Bonbon

Nova mobilna mreza - Bonbon

lllnuclearlll čet 27.3.2014 20:27

Jel koristi tko od vas ovu mrežu?

 

Kak ste zadovoljni? Vidim da se koristi T-Com infrastruktura.

 

Zanima me jel pokrivenost ista kao što je i na normalnom T-Comu? Jel 3G radi na punoj brzini, LTE pretpostavljam nema?? Koje su mane??

 

Planiram preći na njih s Vip pretplate pa da se ne zeznem {#}

bunkermax čet 27.3.2014 20:37

 

Ja koristim bonbon vec godinama. Pokrivenost i kvaliteta identicna tcomu tj HT, lte imaš ali limitiran na 7,2 Mbps iako bu ti na mobu pisalo 4g...   Mjesecno imam puno kratkih poziva, vise stotina, pa mi paše sto nemaju naknadu za uspostavu poziva i sto je u paketima za razgovor obracunska jedinica sekunda...

nixass čet 27.3.2014 20:42
lllnuclearlll kaže...

Jel koristi tko od vas ovu mrežu?

 

Kak ste zadovoljni? Vidim da se koristi T-Com infrastruktura.

 

Zanima me jel pokrivenost ista kao što je i na normalnom T-Comu? Jel 3G radi na punoj brzini, LTE pretpostavljam nema?? Koje su mane??

 

Planiram preći na njih s Vip pretplate pa da se ne zeznem {#}

ja sam sa vip pretplate prešao prije godinu i pol i imam 70ak % manje troškove..

jedan mjesec uzmem bon od 80kn a realno potrošim 70kn, svaki 7-8. mjesec ne moram kupit bon jer mi se nakupi love na računu.. imam 150 sms, 700min razgovora unutar i 500 van mreže i 800mb interneta.

pokrivenost odlična

lllnuclearlll čet 27.3.2014 20:42

OK, hvala na pomoći, prelazim na bonbon onda, samo moram vidjet kakvu mi T-Com pokrivenost ima oko kuće {#}

 

Ma LTE mi nije ni bitan jer mi više od 4Mbit na mobitelu ni ne treba, pitam tek toliko... {#}

 

Na vipu trošim oko 50-80kn mjesečno, a na bonbonu ću dobit puno više za taj isti novac {#}

 

E sad me još jedino zanima jel se isplati ić na bonbon pretplatu il da idem na bonove. Koliko vidim po cjeniku ista je stvar pa ne kužim koja je prednost pretplate...

nixass čet 27.3.2014 21:22

ja sam razmišljao o pretplati jer onda ne moraš brinut o produživanju paketa (2min posla, jednom mjesečno) nego sve ide automatski.. al pošto se nekad dogodi da ne kupim bon za određeni mjesec ili kupim manji od uobičajenih 80kn onda ne želim davat bonbonu lovu unaprijed za nekaj kaj neću iskoristit. kontroliram troškove maksimalno.

nixass čet 27.3.2014 21:38
gogi321 kaže...

Moje je misljenje da se puno vise isplati vip non stop+ ili tele 2 smart.. 

samo ću reć da su mene naknade za uspostavu poziva koštale ohoho kuna i činile su oko 1/5 računa.. što baš i nije malo na cifru od 150-180kn

SimeKZ čet 27.3.2014 21:41
gogi321 kaže...

Moje je misljenje da se puno vise isplati vip non stop+ ili tele 2 smart.. 

Nikako se ne isplati, ovdje si mjenjas pakete po potrebi mjesecno kako imas... imam bonbon od kad su izasli i svi moji doma su na bonbonu jer 1000min nije malo...

lllnuclearlll čet 27.3.2014 21:45

Ma ne isplati mi se nikako bilo koja opcija gdje plaćam 30lp uspostavu poziva. Samo na to bi nabio ogromne troškove jer radim dosta kratkih poziva tokom dana.

 

130.50kn ispadne za 15 poziva dnevno tijekom 30 dana, dakle samo za uspostavu poziva.

SlavkecD3 čet 17.7.2014 12:17

Eto i ja uzeo bonbon ali mobilni usb stick, zasada super, 7.2 max konekcija, 5GB uz kupovinu bona od 80kn kosta 45kn, koliko vidim moze se i aktivirati dnevni net po 3kn za 300mb, tako da mi ne propadne visak od 35kn sto mi ostao od aktivacije.

 

Idealno za provjeru maila i surfanje dok sam na odmoru, samo sto im je T Mobile aplikacija u banani, postavke nisu po defaultu namjestene za spajanje kod prve instalacije sticka, to je jedini minus po meni (ali ja svejedno koristim webnwalk aplikaciju od t com internet sticka pa mi nema veze).

ETS2Gamer čet 31.7.2014 18:48

Pozdrav,

 

ja također koristim bonbon.

Sve je super, ali kad dode malo kise i vrijeme nije bas stabilno,

jednostavno nema nikakvog singala i nista ne mozes raditi. I treba proci neko vrijeme da sve dode u normalu.

 

To je jedina stvar koja mi kod njih smeta, i u zadnjih par dana sam u dilemi, da li da minjam mrezu ili ne.

 

Dolu sri 27.8.2014 12:36

Pozdrav!

 

Uzeo sam Lumiu 630 koja je zakljucana na T-mobile.. Gledam Bon bon ponudu i ne razumijem njihovu politiku.. Ako kupim bon od 80 kn ili tarifu bude jeftinija.. Ako mi moze netko preporuciti neki paket: da imam oko 50-100 min prema svim mrezama, internet promet 1 gb moze i vise, i nesto sitno sms?

 

 

Hvala!

R36 sri 27.8.2014 12:48
ETS2Gamer kaže...

Pozdrav,

 

ja također koristim bonbon.

Sve je super, ali kad dode malo kise i vrijeme nije bas stabilno,

jednostavno nema nikakvog singala i nista ne mozes raditi. I treba proci neko vrijeme da sve dode u normalu.

 

To je jedina stvar koja mi kod njih smeta, i u zadnjih par dana sam u dilemi, da li da minjam mrezu ili ne.

 

BonBon je podmreža T-coma., ako BonBon nema dobar signal onda ne znam tko ima. Ja sam u Zg pa mi nekad signal (4G) zna biti na jednoj crtici.,a da ga prebacim na 2G ili 3G bio bi pun. Sve ovisi o pokrivenosti.

 

Nema mreže na svijetu koja ima svugdje i svagdje savršeni signal po svim vremenskim uvjetima...to ne postoji. Na kvalitetu signala utjeće mnogo toga.

Dolu kaže...

Pozdrav!

 

Uzeo sam Lumiu 630 koja je zakljucana na T-mobile.. Gledam Bon bon ponudu i ne razumijem njihovu politiku.. Ako kupim bon od 80 kn ili tarifu bude jeftinija.. Ako mi moze netko preporuciti neki paket: da imam oko 50-100 min prema svim mrezama, internet promet 1 gb moze i vise, i nesto sitno sms?

 

 

Hvala!

Ne kužim šta ne kužiš.

 

Znači kupiš bon od 80kn. Paket koji prvi aktiviraš (bio on pozivi,poruke,sms) ti je u pola cijene.

 

Znači aktiviraš si : prvo internet (2,5gb jer nemaj 1gb, nego 800mb.,a ti si aktiviraš veći) - to ti je veliki paket (cijena 60kn).,a pošto si ga aktivirao kao prvoga onda ti je cijena 30kn.

Znači : internet(veliki paket) - 2.5gb - 30kn

     : poruke (mali paket) - 150sms - 10kn

     : pozivi (srednji paket) - 200min - 30kn

 

I ostane ti još 10kn na računu.   

Luuka ned 14.9.2014 21:35

Ekipa kak ste zadovoljni sa BonBonom? Trenutno sam na vipu, živim 20ak km van Zagreba, trenutno sam na vipu, ali tražim povoljnije načina za dobiti čim više Internt prometa. Kakva je pokrivenost signalom van grada?

roby27 pon 15.9.2014 03:36

Jel i kod bonbona isto postoji naknada na cijenu bona od 10% kao npr. kod mene koji koristim simpu prejaku opciju, kupim bon 50kn a moram platit 55kn.

 

Inace meni je simpa prejaka opcija u rangu sa bonbonom cak i daje vise za istu cijenu a signal izvrstan.

 

Meni je recimo sms jako bitan dok je u bonbonu skup paket za onoliko sms koliko daju.

 

 

Luuka pon 15.9.2014 16:56
Edge kaže...

BonBon mi je taman za SMS i pozive, al net mi je preskup,no opet je jedina prepaid mreza koja nema uspostavu..

Preskupo za net? 45kn za 5giga nemre bit skupo nikak. (90kn je, al dobiješ 50% popusta)

 

edit: malo sam se zeznuo :) Al opet, solidno povoljno je, da se fino iskombinirat :)

piksic sri 1.10.2014 14:19

Malo gledam operatere i Bonbon mi se čini najjeftiniji.

 

Za mob mi treba nano sim. Ako sam dobro shvatio, to se naruči s njihove stranice i dođe ti na kućnu adresu?

 

Svaki mjesec bi kupio bon od 80 kn. Dobio bi pravo na jako veliki internet paket u pola cijene (5 GB za 45 kn). Ako sam krivo shvatio ispravite me.

 

Još sam pročitao da novi korisnici imaju pravo na 1000 minuta i smsova za 1 kn mjesečno. To je samo prema bonbonu ili?

Luuka sri 1.10.2014 15:35
piksic kaže...

Malo gledam operatere i Bonbon mi se čini najjeftiniji.

 

Za mob mi treba nano sim. Ako sam dobro shvatio, to se naruči s njihove stranice i dođe ti na kućnu adresu?

 

Svaki mjesec bi kupio bon od 80 kn. Dobio bi pravo na jako veliki internet paket u pola cijene (5 GB za 45 kn). Ako sam krivo shvatio ispravite me.

 

Još sam pročitao da novi korisnici imaju pravo na 1000 minuta i smsova za 1 kn mjesečno. To je samo prema bonbonu ili?

Da, a ostalih 35kn ti ostaje za potrošiti na ostale stvari, hoćeš li uzimati pakete za pozive/smsove ili trošiti direktno sa salda je na tebi.

 

A promotivnih 1000 minuta i smsova je samo prema bonbonu.

 

Inače, imaju jako dobro službu za korisnike i live chat na siteu pa ih možeš pitati direktno.

 

 

Završetak moje priče od nešto ranije - ipak sam ostao na Vipu, samo sam se skinuo s pretplate na bonove di se za 50kn dobije 1500 minuta i smsova i 1500mb pa mi je to bilo taman.

Games55 sri 1.10.2014 15:44

Koristim tu varijantu već nakoliko mjeseci i sve je super prešao s t mobile i signal je isti i 3g i 4g jednaka pokrivenost kada je to i ista mreža samo je bonbon jeftiniji tako da preporuka definitivno :)