Bonbon

ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

imaiden322 sub 6.8.2016 13:34

Jucer sam kupil bon od 88kn, aktiviral najveci paket neta od 5GB...sve ok, a danas provjerim stanje MB i imam samo 130MB od 5GB. pogledam potrosnju podataku na mobu, pise oko 500MB. I to nije to. Aktiviral sam mali paket razgovora za 10kn (50min). Provjerim nakon toga i dalje imam 27min iz proslog mjeseca. Danas su mi opet aktivirali male razgovore iako sam ih deaktiviral. Uzeli su 10kn za nist, opet isto stanje minuta.

Zovem ih vec 2 dana, danas vec 5. put, a njihova jedina isprika je da su im sve linije zauzete. Online chat isto nicem ne sluzi. Na poruke na fejsu ne odgovaraju.

To su monstrumi kojih se treba cuvati. Slucaj s Tele2, nadoplatim bon s 50kn, 50kn nema na racunu. Zovem ih i nakon kaj sam se deral na njih 5min ipak su vratili tih 50kn. Svi su oni lazovi i lopovi.

Ajar sub 6.8.2016 13:38
imaiden322 kaže...
Jucer sam kupil bon od 88kn, aktiviral najveci paket neta od 5GB...sve ok, a danas provjerim stanje MB i imam samo 130MB od 5GB. pogledam potrosnju podataku na mobu, pise oko 500MB. I to nije to. Aktiviral sam mali paket razgovora za 10kn (50min). Provjerim nakon toga i dalje imam 27min iz proslog mjeseca. Danas su mi opet aktivirali male razgovore iako sam ih deaktiviral. Uzeli su 10kn za nist, opet isto stanje minuta.

Zovem ih vec 2 dana, danas vec 5. put, a njihova jedina isprika je da su im sve linije zauzete. Online chat isto nicem ne sluzi. Na poruke na fejsu ne odgovaraju.

To su monstrumi kojih se treba cuvati. Slucaj s Tele2, nadoplatim bon s 50kn, 50kn nema na racunu. Zovem ih i nakon kaj sam se deral na njih 5min ipak su vratili tih 50kn. Svi su oni lazovi i lopovi.

 ajde?! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OS2waqId3p0

Mojpismonosa sub 6.8.2016 13:40

Cudno vidis, bonbon koristim od kad postoje, i relativno sam zadovoljan.

 

Nikad nisam imao spomenutih problema, a uzimao sam svakojake pakete, zadnja 2 mjeseca 5GB pakete. Support koristim na twitteru i uvijek mi se jave unutar minute. Moguce da su nekaj zaribali sam kazem da ovo tvoje nije pravilo.

 

Inace imaju bonbon svojih musica, i to velikih. Samo sto su u mom slucaju isplativiji od ostalih. Ovo zadnje poskupljenje paketa je tek jedan njihov gadan potez... Nocni mocni isto mazanje ociju.

 

Nisam sad siguran, ali cini mi se jedina mreza s "pretplatom" (uvjetno receno pretplata se kod njih moze ostvariti i bonovima, pogotovo uz online sucelje koje je relativno ok, ne morate nikakve infromacije ostavit) bez naplate uspostave poziva.

Mojpismonosa sub 6.8.2016 13:45

takoder, koliko vidim koristio si USSD kod za provjeru stanja. Probaj slat sms "stanje" na 13977 (besplatno je) pa javi rezultat. Takoder sto kaze kolega, probaj preko neta provjerit potrosnju.

 

EDIT: kad rjesis, ako rjesis, javi kako je proslo i kakve su muke bile, i sto si sve probao od ovog sto smo napisali. Danas je subota pa je moguce da ces bit strpljen od strane korisnicke sluzbe. Nije pohvalno ali za ocekivat je

 

EDIT2: Imas li dokaz da si zbilja deaktivirao paket poziva? Ja sam pred skoro godinu dana imo slican problem zvali me iz tehnicke podrske ispricavali se i vratili pare. Tu im ponesto zna zastekat.

meme3 sub 6.8.2016 13:53

Si siguran da si dobro provjerio? Ne znam za bonbon, ali kod mene u Tele2 razlikuju se paketi i opcije, a time i stanja su drugačija. Npr. imam tarifu smart 3gb pa kad koristim USSD kod za provjeru stanja paketa mi prikazuje tih 3 gb, a sad da kupim još opciju 100 mb koristio bih drugi, sličan USSD kod koji bi mi prikazao tih 100 mb. Znači ukupno bih imao 3172 mb na raspolaganju.

Tony Marconi sub 6.8.2016 13:54
imaiden322 kaže...
Jucer sam kupil bon od 88kn, aktiviral najveci paket neta od 5GB...sve ok, a danas provjerim stanje MB i imam samo 130MB od 5GB. pogledam potrosnju podataku na mobu, pise oko 500MB. I to nije to. Aktiviral sam mali paket razgovora za 10kn (50min). Provjerim nakon toga i dalje imam 27min iz proslog mjeseca. Danas su mi opet aktivirali male razgovore iako sam ih deaktiviral. Uzeli su 10kn za nist, opet isto stanje minuta.

Zovem ih vec 2 dana, danas vec 5. put, a njihova jedina isprika je da su im sve linije zauzete. Online chat isto nicem ne sluzi. Na poruke na fejsu ne odgovaraju.

To su monstrumi kojih se treba cuvati. Slucaj s Tele2, nadoplatim bon s 50kn, 50kn nema na racunu. Zovem ih i nakon kaj sam se deral na njih 5min ipak su vratili tih 50kn. Svi su oni lazovi i lopovi.

Odi u najbližu poslovnicu Iskona i tamo ih istamburaj.

Oni su ekipa.  

Mojpismonosa sub 6.8.2016 14:04

Nije isti USSD kod za sve, postoje kodovi za provjeru minuta itd posebno. Ali ovaj koji si koristio u teoriji je istovjetan sms-u "stanje", a kod tebe i je, sto znaci da je negdje drugdje greska. Javi sto kazu na fejsu

 

Sto se tice poslovnica mozes i u tcom-u/tmobile-u

skorvy sub 6.8.2016 15:47

Ja sam bio 5g na pretplati, t-com. Bar jednom u godini bi se morao ići natezati, jer bi krenuli do 200kn veći računi stizati, standardno, ako prođe prođe. Na bonbon sam par mjeseci i unazad nemam nikakvih problema, je da sam na bonove, ali uplatim 88kn(80), paketi se sami aktiviraju kada dođe vrijeme i bez ikakvih komplikacija.

Gremlin144 ned 14.8.2016 12:54

ja bi uvijek birao bon. Jer ako im dođe do neke greške ne mogu ti skinuti više od onoga što imaš na računu.

Čuo sam da ima neka opcija i kod mjesečne pretplate, da se može do određene granice trošiti novci, ovisno kako im kažeš

Mojpismonosa ned 14.8.2016 15:18
Tony Marconi kaže...

Je li bolje da pređem u BonBon na bonove ili na pretplatu (s prijenosom broja TELE 2) ?

Ima li uopće kakve razlike, osim što mi pretplata šalje račun a ovdje kupujem bon.

 Bonovi definitivno, za pretplatu placas dodatnih 10kn, sto puno znaci pogotovo ako trosis malo manje para mjesecno (do 50kn). Imas web servis za provjeru stanja i svega (i za bonove i pretplatu), tako da prakticki nema razloga za ic na nju.

Tony Marconi pon 15.8.2016 20:39
Mojpismonosa kaže...

 Bonovi definitivno, za pretplatu placas dodatnih 10kn, sto puno znaci pogotovo ako trosis malo manje para mjesecno (do 50kn). Imas web servis za provjeru stanja i svega (i za bonove i pretplatu), tako da prakticki nema razloga za ic na nju.

Koliko sam vidio i na bonovima plaćaš tu naknadu od 10 kn ili sam se prevario ?

SimeKZ pon 15.8.2016 21:06
Tony Marconi kaže...
Mojpismonosa kaže...

 Bonovi definitivno, za pretplatu placas dodatnih 10kn, sto puno znaci pogotovo ako trosis malo manje para mjesecno (do 50kn). Imas web servis za provjeru stanja i svega (i za bonove i pretplatu), tako da prakticki nema razloga za ic na nju.

Koliko sam vidio i na bonovima plaćaš tu naknadu od 10 kn ili sam se prevario ?

 Naravno da ju placas :D 


Ako volis bezbrizno svaki mjesec imati MBajte, minute i poruke odi na pretplatu. Za 90kn imam 300min, 150 poruka i 5gb neta. Sad mi se to nakupilo posto svaki mjesec se nista ne brise pa niti ne mogu potrosit.

Tony Marconi pon 15.8.2016 21:20
SimeKZ kaže...


Ako volis bezbrizno svaki mjesec imati MBajte, minute i poruke odi na pretplatu. Za 90kn imam 300min, 150 poruka i 5gb neta. Sad mi se to nakupilo posto svaki mjesec se nista ne brise pa niti ne mogu potrosit.

Fala Šime.

Ja ću još škrtije; 300 min, 150 SMS i 1.6 GB neta (70kn) pošto na poslu mogu dosta surfati, pa kod kuće, nemam vremena za puno mobilno surfanja.

Jedino kad odem na GO onda si pojačam jedan mjesec na 5 GB i mirna Bosna g

Mojpismonosa pon 15.8.2016 22:28
Tony Marconi kaže...

Koliko sam vidio i na bonovima plaćaš tu naknadu od 10 kn ili sam se prevario ?

 Na bonovima placas 10% bona koji uplatis, dok na pretplatu placas 10kn u startu + 10% od svake potrosnje (s tim da za ovo zadnje nisam 100% siguran). Ako i ne ovo zadnje, pretplata se isplati samo ako trosis >100kn mjesecno. Neki ce sad rec 2kn mjesecno vise manje. Meni je 6-8kn manje mjesecno nego da sam na pretplati. Uplatim 2 puta godisnje bon preko interneta (svega minuta posla, jako dobru stranicu za to imaju) i voila.

SimeKZ pon 15.8.2016 22:37
Mojpismonosa kaže...
Tony Marconi kaže...

Koliko sam vidio i na bonovima plaćaš tu naknadu od 10 kn ili sam se prevario ?

 Na bonovima placas 10% bona koji uplatis, dok na pretplatu placas 10kn u startu + 10% od svake potrosnje (s tim da za ovo zadnje nisam 100% siguran). Ako i ne ovo zadnje, pretplata se isplati samo ako trosis >100kn mjesecno. Neki ce sad rec 2kn mjesecno vise manje. Meni je 6-8kn manje mjesecno nego da sam na pretplati. Uplatim 2 puta godisnje bon preko interneta (svega minuta posla, jako dobru stranicu za to imaju) i voila.

 Opet uzmes minimalnu potrosnju od 40kn i sastavis kako ti pase i preko toga nejdes. Ili minimalnu 80kn i sibas ispod toga takoder. Po meni puno bezbolnije nego one gluposti kod ostalih operatera.

blagus pon 15.8.2016 22:44
Mojpismonosa kaže...

 Na bonovima placas 10% bona koji uplatis, dok na pretplatu placas 10kn u startu + 10% od svake potrosnje (s tim da za ovo zadnje nisam 100% siguran).

Plaća se samo fiksnih 10 kuna naknade. Tako da na recimo 80 kn (5GB + 300 min kombinacija) pretplata bude 2 kune skuplja od bonova, a nemaš brige oko toga kojeg dana u mjesecu se aktivira paket, imaš li dosta novca za dodatnu uslugu itd.

I da ne spominjem da na pretplati nakon potrošenog paketa cijena usluge ostaje ista (5GB = 50 kn -> 1MB = 0,05 kn) tako da nema neugodnih iznenađenja na računu. Na bonovima van paketa jako brzo odlete novci.

Mojpismonosa uto 16.8.2016 05:44
blagus kaže...

Na bonovima van paketa jako brzo odlete novci.

 Nije li na bonovima isto? Bar meni dode sms da pricam po cijeni kao iz paketa, nakon sto potrosim sve jedinice iz istog. Draze mi je na bonove, nek je i tih par kuna jeftinije a i volim unaprijed platit.

 

Sto se tice LTE-a, nije li da bonbon podrzava samo 4G? (HSDPA+HSUPA su sad poceli zva 4G, to je nekad bio 3G i za mene jos uvijek i jest 3G)

 

EDIT: izgleda da podrzavaju bas LTE, moze li tko od vas to potvrdit?