700kn je bagatela.

Hazar ned 20.9.2020 18:00
DoctorEvil kaže...

Kakva je situacija s tim gamepassom? Gledam malo, piše Red Dead 2 bio gore 2 mjeseca i otišao, Cyberpunk neće biti na tome, nema ni fife. Ako nema gore nikakvih hit igara, nema to baš previše smisla. I navodno ono pravilo da kad igra napusti game pass, više je ne možeš igrati čak ni ako je bila skinuta od prije, nego je treba kupiti. Svi pišu koliko je taj game pass super, ali za nekog tko odigra par hit igara to se baš i ne čini kao neki predobar deal.

 Jel to stvarno tak, malo bzvz, na ps plusu kad skineš igru možeš ju imat dok god imaš ps plus.

DoctorEvil ned 20.9.2020 18:29
Hazar kaže...
DoctorEvil kaže...

Kakva je situacija s tim gamepassom? Gledam malo, piše Red Dead 2 bio gore 2 mjeseca i otišao, Cyberpunk neće biti na tome, nema ni fife. Ako nema gore nikakvih hit igara, nema to baš previše smisla. I navodno ono pravilo da kad igra napusti game pass, više je ne možeš igrati čak ni ako je bila skinuta od prije, nego je treba kupiti. Svi pišu koliko je taj game pass super, ali za nekog tko odigra par hit igara to se baš i ne čini kao neki predobar deal.

 Jel to stvarno tak, malo bzvz, na ps plusu kad skineš igru možeš ju imat dok god imaš ps plus.

 https://www.reddit.com/r/XboxGamePass/comments/fbdsoy/hi_new_to_game_pass_question_about_titles_that/

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/691088-xbox-one/75441432

 

 Malo sam se ohladio od tog game passa, izgleda da je danas jednostavno tako da će igre biti skupe i nema tu baš druge.

Hexfire ned 20.9.2020 21:12
Hazar kaže...
DoctorEvil kaže...

Kakva je situacija s tim gamepassom? Gledam malo, piše Red Dead 2 bio gore 2 mjeseca i otišao, Cyberpunk neće biti na tome, nema ni fife. Ako nema gore nikakvih hit igara, nema to baš previše smisla. I navodno ono pravilo da kad igra napusti game pass, više je ne možeš igrati čak ni ako je bila skinuta od prije, nego je treba kupiti. Svi pišu koliko je taj game pass super, ali za nekog tko odigra par hit igara to se baš i ne čini kao neki predobar deal.

 Jel to stvarno tak, malo bzvz, na ps plusu kad skineš igru možeš ju imat dok god imaš ps plus.

 A gle, ne može sve biti idealno. Te igre nisu vlasništvo Msofta nego sami developeri procjene koliko im se isplati držati igru gore. PS plus je skroz drugačiji servis, nema veze s ovim. Da ne pričam da uz Gamepass Ultimate dobiješ i Xbox Live koji je isto što i PS+.

 

Igre ostaju na gamepassu i više nego dovoljno vremena da ih odigraš. 2 mjeseca Red Dead je iznimka jer igre u pravilu ostaju puno dolje. Oko 12 mjeseci je neki prosjek. Igre Msoft studia se ne miču. Isti vrag ko Netflix recimo. Ako su seriju maknuli sa usluge, više je nema.