Automobili

Koji auto kupiti za tuning ?

nine sri 19.6.2013 15:22
chutac kaže...

Želiš reći da ih OZ pravi za SEAT ili šta?

 

zašto da ne, samo onda nebi bio znak od OZ-a, nego SEAT-ov.. {#}

recimo konkretno za hondu civic type-r EP3 (2004.+) serijske felge izrađuje ENKEI, i po tome znaš da su em lagane, em vrhunske kvalitete, ali imaju hondin znak..

 

@ZeNGe_CRO-mt

ja sam mislio da sam ja otišao predaleko sa preporukom swifta za mladog vozača, ali ti si ga brate mili prećerao {#} di ćeš kockicu mladiću da zgine negdje.

vrx sri 19.6.2013 20:06
nine kaže...
chutac kaže...

Želiš reći da ih OZ pravi za SEAT ili šta?

 

zašto da ne, samo onda nebi bio znak od OZ-a, nego SEAT-ov.. {#}

recimo konkretno za hondu civic type-r EP3 (2004.+) serijske felge izrađuje ENKEI, i po tome znaš da su em lagane, em vrhunske kvalitete, ali imaju hondin znak..

 

@ZeNGe_CRO-mt

ja sam mislio da sam ja otišao predaleko sa preporukom swifta za mladog vozača, ali ti si ga brate mili prećerao {#} di ćeš kockicu mladiću da zgine negdje.

slažem se potpuno... kockica nije za mlađe vozače....

moja prva zima i snijeg sa zadnjim pogonom je bila poprilično vesela...{#}

 

iako, što se tiče samog auta, vozio sam 320i nekih 6 godina, jedino što sam na njemu promijenio je bila pumpa za gorivo, gume, ulje i pakne....

a vjerujte mi , nisam ga štedio nit pod razno...

dok se nije natrpalo nas 7 unutra, auto legao , i ostavio sam kompletnu ispušnu granu negdje na potezu od mirogoja do kvatrića ...je8em ti ležeće...

zbog muzike nisam niti skužio da auto tutnji...{#}

 

da budem on topic:

 

IMHO, koristi auto koji imaš , eventualno kakve felge , dobra muzika...

sve ostalo je samo relativno bacanje love ,čekaj da te prođe "nfs faza" ,

dobar stock auto sa pokojim vizualnim detaljem (felge,malo spušten, dobar lonac) i dobar zvuk biram puno prije nekakvo čudo koje izgleda ko iz SF filma i čuje se iz drugog grada....

 

 

ZeNGe_CRO-mt čet 20.6.2013 08:27
nine kaže...
chutac kaže...

Želiš reći da ih OZ pravi za SEAT ili šta?

 

@ZeNGe_CRO-mt

ja sam mislio da sam ja otišao predaleko sa preporukom swifta za mladog vozača, ali ti si ga brate mili prećerao {#} di ćeš kockicu mladiću da zgine negdje.

mislio sam na zatamnjene šajbe da su tvorničke {#}

 

a gle bolje kockica nego swift gti ,jer taj auto leti ali ne koči ,zato su i toliko ljudi ginuli u njemu.

Over(C)lock čet 20.6.2013 09:54

mislim da je velika prednost što ja ovaj auto imam doma, znam od prvog dana što je s njim, za razliku od drugih koje bi eventualno uzo, niti je ikad bio tučen niti gažen, ništa nije pokidano po njemu i sl malo ga dotjeram felgice sredim neke stvari sto se neuklapaju i biće to bonbon evo pregledo sam na 1200 km nije nista potrošio sad nekontam kako to , na mašini bi zamjenio brtvu glave ostalo necuri nigdje, to jedino malo cmazi na glavi i toe to mašina je ko metak inače niti lupa niti što ide ko od prvog dana ..

nine čet 20.6.2013 10:07
ZeNGe_CRO-mt kaže...

 

a gle bolje kockica nego swift gti ,jer taj auto leti ali ne koči ,zato su i toliko ljudi ginuli u njemu.

 

nije da ne koči, nego je nestabilan pri nagloj akceleraciji i puno understeera u zavojima.. nakon malo vožnje postaje jako predvidiv i brzo shvatiš da nećeš sa swiftom uletiti u zavoj kao mazga, ali ćeš zato izletiti iz njega.

 

što se tiče kockice, meni ja auto odličan bez daljnjeg.. vozio sam ih nekoliko različitih, jako se fino vozi, jako udoban.. ALI kao i svaki BMW em hoće popiti, em je relativno skupo održavanje bez obzira što je već star auto.. uz to nema nikakva elektronska pomagala, i iskusnom vozaču se može dogoditi da se nađe u nepredvidivim i neočekivanim situacijama sa tim autom. zimi pogotovo {#} ja sam skoro bio slupao frendovog 316 kada mi ga je jednu zimu posudio {#}

 

na koncu niti jedan niti drugi nisu za mladu usijanu glavu, ali swift opreznog vozača neće iznenaditi, a uz to nudi malu potrošnju {#}

thedream čet 20.6.2013 10:18

Osnovna tvornička Calibra 2.0 sa 115ks (bila se jedna predivna prodavala neko vrijeme na njuškalu, nedavno) ili tvornički ovakav Civic oko 98/99 godine se da krasno urediti - isto 115ks, to bi meni bio projekt recimo, da sam u tom filmu. Od švaba bi volio svoj A3 urediti (2001) ili BMW 3 Coupe oko 2000. godine.

 

Osobno jedan od najdražih BMW-a i vječni vrh liste želja, što se realnih maštarija tiče..

 

EDIT: Što se preporuka autoru za vožnju i uređenje tiče, Mazda 323F ovaj model, negdje posljednja godišta proizvodnje, 1998. cca., ako je u dobrom stanju, nudi dosta toga za razumnu cijenu. Isto se da odlično srediti, pogotovo s vizualnog aspekta.

 

 

Vince979 sri 19.2.2014 23:57

pozzz.. evo nisam znao gdje da postavim svoje pitanje pa se nadam da cete me prihvatiti...imam Opel astru g 2008 godina ii otac mi je 1 vlasnik... auto ima motor 1.4 66kw sto mi je dosta stoga da cu uskoro postati mladi vozac... pa bih ga htio tunati...prvo bih u styling malo krenuo branici spoileri.. ispuh i tako to boja i sve to... auto ima crnu schwarz boju metalik.. ili kako se vec pise... u biti crna svarc... malo je presao i sta vi mislite o tome... evo iskreno me zanima... lijep pozdrav..

dv14 čet 20.2.2014 00:21
Vince979 kaže...

pozzz.. evo nisam znao gdje da postavim svoje pitanje pa se nadam da cete me prihvatiti...imam Opel astru g 2008 godina ii otac mi je 1 vlasnik... auto ima motor 1.4 66kw sto mi je dosta stoga da cu uskoro postati mladi vozac... pa bih ga htio tunati...prvo bih u styling malo krenuo branici spoileri.. ispuh i tako to boja i sve to... auto ima crnu schwarz boju metalik.. ili kako se vec pise... u biti crna svarc... malo je presao i sta vi mislite o tome... evo iskreno me zanima... lijep pozdrav..

 

Nemoj.

veki22 čet 20.2.2014 00:38
Vince979 kaže...

pozzz.. evo nisam znao gdje da postavim svoje pitanje pa se nadam da cete me prihvatiti...imam Opel astru g 2008 godina ii otac mi je 1 vlasnik... auto ima motor 1.4 66kw sto mi je dosta stoga da cu uskoro postati mladi vozac... pa bih ga htio tunati...prvo bih u styling malo krenuo branici spoileri.. ispuh i tako to boja i sve to... auto ima crnu schwarz boju metalik.. ili kako se vec pise... u biti crna svarc... malo je presao i sta vi mislite o tome... evo iskreno me zanima... lijep pozdrav..

Drugi put postavljaš isto pitanje{#}

Nemoj nikakve kerefeke i seljačije izvađat s autom, kupi alu felge ako ih nema i to je to.

4L4N čet 5.6.2014 21:36
Vince979 kaže...

pozzz.. evo nisam znao gdje da postavim svoje pitanje pa se nadam da cete me prihvatiti...imam Opel astru g 2008 godina ii otac mi je 1 vlasnik... auto ima motor 1.4 66kw sto mi je dosta stoga da cu uskoro postati mladi vozac... pa bih ga htio tunati...prvo bih u styling malo krenuo branici spoileri.. ispuh i tako to boja i sve to... auto ima crnu schwarz boju metalik.. ili kako se vec pise... u biti crna svarc... malo je presao i sta vi mislite o tome... evo iskreno me zanima... lijep pozdrav..

Ako ti je bas do sredivanja najbolje bi ti bilo pretvorit ga u OPC http://www.automobilesreview.com/img/opel-astra-opc-nurburgring/opel-astra-opc-nuerburgring-03.jpg

Mislim da sve te novije aute treba tunirat u njihove sport verzije (Renault-sport,opel-opc,mercedes-amg/brabus hehehe,bmw- M itd.... ). Tko voli nek izvoli :P

4L4N čet 5.6.2014 21:38
4L4N kaže...
Vince979 kaže...

pozzz.. evo nisam znao gdje da postavim svoje pitanje pa se nadam da cete me prihvatiti...imam Opel astru g 2008 godina ii otac mi je 1 vlasnik... auto ima motor 1.4 66kw sto mi je dosta stoga da cu uskoro postati mladi vozac... pa bih ga htio tunati...prvo bih u styling malo krenuo branici spoileri.. ispuh i tako to boja i sve to... auto ima crnu schwarz boju metalik.. ili kako se vec pise... u biti crna svarc... malo je presao i sta vi mislite o tome... evo iskreno me zanima... lijep pozdrav..

Ako ti je bas do sredivanja najbolje bi ti bilo pretvorit ga u OPC http://www.automobilesreview.com/img/opel-astra-opc-nurburgring/opel-astra-opc-nuerburgring-03.jpg

Mislim da sve te novije aute treba tunirat u njihove sport verzije (Renault-sport,opel-opc,mercedes-amg/brabus hehehe,bmw- M itd.... ). Tko voli nek izvoli :P

Pocnes lagano sa felgicama... nisu skupe.. ;)   http://www.njuskalo.hr/alu-felge/original-opc-felge-19cola-oglas-11754984

4L4N pet 6.6.2014 11:19

ja sam dobio stari cherokee 4.7 v8 limited 1999 godiste neregistriran od starog. Neznam sta da radim sa njim.. -.-  Kolko ce me rega izac.. kolko servis a treba mi auto za na posao. Sta da radim sa tim cudom?

TheMenstalist pet 6.6.2014 11:29
4L4N kaže...

ja sam dobio stari cherokee 4.7 v8 limited 1999 godiste neregistriran od starog. Neznam sta da radim sa njim.. -.-  Kolko ce me rega izac.. kolko servis a treba mi auto za na posao. Sta da radim sa tim cudom?

Ti su auti za ljude koji imaju previše novaca.  Kao prvo troši kao lud, sigurno 15-16 litara po gradu. 

 

Regitracija je sigurno skupa isto tako i servis. 


Po meni za normalne ljude ne ispativ auto.

 

Bolje se riješi toga i kupi si nešto manje.

=xfact= pet 6.6.2014 12:18

vezano za autora teme ako postoji jos :  najgore em takvi auti izazivaju podsmijeh na cesti.. ako se dobro ne sloze a vecinom se ne sloze.. em nikad te novce neces dobit natrag..  neki lik za golfa 3 96g natuniranog i cipanog / seljo stajling / trazi 3000e.. i zali mi se nitko ga ne zove vec 3 mj.. {#}

sirka666 pet 6.6.2014 13:47
lolipopmen kaže...

Možeš ti reć kaj hoćeš, ali ova trica odlično izgleda, nikakva pretjerivanja i seljo tuning. 

Rijetke su takve. 

Meni osobno, mu samo nedostaje znak VW naprijed, da bi bio mrvicu normalniji, osim toga, da, vrlo dobro izgleda.

 

Inače primjetite da se uopće ne vidi na slikama desna strana auta. Slika je samo zrcaljena, ispada da se s obe strane može uliti gorivo.

dv14 pet 6.6.2014 21:16

4500 eura za Golfa 3?

Ne znam kakav kreten moraš biti da to kupiš..

Ali ne brinite se, kod nas će taj Golf prije naći kupca nego neki, za klasu bolji auto koji nije Das Auto..

Sandro HR Zagorje sub 7.6.2014 01:12

Lik je tu iz istog grada kao i ja...vidio sam golfa par puta i mogu rec da autic uzivo jos ljepse izgleda. E sad kolko je to razvozeno i dal ga stedil u to sumnjam. A kaj se cijene tice to nema smisla ni komnetirat,moze on trazit kolko zeli, njegova stvar. Cisto sam stavio slike tuninga,kako je lijepo ureden...meni mocno izgleda

jopis sub 7.6.2014 08:45
Sandro HR Zagorje kaže...

Lik je tu iz istog grada kao i ja...vidio sam golfa par puta i mogu rec da autic uzivo jos ljepse izgleda. E sad kolko je to razvozeno i dal ga stedil u to sumnjam. A kaj se cijene tice to nema smisla ni komnetirat,moze on trazit kolko zeli, njegova stvar. Cisto sam stavio slike tuninga,kako je lijepo ureden...meni mocno izgleda

Lol.

Kakav tuning pobogu? To je SERIJSKI golf 3 GTI TDI, original branici, felge, lajsne, štopovi, svjetla, žmigavci, samo je maska custom buy.

Svašta će današnja dječurlija nazvat tuningom{#}

Xperiax1 sub 7.6.2014 11:07

Sad pricao sa braticem. 1.9 tdi ( crveno I ) sa gt opremom,110 ks..Trazim sliku instrument table koju sam prije 6 godina slikao pa da vidite..

 

Evo slike,neznam koliko ce se vidjet jel je losa slika,slikano 2008 g..

skilly pet 3.10.2014 02:04

Imao sam taj 4.7 na koristenje 2-3 mjeseca jedne zime. Ispod 20 l nema sanse grad/teren.
Na otvorenoj 15 eventualno, a i auto je strasno nestabilan sa tim motorom, nije za svakoga.