Fotoaparati

Samsung es65 problem

chutac ned 3.4.2011 21:56

E, imam problema sa svojim sekundarnim fotoaparatom.

Problem je u tome što ga PC ne prepoznaje pa neznam kako da prebaci fotke na komp.

Ustekam usb kabal u njega i u komp i fotic mi lijepo kaze 'Connecting to PC' koje traje vjecno(ne spoji se).

Jednom se cak spojio al mi je u totalcmd-u rekao "Device error" a u win exploreru "Folder is empty"...inace Win7.

Nece se spojit ni na laptom tak da je usb port u redu.

Sad ako netko ima kakvo rijesenje il prijedlog nek kaze :)

Hvala

tpg pon 11.4.2011 12:07
chutac kaže...

ma nist nejde xD
pokuso sam sve i vjerujem da je problem u portu u foticu al ak se puni onda nije?

i to je onaj cudni punjac xD

u adapter ustekam usb kabal...znate ?

i hvala :)

Najlakse ti je onda kupiti citac kartica nije on skup!

bmw_power sub 4.6.2011 18:50

Krivim kablom sam najvjerojatnije "skurio" usb na istom fotoaparatu, pa me zanima jel se ta vrsta kvara popravlja odnosno jel ima uopće smisla popravljati obzirom na cijenu. Problem je prvenstveno u tome što se više baterija ne može puniti.

oly570 ned 5.6.2011 23:33

dobro ti kolege savjetuju čitać kartica...uostaloma ako imaš čitać ili na laptopu ubaci karticu pa probaj jel moš prebacivat fotke uostalom to je i najvažnije..

 

što se tiče neprepoznavanja...možda nije stvar u aparatu ili kabelu, nego baš u memorijskoj kartici...to zna biti čest slučaj...nadalje isprobaj uštekat aparat na sve usb-ove slobodne u kompu/laptopu..i treće driveri od fotića ili software njegov original vidi jel s time možeš

chutac pon 6.6.2011 08:52

Probavao sam ustekavanje u sve portove, instalaciju najnovijih drivera, a problem nije u mem kartici zato sto na laptop mogu prebacivat kad ju metnem u port al prek usb-a nejde.
Kao sto je bmw_power rekao ni pujnenje bas nejde al to je lakse namjestit neg prebacivanje.

Delaš sub 3.5.2014 14:27

Treba ti Intelli studio. To je Samsungov software, trebao si ga dobiti na CD-u. Ako nisi ima stranica s kojih ga možeš skinuti. Kad spojiš fotoaparat uđi u Intelli studioi odaberi fotoaparat.

 

(Osobno iskustvo)

kaktus88 čet 1.11.2018 18:20

Fotoaparat digitalni Samsung es65 ...

Imam problem s punjenjem baterije.

Kada sve prikopčam kao puno puta do sada (punjač - u njega kabel - pa kabel u fotić) na onom dijelu koji ide u aparat ima jedan trokutić koji promijeni boje ovim redom:  crvena - zelena - narančasta. Sve se to dašava u nekih 1-2 sekunde.

Nakon dužeg vremena baterija niti punjač ne pokazuzu znakove punjenja. Ista stvar dešava se kada kabel prikopčam na računalo.

NAPOMENA: imam jedan poseban punjač u koji sam stavio ovu bateriju koju sam u njemu napunio do pola - napravio sam nekoliko snimaka i normalno sam ih preko kable prebacio na računalo ali i dalje fotić ne prima vanjski punjač. Gdje je greška?

Flexan22 sub 3.11.2018 10:08
kaktus88 kaže...

Fotoaparat digitalni Samsung es65 ...

Imam problem s punjenjem baterije.

Kada sve prikopčam kao puno puta do sada (punjač - u njega kabel - pa kabel u fotić) na onom dijelu koji ide u aparat ima jedan trokutić koji promijeni boje ovim redom:  crvena - zelena - narančasta. Sve se to dašava u nekih 1-2 sekunde.

Nakon dužeg vremena baterija niti punjač ne pokazuzu znakove punjenja. Ista stvar dešava se kada kabel prikopčam na računalo.

NAPOMENA: imam jedan poseban punjač u koji sam stavio ovu bateriju koju sam u njemu napunio do pola - napravio sam nekoliko snimaka i normalno sam ih preko kable prebacio na računalo ali i dalje fotić ne prima vanjski punjač. Gdje je greška?

 Problem je najvjerojatnije u punjaču. Probaj s drugim kabelom i s drugim punjačem.