Automobili

Auti - ultimativna tema

RuskeGTT pet 15.10.2021 20:24
toma20 kaže...

Jel netko vozio clio IV RS? odbija me mijenjac,a i citao sam da kvaliteta interijera nije nesto.. 

 ja sam ga vozio po grobniku. vrh autic. u rs modu mjenjac je ful brz i ne salta sam pri blokadi...

kvaliteta kao kod svakog francuza, mada nije sad toliko losa, ali tko kupuje takav auto da bi gledao dal ce mu se nesto pocet habat ili skripat na 20tkm ili na 50tkm ili na 200tkm

Karlek_19 sub 16.10.2021 13:01
Robert_84 kaže...

dali je itko ugradivao "skraceni mjenjac" odnosno short shifter u svoje vozilo?

 

ako je kakva su iskustva?

 Samo sam bajk konvertirao iz 2x10 u 1x10. Iskustva da ide teže uzbrdo ako kazetu ne promijeniš 

Ali uštediš koji gram i ne smeta ručica odnshiftera onoj od droppera.

Po autu nebi kemijal i ovak je dobar mjenjač.

Robert_84 sub 16.10.2021 19:09
Karlek_19 kaže...
Robert_84 kaže...

dali je itko ugradivao "skraceni mjenjac" odnosno short shifter u svoje vozilo?

 

ako je kakva su iskustva?

 Samo sam bajk konvertirao iz 2x10 u 1x10. Iskustva da ide teže uzbrdo ako kazetu ne promijeniš 

Ali uštediš koji gram i ne smeta ručica odnshiftera onoj od droppera.

Po autu nebi kemijal i ovak je dobar mjenjač.

 na Subaru manje vise svi ugraduju/mijenjaju originalni za  kraci mijenjac.. mene zanima dali je to itko radio u HR.

1BIT ned 17.10.2021 15:38
Robert_84 kaže...

dali je itko ugradivao "skraceni mjenjac" odnosno short shifter u svoje vozilo?

 

ako je kakva su iskustva?

 Ja ga imam tvornički ugrađenog na swiftu sport (ZC31S), odlična stvar, stavim ruku na naslon i samo prstima šaltam, ne trebam cijelu ruku micat naprijed natrag da bi mjenjao brzine, kao nekad tamići i stari kamioni, hod pola metra sim-tam
Vozio sam običnog 1.3 swifta i trenutno vozim sporta 1.6, itekako se primjeti kraći hod mjenjača.

Neki short shifter ugrađuju da bi brže prešaltali, ali to su milisekunde, budimo realni, to je bitno jedino onima na 402 metra kad ubrzavaju, a i oni su svi počeli na automatske getribe prelazit...

Iskreno ako ti je do brzine šaltanja, zanemarivo i bacanje para, nemaš to nigdje iskoristit u daily drive-u, a ako ti je do gušta, onda da, puno se ljepše šalta sa short shifterom
(pogotovo je rev-match gušt radit sa short shifterom)

Mislim da svi ovi hot hatch-evi imaju tvornički short shifter, čudno mi je da subaru nema, barem bi impreze to trebale imati, ajde možda legacy i takvi nemaju...

Prije dosta godina sam naletio na jedan punto mk2 hgt 1.8 130ks u oglasniku sa naknadno ugrađenim short shifterom.
Ali teško ih je kod nas za nabavit, to se iz vana uglavnom naručuje...



Offtopic:
Jedno pitanjce za sve i anketa:

Sve češće po Zagrebu viđam svatove/svadbe kako uletavaju u križanja i zatvaraju promet kako bi ova dva babuna od mladenaca mogla proć...
Kakva su vaša mišljenja po tom pitaju?
Smiju li samo tako ometati promet i blokirati trake?

Robert_84 ned 17.10.2021 15:47
1BIT kaže...
Robert_84 kaže...

dali je itko ugradivao "skraceni mjenjac" odnosno short shifter u svoje vozilo?

 

ako je kakva su iskustva?

 Ja ga imam tvornički ugrađenog na swiftu sport (ZC31S), odlična stvar, stavim ruku na naslon i samo prstima šaltam, ne trebam cijelu ruku micat naprijed natrag da bi mjenjao brzine, kao nekad tamići i stari kamioni, hod pola metra sim-tam
Vozio sam običnog 1.3 swifta i trenutno vozim sporta 1.6, itekako se primjeti kraći hod mjenjača.

Neki short shifter ugrađuju da bi brže prešaltali, ali to su milisekunde, budimo realni, to je bitno jedino onima na 402 metra kad ubrzavaju, a i oni su svi počeli na automatske getribe prelazit...

Iskreno ako ti je do brzine šaltanja, zanemarivo i bacanje para, nemaš to nigdje iskoristit u daily drive-u, a ako ti je do gušta, onda da, puno se ljepše šalta sa short shifterom
(pogotovo je rev-match gušt radit sa short shifterom)

Mislim da svi ovi hot hatch-evi imaju tvornički short shifter, čudno mi je da subaru nema, barem bi impreze to trebale imati, ajde možda legacy i takvi nemaju...

Prije dosta godina sam naletio na jedan punto mk2 hgt 1.8 130ks u oglasniku sa naknadno ugrađenim short shifterom.
Ali teško ih je kod nas za nabavit, to se iz vana uglavnom naručuje...



Offtopic:
Jedno pitanjce za sve i anketa:

Sve češće po Zagrebu viđam svatove/svadbe kako uletavaju u križanja i zatvaraju promet kako bi ova dva babuna od mladenaca mogla proć...
Kakva su vaša mišljenja po tom pitaju?
Smiju li samo tako ometati promet i blokirati trake?

 hvala na odgovoru to sam trazio....

 

meni se radi iskljucivo o gustu, jer nisam nekakav racer... a radi se o WRX STI 2018 modelu.

 

 

Branimir2412 pon 18.10.2021 09:01
1BIT kaže...
Offtopic:

Jedno pitanjce za sve i anketa:

Sve češće po Zagrebu viđam svatove/svadbe kako uletavaju u križanja i zatvaraju promet kako bi ova dva babuna od mladenaca mogla proć...
Kakva su vaša mišljenja po tom pitaju?
Smiju li samo tako ometati promet i blokirati trake?

 Debilizam teški, naletio na tako nešto prije 2-3 godine, meni se upalilo zeleno na semaforu, a slavljenicima kojima je bilo crveno ulete na sred križanja i zaustavljaju promet. Meni je to diglo živac na max pa sam između njih prošao dok su oni mutavo blejali u mene u stilu da otkud mi to pravo. Radi takvih i sl. situacija tu je kamera u autu pa ako snimka i ne prođe na sudu u moju korist, postoje emisije poput provjereno pa ćemo malo podići prašinu. Također ti slavljenici u kolonama po Zagrebu često znaju i zapucati iz vatrenog oružja, da i to u 21. stoljeću. Blizu sam crkve na Ivanićgradskoj tako da ugl. subotom se čuju trube autiju i možda jednom mjesečno se nađe netko pa zapuca. 

zeryx pon 18.10.2021 10:08

Mi smo (ja sam) u jednim svatovima u Sisku isto to radili. Bilo nas je 4-5 s autima koji smo blokirali kriticne semafore. Ruta je bila oko 20 km u jednom smjeru. i nazad jos prema sali.

 

Nije bilo nikakvih divljanja. I vremenski je velika razlika bila. Ljudi koje smo blokirali su nam mahali i pozdravljali. Nije bilo divljaka koji su nas htjeli pregaziti.

 

U drugim svatovima je na jednom kruznom neki random lik stao i propustio cijelu kolonu svatova.

 

A ovo za pucanje je debilana... gdje ce to zrno na kraju zavrsiti?

Branimir2412 pon 18.10.2021 10:49
zeryx kaže...

Mi smo (ja sam) u jednim svatovima u Sisku isto to radili. Bilo nas je 4-5 s autima koji smo blokirali kriticne semafore. Ruta je bila oko 20 km u jednom smjeru. i nazad jos prema sali.

 

Nije bilo nikakvih divljanja. I vremenski je velika razlika bila. Ljudi koje smo blokirali su nam mahali i pozdravljali. Nije bilo divljaka koji su nas htjeli pregaziti.

 

U drugim svatovima je na jednom kruznom neki random lik stao i propustio cijelu kolonu svatova.

 

A ovo za pucanje je debilana... gdje ce to zrno na kraju zavrsiti?

 Oprosti, ali mene zanima otkud pravo za takvo postupanje, da li postoji to negdje u zakonu, da ljudi koji nisu ovlaštene službene osobe samo tako zaustave cijelokupan promet, zanemarujući prometna pravila jer evo oni su odlučili tako napraviti jer si to daju za pravo. Dakle, unatoč silnim gužvama, se stvore još veće gužve i ljudi koji u to vrijeme možda idu s posla moraju čekati da prođe vesela povorka. To što drugi mašu i vesele se nečemu što je protuzakonito, govori o samoj kulturi tih slučajnih sudionika povorke. 

Hoćeš se veseliti, može, ali prema propisima, bez nepotrebnog i krajnje opasnog zaustavljanja redovnog prometa (jednom sam sreo takvu kolonu na Slavonskoj oko 16h tijekom radnog tjedna gdje su se frajeri skupili u koloni i fino blokirali obje trake, znači em je gužva + su oni stvorili dodatnu gužvu). Kada su svatovi, zna se točno gdje se šta i u koliko sati održava, pa lijepo lagano se vozi s regularnim prometom, a ne stvarati vlastitu povorku.

zeryx pon 18.10.2021 11:13

Nigdje ne spominjem da je to zakonito.

Ali vidim da ti imas drugacija iskustva jer si u ZGu. U sisku nemas guzvi subotom popodne. Tako da smo blokirali po 3 auta na svakom krizanju.

 

Mislim da skoro svi svatovi blokiraju promet kad prolaze kroz Sisak. U par sto sam bio i hrpu njih koje sam vidio je bilo isto. Samo vjerojatno nitko to ne uzima za zlo jer nema guzvi.

 

Ali opet razumijem i tebe u ZGu gdje je koncentraqcija prometa daleko veca od Siska.

 

A o kulturi necemo. Jer eto bolje ne :)

 

Sljedeci put gas kroz svatove pa javi tko je dobio na sudu. Zanima me. Vjerojatno ti.

 

omomomomoomm pon 18.10.2021 13:31

Jel probao tko spricati sonax felgen beast i po karoseriji? Vrata/pragovi?? Pretpostavljam da nije stetan za lak. Prije sam imao Iron x i sa njim sam bez problema to napravio.

 

Edit: i jel zna tko dal u tokicu imaju sonax active foam?

ivanoile pon 18.10.2021 13:41
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko spricati sonax felgen beast i po karoseriji? Vrata/pragovi?? Pretpostavljam da nije stetan za lak. Prije sam imao Iron x i sa njim sam bez problema to napravio.

 

Edit: i jel zna tko dal u tokicu imaju sonax active foam?

 Naravno, moze se koristiti i kao lubrikant za glinu.

luka94 pon 18.10.2021 14:10
omomomomoomm kaže...

Jel probao tko spricati sonax felgen beast i po karoseriji? Vrata/pragovi?? Pretpostavljam da nije stetan za lak. Prije sam imao Iron x i sa njim sam bez problema to napravio.

 

Edit: i jel zna tko dal u tokicu imaju sonax active foam?

 Sonax stvari sa webshopa naručiš u poslovnicu najbližu sebi, em jeftinije nego da kupiš normalno u trgovini em nema poštarine i uglavno stigne odma sljedeći dan.

omomomomoomm pon 18.10.2021 16:37

Ma ja ti idem u poslovnicu. Problem mi je sa dostavom jer je kuca do 3-4 prazna svaki dan kroz tjedan. Uzeo sam si active foam pa cu bas danas isprobati na zeninom autu. Uzeli smo zeni C3 medvescak pa cu ga danas malo dotjerati 😀. 

 

Inace sve kupujem u PH detailingu ali mi se danas nije dalo ici do njih radi guzva. Ekipa sa ovog podforuma koja zivi u zagrebi zna sto mislim. Zadnjih par tjedana je u zagrebu kolaps.

luka94 pon 18.10.2021 18:41
omomomomoomm kaže...

Ma ja ti idem u poslovnicu. Problem mi je sa dostavom jer je kuca do 3-4 prazna svaki dan kroz tjedan. Uzeo sam si active foam pa cu bas danas isprobati na zeninom autu. Uzeli smo zeni C3 medvescak pa cu ga danas malo dotjerati 😀. 

 

Inace sve kupujem u PH detailingu ali mi se danas nije dalo ici do njih radi guzva. Ekipa sa ovog podforuma koja zivi u zagrebi zna sto mislim. Zadnjih par tjedana je u zagrebu kolaps.

 Pa i rekao sam da možeš naručit u poslovnicu i podić, besplatna dostava i cijene sa webshopa ohoho.