Automobili

Auti - ultimativna tema

Ivan35 uto 23.4.2024 11:05
Lovac kaže...

hahhaajaads Neke si stvari dobro napisao (sad vidim koliko malo km kolegica misli raditi i to budu ili puno pre kratke relacije za moderni dizel ili rijeđe vožnje pa će ulje stajanjem možda motor ostaviti malo "na suho"), ali neke stvari malo generaliziraš. Meni dizel zimi za 3min max puše toplo, a dok je ovako oko 10 stupnjeva da ne pričam. Od kad radim od doma, radim samo 8-10 tisuća godišnje, to je malo za dizela i 0 puta EGR, nikad DPF ili sl. problemi. Ulje isto. Samo zamijenim ulje i filter nakon tih kilometara, tj. 1x godišnje. Vožnja je mix otvorena/grad, ALI autom nikad ne idem na vožnje od 5min do trgovine/natrag. S druge strane opet frendica s posla ima Octaviu mk3 1.6tdi i njoj se cijelo vrijeme sve pali. ali ona 90% vozi čisti grad, stani/kreni što je RIP za većinu modernih turbo dizela.

Taj Civic 1.8 VTEC je bio odličan, jedan od najboljih benzinaca ikad, ali baš Honda je shebala benzinjare pa se gorivo s uljem mješalo od kad su počeli s turbo benzincima i oba frenda s 1.5T su imala s tim problema. I generalno, na veliku žalost, sad benzinci imaju DPF (odnosno to se na njima zove GPF). Kolegi s posla se na Focusu (više puta nagrađivani EcoBoost) toliko zaštopao da su morali na servisu rastavljati i čistiti, a ima cca 40km u svakom smjeru posao/doma. Kia Sportage 1.5 ili 1.6, nisam ziher 160ks turbak, ista stvar.
Mazda i to samo 122 i 150ks benzinci su mislim još jedini normalni ostali (skyactivX već ima GPF). Tko ima bilo što prije te ere ili ad blue kod dizela, održavaj i ne prodaj :D

 koje godište su auti? i kako su riješili problem?

Stane256 uto 23.4.2024 12:40
Stric_Jura kaže...

meni se vidi da je "Julie" neki bot, programiran od govornika bosankog rvackog...

 Drago mi je da nisam jedini koji je to uvidio i da mu se tako čini. Iako nije tako, nadam se da samo trolla neko..

Jullie321 uto 23.4.2024 13:05
omomomomoomm kaže...
Jullie321 kaže...

Sasvim je nebitno koliko godišnje pređem kilometara. Jer ljudi kupuju aute iz različitih razloga, neke iz potrebe a neki iz uživancije. Ja kupujem prvenstveno jer volim auta, uživam u vožnji i volim biti samostalna, imati svoje auto koje sam sama izabrala i platila. I sigurno mi nije problem ni izdvojiti koliko god je godišnje potrebno za održavanje. 

 

Baš mi je jako zasmetalo kad je napisao da " meni ne treba auto" jer mislim da uopće ne bi smio reći u tome smjeru nego napisat svoje mišljenje u vezi auta za koja sam pitala. Ili predložit neko slično onome što tražim... 

 Moj ti je savjet da gledas C segment a ne D segment automobila. Posti zelis premium ili nesto blizu premiuma gledaj si BMW 1 ili audi A3. Za 15k€ cak i mozda nades dobar primjerak.  Radis jako malu kilometrazu ja bi gledao definitivno benzinca. Pronaci ces auto sa manje kilometara i sa puno manje problema u buducnosti.  Nemoj me krivo shvatiti ali po tvojem razmisljanju ja mislim da bi odlican auto za tebe bio bmw1 druge generacije ili audi a3 8v.  Ako kupis dizelasa za par tisuca kilometara godisnje vjeruj mi da ces cesti imati problema radi ekologije i gulit ce te razni "majstori".

 

Npr ford mondeo i renault talisman su jako nepouzdani auti. 

 A zašto su Mondeo i Talisman nepouzdani?

 

Jer oni mi se najviše sviđaju i imaju sve ono što ja želim. Voljela bih čuti iskustva ljudi koji voze baš te modele koji mene zanimaju.

Jullie321 uto 23.4.2024 13:06
Stric_Jura kaže...

meni se vidi da je "Julie" neki bot, programiran od govornika bosankog rvackog...

 Zašto misliš da sam bot? Zar je tako čudno vidjet da se žensko zanima za auta i da ma neke specifične zahtjeve i želje?

Jullie321 uto 23.4.2024 13:11
Strm kaže...

Imam Peugeot 508 1.6hdi, 2015god sa 115tkm u top stanju u najjačoj opremi u tvom budžetu, ali ga trebaš nekako uvesti u bih

 Da si rekao Peugeot 508 2019, onda bi me zaintrigirao jer taj model mi se jako sviđa. Baš ima lijep moderan dizajn. Volim takva auta što barem malo bacaju na sportski izgled.

Jullie321 uto 23.4.2024 13:18
Stane256 kaže...
Stric_Jura kaže...

meni se vidi da je "Julie" neki bot, programiran od govornika bosankog rvackog...

 Drago mi je da nisam jedini koji je to uvidio i da mu se tako čini. Iako nije tako, nadam se da samo trolla neko..

Svatko želi kupiti što bolje auto za što manje novca, nije to ništa čudno. Možda nisam dovoljno upoznata sa današnjim tržišnim cijenama ali ja sam sad ionako tek u fazi fantaziranja i traženja onoga što mi se najviše sviđa. Tako da nemate se što previše čudit jer zapravo moji zatjevi i želje nisu toliko čudni. A auto kupujem tek krajem godine, tako da ću tek tada ozbiljnije gledat.

marxone sri 24.4.2024 14:20

Pozdrav ekipa.

 Jel radio tko s ovim alatom za izvlacenje lima, koliko je dobra stvar za to ?

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 

€25.21 67%OFF | Auto Accessories Sheet Metal Dent Repair Tools Car Body Paintless Mix Size Suction Cup Puller Set Mechanical Workshop Hail Pit

https://a.aliexpress.com/_EzdZgmJ

Tincha čet 25.4.2024 07:46
marxone kaže...

Pozdrav ekipa.

 Jel radio tko s ovim alatom za izvlacenje lima, koliko je dobra stvar za to ?

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 

€25.21 67%OFF | Auto Accessories Sheet Metal Dent Repair Tools Car Body Paintless Mix Size Suction Cup Puller Set Mechanical Workshop Hail Pit

https://a.aliexpress.com/_EzdZgmJ

Prijatelj je naručio nekaj slično prije koju godinu kad je Vž pogodila ona jaka tuča pa su ove stvari bile aktualne.

Set je bio sasvim ok i dosta toga je izvukao i poravnao, ali mu je na 2 mjesta pukao lak pa pretpostavljam da će i ovaj set biti dobar koliko i onaj ko radi s njim 

hrčak čet 25.4.2024 09:50

Pozdrav, planiram kupiti auto od osobe u Zagrebu koja živi na području 2. zone, te ima godišnju kartu. Dok ja prepišem auto na sebe, da li će mi ta godišnja karta prestati vrijediti pošto ja živim u Zagrebu gdje nema zone? Hvala

duracell pet 26.4.2024 07:38
Jullie321 kaže...
omomomomoomm kaže...
Jullie321 kaže...

Sasvim je nebitno koliko godišnje pređem kilometara. Jer ljudi kupuju aute iz različitih razloga, neke iz potrebe a neki iz uživancije. Ja kupujem prvenstveno jer volim auta, uživam u vožnji i volim biti samostalna, imati svoje auto koje sam sama izabrala i platila. I sigurno mi nije problem ni izdvojiti koliko god je godišnje potrebno za održavanje. 

 

Baš mi je jako zasmetalo kad je napisao da " meni ne treba auto" jer mislim da uopće ne bi smio reći u tome smjeru nego napisat svoje mišljenje u vezi auta za koja sam pitala. Ili predložit neko slično onome što tražim... 

 Moj ti je savjet da gledas C segment a ne D segment automobila. Posti zelis premium ili nesto blizu premiuma gledaj si BMW 1 ili audi A3. Za 15k€ cak i mozda nades dobar primjerak.  Radis jako malu kilometrazu ja bi gledao definitivno benzinca. Pronaci ces auto sa manje kilometara i sa puno manje problema u buducnosti.  Nemoj me krivo shvatiti ali po tvojem razmisljanju ja mislim da bi odlican auto za tebe bio bmw1 druge generacije ili audi a3 8v.  Ako kupis dizelasa za par tisuca kilometara godisnje vjeruj mi da ces cesti imati problema radi ekologije i gulit ce te razni "majstori".

 

Npr ford mondeo i renault talisman su jako nepouzdani auti. 

 A zašto su Mondeo i Talisman nepouzdani?

 

Jer oni mi se najviše sviđaju i imaju sve ono što ja želim. Voljela bih čuti iskustva ljudi koji voze baš te modele koji mene zanimaju.

  Bez uvrede mlada gospodjice, Vi kupite ono sto Vi zelite i sto se Vama svidja. Mislim da ste falili na par segmenata pocevsi od onoga moj dizel iz 98 godine se ne kvari... Prije cete vidit Golfova 2 TAS 1.6 i tako tih starijih auta na cesti za 15 godina nego Talismana/Mondea pa sad shvatite kako god hocete. Troskovi ciscenja EGR/DPF-a i ostalih spadaju pod jako velike servise koji kostaju, kolega Vam je dao samo dobar savjet da za tu kilometrazu mozete kupiti benzinca koji trosi jednako kao TDI, tisi je u voznji i ima jednake karakteristike (ubrzanje, max brzina itd. sto je sada totalno nebitno). 

 

Najbolja opcija je da nadete par auta koje se Vama svida, zalijepite tu oglas i onda cete dobit mozda konkretnije odgovore. Btw za 15.000 i ja trazim zeni auto i ne mogu naci i birati za te novce niti hatchback da mu je ''realna cijena'' kamoli ove vase high premium koji se krecu od 20k pa nadalje sa 200k km.

Jullie321 pet 26.4.2024 09:34
duracell kaže...
Jullie321 kaže...
omomomomoomm kaže...
Jullie321 kaže...

Sasvim je nebitno koliko godišnje pređem kilometara. Jer ljudi kupuju aute iz različitih razloga, neke iz potrebe a neki iz uživancije. Ja kupujem prvenstveno jer volim auta, uživam u vožnji i volim biti samostalna, imati svoje auto koje sam sama izabrala i platila. I sigurno mi nije problem ni izdvojiti koliko god je godišnje potrebno za održavanje. 

 

Baš mi je jako zasmetalo kad je napisao da " meni ne treba auto" jer mislim da uopće ne bi smio reći u tome smjeru nego napisat svoje mišljenje u vezi auta za koja sam pitala. Ili predložit neko slično onome što tražim... 

 Moj ti je savjet da gledas C segment a ne D segment automobila. Posti zelis premium ili nesto blizu premiuma gledaj si BMW 1 ili audi A3. Za 15k€ cak i mozda nades dobar primjerak.  Radis jako malu kilometrazu ja bi gledao definitivno benzinca. Pronaci ces auto sa manje kilometara i sa puno manje problema u buducnosti.  Nemoj me krivo shvatiti ali po tvojem razmisljanju ja mislim da bi odlican auto za tebe bio bmw1 druge generacije ili audi a3 8v.  Ako kupis dizelasa za par tisuca kilometara godisnje vjeruj mi da ces cesti imati problema radi ekologije i gulit ce te razni "majstori".

 

Npr ford mondeo i renault talisman su jako nepouzdani auti. 

 A zašto su Mondeo i Talisman nepouzdani?

 

Jer oni mi se najviše sviđaju i imaju sve ono što ja želim. Voljela bih čuti iskustva ljudi koji voze baš te modele koji mene zanimaju.

  Bez uvrede mlada gospodjice, Vi kupite ono sto Vi zelite i sto se Vama svidja. Mislim da ste falili na par segmenata pocevsi od onoga moj dizel iz 98 godine se ne kvari... Prije cete vidit Golfova 2 TAS 1.6 i tako tih starijih auta na cesti za 15 godina nego Talismana/Mondea pa sad shvatite kako god hocete. Troskovi ciscenja EGR/DPF-a i ostalih spadaju pod jako velike servise koji kostaju, kolega Vam je dao samo dobar savjet da za tu kilometrazu mozete kupiti benzinca koji trosi jednako kao TDI, tisi je u voznji i ima jednake karakteristike (ubrzanje, max brzina itd. sto je sada totalno nebitno). 

 

Najbolja opcija je da nadete par auta koje se Vama svida, zalijepite tu oglas i onda cete dobit mozda konkretnije odgovore. Btw za 15.000 i ja trazim zeni auto i ne mogu naci i birati za te novce niti hatchback da mu je ''realna cijena'' kamoli ove vase high premium koji se krecu od 20k pa nadalje sa 200k km.

Pa stvarno mi se nije niti jednom pokvario, to je vjerojatno zato jer su ga moji odlično održavali sve te godine. I rijetko vozim po gradu, ono malo po nekad pa sam zato mislila da bi mi bilo bolje da je i sljedeće auto dizel. Ali dobro ne bi bio problem niti da je benzinac, nije to toliko bitno.

 

A što se tiče te kilometraže, onu cifru sam za 3 sekunde izračunala u glavi, vjerojatno nije ni točna, jer nisam mislila da je to toliko važno.15k€ sigurno neću dati za neko auto koje mi je ružno. Auto prvenstveno kupujem iz moje strasti prema autima i vožnji a ne iz potrebe.

 

Nisam mislila da su oni koje sam nabrojala neki premium, mislila sam da su premium Mercedes, Audi i sl. No, svakako sam prerano o svemu ovome počela razmišljati. Na kraju godine, kada budem kupovala auto, ću vam poslati par linkova auta koja me budu zanimala pa onda možemo pričati o tim konkretnim autima a ne ovako sada. Tako da se čujemo krajem 2024

Crocopzmaj12 pon 29.4.2024 11:39

kolega ima tdi sa 150 ks

 

meni se tdi ne isplati pa gledam benzinca mild hybrid sa 150 ks...

 

sljedeći benzin je 2.0 sa 4x4 ili 1.5 plugin ali to kao niti dizeli mi nisu isplativi nikako...

jozef pon 29.4.2024 11:56
Crocopzmaj12 kaže...

koji motor za kodiaqa? ja se gledam ovog mild hybrida uzeti? ali mi se čini 150 ks malo za ovu težinu, iako me kolega koji ima 150 ks dizela uvjerava da je sasvim dovoljno

 https://www.youtube.com/shorts/pyN39PXWc44

 

čini mi se dosta sporo, još ako je tu više putnika i prtljaga, moglo bi bit pravo mučenje po brdima. Ipak, najbolje je da odeš na probnu vožnju.

sveupitni pon 29.4.2024 14:57
Entry Point kaže...
sveupitni kaže...
Novi model sto tek sada dolazi ?

 Jes, novi model u dolasku

 Odličan izbor. Ja sam prošli tjedan uzeo novog Tiguana  1.5 eTSi. Jako sam zadovoljan. Ova nova generacija motora je top. Na otvorenoj troši 5/5.5L, u gradu je do 9L. Na 130kmh troši 6.5L. Nisu neke zavidne performanse, ali nije ni da stoji na mjestu. U prometnoj mu je top speed 210 km/h (pitaj boga koliko mu treba to te brzine). Za razliku od 4k eura više ne vidim smisao dizela.
Osjeti da je skroz nova generacija i infotainmenta u odnosu na stariji model

CyberDemonVZ pon 29.4.2024 15:54
Entry Point kaže...

Da odgovorim, motor je 1.5 (150KS) TSI DSG (mada više nema manual) mHEV.

Boja je ona nova zlatna ko u brošuri

 To mi je vjerojatno slijedeći auto, kad klinci prerastu S-cross. (jedino, uopće ne znam o kojoj boji govoriš, idem pogledati)

Ako ti za 1-2 god. dojadi boja, i hoćeš ga se riješti javi se

 

Javi dojmove

Entry Point pon 29.4.2024 16:12
CyberDemonVZ kaže...

 To mi je vjerojatno slijedeći auto, kad klinci prerastu S-cross. (jedino, uopće ne znam o kojoj boji govoriš, idem pogledati)

Ako ti za 1-2 god. dojadi boja, i hoćeš ga se riješti javi se

 

Javi dojmove

 I ja imam Suzuki-a

 

Ova boja: