Grafički programi

Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Saryne uto 11.6.2019 00:40

Po meni jedan od najboljih PS tečajeva je One-on-One od Deke McClelland-a sa Lynda.com.

Od tog lika sam naučio apsolutno sve što znam s PS-om. Ukratko, lik je genijalan i fenomenalno objašnjava.

Btw, imaš 3 razine tečaja: fundamentals, advanced i mastery. Oko 50h materijala sveukupno.

Znači baš od nule do pro. Preporuka.

dblooder pet 6.9.2019 20:38

Jel zna tko sajtove za dobre free templejte?

Sve što meni izbacuje su stranice što hoće pare, što mi je i jasno.

 

Templejti su za novinske oglase i ponekad flyer ili jumbo plakat.

Nisam sad toliki bimbo da mi treba sve gotovo pa samo mjenjam slova, ponekad je dosta samo par elemenata pa bi recimo jedan templejt potrošio na tri različita rješenja.

 

Hvala

T700 sub 26.10.2019 19:14

Mi mozete pomoči sa nečim, naprimjer otvorim ovu sliku u photoshopu https://postimg.cc/Jy1GsDCq  dogodi se ovo 

https://postimg.cc/1VRHM5Fc

 

Dakle smanji se broj boja i nekako su pojačane tj neprirodne.  U čemu je problem ? To se dešava i sa drugim slikama, otvori ih u jako lošoj kvaliteti.

 

 

T700 sri 30.10.2019 00:39
micho0305 kaže...

File=open as=camera raw pa si popravi kako ti paše

 nije ovdje riječ o fotografijama, već o otvaranju bilokakvih slika recimo jpeg formatu.

 

kao da je podešeno na drugi set boja ili nesto ?

 

Milka30 sri 13.11.2019 10:35

Ekipa pomagajte.Stisnuo sam Ctrl+T(G,H,ili J),nešta tako...ili sam možda Shift+? i Photoshop mi je uklonio onu "alatnu traku" gore (slika),uz pomoć nje lagano dragam/dropam slike na sliku.

Nemam pojma kako to vratiti!

 

 

 

EDIT: Skužio sam, Tipka F 

0mnia_x sri 2.12.2020 18:33

Pozdrav!

 

zanima me kako napraviti u Photoshopu da neka fotografija realno izgleda na autu.
Klijent obljepljuje kombi ali je on crvene boje i kad ja stavim grafiku preko cijele bočnice i idem na multiply (jer mi je taj efekt do sada uvijek uspjevao i naljepnica zbilja izgleda kao da je na autu jer opkupi svu sjenu u originalu, pregibe na autu itdd,.) Sada kad to isto napravim n tom crvenom kombiju, grafika na autu postane crvena također i jedva se vidi..

 

A ako pak samo stavim grafiku onda onako izgleda nerealno i sve je ravno, nema obrisa sjena, pregiba, ne ocrtavaju se okviri vrata itd..

Saryne sri 2.12.2020 20:09

Photoshop nije matematika da je uvijek 1 + 1 = 2.

Što na jednoj slici pali na drugoj totalno ne ide, tako da ne možeš biti ziher da je neka metoda bulletproof.

 

Vjerujem da bi na ovoj tvojoj slici ta metoda išla donekle, uz upotrebu maskinga.

Ali kažem to je sve napamet, bez konkretnog file-a ne mogu ništa konkretno reći.

 

Ako želiš pošalji u pm ili daj neki google/dropbox link pa pogledam. (ali samo ako nije nešto vezano uz politiku :P)

Zrinjski čet 7.1.2021 17:32

Pozdrav ljudi prije sam na CS6 imao skalu za velicinu slike s kojom radim (25%, 50%, 100%, 200% itd) ovdje negdje di je oznaceno.

Sad na CC 2105 nemam... Kako da to ukljucim, nigdje ne mogu naci.

 

 

EDIT: I jos nesto, sta mislite o tom CC 2015 s obzirom da sam dosad koristio CS6? Svakako da je CC2015 novija inačica, no dali je bolja?

CyberDemonVZ pet 8.1.2021 19:16
Zrinjski kaže...

Pozdrav ljudi prije sam na CS6 imao skalu za velicinu slike s kojom radim (25%, 50%, 100%, 200% itd) ovdje negdje di je oznaceno.

Sad na CC 2105 nemam... Kako da to ukljucim, nigdje ne mogu naci.

 

 

EDIT: I jos nesto, sta mislite o tom CC 2015 s obzirom da sam dosad koristio CS6? Svakako da je CC2015 novija inačica, no dali je bolja?

 Gore Window - Navigator.

DhulKarnain čet 18.2.2021 16:03

Postoji li ikakav drugi legalni način za nabaviti Photoshop i koristiti ga komercijalno, a da nije plaćanje 3 i po tisuće kuna za godišnju licencu?

S obzirom da je Adobe odlučio da Creative Cloud pretplata nije nešto što bi trebalo bit dostupno nama EU dotepencima.

1samek pet 19.11.2021 10:41

Nisam nikad radio s tim Topaz pluginovima, ali zar nemaju jednostavnu instalaciju? Pokreneš, odabereš PS folder i to je to?

 

Inače se samo prekopiraju u Plugins folder od Photoshopa, ako nema klasične instalacije.

filip1 pon 2.10.2023 20:27

da li netko od vas ima logitech g502 hero i koristi ga za photoshop

zelim si programirati tipke na misu za neke funkcije u photoshopu ali nikako da uspijem

ako netko moze objasniti postupak molim da napise

hvala