Saryne sri 22.9.2021 20:29

Dosta njih poznam koji se bave 3d-om i od toga solidno zarađuju.

Ono što je zanimljivo je da su svi oni uglavnom u archviz vodama, znači rendanje nekretnina.

 

P.s. prosjek zarade im je otprilike 10k-15k kn/mj brutto s time da su oni freelanceri.

 

dd42 čet 17.2.2022 13:55

Pozdrav svima,

 

mozda sam zalutao na krivu temu, ali vidim da je najaktivnija i trebao bi sto hitnije odgovor.

 

Totalni sam laik sto se tice 3D modeliranja, ali bi htio nesto napraviti pa trazim najlaksi mogući nacin. Trebao bi napraviti 3D Spinning karticu. Kartica je vec dizajnirana, ali trebao bi sada napraviti to "okretanje" u prostoru. Zanima me postoji li kakav tutorial da sigurno funkcionira i da ga je lagano pratiti za izradu u Photoshopu ili imate neki trec savjet? Ako mozda postoji neki vec gotov generator gdje bi samo sliku front n back ubacio to bi mi značajno olakšalo posao. Ne trazim nikakv profesionalan izgled.

 

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

veliki pero čet 17.2.2022 14:16
dd42 kaže...

Pozdrav svima,

 

mozda sam zalutao na krivu temu, ali vidim da je najaktivnija i trebao bi sto hitnije odgovor.

 

Totalni sam laik sto se tice 3D modeliranja, ali bi htio nesto napraviti pa trazim najlaksi mogući nacin. Trebao bi napraviti 3D Spinning karticu. Kartica je vec dizajnirana, ali trebao bi sada napraviti to "okretanje" u prostoru. Zanima me postoji li kakav tutorial da sigurno funkcionira i da ga je lagano pratiti za izradu u Photoshopu ili imate neki trec savjet? Ako mozda postoji neki vec gotov generator gdje bi samo sliku front n back ubacio to bi mi značajno olakšalo posao. Ne trazim nikakv profesionalan izgled.

 

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

 Malo teze u Photoshopu iako moguce. Imas Blender tutorial

https://www.youtube.com/watch?v=NoMF1ebUl80&t=2692s

Branimir2412 čet 17.2.2022 18:17
dd42 kaže...

Pozdrav svima,

 

mozda sam zalutao na krivu temu, ali vidim da je najaktivnija i trebao bi sto hitnije odgovor.

 

Totalni sam laik sto se tice 3D modeliranja, ali bi htio nesto napraviti pa trazim najlaksi mogući nacin. Trebao bi napraviti 3D Spinning karticu. Kartica je vec dizajnirana, ali trebao bi sada napraviti to "okretanje" u prostoru. Zanima me postoji li kakav tutorial da sigurno funkcionira i da ga je lagano pratiti za izradu u Photoshopu ili imate neki trec savjet? Ako mozda postoji neki vec gotov generator gdje bi samo sliku front n back ubacio to bi mi značajno olakšalo posao. Ne trazim nikakv profesionalan izgled.

 

Hvala unaprijed svima na odgovorima.

 Ovisi koji output format želiš dobiti, po meni najednostavnija solucija je, s obzirom da se radi o običnoj 360 rotaciji od dvije slike (prednja i stražnja), Dragonbones besplatna i po meni odlična aplikacija za ovakve stvari, od outputa možeš izbaciti image seqvencu koju kasnije možeš doraditi u nekom video editoru i izbaciti kao video, a imaš i opciju da ako treba biti prilagođeno za web možeš koristiti s javascript-om, nekada davno se to radilo u Flash-u. Imaš tutoriale pa si pogledaš i proučiš, jer jer nema đabe ni u stare babe, a i ne bi htio da bude ovo u stilu kao što je bilo s dizajnom kovanica eura, da lik koji je završio faks umjetnosti ne zna koristiti određene aplikacije i onda preko facebooka  traži direktno riješenje umjesto da se sam uhvatio tutoriala i naučio koristiti aplikaciju i što je najbolje na kraju krajeva biva izabran, dobiva pare nakon čega se otkrije da nije poštivao autorsko djelo stranog fotografa. 

Branimir2412 sri 2.3.2022 18:58

Da malo živnemo temu i prekinemo kolegu koji je ugl. jedini aktivan u ovoj temi s svojim radovima 

Nedavno sam bio uzeo pen display kako bi mogao lakše paintati detalje i teksture po modelima, tako da evo prvih rezultata. 

Sve rađeno u Modu koji za razliku od Zbrusha ima ograničenja po pitanju broja poligona, barem je tako u ovoj starijoj verziji koju mi koristimo na poslu.

 

 

Encrypted_Reality pon 7.3.2022 17:19

Slažem se, treba oživit ovu temu. U međuvremenu sam dobio odobrenje i izdao novi proizvod na UE Marketplace, pod imenom Diverse Prop Pack Ultimate: https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/product/diverse-prop-pack-ultimate (slike u prilogu).

P.s. nadam se da nije problem ako nastavim objavljivat, ako ima nekakav problem s time molim da me se obavijesti tako da "usporim" ili stanem na neko vrijeme. Kako je sad imam naviku proslijedit nove radove vezane za 3D dizajn kako ih izdajem.

Branimir2412 uto 8.3.2022 07:03
Encrypted_Reality kaže...


P.s. nadam se da nije problem ako nastavim objavljivat, ako ima nekakav problem s time molim da me se obavijesti tako da "usporim" ili stanem na neko vrijeme. Kako je sad imam naviku proslijedit nove radove vezane za 3D dizajn kako ih izdajem.

 Samo šibaj kao i do sada, ne vidim zašto bi nekome to bio problem, štoviše možda nekome bude i motivacija da se počne baviti 3D-om.