Grafičke kartice

NVIDIA - Topic o driverima

mp3david sri 28.7.2021 21:49
CyberDemonVZ kaže...
mp3david kaže...

Neznam dali je ovo pravo mjesto za moj upit, jer guglao sam svoj problem pa mi je naslo ovu temu.

 

Uglavnom, na novom laptopu snimam gameplayeve sa nvidia geforce expirience programom.

I sad sam skuzio da mi se desava da mi kod snimljenog materijala usred videa krenu ovakve crte (zvuka ima) i tako mi se nastavi do kraja videa.

Zna li itko u cemu je problem?

 Za početak, jesi apdejtao drivere i Experiance na posljednju verziju?

Takve probleme sam vidio davno, davno, pa da ne bi bilo da nemaš posljednju verziju.

 

Ako imaš, dalje ne mogu pomoći.. Ništa mi ne pada na pamet. Pogotovo jer se javi na sredini videa... (prespor disk/procesor/grafčka, pa ne stigne zapisati kak spada..?)

 Pa imam Nvidia 3060,Ryzen 7 5800H i SSD disk, nov laptop izasao prije par mjeseci...nije do toga nikako.

 

Obrisao sam sve i ispocetka instalirao drivere,pa cemo vidjeti.

Skuzio sam da sam imao instalirano i game ready i studio drivere...sad dal je moguce da je i do toga..

 

psihoroba uto 12.10.2021 19:13

Download NVIDIA GeForce Game Ready 496.13 WHQL

 

https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-496-13-whql

 

Game Ready for Back 4 Blood
This new Game Ready Driver provides support for Back 4 Blood, which utilizes NVIDIA DLSS to boost performance by up to 46% at 4K. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest new titles and updates, including the launch of the Crysis Remastered Trilogy and Baldur’s Gate 3 which utilize NVIDIA DLSS, as well as DLSS updates to Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, and Chivalry 2. Additionally, this release provides optimal support for The Riftbreaker and Sword and Fairy 7.

 

 

 

New Games Supported By GeForce Experience’s Optimal Settings
GeForce Experience’s one-click optimal settings enable you to instantly configure game options for your system’s hardware, giving you smooth, optimized gameplay. Over 1000 titles are supported, and since our last driver release we’ve added support for 15 more:

  • Alan Wake Remastered
  • Diablo II: Resurrected
  • Far Cry 6
  • FIFA 22
  • Hot Wheels Unleashed
  • Industria
  • Kena: Bridge of Spirits
  • MIR4
  • New World
  • Sable
  • Severed Steel
  • Tales of Arise
  • The Legend of Heroes: Hajimari No Kiseki
  • Titan Quest: Anniversary Edition
  • World War Z: Aftermath
MEGATAMA uto 26.10.2021 19:27

skinuo ove zadnje drivere za Guardians of the Galaxy stisnuo clean install...plavi ekran smrti...instalacija zastekala na pola puta...jbm ti m nvidia.

A to mi je novi clean install Winsa10 jer su mi nvidia driveri konstantno uzrokovali probleme sa zvukom zadnjih par mjeseci....

picajzla0707 uto 26.10.2021 19:49
MEGATAMA kaže...

skinuo ove zadnje drivere za Guardians of the Galaxy stisnuo clean install...plavi ekran smrti...instalacija zastekala na pola puta...jbm ti m nvidia.

A to mi je novi clean install Winsa10 jer su mi nvidia driveri konstantno uzrokovali probleme sa zvukom zadnjih par mjeseci....

 zato ja ne updejtam drivere po godinu i više dana

razlika je ionako minorna, nezamjetljiva najčešće, a redovitim updejtanjem prije ili kasnije naletiš na minu

MEGATAMA uto 26.10.2021 19:51
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

skinuo ove zadnje drivere za Guardians of the Galaxy stisnuo clean install...plavi ekran smrti...instalacija zastekala na pola puta...jbm ti m nvidia.

A to mi je novi clean install Winsa10 jer su mi nvidia driveri konstantno uzrokovali probleme sa zvukom zadnjih par mjeseci....

 zato ja ne updejtam drivere po godinu i više dana

razlika je ionako minorna, nezamjetljiva najčešće, a redovitim updejtanjem prije ili kasnije naletiš na minu

Pa upravo kupio Guardians of the Galaxy za pc pa mi trebaju optimizirani driveri za igru.

picajzla0707 uto 26.10.2021 20:20
MEGATAMA kaže...

Pa upravo kupio Guardians of the Galaxy za pc pa mi trebaju optimizirani driveri za igru.

 ma treba ti drek, a ne 'optimizirani' drajveri, navukli su te na nepotrebnu ovisnost

ne sjećam se kad sam vidio da je kod novih drajvera razlika veća od par posto u odnosu na stare, a tih par posto čak i kad ih dobiješ je nevidljivo u praksi

baci oko na testove drajvera, po par posto jedva u par godina napreduju, a kamo li iz serije u seriju

Krunoo7 uto 26.10.2021 23:47
picajzla0707 kaže...

 zato ja ne updejtam drivere po godinu i više dana

razlika je ionako minorna, nezamjetljiva najčešće, a redovitim updejtanjem prije ili kasnije naletiš na minu

 Također, ali morao sam prije nekih mjesec updateat drivere jer mi nije radila novija CUDA. (sa 452.06 verzije na 471.68 verziju)

Krenuo dobijat blackscreen nasumično, BSODanje, kartice na pregledniku se redovito crashale (prije se nikad nisu)...

Otišao na nVidine forume i vidio da je to čest problem kod novijih drivera.

 

Eto, u 3 godine sam možda 2-3 puta updateo drivere i jednom od tih puta mi se uzjebo laptop.

Ako ti ne treba, nemoj.

HowYesN0 sri 27.10.2021 08:40

evo driveri skoro pa 1GB. joše se sjećam Gainward GF 4200Ti. iz prvog kompa. I kad izađe novi BUG na njemu zadnji driveri od 20MB, a na  CD-u jos 5 demo igara.

Šteta što driveri više nemaju dio za OC i monitor temperature.

hahhaajaads uto 16.11.2021 16:14

Novi 496.76 driveri izasli prije par minuta, ocito je najveca pozornost na BF2042 (sad DLSS mozda bude radio, jer u prijasnjim driverima je DLSS opcija bila za ukras, iako to je jedino ako se igrat na 1440p ultra i vise, ispod toga si samo dodajete input lag i smanjujete fps). Sa prijasnjim sam bio razocaran, prvenstveno sto je izgleda na BF 2042 radio jako lose, uz to se meni pojavljivao i flickering dok sa u desktopu.

hahhaajaads sub 5.2.2022 19:19
Taraba kaže...

Kaj i Nvidia nezna napravit više drivere bez da imamo tolikih problema s njima. Prešao sa 466 na ove zadnje 497.07 i samo sranja s njima. Nisu niti zero bolji od AMD drivera.

 Ja svaki put kad skinem novi nvidia driver, uvijek neki k. Sad sa ovim zadnjim driverima random crash u Rustu (moze bit nakon 5 min a moze nakon pol sata) i odjednom u desktopu sve trza kao da imam 2 fpsa, a grafa radi na 0% i moram cijeli komp restartart... Skinuo ponovo neke stare drivere (457.30) i evo vec par sati radi sve kak treba.

Arsen_Lupiga sub 17.9.2022 17:32

Pozdrav, ekipa.

 

 

Situacija je ovakva: kupio nedavno na ovom forumu rabljenu 1060 3gb (msi aero).

U stress i stability testovima nema crashanja drivera ni nikakvih artefakata. za pretraživanje interneta, s vremena na vrijeme se driver sam restartira.Isto sranje potvrđeno i na Linux Fedori ali doduše, nešto rjeđe.

Gejming? Na steamu civ vi svako malo izbacuje da je driver prestao reagirati, ista priča i na manje zahtjevnim igrama (LoL). Cities of skylines radi bez problema.

 

Ono što sam pokušao dosad:

1. višestruka reinstalacija različitih drivera (i starijih i novijih)

2. tri reinstalacije windows 10-ke, kao i linux fedore

3. probao različite verzije bios-a matične

4. probao ponovno izvaditi i staviti (that's what she said), odnosno reinstalirati grafu u slot-u

5. reinstalirao one Vredist pakete

6. odvrtio memtest RAM-a: 0 error-a

7. plakao/smijao se u isto vrijeme govoreći ružne riječi namijenjene u smjeru PC kućišta

 

Dakle, nikakav OC, sve na stock, temperature sve školski do 75 C u loadu.

 

Valja napomenuti da sam imao prethodno prošle godine MSI-jevu izvedbu iste grafičke i nikakvih problema.

Doduše, odonda sam promijenio procesor, prešao s ryzena 3600 na 5600G (kupljen s njuskala, tvornicki sealed) na kojem mi se APU driver konstantno crashao pa sam zato ponovno uzeo gtx 1060-icu. 

Također, ne znam jel povezano, ali s ovim procesorom sam imao u par mjeseci 2-3 puta CLOCK WATCHDOG_TIMEOUT plavi ekran ljubavi u svijetu.

 

Ostale komponente (ako ima nekog značenja):

MBO: gigabyte aorus b550i (kupljena nova, dosad nikakvih problema osim šugavog bluetooth-a koji svako malo ne radi, famozna po tom problemu u svijetu)

PSU: Super flower hx golden green 350w, kupljeno 2015. - starije jest, ali ne vjerujem da ima više od 500h rada. Znam, 350w napajanje ali konfa u loadu ne troši više od 180w, s undervoltom grafe, mjeračem iz utičnice pokazuje oko 110w prilikom gejminga tako da nekako sumnjam da je to pogotovo jer sam dosad proteklih godina bez problema koristio isto.

RAM: patriot elite 2×8gb ddr4 3000 mhz (xmp), 

SSD: kingston a2000 500gb (provjerio greške, ispravan)

 

Šaljem litru domaće slavonske brlje za rješenje ove agonije.

 

 

picajzla0707 sub 12.11.2022 21:50

zanimljiva situacija, ako se ne varam ponovljena, jer se to događalo i s nešto starijim driverima

naime, instalirao sam nove 526.86 drivere i nestala mi slika na televizoru, monitor je spojen preko dp, televizor preko hdmi

doduše ista je situacija bila sa starim monitorom koji je bio spojen preko dvi, kad bi instalirao išta novije od 466.27, slika na televizoru bi nestala

 

probao sam opciju detect displays na nvidia control panelu - ništa ne nalazi, probao sam preko device managera - ništa ne nalazi osim monitora

probao sam isključiti monitor, ostaviti samo tv i prikaže mi uredno na televizoru logo od matične s opcijama ulaska u bios, no nakon toga ništa, uz poruku televizora da nema signala

probam vratiti monitor uz uključeni tv, monitor uredno radi, na televizoru više ne prikaže niti početni logo od matične

 

napravim rollback drivera, uredno pokaže sliku i na monitoru i na televizoru, kako je bilo i ranije

jel se još nekom događalo ovo sranje i što napraviti?

napomena - isključivo je riječ o updejtu drivera na išta novije od 466.27, dakle nema smisla predlagati promjene hdmi porta (iako sam i to probao), promjeni kabela (i to sam probao) i slično

Cansee ned 8.1.2023 22:36

 

Instalirao sam zadnje drivere čim su izašli, 05.01.2023. 

 

Otada sam igrao dvije igre, SOMA i Days Gone, obje su mi crashale koji put, ali sam mislio da je to do loše optimizacije baš tih igara. Danas mi se par puta resetiro komp dok sam pokušavao igrati SOMU, pa sam onda upalio Days Gone i odmah mi je crashalo, a nakon toga sam išao isprobati God of War koji sam ranije igrao i nisam imao nikakvih problema s time, i ušao sam u igru, odigrao 5 min i igra se crashala. 

 

Al nakon toga sam upalio Elden Ring, malo trčkarao okolo i borio se i sve je štimalo, ništa nije izašlo, niti se crashalo. Do Elden Ringa sam se bojao da nije grafa ošla u kurac, al valjda ne bi mogla vritit Elden Ring da je.

 

Sad se bojim da nije do novih drivera, pa me zanima šta mislite, da probam vratiti stare drivere? šta bi moglo drugo biti?

 

Imam garanciju još 9 mjeseci, ali nadam se stvarno da nije do grafe

 

u pitanju je rtx 3070 gainward

MEGATAMA ned 8.1.2023 22:44
Cansee kaže...

 

Instalirao sam zadnje drivere čim su izašli, 05.01.2023. 

 

Otada sam igrao dvije igre, SOMA i Days Gone, obje su mi crashale koji put, ali sam mislio da je to do loše optimizacije baš tih igara. Danas mi se par puta resetiro komp dok sam pokušavao igrati SOMU, pa sam onda upalio Days Gone i odmah mi je crashalo, a nakon toga sam išao isprobati God of War koji sam ranije igrao i nisam imao nikakvih problema s time, i ušao sam u igru, odigrao 5 min i igra se crashala. 

 

Al nakon toga sam upalio Elden Ring, malo trčkarao okolo i borio se i sve je štimalo, ništa nije izašlo, niti se crashalo. Do Elden Ringa sam se bojao da nije grafa ošla u kurac, al valjda ne bi mogla vritit Elden Ring da je.

 

Sad se bojim da nije do novih drivera, pa me zanima šta mislite, da probam vratiti stare drivere? šta bi moglo drugo biti?

 

Imam garanciju još 9 mjeseci, ali nadam se stvarno da nije do grafe

 

u pitanju je rtx 3070 gainward

Driveri+windowsi=

Cansee ned 8.1.2023 23:10
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

 

Instalirao sam zadnje drivere čim su izašli, 05.01.2023. 

 

Otada sam igrao dvije igre, SOMA i Days Gone, obje su mi crashale koji put, ali sam mislio da je to do loše optimizacije baš tih igara. Danas mi se par puta resetiro komp dok sam pokušavao igrati SOMU, pa sam onda upalio Days Gone i odmah mi je crashalo, a nakon toga sam išao isprobati God of War koji sam ranije igrao i nisam imao nikakvih problema s time, i ušao sam u igru, odigrao 5 min i igra se crashala. 

 

Al nakon toga sam upalio Elden Ring, malo trčkarao okolo i borio se i sve je štimalo, ništa nije izašlo, niti se crashalo. Do Elden Ringa sam se bojao da nije grafa ošla u kurac, al valjda ne bi mogla vritit Elden Ring da je.

 

Sad se bojim da nije do novih drivera, pa me zanima šta mislite, da probam vratiti stare drivere? šta bi moglo drugo biti?

 

Imam garanciju još 9 mjeseci, ali nadam se stvarno da nije do grafe

 

u pitanju je rtx 3070 gainward

Driveri+windowsi=

 

ček, znači misliš da su i driveri i windowsi problem? Inače, koristim win 11, al nisam dosad imao problema.

 

Sad sam igrao i Red Dead Redemption 2 i Metro Exodus Enhanced Edition, obje po 15ak minuta i sve je bilo ok, valjda onda nije do grafe