Fotoaparati

Stativ, preporuka koji kupiti

tnakir pet 5.6.2020 10:50

Sve jasno... Ovo ti inače shippaju iz Francuske, za par dana mi je došao. Ok stativ za prvu pomoć. Kakav će se pokazati nakon dužeg korištenja, zbilja ne znam niti se puno sekiram za 200kn :)

Neuk pet 5.6.2020 10:53
tnakir kaže...

Sve jasno... Ovo ti inače shippaju iz Francuske, za par dana mi je došao. Ok stativ za prvu pomoć. Kakav će se pokazati nakon dužeg korištenja, zbilja ne znam niti se puno sekiram za 200kn :)

 
Da kupujem sebi vjerojatno bih i ja taj kupio. Ovo je slučajno pala ideja za poklon bliskoj osobi koja se bavi fotografijom i stvarno ne bih želio kupiti nešto sumnjive kvalitete. želio bih pokloniti nešto trajno, da valja, da nema potrebe godinama kupovati nešto skuplje. Zato tražim pomoć jer stvarno ne znam za koji fotoaparat je dobar koji stativ

Neuk pet 5.6.2020 11:19
mbaksa kaže...
Jesi pogledao što se u našim dućanima nudi za taj novac pa da te možemo dalje usmjeriti?

 
Nisam nigdje jos isao, samo preko weba sam šnjuhao. Koliko sam shvatio ova marka Manfrotto je kao dobra. Evo ova dva mi izgledaju okej. Samo što ja nemam pojma jel to OK, ili je smece i kakva mu je namjena. 

https://www.canosa.com.hr/manfrotto-mkbfrta4bk-bh-befree-150cm-8kg-black-advanced-twist-locks-travel-aluminum-tripod-crni-aluminijski-stativ-s-494-center-ball-head-kuglastom-glavom/MKBFRTA4BK-BH/product/

https://www.manfrotto.com/in-en/befree-advanced-aluminum-travel-tripod-twist-ball-head-mkbfrta4bk-bh/

https://fotozunic.com/product/manfrotto-befree-advanced-alu-reisestativ-kit-twist-rot/


Jesu li ova sva tri ista iako se razlikuju u cijeni? Ima li išta bolje za cijenu 150-200 eura?

Deda666 pet 5.6.2020 13:40

Ako ti se frend amaterski bavi fotografijom i onaj za 200kn mu je previse za taj d90, osim ak se bavi landscape fotkanjem tu bi mu i malo jaci vjetric stvarao probleme pa svakako uzmi neki cvrsci, sto se tice tih linkanih manfrotto imam takvog u plavoj varijanti, odlican ako ne misli stavljati recimo nekakav tracker+ff fotic s nekom duzom cijevi, tada mu noge postaju malo problem dosta se zna ljuljati.zz

KAVAhr sri 7.12.2022 21:29

Pozdrav, 

 

zamolio bih preporuku nekis tativ za fotoaparat (Canon EOS M50) DO 500 kn, eventualno max. do 550 kn, ne više.

Znam da nije neka cifra, ali to je max, i treba mi nešto, pa sada da ne kupim neko kinesko sm... da bude nešto od ok kvalitete za početak, hvala.

EDIT: Mora biti dostupan u HRV, znači otpadaju Ebay i Amazon i slično...

marushin sri 7.12.2022 22:05
KAVAhr kaže...

Pozdrav, 

 

zamolio bih preporuku nekis tativ za fotoaparat (Canon EOS M50) DO 500 kn, eventualno max. do 550 kn, ne više.

Znam da nije neka cifra, ali to je max, i treba mi nešto, pa sada da ne kupim neko kinesko sm... da bude nešto od ok kvalitete za početak, hvala.

EDIT: Mora biti dostupan u HRV, znači otpadaju Ebay i Amazon i slično...

 Jel za FOTO ili VIDEO?

marushin sri 7.12.2022 22:21
KAVAhr kaže...

Ma za foto za sada. Možda će mi nekada trebati i za video, ali primarno za foto.

 Sad sam tek vidio budžet.. novo za tu lovu a da nije kinesko (btw ništa im ne fali) nećeš naći.. Jel imaš kakav portfolio fotki? Slobodno šibni na PP

PS: Isprike na offtopicu

KAVAhr sri 7.12.2022 22:32

A ma nemam. Ma bio sam dobio ove poticaje, pa sam naveo u poslovnom planu stativ 500 kn, može gore nekih 15% max.

Imam tu kameru, a sada ne znam koji uzeti. Početnik sam što se toga tiče, ali više bih fotografirao manje proizvode. Kasnije bih i video, ali onda ću vidjeti baš za video koji mi treba, ali sada nešto za početak.