Igraće konzole

PS3 - Pitanja i odgovori

Stolnik pon 18.5.2020 21:42
nbdy32 kaže...
Stolnik kaže...
Alkaline kaže...

Nisu kondenzatori na žalost... Ili je GPU ili VRAM što je teško zamjenjivo.

 Koliko će izdržati će izdržati...sve na slici sam platio 50€ + 5€ shipping, seller vratio 45€, tako da me u konačnici sve ispalo 10€, a to svakako vrijedi

 Ti si znači bidao s menom za tu plejku ... ajd dobro bar nije skupo ...

 Budi sretan što nisi dobio, haha al da, niti 100kn za sve na slici, tako da sve 5.

AngeL_FreaK čet 19.11.2020 12:57

Pozdrav!

kupujem playstation 3 i našao sam 2 modela koja su mi ušla uži izbor.

Model 1: CECH-3004A

Model 2: CECH-4004C

 

Razlika je ta što je model 2 ima 500 gb i dolazi bez igrica.

Model 2  ima 160gb i dolai s 6 igrica a istu cijenu.

 

Koji se prije isplati uzet i jel jedina ralika u kapacitetu diska?

Gledao sam malo specifikacije i ostalo mi izgleda isto.

Stolnik čet 19.11.2020 19:29
AngeL_FreaK kaže...

Pozdrav!

kupujem playstation 3 i našao sam 2 modela koja su mi ušla uži izbor.

Model 1: CECH-3004A

Model 2: CECH-4004C

 

Razlika je ta što je model 2 ima 500 gb i dolazi bez igrica.

Model 2  ima 160gb i dolai s 6 igrica a istu cijenu.

 

Koji se prije isplati uzet i jel jedina ralika u kapacitetu diska?

Gledao sam malo specifikacije i ostalo mi izgleda isto.

 CECH-3004A je četvrta generacija PS3, odnosno Slim verzija, dolazili su s 160/320GB HDD. CPU je 40nm, a GPU 45mn i potrošnja mu je 200w.

 

CECH-4004C je peta generacija PS3, odnosno Super Slim verzija, dolazili su s 250/500GB HDD. CPU i GPU je u istoj nm tehnologiji kao i gore navedeni model, jedina razlika je da je potrošnja smanjena za 10w, tj 190w je napajanje pa je mrvicu efikasniji.

 

Da sam na tvojem mjestu, nebi gledao kapacitet HDDa kao presudnu točku, jer bi ga ionako zamjenio SSD-om. SSDi više nisu skupi, a i sad za BF možeš naći 500GB/1TB 2,5" SSD po super cijeni. Ovisi koje igre daje s njime, makar PS3 možeš Jailbreak-ati, pa skineš bilo koju igru i igraš for free.

Stolnik čet 19.11.2020 21:27
R4zOR229 kaže...

PS3 ima sata2, tako da bi taj SSD radio na samo pola svoje brzine, tako da nevidim nekog smisla u korištenju SSD-a

 Definitivno ima smisla, pogledaj kolika je razlika u instaliravanju i pokretanju igara, pogotovo onih većeg kapaciteta. PS3 dolazi s 5400RPM HDDovima, imam PS3 i uzeo sam najjeftiniji 500GB SSD i razlika se odmah osjeti, pogotovo kod recimo TLOU, GTA V...

donzega čet 24.12.2020 20:50
Stolnik kaže...

Pozdrav,

 

kupio sam PS3 Fat, rastavio sam ga, zamijenio termalnu pastu, zatim ga Updateao na V4.86 te Jailbreakao. Sve radi odlično, jedino imam problem u nekim igrama s "kvadratima" po ekranu, primjetio sam da se pojavljuju samo u sijenama. Probao sam s drugim HDMI kablom, te drugim HDMI portom na TVu, al nema razlike. Pošto mi je ovo prvi PlayStation, nemam iskustva s njima, ali ne bih rekao da je to normalno, jel zna netko do čega bi moglo biti? 

 Vrlo vjerojatno je RSX, postoje dvije mogućnosti, prva je da je konzola već imala YLOD i da je netko radio reflow na RSX-u ili da će vrlo vjerojatno ubrzo jednostavno otići RSX, termalna pasta ako ju ideš mijenjati bez da skineš IHS ti nema nikakvog učinka, reflow će ti riješit problem, pitanje na koliko.

pqweasdyxc ned 15.5.2022 11:35
explorer 4 kaže...

Kupio bih PS3, pretpostavljam da mi je najbolje uzeti ultra slim verziju. Imate kakvih savjeta, ima li nekih verzija koje treba izbjegavati?

 

Igrao bih to na 32" tv-u, hd ready.

 PS3 Slim CECH-25xxA na dalje. Raniji imaju problema s kvarovima. 

explorer 4 ned 15.5.2022 14:33
pqweasdyxc kaže...
explorer 4 kaže...

Kupio bih PS3, pretpostavljam da mi je najbolje uzeti ultra slim verziju. Imate kakvih savjeta, ima li nekih verzija koje treba izbjegavati?

 

Igrao bih to na 32" tv-u, hd ready.

 PS3 Slim CECH-25xxA na dalje. Raniji imaju problema s kvarovima. 

 Gdje se to može provjeriti?

 

I to je slim model, dakle ne ovaj zadnji. Ima li smisla uzeti tipa konzolu koja je stara 12 godina umjesto one koja je 7 godina stara? Kako tu stoje konzole, koliko su trajne?

pqweasdyxc ned 15.5.2022 14:34
explorer 4 kaže...
pqweasdyxc kaže...
explorer 4 kaže...

Kupio bih PS3, pretpostavljam da mi je najbolje uzeti ultra slim verziju. Imate kakvih savjeta, ima li nekih verzija koje treba izbjegavati?

 

Igrao bih to na 32" tv-u, hd ready.

 PS3 Slim CECH-25xxA na dalje. Raniji imaju problema s kvarovima. 

 Gdje se to može provjeriti?

 Piše na naljepnici iza i ispod. 

RaskoIjnikov pon 30.5.2022 11:20

Pozdrav. Da li mi se isplati kupiti PS3 sa ovog oglasa po ovoj cijeni?

https://www.njuskalo.hr/ps3-konzole/playstation-3-superslim-500gb-mod-7-igara-disku-oglas-37120755

 

Modificiran je, ali mu ne radi HDMI ulaz i dolazi bez gamepada (joystick). Imam Logitechov F310 za PC, pa kontam da bi on možda mogao raditi. Cijena je privlačna, ali eto ima nedostataka. Moglo bi ga se fizički poći preuzeti bez ikakve dostave, ali si kontam da je možda pametnije sačekati, pa za 400-500 kn uzeti neki koji će biti skroz ispravan. Iako bih onda u tom slučaju vjerojatno trebao dostavu. Što vi mislite? 

pqweasdyxc pon 30.5.2022 11:37
RaskoIjnikov kaže...

Pozdrav. Da li mi se isplati kupiti PS3 sa ovog oglasa po ovoj cijeni?

https://www.njuskalo.hr/ps3-konzole/playstation-3-superslim-500gb-mod-7-igara-disku-oglas-37120755

 

Modificiran je, ali mu ne radi HDMI ulaz i dolazi bez gamepada (joystick). Imam Logitechov F310 za PC, pa kontam da bi on možda mogao raditi. Cijena je privlačna, ali eto ima nedostataka. Moglo bi ga se fizički poći preuzeti bez ikakve dostave, ali si kontam da je možda pametnije sačekati, pa za 400-500 kn uzeti neki koji će biti skroz ispravan. Iako bih onda u tom slučaju vjerojatno trebao dostavu. Što vi mislite? 

 Bolje ispravnoga. Scart izgleda užasno. I s ovim tvojim kontrolerom ne bi radile sve igre.

RaskoIjnikov pon 30.5.2022 13:15
Netherwind kaže...
Slika je malo mutnija ako koristiš Scart umjesto HDMI-ja. Nije gamebreaking ali eto da znaš

 

To sam i očekivao, ali cijenim napomenu.

 

pqweasdyxc kaže...
RaskoIjnikov kaže...

Pozdrav. Da li mi se isplati kupiti PS3 sa ovog oglasa po ovoj cijeni?

https://www.njuskalo.hr/ps3-konzole/playstation-3-superslim-500gb-mod-7-igara-disku-oglas-37120755

 

Modificiran je, ali mu ne radi HDMI ulaz i dolazi bez gamepada (joystick). Imam Logitechov F310 za PC, pa kontam da bi on možda mogao raditi. Cijena je privlačna, ali eto ima nedostataka. Moglo bi ga se fizički poći preuzeti bez ikakve dostave, ali si kontam da je možda pametnije sačekati, pa za 400-500 kn uzeti neki koji će biti skroz ispravan. Iako bih onda u tom slučaju vjerojatno trebao dostavu. Što vi mislite? 

 Bolje ispravnoga. Scart izgleda užasno. I s ovim tvojim kontrolerom ne bi radile sve igre.

 

Čak mogu podnijet scart jer bih neko vrijeme bio na TVu gdje mi je HDMI zauzet, ali kontroler bi već bio problem. Gnjavaža je šaltati sa PCa, a kamoli još ako u nekim igrama ne bi radilo. Ciljat ću radije ispravnoga sa bar 1 kontrolerom. Hvala!