Fotoaparati

Dslr kit lens loša kvaliteta slike u videu

1obblak pet 17.7.2020 10:39
ITelektronika kaže...
1obblak kaže...

 Dobri savjeti:-)  

 

Probao sam raditi nekoliko promjena na picture profile, smanjio kontrast i oštrinu,doista nešto bolje izgleda. Objektiv je canon 18-55mm, efs IS. Super ako možeš snimiti i usporediti sa sigmom! Baš me zanima razlika

 Može, napravim. Malo sam u gužvi s poslom pa za vikend valjda ulovim malo vremena.

Za dobar savjet bilo bi potrebno napisati za šta ćeš točno koristiti tu opremu. Hoće li to biti za yt kanal iz predhodnih videa?

 

 :-) hvala, kada stigneš, nema žurbe! 

 

Da, oprema bi se koristila prvenstveno za taj yt kanal. 

1obblak sri 22.7.2020 09:02

U međuvremenu sam gledao po netu razne fotiće. Full Hd mi se čini kao dovoljno za video. Kakvo mišljenje imate o panasonic g80? Video kvaliteta mi se čini dobra, čak i low light, npr sa objektivom 25mm f1.7. Cijenom gledam nešto oko 5tis. Auto fokus ne mora biti nešto ekstra, može i manual. 

 

Sa 600d sam još probao u shotcut-u smanjiti video noise, no onda još više izgleda mekano.  

1obblak ned 9.8.2020 13:24

Obavio kupovinu. panasonic g80. Zasad sve ok, slika odlično izgleda.

 

Ima jedan problem vezano za zvuk. Kada stavim snimač zvuka na hot shoe, onda on hvata (izgleda putem vibracije) neki audio šum iz fotoaparata koji je primjetan kada nema ostalih zvukova. Znači ne možeš imati čistu tišinu. Tako da moram smisliti nekakav shock mount ili koji već klinac.  Kada snimač maknem sa fotića onda je sve ok. Ako idem u post uklanjati taj šum to su mi dodatni koraci. 

Posmatrač ned 9.8.2020 14:31
1obblak kaže...

Obavio kupovinu. panasonic g80. Zasad sve ok, slika odlično izgleda.

 

Ima jedan problem vezano za zvuk. Kada stavim snimač zvuka na hot shoe, onda on hvata (izgleda putem vibracije) neki audio šum iz fotoaparata koji je primjetan kada nema ostalih zvukova. Znači ne možeš imati čistu tišinu. Tako da moram smisliti nekakav shock mount ili koji već klinac.  Kada snimač maknem sa fotića onda je sve ok. Ako idem u post uklanjati taj šum to su mi dodatni koraci. 

 Poseban snimac ili mikrofon? Ako je poseban snimac zasto? Koliko vidim taj aparat ima mic ulaz....

Ima li tog suma kada nije na hot shoe a blizu je aparata? Je li sum konstantan ili se mijenja? Mozda hvata zvuk objektiva? Stabilizacija i autofocus...

mbaksa ned 9.8.2020 14:47

Ako je stvar prijenosa vibracija s fotoaparata, onda ti može koristiti shock mount, znači nešto poput ovog. Takvog nekakvog imam za Zoom H1 kad ga stavim na aparat. Isto vjerojatno malo može pomoći za smanjivanje zvuka autofokusa ili zuma, jer nešto malo udalji snimač od objektiva. Ali to opet ovisi koliko je objektiv glasan - ako je glasan, onda bi ga trebalo još udaljiti, recimo staviti aparat u kavez i onda možda koristiti "magic arm" i shockmount.

 

Možda još jedna bitna stvar - neki snimači, poput Zooma H1, imaju autolevel, znači automatsko podešavanje glasnoće. I onda ako nemaš zvuk iz okoline, on digne glasnoću i onda se objektiv čuje puno glasnije nego bi se inače čuo. Ako je to u pitanju, treba isključiti funkciju autolevel.

1obblak ned 9.8.2020 15:49
Posmatrač kaže...
1obblak kaže...

Obavio kupovinu. panasonic g80. Zasad sve ok, slika odlično izgleda.

 

Ima jedan problem vezano za zvuk. Kada stavim snimač zvuka na hot shoe, onda on hvata (izgleda putem vibracije) neki audio šum iz fotoaparata koji je primjetan kada nema ostalih zvukova. Znači ne možeš imati čistu tišinu. Tako da moram smisliti nekakav shock mount ili koji već klinac.  Kada snimač maknem sa fotića onda je sve ok. Ako idem u post uklanjati taj šum to su mi dodatni koraci. 

 Poseban snimac ili mikrofon? Ako je poseban snimac zasto? Koliko vidim taj aparat ima mic ulaz....

Ima li tog suma kada nije na hot shoe a blizu je aparata? Je li sum konstantan ili se mijenja? Mozda hvata zvuk objektiva? Stabilizacija i autofocus...

 poseban snimač, Tascam dr-07x. Nabavio sam ga bio za canon. Kako oni generalno imaju loša pojačala čak ni video micro nije bio maknu šum. Bila je jedna opcija da uzmem rode videomic pro koji ima na sebi opciju +20db. No kako god, sviđa mi se stereo zvuk koji ovako dobivam, samo kad bi ga dobio što čišćeg.

 

Znači šum postoji samo kada je na hot shoe. Probao sam ga skinuti i približiti aparatu ali ne čujem smetnje. (Usput rečeno, Tascam snimač ima problem hvatanja nekih " Radio Frequency Interference ", što je primjetno ako je totalna tišina. Ovisi i o tome gdje ga se stavi). Sumnjam da je od autofocusa jer stavljam u pravilu ili na manual, ili na autofocus koji je na dodir (znači fotić fokusira kada mu ja prstom stisnem) 

 

 

1obblak ned 9.8.2020 15:54
mbaksa kaže...

Ako je stvar prijenosa vibracija s fotoaparata, onda ti može koristiti shock mount, znači nešto poput ovog. Takvog nekakvog imam za Zoom H1 kad ga stavim na aparat. Isto vjerojatno malo može pomoći za smanjivanje zvuka autofokusa ili zuma, jer nešto malo udalji snimač od objektiva. Ali to opet ovisi koliko je objektiv glasan - ako je glasan, onda bi ga trebalo još udaljiti, recimo staviti aparat u kavez i onda možda koristiti "magic arm" i shockmount.

 

Možda još jedna bitna stvar - neki snimači, poput Zooma H1, imaju autolevel, znači automatsko podešavanje glasnoće. I onda ako nemaš zvuk iz okoline, on digne glasnoću i onda se objektiv čuje puno glasnije nego bi se inače čuo. Ako je to u pitanju, treba isključiti funkciju autolevel.

 Našao sam na netu i taj shock mount, no morao bi ga iz kine narucivat. Bog te pitaj kad bi to stiglo (nez kaj taj aliexpress, je li bolji od ebay?). Mozda probam nesto sam iskemijati pa ako vidim da nema smetnje naručim . 

 

Na snimaču sam stavio na manual, znači odredio levele. Budem još malo prtljao po postavkama. 

mbaksa ned 9.8.2020 16:05
1obblak kaže...
Našao sam na netu i taj shock mount, no morao bi ga iz kine narucivat. Bog te pitaj kad bi to stiglo (nez kaj taj aliexpress, je li bolji od ebay?).

Osobno najviše naručujem s AliExpressa, potom Banggooda, a s eBaya u zadnje vrijeme gotovo ništa.

 

1obblak kaže...
Mozda probam nesto sam iskemijati pa ako vidim da nema smetnje naručim .

Probaj utvrditi na kojoj udaljenosti od fotoaparata ti se čuju smetnje. Jel se čuju smetnje ako je snimač na mjestu na kojem bi inače bio u hot shoeu, ali da ga tada držiš prstima, znači da nije u fizičkom kontaktu s fotoaparatom?

 

1obblak ned 9.8.2020 16:52
mbaksa kaže...
1obblak kaže...
Našao sam na netu i taj shock mount, no morao bi ga iz kine narucivat. Bog te pitaj kad bi to stiglo (nez kaj taj aliexpress, je li bolji od ebay?).

Osobno najviše naručujem s AliExpressa, potom Banggooda, a s eBaya u zadnje vrijeme gotovo ništa.

 

1obblak kaže...
Mozda probam nesto sam iskemijati pa ako vidim da nema smetnje naručim .

Probaj utvrditi na kojoj udaljenosti od fotoaparata ti se čuju smetnje. Jel se čuju smetnje ako je snimač na mjestu na kojem bi inače bio u hot shoeu, ali da ga tada držiš prstima, znači da nije u fizičkom kontaktu s fotoaparatom?

 

 Koliko se čeka na robu sa tih sajtova?

 

Evo još sam testirao. Znači šum se čuje samo kada je snimač pričvršćen na hot shoe. Kada ga držim na tom mjestu bez da dira aparat onda je sve ok. Probao sam smanjiti input level (osjetljivost) snimača i to ponešto poravi stvar ali je onda sve pretiho... Low cut nije ništa promjenio. 

Posmatrač ned 9.8.2020 19:34
mbaksa kaže...
1obblak kaže...
Mozda probam nesto sam iskemijati pa ako vidim da nema smetnje naručim .

Probaj utvrditi na kojoj udaljenosti od fotoaparata ti se čuju smetnje. Jel se čuju smetnje ako je snimač na mjestu na kojem bi inače bio u hot shoeu, ali da ga tada držiš prstima, znači da nije u fizičkom kontaktu s fotoaparatom?

 

 Baksa koje vibracije DSLRa moze pokupiti? DSLR nema pokretnih dijelova koji proizvodi bilo kakve vibracije.... Osim objektiva naravno.....

1obblak pon 10.8.2020 11:16
Posmatrač kaže...
mbaksa kaže...
1obblak kaže...
Mozda probam nesto sam iskemijati pa ako vidim da nema smetnje naručim .

Probaj utvrditi na kojoj udaljenosti od fotoaparata ti se čuju smetnje. Jel se čuju smetnje ako je snimač na mjestu na kojem bi inače bio u hot shoeu, ali da ga tada držiš prstima, znači da nije u fizičkom kontaktu s fotoaparatom?

 

 Baksa koje vibracije DSLRa moze pokupiti? DSLR nema pokretnih dijelova koji proizvodi bilo kakve vibracije.... Osim objektiva naravno.....

 "g85...this camera has gyroscopes to help with the IS. If you hold your ear up to the camera, you will hear a soft whir. If you place a mic right on it, you might pick up some whir. It makes the exact type of whir that an image stabilized lens does. And, if you have the two together, you will get a bit more of this sound. You can't hear it two feet away, but for super sensitive recordings, factor that in. The GX85 makes the same noise, as does any camcorder with IS."