Bonbon

120 KN / 1 TB = mjesecno

jojo_surf sub 6.3.2021 09:41

Svaki mjesec 1 TB za 120 kn mjesecno - Pretplata BEZ UGOVORNE OBVEZE iduca 24 mjeseca. Stavis u pokucni router i to je to. Najjeftinije na trzistu zasad sto se tice mobilnog/pokucnog interneta. 

 

Promocija je aktivna do 08.03. = Produzili su

 

EDIT: Koristim Huawei B715 router.  Kupis bonbon broj za 20 kn, otides na njihovu fejs stranicu i reces da se zelis prebacit na pretplatu. Morat ces im dat ove informacije:

 

"Trebat će nam broj mobitela, ime, prezime i OIB vlasnika broja, broj osobne iskaznice, mjesto izdavanja osobne iskaznice, spol, adresa (ulica, kućni broj, mjesto, poštanski broj), datum rođenja te kontakt broj. Osim toga, napiši im želiš li dostavu računa putem pošte ili u bonbon profil te želiš li da ti uz račun dolazi ispis poziva ili ne te želiš li dostavu dokumentacije na mail ili na kućnu adresu."

 

Nakon sto si im dao sve informacije, dobit ces poruku na taj broj da ti je pretplata aktivna i to je to. Racun ti dolazi na pocetku mjeseca

zabbax21 sub 6.3.2021 09:53
jojo_surf kaže...

Svaki mjesec 1 TB za 120 kn mjesecno - Pretplata BEZ UGOVORNE OBVEZE iduca 24 mjeseca. Stavis u pokucni router i to je to. Najjeftinije na trzistu zasad sto se tice mobilnog/pokucnog interneta. 

 Jel treba slati malo malo SMS?

ROXX sub 6.3.2021 09:56

Od 5.12.2020. godine do 28.02.2021. godine mijenja se ponuda postojećeg paketa YOLO, na način da se povećava uključeni podatkovni promet na 1 TB bez dodatne naknade, uključeno u cijenu paketa. Detalji promotivne ponude nalaze se u poglavlju Ostalo pod točkom 4.6.

jojo_surf sub 6.3.2021 10:08
ROXX kaže...
Od 5.12.2020. godine do 28.02.2021. godine mijenja se ponuda postojećeg paketa YOLO, na način da se povećava uključeni podatkovni promet na 1 TB bez dodatne naknade, uključeno u cijenu paketa. Detalji promotivne ponude nalaze se u poglavlju Ostalo pod točkom 4.6.

 do 08.03. su produzili 

ihush sub 6.3.2021 11:03
jojo_surf kaže...

Svaki mjesec 1 TB za 120 kn mjesecno - Pretplata BEZ UGOVORNE OBVEZE iduca 24 mjeseca...

 -problem, ili postoji ugovor, ili ne.. tj trenutno je promo +1tb ali to nije navedeno kao trajno tj u trajanju ugovora, ako je to je tad ugovorna obveza (operatera), tj ako nije tad ovaj mjesec poklone +1tb, idući možda/ne. .. a tad trebaš raskinuti postojeći ugovor-uslugu jer vjerojatno ne želiš bez +1tb koristiti uslugu.

 

-tj nije ugovorna obveza nešto loše za korisnika, naprotiv, korisno jer tad obje strane znaju što plaćaju-dobiju, ovako je samo fora-navlakuša (počelo prošle godine a1-tcom .. eu) tj svi sad nude-guraju bez ugovorne, ali (naravno neki ali..) upravo to je problem jer svaki čas mogu promijeniti uvijete, cijene itd.. tj korisniku je bolje postojanje (stare-uobičajene) ugovorne jer se tad to zna i tad si miran taj period 24mj.. tj jedino kad se cijena usluge snizi ili u korist korisnika, no tad operater sam to daje gratis (jer tad zakon to dzvoljava, u korist...) .. tj ugovorna te veže i ako se pojavi neka bolja-povoljnija opcija tad ne možeš samo tako raskinuti tj to je jedini razlog kad korisniku to ne odgovra, ali tad je to za korisnika stvar bolje opcije, troška prijevremenog raskida bez opravdanog-zakonskog razloga tj interes.. 

 

-dakle pitanje, ako nema ugovorne obveze (kupcu) postoji li obveza operateru da idućih 24 mj isporučuje po toj ugovorenoj cijeni ugovorenu uslugu +1tb .. tj odgovor se nameće, ne. Ako je odgovor da, tad griješim.. i tad su operateri dobri, dragi, mili.. no to je malo vjerojatno.

 

-vidjet ćemo kolika će cijena ili uvijeti biti za par mjeseci.. tj da nisu produžili, koliko bi bilo ovaj mjesec + kad god postoji ugovor, postoji i procedura raskida, gnjavaža .. tj ako je sklopljeno telefonom tad mora biti omogućeno jednako raskid, ako moraš u neki ured, tad ćeš i za odjavu morait jednako odnosno do tad ti šalju račun i ovršno naplate .. jer to je ugovor, nema veze dodatna ugovorna obveza koja je samo anex-dodatak osnovnom ugovoru koji je temelj isporuke usluge i računa. Tj ugovor može biti jedan ili dva, isto je tj ovisi što se u ugovoru konkretno ugovori.. a da bi kupac imao sigurnost idući mjesec to mora biti definirano. Što ako idući mjesec nema +1tb? ili ako se cijena promijeni? .. tad po zakonu, neovisno o ugovoru kupac ima pravo neštetnog raskida, + pošto ne postoji ugovorna na rok, tad može kad želi raskinuti ugovor (osnovni, o samoj usluzi).. no to nije nikakva prednost, tj gnajvaža jer tad to sve mora obaviti korisnik, kojeg tad navlače po šalterima, pisati-tražiti.. tj lako je ugovor sklopiti a može biti teže raskinuti neovisno što korisnik to pravo ima. Upravo to je navlakuša u posljednjih godinu dana + cijena, jer ne daju popuste koje u ugovornoj daju + mogu svaki mjesec ako žele promijeniti cijenu-uvjete jer tad ne postoji ugovorna tj dvosmjerna obveza, ne samo korisniku nego i operateru.

 

-ugovorna je pozitivna stvar za korisnika kad operateri žele podići cijenu ili smanjiti uslugu za isti novac, negativno za korisnika je samo ako se pojavi povoljnije a on mora nastaviti do isteka, no to barem zna, ovo ne zna i to je prljava pravna igra u kojoj nema zaštitu jer je sve pravno-birokratski ispravno, tj pravo na raskid.. pri čemu se zaboravi sitnica da korisnik želi uslugu i da je zato i sklopio, platio.. + cijena modema itd. koje je bez te usluge beskoristan. Tad korisnik na povišenje cijene mora pristati tj što je alternativa, ništa? .. zato je ugovorna dobra stvar, kao za podstanare ili radno mjesto..

 

edit...  tj nije bila 'dobra' dok su brzine rasle i ponuda-paketa.. a to se sad mijenja.

veseli777 sub 6.3.2021 11:06

"Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa za vrijeme trajanja ponude svaki se mjesec dodjeljuje 200 GB podatkovnog prometa. Korisnik koji unutar jednog mjeseca potroši 200 GB, nastavlja korištenje podatkovnog prometa slanjem ključne riječi NASTAVI na broj 13977 čime dobiva dodatnih 20 GB podatkovnog prometa. Korisnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 20 GB do iznosa 1 TB u istom mjesecu no samo ako je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 20 GB. Nakon što korisnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s koja će se primjenjivati sljedeća 24 sata. Nakon isteka perioda od 24 sata korisnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja, ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi NASTAVI na broj 13977. "

 

Znao sam da zvuči predobro da bi bilo istinito... Staviš karticu u router i imaš 1 TB za 120 kn. Na prvu zvuči super, ali nakon što potrošiš 200 GB, moraš slati SMS da bi dobio SAMO novih 20 GB. Ovisi kolko trošiš, al u praksi bi to značilo da nakon recimo 2 tjedna, svaki dan moraš slati SMS, a bit će situacija da ponekad dvaput u danu moraš slati SMS. Još dodatno, brzina padne na 64 kb/s što je neprihvatljivo, aj da su stavili na 4 Mb/s, ali 64 kb/s je NEPRIHVATLJIVO.

ihush sub 6.3.2021 11:09

-još gore, izvan paketa cijena jedna lipa.. no kad se mb pomnoži u gb .. to je dnevno recimo 10kn i više.. a tad ako ne reagiraš na vrijeme nabiješ račun.

 

-naravno, ne rade operateri ponude u koristi korisnika nego svoju, interes.. mada zvuči dobro.

jozef sub 6.3.2021 11:22

haha, ali pazi štos: novi paket od 20GB možeš aktivirati tek kad u potpunosti potrošiš prethodni, a kad ga potrošiš ide naplata po prometu. Ako za samo 100MB pređeš paket to je 1kn za svaki paket. Ako si recimo online gamer ili djeca gledaju youtube pa se malo zaboraviš i ode za čas recimo 5GB jer to je 50kn, a paketa do 1TB je 40 pa ti vidi...
Onaj tko je osmislio tarifu računa da će se korisnici zeznut i da će im biti naplaćivan promet po MB. Zato i jest tarifa pretplatna jer da je na bonove veza bi se samo prekinula kad ti račun dođe na nulu, a ovako kune cure i cure - dok korisnik toga nije svjestan i na kraju mjeseca ti dođe račun za pasti u nesvijest. Maliciozno!

MUĆAK sub 6.3.2021 12:37
zabbax21 kaže...

Dobro su su par kolega naveli, izgleda da je Flatbox od A1 i dalje trenutno najbolja LTE ''flat'' opcija. 

 

🤣😂😅

 

Pa čiji je Bon bon , naravno HT ov  ovo je prodavanje muda za bubrege  čak gore nego Tele2 na mobilnoj tarifi. Bezbroj GB iako je tamo 5GB  dnevni limit i ako je bez UO što navode 24 mj. zašto

.Bit će tko se zajebe nek mu bude  , bio sam na Tele 2 a Bezbroj GB pa znam kakvo je to sranje iako bih znao naštancati na brzinu  20 poruka Nastavi  pa se riješiš te zajebancije .

Sada na A1  na routeru imam min. 100 mbps a na mobitelu  do 400 mbps . dok traje traje .

sks78 pon 8.3.2021 01:32
jojo_surf kaže...

Svaki mjesec 1 TB za 120 kn mjesecno - Pretplata BEZ UGOVORNE OBVEZE iduca 24 mjeseca. Stavis u pokucni router i to je to. Najjeftinije na trzistu zasad sto se tice mobilnog/pokucnog interneta. 

 

Promocija je aktivna do 08.03. = Produzili su

 

EDIT: Koristim Huawei B715 router.  Kupis bonbon broj za 20 kn, otides na njihovu fejs stranicu i reces da se zelis prebacit na pretplatu. Morat ces im dat ove informacije:

 

"Trebat će nam broj mobitela, ime, prezime i OIB vlasnika broja, broj osobne iskaznice, mjesto izdavanja osobne iskaznice, spol, adresa (ulica, kućni broj, mjesto, poštanski broj), datum rođenja te kontakt broj. Osim toga, napiši im želiš li dostavu računa putem pošte ili u bonbon profil te želiš li da ti uz račun dolazi ispis poziva ili ne te želiš li dostavu dokumentacije na mail ili na kućnu adresu."

 

Nakon sto si im dao sve informacije, dobit ces poruku na taj broj da ti je pretplata aktivna i to je to. Racun ti dolazi na pocetku mjeseca

ma sta najjeftinije ?

10 kn na dan neogranicen internet na simpi, cca 300kn mjesecno a skinem 1TB u 3 dana

brzina je oko 8MB/s

jedino ste treba je svaki dan aktivirati opciju internet dan, ako je koristim puni mjesec od 30 dana za 300 kuna skinem cca 15 terabajta ako ocu

to je 6 i kusur puta jeftinije

mobitel mi je ruter, a vjerujem da simpa kartica ide i u te klasicne rutere no meni je nepotrebno... kompjuter spojim preko usb na mob i dijelim podatke, drugi mob ili laptop preko wifi

dejo74 pon 8.3.2021 09:14

najjeftinije za 1 tb prometa koliko je neka standardna ponuda kod više operatera ,a kome treba više ova opcija internet dan mu je jedina koja preostaje,čini mi se i da tomato ima 5 dana flat za 50kn tako da je i to oko 300kn mjesečno

sks78 pet 19.3.2021 19:53

unb(faking)livbl

zivila simpa !!!!

 

aktiviro ja internet dan i zastekala opcija pa skidalo s racuna i pojelo bon od 30kn, 10 sam platio opciju a ono pojelo i ostalih 20

zovem ja, kaze gospon, nista mi cemo vam vratit 30 na racun pa vi ponovo aktivirajte a ako bude opet isto, oni ce vrati novac i prijavit gresku

i ja dobio nazad 30kn, aktivirao opciju. medjutim ono opet pojelo novac. zovem ja opet, javi se ovaj puta zenska i kaze provjerit cemo i nazvat u roku pola sata

i prodje cca 15 min, zove zenska, kaze ispricavamo se imamo problem sa internet opcijom vratili smo vam na racun 60kn i nemojte koristit opciju do sutra

znaci zenska vidla da mi je dva puta pojelo, ali nije znala da mi je jednom vraceno pa sam umjesto originalnih 30 dobio 60kn

i dobro....

drugi dan ja aktiviro, sve radi....

i za par dana dodje poruka, ispricavamo se zbog greske sa internet opcijom, na vas racun vratili smo novac

WTF ???

ja pogledam, ono opet novih 60kn

 

 

za 30kn dobio sam povrat 120

svaka im cast !!!!

MUĆAK pet 19.3.2021 20:28
sks78 kaže...

unb(faking)livbl

zivila simpa !!!!

 

aktiviro ja internet dan i zastekala opcija pa skidalo s racuna i pojelo bon od 30kn, 10 sam platio opciju a ono pojelo i ostalih 20

zovem ja, kaze gospon, nista mi cemo vam vratit 30 na racun pa vi ponovo aktivirajte a ako bude opet isto, oni ce vrati novac i prijavit gresku

i ja dobio nazad 30kn, aktivirao opciju. medjutim ono opet pojelo novac. zovem ja opet, javi se ovaj puta zenska i kaze provjerit cemo i nazvat u roku pola sata

i prodje cca 15 min, zove zenska, kaze ispricavamo se imamo problem sa internet opcijom vratili smo vam na racun 60kn i nemojte koristit opciju do sutra

znaci zenska vidla da mi je dva puta pojelo, ali nije znala da mi je jednom vraceno pa sam umjesto originalnih 30 dobio 60kn

i dobro....

drugi dan ja aktiviro, sve radi....

i za par dana dodje poruka, ispricavamo se zbog greske sa internet opcijom, na vas racun vratili smo novac

WTF ???

ja pogledam, ono opet novih 60kn

 

 

za 30kn dobio sam povrat 120

svaka im cast !!!!

 

 

Super ....

 

samo vodi računa da bi te drugi put mogli zajeb... 

 

🤣😂🙄