Grafički programi

Photoshop - tips & tricks, questions & answers

Slash 666 pon 16.8.2010 21:19

Prvo otključaj layer, ako već nije. Ako ima mali lokot na sebi, trebaš 2 puta kliknut na njega. Uzmi lasso tool, ili magnetic lasso tool, kako ti paše. Obrubi objekt kojeg želiš izdvojiti (portret). Ne nadaj se da ćeš uspjet iz prve i radi puno malih, iscrtkanih poteza. Nemoj da ti ostaje materijala izvan objekta, rađe zareži u objekt kojeg želiš izdvojit par milimetara, nego izvan njega. Stisni "ctrl+shift+I". Tako ćeš obrnuti selekciju. Nakon toga stisni delete. Dalje, stisni "ctrl+shift+N", pomoću čega ćeš napraviti novi layer. Njega pozicioniraj ispod layera na kojem je portret, i popuni ga bijelom bojom.

repel uto 17.8.2010 11:47
Slash 666 kaže...

Prvo otključaj layer, ako već nije. Ako ima mali lokot na sebi, trebaš 2 puta kliknut na njega. Uzmi lasso tool, ili magnetic lasso tool, kako ti paše. Obrubi objekt kojeg želiš izdvojiti (portret). Ne nadaj se da ćeš uspjet iz prve i radi puno malih, iscrtkanih poteza. Nemoj da ti ostaje materijala izvan objekta, rađe zareži u objekt kojeg želiš izdvojit par milimetara, nego izvan njega. Stisni "ctrl+shift+I". Tako ćeš obrnuti selekciju. Nakon toga stisni delete. Dalje, stisni "ctrl+shift+N", pomoću čega ćeš napraviti novi layer. Njega pozicioniraj ispod layera na kojem je portret, i popuni ga bijelom bojom.

Ne znam napraviti zadnju rečenicu, kako da ga pozicioniram ispod layera na kojem je portre i ispunim ga bijelom bojom?

 

hvala

Slash 666 uto 17.8.2010 12:07

Imaš gumb za hvala ;)

 

Znači, u layer prozoru, samo click i drag na layer kojeg si napravio, i odvuci ga dole. A bijelom bojom ga napuni tako da uzmeš jako veliki brush, izabereš bijelu boju, i samo pofarbaj sve.

rocker55555 sri 18.8.2010 17:02

evo ga,selekcija je bila problem

Sad me zanima kako da se tekst vidi kada stavim sliku preko njega,npr. htjeo bi staviti dim preko teksta ali crna pozadina pokriva tekst

 

EDIT: nasao,blend mode na exclusion na layer slike

Slash 666 sri 18.8.2010 17:22

Nije ti to dobro. Bolje da extractaš nekako tu crnu boju. Probaj sa magic wandom, ili channelima. Ctrl+click na channel, ja mislim da to radi selekciju toga channela.

Ovaj mod za layer će se primjeniti za sve layere ispod njega, pa možda dobiješ neželjene efekte.

I nije da žilim, al ako pomognem, bilo bi lijepo dobit hvala tu i tamo Sramim se

rocker55555 čet 19.8.2010 10:49
loky4i4 kaže...
rocker55555 kaže...

u ovom tut-u,na step 3. nakon sto sve napravim neznam gdje da promijenim boju...(jos se upoznavam s PS-om)

evo..ak si na to mislio

ne,promijenio sam boju sa gradient overlayom(valjda tako treba),ali kada stavim blend mode na color jos uvijek je kao na Step 3. slika 1(na tut-u)

loky4i4 čet 19.8.2010 11:51

Znači

1.trebaš kliknit na text layer i otići na select > load>ok

2.onda ideš na select > modify > expand i upišeš 10 

3.trebaš otici na ovaj alat i ispuniti ga bojom na novom layeru i onda ono što sam napisao post iznad

a ako neradi i dalje pomakni taj layer dolje da bude ispod text layer-a

edit:evo i moj rezultat

rocker55555 čet 19.8.2010 12:07
loky4i4 kaže...

Znači

1.trebaš kliknit na text layer i otići na select > load>ok

2.onda ideš na select > modify > expand i upišeš 10 

3.trebaš otici na ovaj alat i ispuniti ga bojom na novom layeru i onda ono što sam napisao post iznad

a ako neradi i dalje pomakni taj layer dolje da bude ispod text layer-a

edit:evo i moj rezultat

sve sam to napravio,ali kada stavim blend mode color,nista se ne promijeni,a trebalo bi...micanje layera nije pomoglo

loky4i4 čet 19.8.2010 12:09

šta ti je ovo sam si trebao ispunit background layer sa crnom bojom 

i pogrešno si radio treći korak ne ideš u blending options nego samo sa gradient tool-om sa strane

EDIT:pogledaj kako to kod mene izgleda

lebron pet 3.9.2010 21:43

Molim vas ako mi možete reći kako da ispravim grešku:

Kada izaberem neku boju kako bih npr. nešto obojao,svaki puta su te boje ili tamno bijela ili crna,dakle mijenja se samo svjetlina.

Što moram napraviti da,kad izaberem npr.zelenu boju,da mi bude baš ta boja ?