hahhaajaads pet 5.8.2022 08:53
Envy kaže...
rambox kaže...

* * *

 

 

 

* * *

 

Malo analiziraj sliku koju si postavio za taj Doom.

Idle od najgoreg do najboljeg razlika koliko: 12 W (wati)... koliko ono moderni punjači mobitela srču struje.
Razlika kada se netko igra? Koga briga.. evo i meni iako je vanjska temperatura daleko manja nego u kući nisam otvotro balkonska vrata sa mrežicom nego sam klimu od 2kW (2000 W) uključio da mi isušuje zrak.

Koliko je realno da netko tko kupi 3090Ti ima neki Core i5 ili ne daj bože Core i3?Živiš u imaginarnom svijetu.

Ne možeš postavljati grafikone koji  tebi odgovaraju....

 

... jednako kao što je idiotski postaviti testiranje nekih srednjih CPU-ova (i5 npr sa AMD u istom rangu) sa grafičkom od 3090Ti.
(Da, da, znamo postavi se najjača grafička da CPU test bude sve jasniji). Tko god ovu praksu prekine - skidam mu kapu.

To jednostano ne ide. To je kao da da živiš u nekoj šupi i ugodno ti je, a u garaži imaš Ferrarija od 900 KS. Ne postoji takva osoba na planeti.

Jednostavno kao i što ne postoji osoba na planeti koja će imati 3090Ti i neki srednji CPU.

I koja osoba sa 3090Ti igra na 1080p?

De malo saberi se.
A taj Hardware Unboxed treba biti zabranjen na ovom forumu.

 Daj odi na neki drugi forum trolat, to sto ne igras igre ne znaci da netko ne igra sa nekom top end grafom na 1080p ili ispod... Primjer, profi igrači, competitve igraci... Ako imaju love kupit ce najbolju grafu i najbolji proc i igrat csgo ili valorant na 720p.

 

X-Wind pet 5.8.2022 13:33
Envy kaže...

Malo analiziraj sliku koju si postavio za taj Doom.

Idle od najgoreg do najboljeg razlika koliko: 12 W (wati)... koliko ono moderni punjači mobitela srču struje.
Razlika kada se netko igra? Koga briga.. evo i meni iako je vanjska temperatura daleko manja nego u kući nisam otvotro balkonska vrata sa mrežicom nego sam klimu od 2kW (2000 W) uključio da mi isušuje zrak.

Koliko je realno da netko tko kupi 3090Ti ima neki Core i5 ili ne daj bože Core i3?Živiš u imaginarnom svijetu.

Ne možeš postavljati grafikone koji  tebi odgovaraju....

 

... jednako kao što je idiotski postaviti testiranje nekih srednjih CPU-ova (i5 npr sa AMD u istom rangu) sa grafičkom od 3090Ti.
(Da, da, znamo postavi se najjača grafička da CPU test bude sve jasniji). Tko god ovu praksu prekine - skidam mu kapu.

To jednostano ne ide. To je kao da da živiš u nekoj šupi i ugodno ti je, a u garaži imaš Ferrarija od 900 KS. Ne postoji takva osoba na planeti.

Jednostavno kao i što ne postoji osoba na planeti koja će imati 3090Ti i neki srednji CPU.

I koja osoba sa 3090Ti igra na 1080p?

De malo saberi se.
A taj Hardware Unboxed treba biti zabranjen na ovom forumu.

 Idemo zabraniti Hardware Unboxed koji je vjerojatno najbolji reviewer koji postoji (ili worst case je barem u top 3 najbolja) i ajmo dozvoliti po mogućnosti samo Userbenchmark - čekamo da smisle neki novi benchmark gdje A380 uspije dobiti 3090ti

ihush pet 12.8.2022 11:21

po meni čak očekivano... tj predobro da bi bilo istinito :) od početka s najavama u početku najave. vrijeme tad aktualne gtx1050ti kao reference .. neki su bili oduševljeni, ja klasično skeptičan. Šteta (dobiti nešto kao đabe), no realnost..

 

edit: .. više kao Xe-integruša, ovo sa diskretnom gpu je bila relativno bezvezna odluka intela, ali nadao sam se da će barem integruša od tog nešto profitirati.. recimo prosječan laptop i gaming :)

X-Wind pet 9.9.2022 01:51

Evo Intel konačno otkrio službene specifikacije za sva četiri Alchemist desktop modela koje misle launchati. A380 je launchan nedavno u USA za 140 USD MSRP, idući su na redu A750 i A780 (kažu da izlaze "very soon" što god da to značilo), dok A580 dolazi zadnji (ful čudan launch, prvo launchan low end pa onda "high end" i onda mid na kraju). Valjda budu to konačno izbacili na tržište prije nego nvidia i AMD budu lansirali svoje next gen grafe u tom 200 - 400 USD rasponu cijena

 

https://game.intel.com/story/intel-arc-graphics-qa-hardware-specs/

picajzla0707 čet 29.9.2022 13:41
mGT kaže...

 Bumo vidjeli, možda su ih speglali.

 sumnjam, to je proces koji traje, zato i kažem da će biti fine wine, jer će s vremenom postajati sve bolji

 

EDIT

u svakom slučaju, osobno ne mislim uzimati njihovu grafu u prvoj generaciji, čekam zasad 4xxx seriju i to one 4060 ili 4070 koji će doći (valjda) početkom iduće godine

eventualno radeonke ako se pokažu boljom opcijom od aktualne 6xxx serije

nikonja pet 30.9.2022 22:44

Mislim da ću radije ubost 3070 jer ako nastave ovaj tempo cijena sa 4 generacijom nema šanse da budu cijene normalne. Ali Intel sigurno ulazi u igru čim srede drivere jer za tu cijenu kod crveno-zelenog tabora nema doslovno ništa vrijedno spominjanja.

Ma neka ih malo Intel spusti na zemlju, bilo i vrijeme.... gamad se navikla na brutalne marže od majnera i sada im suze teku za godišnje bonuse pa treba sitisnit malo...

 

Još samo da se pojavi konkurencija AMD i Intelu kod CPU i onda smo na konju... jer premalo su dvije firme za konkretnu konkurenciju od koje potrošači imaju neke koristi.

X-Wind pet 30.9.2022 23:30
nikonja kaže...

Mislim da ću radije ubost 3070 jer ako nastave ovaj tempo cijena sa 4 generacijom nema šanse da budu cijene normalne. Ali Intel sigurno ulazi u igru čim srede drivere jer za tu cijenu kod crveno-zelenog tabora nema doslovno ništa vrijedno spominjanja.

Ma neka ih malo Intel spusti na zemlju, bilo i vrijeme.... gamad se navikla na brutalne marže od majnera i sada im suze teku za godišnje bonuse pa treba sitisnit malo...

 

Još samo da se pojavi konkurencija AMD i Intelu kod CPU i onda smo na konju... jer premalo su dvije firme za konkretnu konkurenciju od koje potrošači imaju neke koristi.

 O čemu ti pričaš?

 

Intel A770 - 330 USD

AMD 6650XT - 300 USD (6650XT je 14% jača od 3060 btw)

 

Ako išta A770 je DOA po ovoj cijeni (10% skuplja uz iste ili lošije performanse, sa nestabilnim i bugovitim driverima i performansama koje masivno opadaju ovisno o igri).

nikonja sub 1.10.2022 23:28

Dok ne izađu prvi neovisni testovi A770  (navodno tek 5.10. jer prije ne smiju) moremo nas dvoje kenjat danima ovde o performansama, driverima i neznam čemu ali ako se pokaže da je brža od 3060 prije bi je uzeo nego 6650XT i trpio AMD-ovu neozbiljnost sa driverima (nemaju đaba samo 20% tržnog udjela i to u koliko godina postojanja?)

 

Ali ej svakomu svoje, iako obožavam kako AMD fanboji vide sve što AMD napravi kao veliku uslugu čovječanstvu, dok su Nvidia i Intel dva đavla koje samo zanima profit.... naivno do boli... i postat će još više jasno kad objave cijene novih kartica koje će bit garantirano rame uz rame sa Nvidijom 

 

 

X-Wind ned 2.10.2022 02:03
nikonja kaže...

Dok ne izađu prvi neovisni testovi A770  (navodno tek 5.10. jer prije ne smiju) moremo nas dvoje kenjat danima ovde o performansama, driverima i neznam čemu ali ako se pokaže da je brža od 3060 prije bi je uzeo nego 6650XT i trpio AMD-ovu neozbiljnost sa driverima (nemaju đaba samo 20% tržnog udjela i to u koliko godina postojanja?)

 

Ali ej svakomu svoje, iako obožavam kako AMD fanboji vide sve što AMD napravi kao veliku uslugu čovječanstvu, dok su Nvidia i Intel dva đavla koje samo zanima profit.... naivno do boli... i postat će još više jasno kad objave cijene novih kartica koje će bit garantirano rame uz rame sa Nvidijom 

 

 

 Pa objavljeni su Intelovi službeni brojevi, tako da možeš to uzeti kao best case scenario za te SKU-ove, za to ne treba čekati 5.10.

 

Aha, nećeš uzeti AMD jer su neozbiljni s driverima (koliko ja znam situacija s driverima se značajno popravila u zadnje dvije godine), ali ćeš uzeti Intel za veću cijenu s driverima koji doslovno imaju glitcheve pa se ponekad ne renda stvar kako se spada i koji se svako malo crashaju i imaju tonu bugova i koji su toliko jadni da GPU koji bi trebao imati 3070Ti performanse Intel uspoređuje sa 3060, ima smisla

 

i btw, ne sumnjam uopće da će cijena RDNA 3 biti blizu Nvidijinim cijenama jer bili bi idioti da ne iskoriste barem djelomično to što im je Nvidia ponudila (makar nakon katastrofalne prodaje Zen 4 se nadam da će bar malo naučiti da više nismo u crypto boomu i da se ne prodaje sve više za bolesne cijene kao dosad pa da neće pretjerat baš kao Nvidia).

 

Sve to i dalje ne mijenja činjenicu da su ove Intelove cijene previsoke u usporedbi sa 6650XT. Ne znam tko želi za iste ili slične performanse platiti otprilike istu lovu da bi se njima igrao beta testera s driverima u takvom stanju kakvom jesu i s fluktuacijama u performansama koje imaju. Ako imaju slične performanse kao 6650XT, ali ako su recimo i u puno igara tipa 30% sporiji i sa stanjem drivera kakvi jesu, cijena bi trebala biti barem 20-25% niža da ih uopće razmotrim kao opciju za kupnju.

picajzla0707 ned 2.10.2022 07:17
X-Wind kaže...

... i koji su toliko jadni da GPU koji bi trebao imati 3070Ti performanse Intel uspoređuje sa 3060, ima smisla

 naravno da ima smisla, to se zove fine wine drajveri, razinu 3070ti će dostići kroz godine koje dolaze

bar bi amd fanboji to trebali znati cijeniti, cvile za fine wine već godinama, eto sad prilike 

mGT uto 4.10.2022 15:27
dax-lax kaže...

Hoće li to uopće dolaziti u prodaju kod nas? Pod "nas" mislim na HR, ne EU. Zainteresiran sam za čupanje kose uz praćenje razvoja drajvera.

Uopće nemam info koliko će biti dostupne te kartice za početak, možda budu slali samo review-erima na početku.

Ak će biti u prodaji u svijetu ne vidim zašto ih se kod nase nebi moglo nabaviti, pogotovo ako će cijena/performanse biti kao u PR-u prodavat će se ko kaugume.

MEGATAMA uto 4.10.2022 16:07
dax-lax kaže...

Hoće li to uopće dolaziti u prodaju kod nas? Pod "nas" mislim na HR, ne EU. Zainteresiran sam za čupanje kose uz praćenje razvoja drajvera.

To je Intel,naravno da ce se prodavat u Hr 😀

cvaja997 sri 5.10.2022 18:49
nikonja kaže...

 ali ako se pokaže da je brža od 3060 prije bi je uzeo nego 6650XT i trpio AMD-ovu neozbiljnost sa driverima 

Ali ej svakomu svoje, i postat će još više jasno kad objave cijene novih kartica koje će bit garantirano rame uz rame sa Nvidijom 

 

 

  E, nemoj žile rezat, nije vrijedno...