Dud pet 4.3.2022 10:36

Vidim ovdje se priča o novim grafuljama, ali ja imam pitanja u vezi starih. Bratić je prodao komp i meni je dao stare grafičke koje je prije koristio, dvije Nvidie jedna je GT 440 a druga GTX 560, e sad ja bi jednu od njih stavio u stari komp koji mi je u boravku za gledanje tv itd. No problem je kaj su te grafičke tak bučne i jako se griju. Kaj je normalno da u loadu skoče na 85 tj. skoro na 100 i ventilatori krenu ko avioni, u idleu su oko 45. Imam i staru atijevu 6670 koja je u idlu 40tak a u loadu 65-70 stupnjeva, a ima manji vent od ove dvije i ful je tiha. Da mogu naći za 50kn na njuškalu neku staru Atijevu sa 2gb rama to bi uzeo. Nvidia mi se nikad nije dopadala, čak i na sekinom gamerskom laptopu Legion y500 neznam koji, ventilator se vrti 500 na sat ko da će se laptot dignut u zrak ko dron. Anyway moje pitanje je kaj su Nvidie fakat tak vruće i bučne i kak da ih skuliram?

picajzla0707 pet 4.3.2022 14:25
Dud kaže...

...Anyway moje pitanje je kaj su Nvidie fakat tak vruće i bučne i kak da ih skuliram?

 nisu sve nevidije vruće i bučne, ali te tvoje fermice svakako jesu, ta arhitektura je jedna od najgorih po tom pitanju

dobio sam svojevremeno stariju gtx 570, sa dva venta, dobrim hladnjakom i to je bio mlažnjak pri uzlijetanju kad bi se zapuhala

i to nakon što sam joj promijenio pastu i propisno je očistio

Dud pet 4.3.2022 14:27
nicky.sl kaže...

Jesi li promijenio termovodljivu pastu na njenom procesoru?? 

 Evo baš sam promjenio pastu na ovoj Gt 440 i pala joj je temp na 65 u loadu. I ventilator se vrti max na 70% .I dalje je glasnija nego Radeonka , ali ok je sad ne smeta toliko. Bila je pasta skroz suha na njoj. Probat ću i na drugoj zamjenit pa ćemo vidjeti.