Baze podataka

ER diagram, model - baza podataka - programiranje

Dino-san sri 11.5.2022 12:02

Pozdrav,

 

trenutno radim samostalan projekt iz kolegija Programsko inženjerstvo (fakultet) i suočen sam s jednim problem u kojem trebam izraditi bazu podataka u SSMS(SQL Server Management Studio 2019).

 

Projekt se naime sastoji od izrade baze podataka i programiranje aplikacije u programskom jeziku C#. Aplikacija je zamišljena da prezentira trgovinu informatičke opreme u 3. normalnoj formi.

 

Zamišljao sam rad baze podataka na sljedeći način kako je prikazano na slici.

 

Vrijedi za osobu 

1. Osoba se prijavljuje u Login WF. (ili s prijavnim podatcima korisnika ili kao administrator ili nastavlja kao gost)

- osoba koja se predstavi kao gost tada ona ima mogućnost gledati samo dostupne proizvode u katalogu.

2. Osoba (korisnik, a ne admin) odabire proizvode u svojoj košarici i izdaje se račun. 

3. Osoba može ostaviti recenziju ili reklamaciju

 

Vrijedi za poduzece

1. Trgovina nabavlja robu

2. Trgovina ima graficki prikaz obracuna (prihodi i rashodi)

3. Trgovina ima proizvode podijeljene na kategorije

 

Između dva entiteta koji imaju kardinalnost N : N ubacio bih novi entitet.

 

Imam ovaj okvirni prikaz modela prije stvaranja ER dijagrama i naravno baze podataka.

Zanima me je li ovo dobar primjer modela ?

 

Trebam imati bazu podataka u 3NF. Znam da mi nije u 3NF pa me zanima što bih mogao ubaciti još u model ?

Svaka pomoć je dobro došla. Hvala na razumijevanju.

Dino-san sri 11.5.2022 12:40

Ovako bi mi izgledao povezani ER dijagram među entitetima. 

Stavka primka, osoba,... predstavljaju tablice spoja između dva entiteta. Model još nije gotov.

 

Zanima me je li bih još što trebao ubaciti ili izmijeniti u ovom modelu baze podataka ?