Grafičke kartice

Zasto sluzi ova stavka na HD 6970

naxeem sri 9.3.2011 00:11
djdamir81 kaže...
naxeem kaže...

Da mi je znati što si to spojio? Kakvi su to monitori i kojeg omjera? Dva 1920 nisu, tri 1920 nisu, četiri 1920 nisu, a kažeš da je visina 1080, a to znači da je 1 1920.... kako si dobio 6048? Izmislio?

Svasta, pa raqcunaj 3x1920 + korektura okvira i dodes na 6048. bez korekture je 5760.

"Bezel correction" - Dok nisam provjerio, nisam znao jer nemam Eyefinity. Ta korektura ti nebi trebala biti uključena za 2311, jer imaju prilično tanak okvir i iste su veličine. No, ako ti se čini bolje...

linuxjuzer kaže...

Naxeem je malo ljubomoran....{#}

Zapravo nije. Pitam jednostavno jer me zanima nestandardna rezolucija. Osim što mogu kupiti EF bez problema i s puno većim ekranima, nemam želju za time. Ja već godinama imam više ekrana i to znatno skupljih od 2311 (jedan moj monitor skuplji je od 4x U2311H, a uskoro stižu novi od kojih je svaki skuplji od 6x U2311H).

 

Problemom smatram što Eyefinity dobro radi na malo igara, a još manje onih koje igram. Da želim EF, kupio bih monitore bez okvira, ali dati toliki novac za par sati tjedno letenja na FSX-u ili nekoj od drugih rijetkih igara koje korektno podržavaju EF i zauzeti ogroman prostor zbog igre, nemam potrebu. Jednostavno mi se čini preskupo.

Sam EyeFinity je gušt, ali mislim da je još uvijek nedovoljno podržan u igrama da bi imalo smisla. Barem meni; nema svatko isti osjećaj za isplativost i iste prioritete.

 

djdamir81 sri 9.3.2011 18:57
naxeem kaže...
djdamir81 kaže...
naxeem kaže...

Da mi je znati što si to spojio? Kakvi su to monitori i kojeg omjera? Dva 1920 nisu, tri 1920 nisu, četiri 1920 nisu, a kažeš da je visina 1080, a to znači da je 1 1920.... kako si dobio 6048? Izmislio?

Svasta, pa raqcunaj 3x1920 + korektura okvira i dodes na 6048. bez korekture je 5760.

"Bezel correction" - Dok nisam provjerio, nisam znao jer nemam Eyefinity. Ta korektura ti nebi trebala biti uključena za 2311, jer imaju prilično tanak okvir i iste su veličine. No, ako ti se čini bolje...

linuxjuzer kaže...

Naxeem je malo ljubomoran....{#}

Zapravo nije. Pitam jednostavno jer me zanima nestandardna rezolucija. Osim što mogu kupiti EF bez problema i s puno većim ekranima, nemam želju za time. Ja već godinama imam više ekrana i to znatno skupljih od 2311 (jedan moj monitor skuplji je od 4x U2311H, a uskoro stižu novi od kojih je svaki skuplji od 6x U2311H).

 

Problemom smatram što Eyefinity dobro radi na malo igara, a još manje onih koje igram. Da želim EF, kupio bih monitore bez okvira, ali dati toliki novac za par sati tjedno letenja na FSX-u ili nekoj od drugih rijetkih igara koje korektno podržavaju EF i zauzeti ogroman prostor zbog igre, nemam potrebu. Jednostavno mi se čini preskupo.

Sam EyeFinity je gušt, ali mislim da je još uvijek nedovoljno podržan u igrama da bi imalo smisla. Barem meni; nema svatko isti osjećaj za isplativost i iste prioritete.

 

Ma kuzim ja tebe. nije u tom problem i nije problem u novcima iako ti stalno naglasavas, ja mogu imati skuplji ja mogu imati skuplji. boze moj pa ako mozes bolje za tebe. ja isto nemoram gledati koliko sta kosta ali ovo mi se svidalo tako da sam i kupio. monitori stvarno nemaju mane, predobri su mi, i jos u ovom sistemu. Kod mene nije stvar u tom da je nesto skupo vec sto se meni bolje svida to i kupim. i ja mogu bez problema kupiti tri 30inchna monitora ali kao sto kazes to ti pol sobe zauzme a ovo moje samo jedan kut. VIDI SLIKU.

sto cu jos uzeti to ce biti jos jedna 6970 ili jos malo sacekam pa kupim dvije 6990. tako da stvarno nemam nista protiv tebe ili bilo kog tu na forumu, i nebi nikoga pocjenjivao, svak si priusti ono sto moze. od mene neces nikad cuti joj gle kak onaj ima jeftino racunalo ili slabo ili bilo sta lose. jer znam kak je svakome ostaviti kunu na stranu pogotovo u ovo vrieme. nije ljepo pocjenjivati nekog i nicije stvari do koji je covjek tesko dosao.

djdamir81 sri 9.3.2011 19:27
naxeem kaže...
djdamir81 kaže...
naxeem kaže...

Da mi je znati što si to spojio? Kakvi su to monitori i kojeg omjera? Dva 1920 nisu, tri 1920 nisu, četiri 1920 nisu, a kažeš da je visina 1080, a to znači da je 1 1920.... kako si dobio 6048? Izmislio?

Svasta, pa raqcunaj 3x1920 + korektura okvira i dodes na 6048. bez korekture je 5760.

"Bezel correction" - Dok nisam provjerio, nisam znao jer nemam Eyefinity. Ta korektura ti nebi trebala biti uključena za 2311, jer imaju prilično tanak okvir i iste su veličine. No, ako ti se čini bolje...

linuxjuzer kaže...

Naxeem je malo ljubomoran....{#}

Zapravo nije. Pitam jednostavno jer me zanima nestandardna rezolucija. Osim što mogu kupiti EF bez problema i s puno većim ekranima, nemam želju za time. Ja već godinama imam više ekrana i to znatno skupljih od 2311 (jedan moj monitor skuplji je od 4x U2311H, a uskoro stižu novi od kojih je svaki skuplji od 6x U2311H).

 

Problemom smatram što Eyefinity dobro radi na malo igara, a još manje onih koje igram. Da želim EF, kupio bih monitore bez okvira, ali dati toliki novac za par sati tjedno letenja na FSX-u ili nekoj od drugih rijetkih igara koje korektno podržavaju EF i zauzeti ogroman prostor zbog igre, nemam potrebu. Jednostavno mi se čini preskupo.

Sam EyeFinity je gušt, ali mislim da je još uvijek nedovoljno podržan u igrama da bi imalo smisla. Barem meni; nema svatko isti osjećaj za isplativost i iste prioritete.

 

Widescreen Fixer ti sluzi i za one igre za koje ti mislis da nebi isle preko eyefinitya. a igre od 2010 pa na dalje i tak sve idu na Eyefinity i bez Widescreen Fixer jer automatski preuzimaju rezoluciju windowsa koja je svakako postelana za Eyefinity i koju sam vec navodio. ali svakom svoje ti to nevolis, i to je u redu. ja volim jer sjedim za njim i znam kako je. najbolja usporedba je dok igras i ugasis dva monitora sa strane, tek onda vidis koliko slike gubis pri igranju na jednom monitoru. ja kazem to je kao kad konju stave one k... na oci i on mora samo ravno gledati hahaha

djdamir81 sri 9.3.2011 19:33
Darko999 kaže...

fino je imati ovako nesto nema sta... super izgleda.. samo moj ti je savjet umjesto te dvije 6990 iznajmi sebi *urvu na mjesec dana  {#}

Hahaha! netreba mi *urva imam curu, mogu p*cat dan i noc ako mi se da ali vjeruj mi i to dosadi svaki dan. a i ti manje daj za *urve pa ce ti ostati cak i koja kuna. moj savjet

djdamir81 sri 9.3.2011 19:34
AA-d00d kaže...
djdamir81 kaže...

 ja kazem to je kao kad konju stave one k... na oci i on mora samo ravno gledati hahaha

To mu stavljaju zbog sigurnosti samih jahaca, a ne da konj skilji neku kobilu sa strane{#}

hahaha

DamageHigh sri 9.3.2011 19:44
djdamir81 kaže...

sto cu jos uzeti to ce biti jos jedna 6970 ili jos malo sacekam pa kupim dvije 6990.

Stvarno mislim da nema smisla. Btw. dvije 6990 ti nebude ni napajanje držalo..

Umjesto toga, upikni neka dva brutalna SSD-a u RAID0...dobit ćeš velik boost u performansama (ne izravno igara, ali svejedno, velik je to skok u odnosu na HDD).

Btw. čim se ti "čoeče" baviš da se znam ja usmjerit u životu (96')..hehe..just kidding..=)

naxeem sri 9.3.2011 20:05
djdamir81 kaže...

Widescreen Fixer ti sluzi i za one igre za koje ti mislis da nebi isle preko eyefinitya. a igre od 2010 pa na dalje i tak sve idu na Eyefinity i bez Widescreen Fixer jer automatski preuzimaju rezoluciju windowsa koja je svakako postelana za Eyefinity i koju sam vec navodio. ali svakom svoje ti to nevolis, i to je u redu. ja volim jer sjedim za njim i znam kako je. najbolja usporedba je dok igras i ugasis dva monitora sa strane, tek onda vidis koliko slike gubis pri igranju na jednom monitoru. ja kazem to je kao kad konju stave one k... na oci i on mora samo ravno gledati hahaha

Što fixa? Kako popravi loš AR? Igra mora podržavati široke rezolucije. Ja sam probao to već prije dok se to nije zvalo Eyefinity i nema baš nekog gušta kad igra ne kuži veliki FOV i rezu. I ne volim rubove ekrana; koliko god ti razvukao rezu, rubovi su tu i smetaju. Fuj su. Preporuka je da nabaviš ekrane bez ruba, nisu u nas dobavljivi lako, al' recimo ovo http://www.seamlessdisplay.com/products_radius320.htm možeš kupiti za pravi gušt.

 

Da, nakon toga osjećaj je odvratan, skučen. Ali navikne se čovjek.

 

Eh da, kupi ove: http://www.nec-display.com/ap/en_display/x461un/index.html

MrBlc sri 9.3.2011 21:29
naxeem kaže...

Moj link je LCD, slika koja je gore je CRT -

Sorry, moja greška. Zbog kuta slikavanja sam na onoj gore slici dobio dojam da bi se CRT morao prevrnuti natrag, pa sam zato zaključio da je LCD.

{#}

 

Sad kad smo već u off-topicu, znam li možda više o tom čudovištu od monitora? Više topova i otklonskih mehanizama za različite zone ekrana ili?

imba sri 9.3.2011 22:05
Darko999 kaže...

fino je imati ovako nesto nema sta... super izgleda.. samo moj ti je savjet umjesto te dvije 6990 iznajmi sebi *urvu na mjesec dana  {#}

Fakat sorry, ali moram ovo komentirati, žena ima 4x više nego nas, zar stvarno postoje još uvijek jadnici koji plačaju ??

djdamir81 sri 9.3.2011 22:38
imba kaže...
Darko999 kaže...

fino je imati ovako nesto nema sta... super izgleda.. samo moj ti je savjet umjesto te dvije 6990 iznajmi sebi *urvu na mjesec dana  {#}

Fakat sorry, ali moram ovo komentirati, žena ima 4x više nego nas, zar stvarno postoje još uvijek jadnici koji plačaju ??

HAHAHAHAHAHAHAHAHA, e to pitanje je na mijestu!!!

BMK sri 9.3.2011 22:50

Dual bios,jedan je read only,znaci ak prvi sjebes OCem ili necem,samo stavis na drugi i voila.

Drugi je isti kao i prvi,nikakav OC ili slicno.

I da,odlican setup,samo,jebote treba uvijek biti u koraku sa grafama posto ovo tvoje dere poprilicno procesorske snage.

Svi nesto pucate protiv covjeka,ali opet,nije ni to sto je nekad bilo.

Prije sam uzeo 17" LCD za 2500kn,oko 2005/2006.g,sad za tu cijenu nabavim 3 polovna 22,24" i slozim ovo,tako da :)!

Svu srecu zelim sa setupom i obavezno to dobro iskoristi ;)!

crozoki sri 9.3.2011 22:59
djdamir81 kaže...
imba kaže...
Darko999 kaže...

fino je imati ovako nesto nema sta... super izgleda.. samo moj ti je savjet umjesto te dvije 6990 iznajmi sebi *urvu na mjesec dana  {#}

Fakat sorry, ali moram ovo komentirati, žena ima 4x više nego nas, zar stvarno postoje još uvijek jadnici koji plačaju ??

HAHAHAHAHAHAHAHAHA, e to pitanje je na mijestu!!!

majko moja mila!pa di si tu glupost procitao?

omjer je skoro 1:1,odnosno blago u korist muskaraca.

ovo je kopirano sa wikipedije:

" U prosjeku se rađa više muške djece od ženske (omjer je izračunat na približno 105:100) zbog činjenice da je muški kromosom Y lakši i brže se kreće na putu do jajne stanice od ženskoga kromosoma X iz muškoga spermija."

tako da ti sve drugo stoji osim da zena ima 4x vise od muskaraca.

linuxjuzer sri 9.3.2011 23:02
crozoki kaže...

majko moja mila!pa di si tu glupost procitao?

omjer je skoro 1:1,odnosno blago u korist muskaraca.

ovo je kopirano sa wikipedije:

" U prosjeku se rađa više muške djece od ženske (omjer je izračunat na približno 105:100) zbog činjenice da je muški kromosom Y lakši i brže se kreće na putu do jajne stanice od ženskoga kromosoma X iz muškoga spermija."

tako da ti sve drugo stoji osim da zena ima 4x vise od muskaraca.

A i ti moraš razbiti lijepu maštarenje...jbt statistika{#}.Dao Bog 4x više žena.E to bi bilo nešto...{#}

torrente sri 9.3.2011 23:09

tema se lijepo razvija...vrijeme je da ja postam par svojih golisavih fotki.

pratim temu i sve pohvale decku na super izvedbi. svaki oblik pametovanja i ubadanja prsta u oko vlasniku ...je u najmanju ruku zavist.

Darko999 sri 9.3.2011 23:10
imba kaže...

Fakat sorry, ali moram ovo komentirati, žena ima 4x više nego nas, zar stvarno postoje još uvijek jadnici koji plačaju ??

 

nemoj da se pravis pametan ..ne kontas neke stvari !  sigurno neke balavice ganjas i nagovaras da se skinu pa ces im dati bombon..  

MrBlc sri 9.3.2011 23:19
crozoki kaže...
djdamir81 kaže...
imba kaže...
Darko999 kaže...

fino je imati ovako nesto nema sta... super izgleda.. samo moj ti je savjet umjesto te dvije 6990 iznajmi sebi *urvu na mjesec dana   {#}

Fakat sorry, ali moram ovo komentirati, žena ima 4x više nego nas, zar stvarno postoje još uvijek jadnici koji plačaju ??

HAHAHAHAHAHAHAHAHA, e to pitanje je na mijestu!!!

majko moja mila!pa di si tu glupost procitao?

To ti je zato što ima puno više pedera nego lezbi pa je 4x više slobodnih žena....

imba sri 9.3.2011 23:28

Nemam se namjeru s tobom raspravljati niti išta dokazivati, s obzirom na tvoj komentar predopostavljam da si iz BiH ili Srbije i neznam kako kod vas stvari funkcioniraju, ali kod nas samo očajni ljudi imaju ovakve komentare. Ne, ne ganjam balavice, dapače imam par mjeseci stariju djevojku od sebe, ali pošto ovo nije iskrica, odi tamo s takvim komentarima.