Fotoaparati

Stativ, preporuka koji kupiti

deya100 pon 3.1.2011 13:11

Pa ovisno koliko ti kvalitetan stativ treba i koliko si spreman potrošiti...

 

Preporuka je Vanguard ako želiš dobar odnos uloženo/dobiveno, ja imam ovaj model i za amaterske potrebe je odličan!!!

 

Imam i jeftiniji Hama Star 62 koji isto može poslužit, razlika je definitivno od Vanguarda ali je jeftiniji... Btw ovdje je neka napuhana cijena i ja ni u ludilu ne bi dao toliko love za taj stativ jer Vanguarda dobiješ za 100-tinjak kn više a razlika je dan i noć. No ako ne želiš davat toliku lovu za stativ potraži malo po net-u neke jeftinije proizvođače a i moja Hama je na prodaju za puno manju cijenu pa ako si zainteresiran za dodatne detalje slobodno pošalji pp...

 

Od drugih proizvođača ti je definitivno dobar i Manfrotto ali je najskuplji od navedenih...

DrNasty pon 10.1.2011 14:32

Pri biranju stativa moraš odlučiti koliko love želiš potrošiti, koliko često ćeš ga koristiti, te šta ćeš na njega stavljati.

 

Jeftini stativi nemaju mogućnost mijenjanja glave, lošije su izrade i nisu toliko pouzdani kao skuplji i teži modeli.

Svaki stativ ima deklariranu nosivost, pa ne možeš uzeti neki stativ za kompakte i našarafiti dslr sa brzim zoomom, kao što nema smisla da kupuješ teški stativ za lagani fotoaparat.

Možeš naći jeftine kineze koji su plastični, možeš ići na aluminijsko-magnezijske kombinacije, a možeš i karbonske, koji su čvrsti ali dosta lakši od metalnih.

 

Što se proizvođača tiče, pogledaj Gitzo, Velbon, Slik, Manfrotto, prošvrljaj po ponudama, nađi što ti odgovara cijenom i mogućnostima pa kupi :D

nurofeg sri 12.1.2011 08:36

Hvala na porukama.

 

Trenutno imam aparat pentax x90. Zbog financijske situacije sigurno ću još neko vrijeme imati ovaj aparat, tako da bi htio neki stativ koji odgovara ovom aparatu, ali po mogučnosti i nečemu drugom u budučnosti.

 

Svakako bitne su mi marke koje ste napisali, pa ću dalje sam pogledati što mi najviše odgovara.

 

 

Christian sri 30.11.2011 23:18

Pozdrav, treba mi savjet za nabavku stativa, početnik sam u fotografiji, koristim Nikon D3100 + 18-55mm kit objektiv. Sam ne znam procjeniti kolko i u kaj uložiti, al ajmo reć da sam spreman izdvojiti nekih 300 - 400 kn za njega. Svaki savjet je dobrodošal!

Brada čet 1.12.2011 12:08
Christian kaže...

Pozdrav, treba mi savjet za nabavku stativa, početnik sam u fotografiji, koristim Nikon D3100 + 18-55mm kit objektiv. Sam ne znam procjeniti kolko i u kaj uložiti, al ajmo reć da sam spreman izdvojiti nekih 300 - 400 kn za njega. Svaki savjet je dobrodošal!

Pogledaj si tu jel ti sta odgovara

http://www.optimum-online.hr/kategorije.f0ad8dd32b244d6b914b3f6cc02d5433.stativi.aspx

 

Inace kolko love tolko kvalitete.Probaj si nabaviti i daljinski za fotic(imas na ebayu jeftinih) jer pomaze da se ne strese aparat prilikom pritiskanja okidaca.

josip1986 pet 2.12.2011 12:25
DrNasty pet 2.12.2011 13:20
josip1986 kaže...

Pozdrav,imam nikon D80 i zelim kupiti stativ sebi,ne zelim kupiti neki los i da se moram misliti hoce li mi se raspasti i razbiti aparat,nasao sam dva ne ebay-u ,posto se ne razumijem u to,da li mi netko moz reci da li su dobri i da li se isplate kupiti?

Prvi i drugi djeluju ok. Treći izbjegavaj, imam sličan, samo što je glava još lošija, savija se, pa je montiranje i ravnanje dok je aparat gore pain in the ass. Stabilnost je ok, jer ima i kuka na koju možeš objesiti vreću sa dodatnim teretom pa ga još više ustabiliš. Glava je ono što je loše, jer otežava korištenje. Nmea koristi ako se mrda par sekundi nakon diranja, onda ne radi ono jedino što treba da radi.

josip1986 pet 2.12.2011 13:24
DrNasty kaže...
josip1986 kaže...

Pozdrav,imam nikon D80 i zelim kupiti stativ sebi,ne zelim kupiti neki los i da se moram misliti hoce li mi se raspasti i razbiti aparat,nasao sam dva ne ebay-u ,posto se ne razumijem u to,da li mi netko moz reci da li su dobri i da li se isplate kupiti?

Prvi i drugi djeluju ok. Treći izbjegavaj, imam sličan, samo što je glava još lošija, savija se, pa je montiranje i ravnanje dok je aparat gore pain in the ass. Stabilnost je ok, jer ima i kuka na koju možeš objesiti vreću sa dodatnim teretom pa ga još više ustabiliš. Glava je ono što je loše, jer otežava korištenje. Nmea koristi ako se mrda par sekundi nakon diranja, onda ne radi ono jedino što treba da radi.

 

Ovaj od 57.95 eura se i meni cinio dobar,ali ne zelim se zaletiti pa baciti novac i kao sto kazes ti da mi ne radi ono sto bi trebao da radi,znaci ti mislis da ovaj koji sam ti spomenuo je dobar?

DrNasty pet 2.12.2011 13:31
josip1986 kaže...

 

Ovaj od 57.95 eura se i meni cinio dobar,ali ne zelim se zaletiti pa baciti novac i kao sto kazes ti da mi ne radi ono sto bi trebao da radi,znaci ti mislis da ovaj koji sam ti spomenuo je dobar?

Pa djeluje dobro na papiru, sad ne znam kakav bi bio nakon dužeg korištenja. Ili da nađeš neku poznatiju marku i model koji su provjereno pouzdani.

Slik i Velbon su imali pristupačne modele za oko 120-150$ (mislim da se tad kad sam ja razmatrao kupovinu mogao naći Slik pro 500DX za nekih 120$).

http://www.slrgear.com/reviews/showcat.php/cat/70/page/1

josip1986 pet 2.12.2011 13:35
DrNasty kaže...
josip1986 kaže...

 

Ovaj od 57.95 eura se i meni cinio dobar,ali ne zelim se zaletiti pa baciti novac i kao sto kazes ti da mi ne radi ono sto bi trebao da radi,znaci ti mislis da ovaj koji sam ti spomenuo je dobar?

Pa djeluje dobro na papiru, sad ne znam kakav bi bio nakon dužeg korištenja. Ili da nađeš neku poznatiju marku i model koji su provjereno pouzdani.

Slik i Velbon su imali pristupačne modele za oko 120-150$ (mislim da se tad kad sam ja razmatrao kupovinu mogao naći Slik pro 500DX za nekih 120$).

http://www.slrgear.com/reviews/showcat.php/cat/70/page/1

Jos cu pogledati,necu se zaletavati na prvi koji nadem,necu ja koristiti to puno,to je meni hobi,pa kad imam slobodnog vremena malo se opustam,zato mi se i ne daje velika lova.

je li ovo poznata  marka stativa Fancier FT ?

DrNasty pet 2.12.2011 13:54
josip1986 kaže...

Jos cu pogledati,necu se zaletavati na prvi koji nadem,necu ja koristiti to puno,to je meni hobi,pa kad imam slobodnog vremena malo se opustam,zato mi se i ne daje velika lova.

je li ovo poznata  marka stativa Fancier FT ?

Nikad čuo, al opet, nisam baš ni toliko informiran o pojedinim markama. Imaš puno kineza, na mom npr. piše Braun Germany bla bla, a iz kine je.

josip1986 pet 2.12.2011 13:55
DrNasty kaže...
josip1986 kaže...

Jos cu pogledati,necu se zaletavati na prvi koji nadem,necu ja koristiti to puno,to je meni hobi,pa kad imam slobodnog vremena malo se opustam,zato mi se i ne daje velika lova.

je li ovo poznata  marka stativa Fancier FT ?

Nikad čuo, al opet, nisam baš ni toliko informiran o pojedinim markama. Imaš puno kineza, na mom npr. piše Braun Germany bla bla, a iz kine je.

Svejedno hvala na pomoci,ako jos itko zna nesto o ovome nek mi napise savjet da se ne zaj.... pri kupnji. :D

Lijepi Dzoni pet 30.12.2011 20:04
Brada kaže...
Christian kaže...

Pozdrav, treba mi savjet za nabavku stativa, početnik sam u fotografiji, koristim Nikon D3100 + 18-55mm kit objektiv. Sam ne znam procjeniti kolko i u kaj uložiti, al ajmo reć da sam spreman izdvojiti nekih 300 - 400 kn za njega. Svaki savjet je dobrodošal!

Pogledaj si tu jel ti sta odgovara

http://www.optimum-online.hr/kategorije.f0ad8dd32b244d6b914b3f6cc02d5433.stativi.aspx

 

Inace kolko love tolko kvalitete.Probaj si nabaviti i daljinski za fotic(imas na ebayu jeftinih) jer pomaze da se ne strese aparat prilikom pritiskanja okidaca.


Ili ko nema daljinski treba da okida na Tajmer!Nikako ne okidati prstom na okidaču, jer će neminovno doći do manjih pomaka aparata!I obavezno isključite na aparatu kad je stavljen na  stativ opciju stabilizacije!A sto se tiče stativa imam jedan kvalitetan težak koji može izdržati veliku težinu i jedan kupljen na Autopijaci aluminijski lagani kupljen za 5€! I pogodite koji stativ nosim kad idem negdje gdje trebam mnogo pješačiti!?   Logika-ovaj lakši!!!!A kad me pitate zašto-probajte nositi ovaj teški stativ pješke dnevno 30km na ramenu pa ćete saznati odgovor!

 

mbaksa sri 27.11.2013 16:43

Stativ za fotografiranje? Kad već daješ tolko novca, onda dodaj još malo i kupi malo ozbiljniji stalak - imaš npr. Beike BK-777 preko eBaya za cca 700 kuna (s PDV-om), koji je već fin komad foto opreme (sasvim OK napravljen, sklapa se na samo 35 cm pa je jako pogodan za prenošenje, a drži do 8 kila mase). {#}

mbaksa uto 14.7.2015 10:21

Ja imam Fancier/Weifeng FC-270A - nije savršen (između ostalog ne možeš podešavati drag, a pomicanje po horizontali je teže od očekivanog, ali ipak glatko), noviji primjerci navodno nisu toliko glatki kao stariji (moj je stariji i pomicanje je glatko). Po budžetu bi ti odgovarao - recimo iz Španjolske za manje od 1400 kn (ako ti odgovara maksimalna visina od 157 cm; možeš dignuti i do 164 ako ne raširiš noge do kraja). Nisam baš siguran da se za taj novac može kupiti bolji stativ.

 

Ovdje imaš neke recenzije:

https://www.youtube.com/watch?v=6oc9IY9KnBU

https://www.youtube.com/watch?v=ToVeESkSgmE

redatelj97 uto 14.7.2015 16:36

Pa izgleda odlično, s obzirom na kakav sada imam to bi bilo preporođenje, a sad da nije savršen to je jasno, onda nitko ne bi kupovao puno skuplje stative.

 

Može li se takvo što nabaviti kod nas ili negdje bliže jer ne nabavljam puno stvari iz inozemstva pa mi to dođe novo?

 

Što točno dođe "ne možeš podešavati drag", ne snimam puno (više se bavim drugim filmskim stvarima) pa su mi takvi izrazi novi?