FiCoO pon 25.1.2021 22:13

Teze je na računarstvu. It’s a fact :)

Ja sam ti na organizaciji ureda i mogu ti reci da nije tak teško, ali da nije ni tako jednostavno kao moze se proći tek tako. Šta se tiče posla za budućnost, topla preporuka je da dok studiras (po mogućnosti već na 2.) ali na 3.godini da si nađeš posao neki u kojem ćeš poceti raditi, učiti i razvijati se. Ja već radim neko vrijeme ali sve zbog samostalnog truda. Ali ja sam vise orijentiran na mreže nego programiranje. Ako ti mogu još kako pomoći, slobodno pitaj

htmlking123 čet 28.1.2021 22:24

Na čemu se bazira Organizacija ureda, ak možeš detaljnije. Jel je teška matka i programiranje i jesu li općenito profesori okej?

Dizajn kolko sam čuo se bazira na editanju slike, videa, te ne toliko na programiranju. (correct me if i'm wrong :P)

 

FiCoO pet 29.1.2021 01:09

Bazira se na osnovama programiranja i networkingu, dakle dobit ćeš intro u programiranje ali nećeš raditi ništa preduboko. Imat ćeš skoro svaki semestar barem jednu vrstu programiranja (skriptni, objektno orijentirani, web based, itd) tako da ti toga neće faliti, imaš i rad s bazama podataka, ali onda s druge strane imaš malo i osnove mreže, naprednije mreže i administracija itd. Za matematiku ti ne mogu reci iz prve ruke jer sam ju položio na prijasnjem fakultetu, ali od kolega koliko sam čuo nije teško (ovisi šta kome znaci teško, ali meni je bilo poprilično lagano). Mislim da se ne bi trebao opterećivati s takvim predmetima. Organizacija ureda kako joj i sam naziv kaže je vise orijentirana prema nekakvom mrezasu sa znanjem programiranja ali vjeruj mi, samo dobij diplomu a znanje grindaj na studentskim poslovima u software tvrtkama :)

FiCoO ned 31.1.2021 12:44
htmlking123 kaže...
Koliko je bodova imao zadnji na listi dok si upisivao fakultet?
Jel isto tesko upast na Informatiku kao i na Racunalstvo?

 Nazalost to ti ne znam reci jer sam se ja prebacivao s prethodnog fakulteta pa sam bio u jesenkom mahu, ajmo to tako reci, na jesen smo upali kolega i ja ali smo imali oko 850 bodova a on je imao 820

FiCoO ned 31.1.2021 16:59
htmlking123 kaže...
Dobar si hahah, a jel znas kak funkcionira upis u studentski dom?
Stanova blizu faksa kolko cujem nema ispod 2 tisuce kuna..

 Tu ti nazalost ne mogu pomoci jer sam iz Zagreba. U svakom slucaju postoji rang lista koju treba zadovoljiti, i tijekom studiranja moras ganjati odredeni prosjek i tako...dobivas bodove i ako vas je doma puno, ako netko ne radi itd

KarliXon sri 10.2.2021 21:46

Ako gledas specificno smjer organizacija i informatizacija ureda, ja sam bio ~20. od 40 na listi sa 668 bodova, dok je zadnji upiso sa 623 (https://www.srednja.hr/kalkulator-matura/ - koristan link di mozes izracunat kolko ces imat bodova za svaki faks/smjer i pokazuje statistike poput prosjeka bodova upisanih i onog koji je imo najmanje)

Na racunarstvo sa svojim bodovima nisam upo, a evo sa srednja.hr statistika: Prošle akademske godine minimalni broj bodova potreban za upis bio je 694.70, a u prosjeku je ostvareno 753.80 bodova

Kolko sam shvatio na racunarstvu ti je teze programiranje (sam predmet se vec zove programiranje dok je na informatici osnove programiranja)

Neki dodatni savjeti koje vjv vec znas al su meni pomogli je da za izborni uzmes informatiku umjesto fizike jer se puno brze i lakse da naucit pa tak dobijes puno vise bodova za upis, hrvatski uzmi b razinu, a matisu A cak i ako ti nejde uopce kreni ucit par tjedana ranije tak da rjesavas proslogodisnje mature i uzmes koje instrukcije i lagano dodjes do >50% bodova

Smileyyy uto 4.5.2021 10:33

Pozdrav,

 

da li ima netko da je išao nakon zavšrenog specijalističkog studija dalje? Tj. da li se igdje može upisati specijalizacija/doktorski? Nešto sam bio načuo u Marioboru i još negdje u Sloveniji da se može ali ne znam da li je to istina pošto fakulteti u hrv. kolko znam ne odobravaju studentima sa specijalističkih stručnih studija upis na više studije ? hvala i pozz

It'sMe932 uto 4.5.2021 10:39
Smileyyy kaže...

Pozdrav,

 

da li ima netko da je išao nakon zavšrenog specijalističkog studija dalje? Tj. da li se igdje može upisati specijalizacija/doktorski? Nešto sam bio načuo u Marioboru i još negdje u Sloveniji da se može ali ne znam da li je to istina pošto fakulteti u hrv. kolko znam ne odobravaju studentima sa specijalističkih stručnih studija upis na više studije ? hvala i pozz

Ako prelaziš sa stručnog studija na sveučilišni studij, trebaš polagati razliku. Za FER znam da ne dopuštaju ali ostale fakultete trebaš provjeriti. Obično ekipa sa ELO odjela ide u Maribor/Ljubljanu...