Automobili

Auti - ultimativna tema

vukasovichh pon 6.5.2024 22:49

A sve znam, ali imat ću putne troškove, možda neću ni voziti svaki put ja sa svojim, zavisno o tome hoće li još budućih kolega biti tu, pa se onda možemo kombinirati, ali eto svejedno želim neko novije auto, audi mii se baš svidja kako ide po putu i sve ali za moju visinu je prvo nizak a pozadi za druge vrlo uzak haha, mislim na a4 2.0

Boris grozni pon 6.5.2024 22:57
vukasovichh kaže...

A sve znam, ali imat ću putne troškove, možda neću ni voziti svaki put ja sa svojim, zavisno o tome hoće li još budućih kolega biti tu, pa se onda možemo kombinirati, ali eto svejedno želim neko novije auto, audi mii se baš svidja kako ide po putu i sve ali za moju visinu je prvo nizak a pozadi za druge vrlo uzak haha, mislim na a4 2.0

 ja imam 2m i osim škode i passata nemaš baš nekog izbora, svakako 2.0 motor uzmi nista ispod toga ako toliko putujes sve slabije od toga ces zaklati!

vukasovichh pon 6.5.2024 23:20

Ma da bez 2.0 ništa, ono razmišljao sam možda i o Tiguanu ali ono imam tek 22 god, više bih volio neku limuzinu, neki mi čak kažu da razmislim o bmw 5ci 2014/15 god, ali ipak mislim da je to druga dimenzija sto se tice cijena odrzavanja, mada vozio sam se u petici 14' god, te mi nije uska onako fina je ali sam cuo da imaju problema sa lancima plus odrzavanje skupo

J(CRO) pon 6.5.2024 23:29

Muškarci i žene i ovi nedefinirani... Audi A5 sportback 10/2014 2.0 TDI ručni mijenjač. Auto nekad ne pali isprve, zavergla doslovno na stotinku i stane, od trenutka stavljanja ključa ostaje svijetlit lampica motora ali se gasi cim auto upali. Ne gubi kontakt ima struje. Jedino što mi javi kad stane verglat je da start stop ne funkcionira i da treba ručno upaliti auto (znači trebam stisnut ključ i verglat dok ne upali, to je par sekundi verglanja, ali me strah radi alternatora pa sam nasao drugu metodu koja pali.)

Ugasim ga, ostavim par sekundi, dam kontakt ostane svijetlit lampica motora ali ne baca grešku. Upali iz druge ili treće. Nekad čak i 5 puta treba ponovit proces da upali. Nakon toga savrseno vozi. Sumnjam ili na senzor bregaste ili senzor radilice,a ne bih znao ispitat niti jedno niti drugo s obzirom da auto pali iz X pokušaja.

Bio na dijagnostici 3 puta kod 3 različita čovjeka. Ne baca ništa. 

 

I da, obavio mali servis i stavio novi akumulator. Remen promijenjen prije 20k. Auto je bio karambol zato sumnjam na ove senzore. 

Posmatrač uto 7.5.2024 00:41
omomomomoomm kaže...
Posmatrač kaže...
J(CRO) kaže...

 Ja sam u BiH i nisam ja uvozio. Znam samo da mi je prijatelj uvezao i da mi je prodao po nabavnoj cijeni. Tj malo ispod nje jer je obecao.... isto tako znam da je auto sa aukcije na koju ne mpogu priostupiti obicni gradjani i da je auto dosao u perfektnom stanju. Ali perfektnom......Ima 220.000 ali kao da ima 20....

 

Imao sam i srece jer su greskom u oglasu napisali da je manuelni mjenjac medjutim na slici se vidi da je automatik pa je izgleda prosao ispod radara.....

E sad imam i dilemu. Nemam android auto ali imam navigaciju. Koliko je android auto potreban? Mogu ga ugraditi za 100 EUR.....Originalni.....

 Nepotreban pogotovo ako već imaš navigaciju na njemu. Za sve ostalo upališ waze pojačaš zvuk i ugasiš mobitel. Svaku kameru za brzinu i prijavljenu policiju javlja 500 metara prije. Plus gro ostalih opcija. 

 

Ali kakav je to original android auto za audi? Ne razumijem daj šibni link od toga. 

 U audiju barem za b9 platformu dolaze dvije vrste usb prikljucka ispod naslona za ruke. Jedna je osnovna serijska verzija i ima jedna usb a port i aux in i on je charge only. Druga je sa 2 USB a i aux in i on je android auto verzija. Za 100 EUR mogu dobiti te portove i kablove i to da sam ugradim i otkljucam preko obd eleven. Nista to nije problem samo se dvoumim vrijedi li to... A imam full navigaciju na sredisnjem ekranu  i otkljuco sam da ima i na kombinovanoj komandnoj tabli. Ubacio najnovije karte i speed cams i upozorava me na 100 ili 200 metara u zavisnosti od brzine kojom idem. Google maps na android autu inace ne radi na komandnoj tabli ....O ovome na slici pricam. Ja imam serijski ovu prvu varijanti charge only....Inace imam odb eleven i otkljucao sam dosta funkcija. Na passatu to godiste recimo ima jedan usb i moguce je na svim otkljucati andorid auto preko fec kodova...

 Mozes staviti od golfa 7 jedinicu sa jednim usb portom i ispadne ti jeftinije za car play. 

 

Neznam kakav si ti to B9 kupio za 15k€ ali tesko da je cvijece pogotovo sa 220tkm.  Vozim B9 A4 vec 5 godina.  Stavljaj si lovu sa strane za adblue,gps antenu i stronic i vodu u lampama. Cifre su da se useres.  Inace jako dobri auti ali jako osjetljivi na neodrzavanje. 

 U perfektnom stanju. Odrzavan u servisu od prvog do zadnjeg kilometra. I ja sam se iznenadio. A odrzavanje mi nije problem i spreman sam za njega. A ovo za usb sam vidio al ne volim to. Volim da je oridjidji al me nesto i ne vuce za andorid auto. Ne dobijam bog zna sta da opravdam 100EUR plus rad....Adblue kupujem u sloveniji a i ulje i gume cu gore kupovati. Ovdje u BiH ne vjerujem nikome i nicemu ;)

Inace sam otkljucao nekoliko funckija koje nije imao, iskljucio start stop kino.....

omomomomoomm uto 7.5.2024 09:50

Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

Posmatrač uto 7.5.2024 10:04
omomomomoomm kaže...
Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

 Ja imam kombinovanu tablu i imam navigaciju na njemu. Uradio update navigacije, ubacio speed cams i zato se i dvoumim oko android auta. VIse me kopka zasto nema nego sto mi treba ;)Odustao sam od toga. Ni na kombinovanoj tabli ne radi android auto...., imam upozorenje na speed camsi vise mi nista i ne treba a i to mi treba 3x godisnje.... 

ZdravkoZ uto 7.5.2024 10:41

Planiram zatamniti stakla folijama u firmi koja se bavi time, ima li netko iskustva s time u pogledu trajnosti, tehničkog... Stavio bih da smanjim unutarnje zagrijavanje od sunca.

zeryx uto 7.5.2024 10:53

mozes zatamniti samo straznji dio auta. i nemas problema na tehnickom
zatamnio sam prije 5-6 godina jos uvijek izgleda isto. i dobio sam 10 god garanciju. naravno ne vrijedi za fizicka ostecenja :D

omomomomoomm uto 7.5.2024 12:09
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

 Ja imam kombinovanu tablu i imam navigaciju na njemu. Uradio update navigacije, ubacio speed cams i zato se i dvoumim oko android auta. VIse me kopka zasto nema nego sto mi treba ;)Odustao sam od toga. Ni na kombinovanoj tabli ne radi android auto...., imam upozorenje na speed camsi vise mi nista i ne treba a i to mi treba 3x godisnje.... 

 Da imam i ja upozorenja za kamere. Jako dobra stvar ali bilo bi bolje da u nekim situacijama javi cca 100m ranije. Ali ako imas upaljenu mapu pred nosom vidis da ce biti kamera uskoro. Dobro da si me sjetio mogao bi napraviti update navi i tih kamera. Android auto ces upaliti tri puta i zaboraviti ces da ga uopce imas. Po meni nepotrebno ali ljudi se na to pale.Ako nemas npr rikverc kameru bolje da si to napravis.

domac5 uto 7.5.2024 17:46
vukasovichh kaže...

Pozdrav svima,

Zanima me mišljenje o tome koji automobil uzeti.

Budžet je 20.000 eura, sa autom će se praviti solidan broj kilometara, do posla i nazad cca 280km, ponekad autoput.

Razmišljao sam o passatu 8 2018 godište ali mi je onak basic, dok mi se audi a4 b9 dosta više svidja i ugodniji mi je za vožnju ali je problem to što sam krupan ( 192cm 110kg ) i teško da će itko imati mjesta iza mene.

Pucajte preporuke :)

 Skoda superb, auto za putovanja sa najvise mjesta iza tebe + 5.vrata na limuzinskoj verziji, odlicni 2.0 tdi motori + dsg.. 

Posmatrač uto 7.5.2024 20:07
omomomomoomm kaže...
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

 Ja imam kombinovanu tablu i imam navigaciju na njemu. Uradio update navigacije, ubacio speed cams i zato se i dvoumim oko android auta. VIse me kopka zasto nema nego sto mi treba ;)Odustao sam od toga. Ni na kombinovanoj tabli ne radi android auto...., imam upozorenje na speed camsi vise mi nista i ne treba a i to mi treba 3x godisnje.... 

 Da imam i ja upozorenja za kamere. Jako dobra stvar ali bilo bi bolje da u nekim situacijama javi cca 100m ranije. Ali ako imas upaljenu mapu pred nosom vidis da ce biti kamera uskoro. Dobro da si me sjetio mogao bi napraviti update navi i tih kamera. Android auto ces upaliti tri puta i zaboraviti ces da ga uopce imas. Po meni nepotrebno ali ljudi se na to pale.Ako nemas npr rikverc kameru bolje da si to napravis.

 imam ;) Izasle se nove kamere prije par dana na telegram grupi ja juce instalirao....

kako mislis 100m ranije? pa i javljaju 100 do 200m ranije ....

Boris grozni uto 7.5.2024 20:11

Hyundai Tucson N-Line 30000€, vozio sam par obicnih i neki dan 1.6 N verziju s 150ks! Majku ti milu kako smrdi u autu da je to strašno kao da  sam narucio 1000 paketića iz kine i potrpao u auto, znaci plastika, plastika i jos plastike, ekrana na sve strane, centralna stup je zauzeo pola auta! Stavili su kao fol malo tkanine no smrad plastike je nemoguce maknuti. Štovise u salonu su sami preporucili nekoga koji opere auto nekim kemikalijama no i on sam veli da najvjerovatnije nebude otisao Jebo te u otac pa koji k i to je ljudima kao normalno i prihvatljivo

hahhaajaads uto 7.5.2024 21:05

Uskoro idem u DE po auto ali nikak skuzit neke stvari oko ovih kalkulatora.. Znam cijenu novog auta, znam godiste, co2 opremu i cijenu rabljenog, ovdje mi izbaci konacni PPMV cca 1500€, na ovoj stranici opet sve isto unesem ali mi izbaci znaci sa zoll tablicama, ppmv, coc, homologacija, otpad i upravna pristojba cca 1500€ (samo PPMV je 777€ kao), dok pak na carinskom onom njihovom kalkulatoru izbaci PPMV isto 777€. Jel moguce da ovaj prvi kalkulator (u kojeg sam najvise vjerovao) zapravo isto izracuna otpad, coc itd samo to ne napomenu dole nego to sve zbroje pod jedno? Ako je onda sam stvarno budaletina, jer sam mislio uvijek da samo PPMV placam toliko + onda jos ove zoll tablice, otpad, coc itd.. Imam na poslu i jednog carinika koji je od pomoci (nemrem naletit smjenu sa njim), ali prosli put mi je rekao da njemu ne treba cijena rabljenog vozila, treba mu samo znaci tocni co2, oprema,  datum proizvodnje i to je to... 

omomomomoomm sri 8.5.2024 06:24
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

 Ja imam kombinovanu tablu i imam navigaciju na njemu. Uradio update navigacije, ubacio speed cams i zato se i dvoumim oko android auta. VIse me kopka zasto nema nego sto mi treba ;)Odustao sam od toga. Ni na kombinovanoj tabli ne radi android auto...., imam upozorenje na speed camsi vise mi nista i ne treba a i to mi treba 3x godisnje.... 

 Da imam i ja upozorenja za kamere. Jako dobra stvar ali bilo bi bolje da u nekim situacijama javi cca 100m ranije. Ali ako imas upaljenu mapu pred nosom vidis da ce biti kamera uskoro. Dobro da si me sjetio mogao bi napraviti update navi i tih kamera. Android auto ces upaliti tri puta i zaboraviti ces da ga uopce imas. Po meni nepotrebno ali ljudi se na to pale.Ako nemas npr rikverc kameru bolje da si to napravis.

 imam ;) Izasle se nove kamere prije par dana na telegram grupi ja juce instalirao....

kako mislis 100m ranije? pa i javljaju 100 do 200m ranije ....

 Mislim da javi jos 100m ranije. Daj mi reci kakva je to telegram grupa i koju dijagnostiku koristis za auto?

Igor666 sri 8.5.2024 13:36
Boris grozni kaže...

Hyundai Tucson N-Line 30000€, vozio sam par obicnih i neki dan 1.6 N verziju s 150ks! Majku ti milu kako smrdi u autu da je to strašno kao da  sam narucio 1000 paketića iz kine i potrpao u auto, znaci plastika, plastika i jos plastike, ekrana na sve strane, centralna stup je zauzeo pola auta! Stavili su kao fol malo tkanine no smrad plastike je nemoguce maknuti. Štovise u salonu su sami preporucili nekoga koji opere auto nekim kemikalijama no i on sam veli da najvjerovatnije nebude otisao Jebo te u otac pa koji k i to je ljudima kao normalno i prihvatljivo

 gdje to n-line ima za 30000 ? prije koji tjedan kupili za 40000, full oprema, ali n-line ne vjerujem da i ima s nekom pocetnom opremom.

 

istina što se tice mirisa plastike, na pocetku katastrofa, sad smo skoro na 1000km i dosta manje se osjeti, pa se nadam da ce s vremenom nestati.

 

a sto se tice ekrana, pa danas svaki novi auto ima 2 ekrana, ne vidim nista sto nemaju i drugi. stup također, sve isto kao u zadnjih 10 godina i vise..jedino mi je u tusconu cak i ljepsi jer ima shift by wire, pa nema one rucice mjenjaca..

 

kao i svaki ima mana, ali nekome mana, drugome vrlina...sto mi se bas ne svidja je ta glossy plastika jer je s vremenom sve puno otisaka prstiju..

Posmatrač sri 8.5.2024 17:33
omomomomoomm kaže...
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Posmatrač kaže...
omomomomoomm kaže...
Ma netreba ti taj android auto. Meni osobno bezveze. Ako imas virtual kokpit android auto ti ne radi na njemu. Prikazuje se samo na MMI-u sto je meni bezveze jer ako si upalim navigaciju najbolje mi je ako se prikazuje na virtualu koji mi je u vidnom polju. Ja koristim stalno original navi od audia kad ju trebam ali to je zapravo jako rijetko...

 Ja imam kombinovanu tablu i imam navigaciju na njemu. Uradio update navigacije, ubacio speed cams i zato se i dvoumim oko android auta. VIse me kopka zasto nema nego sto mi treba ;)Odustao sam od toga. Ni na kombinovanoj tabli ne radi android auto...., imam upozorenje na speed camsi vise mi nista i ne treba a i to mi treba 3x godisnje.... 

 Da imam i ja upozorenja za kamere. Jako dobra stvar ali bilo bi bolje da u nekim situacijama javi cca 100m ranije. Ali ako imas upaljenu mapu pred nosom vidis da ce biti kamera uskoro. Dobro da si me sjetio mogao bi napraviti update navi i tih kamera. Android auto ces upaliti tri puta i zaboraviti ces da ga uopce imas. Po meni nepotrebno ali ljudi se na to pale.Ako nemas npr rikverc kameru bolje da si to napravis.

 imam ;) Izasle se nove kamere prije par dana na telegram grupi ja juce instalirao....

kako mislis 100m ranije? pa i javljaju 100 do 200m ranije ....

 Mislim da javi jos 100m ranije. Daj mi reci kakva je to telegram grupa i koju dijagnostiku koristis za auto?

 Z telegram grupu imas pp a koristim obdeleven. Vrlo mocna sprava...

ivanoile sri 8.5.2024 18:01
Boris grozni kaže...

Hyundai Tucson N-Line 30000€, vozio sam par obicnih i neki dan 1.6 N verziju s 150ks! Majku ti milu kako smrdi u autu da je to strašno kao da  sam narucio 1000 paketića iz kine i potrpao u auto, znaci plastika, plastika i jos plastike, ekrana na sve strane, centralna stup je zauzeo pola auta! Stavili su kao fol malo tkanine no smrad plastike je nemoguce maknuti. Štovise u salonu su sami preporucili nekoga koji opere auto nekim kemikalijama no i on sam veli da najvjerovatnije nebude otisao Jebo te u otac pa koji k i to je ljudima kao normalno i prihvatljivo

 Super auto, uzasan motor. Ni vrit ni mimo, Hyundai je jos premlad za hibridne pogone. 1.6 motor je dobar za Konu.

Igor666 sri 8.5.2024 20:44
ivanoile kaže...
Boris grozni kaže...

Hyundai Tucson N-Line 30000€, vozio sam par obicnih i neki dan 1.6 N verziju s 150ks! Majku ti milu kako smrdi u autu da je to strašno kao da  sam narucio 1000 paketića iz kine i potrpao u auto, znaci plastika, plastika i jos plastike, ekrana na sve strane, centralna stup je zauzeo pola auta! Stavili su kao fol malo tkanine no smrad plastike je nemoguce maknuti. Štovise u salonu su sami preporucili nekoga koji opere auto nekim kemikalijama no i on sam veli da najvjerovatnije nebude otisao Jebo te u otac pa koji k i to je ljudima kao normalno i prihvatljivo

 Super auto, uzasan motor. Ni vrit ni mimo, Hyundai je jos premlad za hibridne pogone. 1.6 motor je dobar za Konu.

 Uzasan po cemu ? Ne branim ga nego me cisto zanima, 2.0 bi bio taman za taj auto ali sto je tu je..u americi je 2.5, europa je ekoloski osvjestena 

Sto se tice snage ja sam zadovoljan, 150ks, na autoputu sam na 150 niti gas dao nisam..a niti je to auto za neke jurnjave..jos da je potrosnja 1-1.5l manja nebi imao neke zamjerke..

ivanoile sri 8.5.2024 21:16
Igor666 kaže...

 Super auto, uzasan motor. Ni vrit ni mimo, Hyundai je jos premlad za hibridne pogone. 1.6 motor je dobar za Konu.

 Uzasan po cemu ? Ne branim ga nego me cisto zanima, 2.0 bi bio taman za taj auto ali sto je tu je..u americi je 2.5, europa je ekoloski osvjestena 

Sto se tice snage ja sam zadovoljan, 150ks, na autoputu sam na 150 niti gas dao nisam..a niti je to auto za neke jurnjave..jos da je potrosnja 1-1.5l manja nebi imao neke zamjerke..

 Ispod 10ak litara meni nije isao ma kako god vozio, a toboze nekakav hibrid bla bla. Mozda jer je bio 4x4, pa je sve to spustilo dojam, ali generalno je bio "meh" dojam za najskuplji model pun tehnologije i svega. Snaga je bila okej, osjecalo se da fali sa 4 osobe u autu i prtljagom. Mislim da bi njihov 2.0 puno bolje podnio to.

A ni koza se nije nesto dobro drzala nakon 2 godine. Ali hrpa dobrih strana, od ventiliranih siceva do hrpu ostalih sitnica koje su funkcionirale okej, kao i kvaliteta interijera.