RonoN uto 18.2.2020 07:37

Pozdrav,

 

Kupili smo zeni Hyundai i20 i vidim da multimedija podrzava Apple CarPlay i Android Auto.

Koliko vidim te usluge jos uvijek nisu podrzane u HR ali smo na njen Samsung Galaxy S7 uspjeli instalirati Android Auto.

Ono sto nisam uspio, je povezati telefon i auto (mirroring?) na nacin da mi Android Auto radi na displayu vozila. Jedino zbog cega bi joj AA dobro dosao je Google Maps ili Waze navigacija, ostalo je nebitno...

U servisu su mi rekli da Apple Car Play radi ok, dok je AA problematican.

 

Dali netko ima iskustva s time?

 

Thnx

 

hahhaajaads uto 18.2.2020 10:52
RonoN kaže...

Thnx,

budemo to probali... ne vjerujem da imamo orginal, ali posudit/kupit cemo za pocetak :)

 

 

 Najvjerovatnije je do kabla, ja sam kupio sebi zamjenski da mi stoji u autu i na kraju sa tim nece. Android Auto vecina ljudi (tj. u zemljama koje nisu podrzane) skida sa ove stranice, znaci dole se izabere najnoviji, prebaci u download folder na mob i skine.

 

 Kak to sve povezat je najbolje gledat na ytu, tipa upise se "android auto how to" i izbaci hrpa videa. Jedino kod nekih auta se automatski nadje apple carplay/android auto dok kod nekih se mora stisnut kvacica dal se bude koristio carplay ili android auto tak da vidi ak imas tu postavku.

Stric_Jura uto 18.2.2020 11:38

ma ne mora biti original, ali MORA biti kvalitetan...

 

ja imam micoUSB s adapterom na USB-C na kraju i radi...

 

za većinu modernijih smartphona treba s APKmirrora skinuti arm64-v8a inačicu Android Auta...

 

AAuto_arm64_v8a

 

treba samo dati sve dozvole na smartphoneu toj aplikaciji (pretpostavljam da znate odobriti instalaciju s SD kartice)...

 

kako inače UVIJEK imam mob spojen BTom na auto radi poziva u vožnji ( a ne ko zadnji tulavac preko gubice na kontra uhu rukom držati mob i razgovarati u vožnji), podesio sam da se kad prepozna mobitel preko BTa auto, automatski starta AAuto (iako ne radi preko BT-a još!) pa dok ga spojim kabelom, u roku 2-3 sekunde mi je na zaslonu...

 

preporučam i sve aplikacije koje se koriste povrh Auta podesiti i sprobati izvan auta (dakle navigacije  - Google Karte i Waze, Deezer) uvjeriti se da rade i imaju sva nužna dopuštenja, pa onda spojiti na auto...

 

mersimh uto 3.3.2020 20:46

imam android auto u A4 B9 i slazem se sa ovim sto ljudi kazu za kablo.

probao 3 razlicita kabla i samo oni najkvalitetniji rade kako treba.

 

AA ima svojih musica,npr od zadnjeg updatea mi uopce ne radi ono kad kazem OK google,

vec moram na volanu drat tipku i onda nesto reci,sto je hajde takodje ok ali opet se nadam

da ce se vratit nekad i ovo ok google.

 

inace odlicna stvar za maps i istovremeno spotify ili slicno

CyberDemonVZ uto 3.3.2020 21:21

Tak je, kabel je najvažniji.

 

Nego, možeš napraviti update infotainment sustava na autu? Ili u servisu ili sam ako postoji na netu za tvoj model?

Za moj Suzuki postoji i čim sam napravio update infotainmenta na autu, nestali svi problemi. (skineš fajl, snimiš na USB, uštekaš u auto i čekaš da završi, sva mudrost)

CyberDemonVZ uto 3.3.2020 21:43
Stric_Jura kaže...

.....

kako inače UVIJEK imam mob spojen BTom na auto radi poziva u vožnji ( a ne ko zadnji tulavac preko gubice na kontra uhu rukom držati mob i razgovarati u vožnji), podesio sam da se kad prepozna mobitel preko BTa auto, automatski starta AAuto (iako ne radi preko BT-a još!) pa dok ga spojim kabelom, u roku 2-3 sekunde mi je na zaslonu...

....

 Izgleda da se pojavljuju uređaji koji omogućuju bežićno spajanje!

https://www.youtube.com/watch?v=9sWFym8cKrY

 

EDIT, samo iPhone, my bad.

  • Wireless CarPlay for iPhone devices
  • Auto-connects when the vehicle is started
  • Android Auto via cable
  • Mirror-link via cable
MujagaWudakhi sri 29.4.2020 16:10

Bok ekipa,

jel netko ima spotify na AA? Ja ga imam na mobu ali ga ne vidim na AA, kažu da treba enablat unknown soruces unutar AA aplikacije, no ja tu aplikaciju na Xiaomi A2 uopce ne mogu pokrenuti da uđem u neke settignse, kada spojim kabelom u autu AA normalno radi. Thnx

mersimh sri 29.4.2020 17:00
MujagaWudakhi kaže...
Bok ekipa,

jel netko ima spotify na AA? Ja ga imam na mobu ali ga ne vidim na AA, kažu da treba enablat unknown soruces unutar AA aplikacije, no ja tu aplikaciju na Xiaomi A2 uopce ne mogu pokrenuti da uđem u neke settignse, kada spojim kabelom u autu AA normalno radi. Thnx

 da normalno, spotify i maps ubiti samo i koristim.

sto bi trebao ukljuciti unknows sources kad je Spotify normalan app iz playstorea?

u settingse AA udjes preko AA barem je kod mene tako

izaberem settings u autu i onda se automatski otvori na mobitelu, tu mozes neke appove iskljucit ako ih smatras nepotrebne i takodje drugacije poredat appove

MujagaWudakhi sub 2.5.2020 22:55
mersimh kaže...
MujagaWudakhi kaže...
Bok ekipa,

jel netko ima spotify na AA? Ja ga imam na mobu ali ga ne vidim na AA, kažu da treba enablat unknown soruces unutar AA aplikacije, no ja tu aplikaciju na Xiaomi A2 uopce ne mogu pokrenuti da uđem u neke settignse, kada spojim kabelom u autu AA normalno radi. Thnx

 da normalno, spotify i maps ubiti samo i koristim.

sto bi trebao ukljuciti unknows sources kad je Spotify normalan app iz playstorea?

u settingse AA udjes preko AA barem je kod mene tako

izaberem settings u autu i onda se automatski otvori na mobitelu, tu mozes neke appove iskljucit ako ih smatras nepotrebne i takodje drugacije poredat appove

 nisam preuzeo spotify sa play storea... razlog tome je sto bi morao changeat acc na USA store ako se ne varam... meni u play storeu nema spotifya :(

hvala na infu.. probam provjeriti ovo sve u autu... 

 

BlackT1606 sri 20.1.2021 17:00

Pozdrav!

Imam mali problem sa spajanjem androida i Škode Karoq.

mobitel mi je xiaomi MI Note 10 i jednostavno kada ga spojim nista se ne desava..

da li je moguce da je problem također u kablu za mobitel? 

Imam instalirano Android auto app, jednostavno ga spojim i bas nista se ne desava.. 

Da li netko mozda zna kakvo rijesenje?

hahhaajaads sri 20.1.2021 18:08
BlackT1606 kaže...

Pozdrav!

Imam mali problem sa spajanjem androida i Škode Karoq.

mobitel mi je xiaomi MI Note 10 i jednostavno kada ga spojim nista se ne desava..

da li je moguce da je problem također u kablu za mobitel? 

Imam instalirano Android auto app, jednostavno ga spojim i bas nista se ne desava.. 

Da li netko mozda zna kakvo rijesenje?

 Jel original kabal ili nije ? Ako nije, onda moguce da je jednostavno do kabla a to je sve eksperiment dok ne naidjes na neki aftermarket koji radi sa android autom.

Čitatelj uto 2.2.2021 07:51

Mirrorlink je propao. Radio je OK sa LG-om i WindowsPhone platformom,

i onda su se svi tu malo uzjebali i propala podrska brze nego sto je postojala.

 

Cak i jedinice koje su radile OK su izgubile podrsku sa novim updateom, vrijedi i za mobitele

i za centralne jedinice. Znam to, jer na mom C-HRu je radio MirrorLink i sa Lumiom 950XL i Note8,

i nakon upgradea Softwarea u 2018. su makli podrsku za MirrorLink - na moje pitanje "zasto",

pa eto "greska u softwareu".

 

Potrazi si aftermarket radio za automobil, ugradis i radi ti fino i Android Auto, Apple Car Play,

MirrorLink sa WindowsPhone platformom itd.

 

https://mirrorlink.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/MirrorLink

 

https://www.realmediashop.de/Skoda-Karoq-Kodiaq-101-Touchscreen-Android-9-Headunit-GPS-NAVI-USB-SD-Bluetooth

 

https://compatibilitylist.skoda-auto.com/

dennocro uto 2.2.2021 11:53

u autu mogu mirrorlink koji radi sa samsung s9+ al mi je bzvz jer nije original nego je na neki nacin napravljeno, a android auto ne radi a auto ima u mogucnosti, nevj da je do kabla jer mirror link radi. nudi android auto a ne mogu potvrditi

dennocro uto 2.2.2021 13:27
Čitatelj kaže...

Probaj sa originalnim Samsung USB.om spojiti. Ako tad ne radi, onda softwareski nije omogucen.

 probao sam, softwerski je bilo sve zakljucano i otkljucao mi je jedan lik i sad kad upalim nudi mi to troje al kad spojim svoj mob samo mogu mirrorlink

CyberDemonVZ čet 22.7.2021 15:54

Pozdrav ekipa.
Zabavlja li se netko od vas malo više sa Andorid Autom?
Ja ga pokušavam koristiti čim više, al osim navigacije i muzike mi baš ne uspijeva.
"OK Google, send Viber message to Ivana"


(P.S. prije koji tjedan su počeli podržavati Viber, nisam ni znao!)

Naravno, ne znam reći naglasak na ni jedno naše ime da bi ga Google prepoznao, pa me uvijek pita "Kome?" :D
A da bude još gore, jučer sam napravio update mobitela, i danas isprobavao AA, i nikako da pošalje Viber poruku (vjerojatno još ni ne radi, je netko probao?)

 

Postoji nekakav hak koji bi omogućio prepoznavanje hrvatskog? Pošto prepoznavanje HR jezika postoji na Androidima.

E, i ono najvažnije, kupio sam adapter da bi mi Andorid Auto bio bežićni!
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Naravno, uštekam i ne radi.
Čitam po netu, svi problemi sa Suzuki infotainmentom koje sam pronašao su bili vezani uz kabel. Promjena kabla je svima sredila problem.
Danas ću i to probati pa javim kako ide :)

tommmyyy čet 22.7.2021 16:27
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ekipa.
Zabavlja li se netko od vas malo više sa Andorid Autom?
Ja ga pokušavam koristiti čim više, al osim navigacije i muzike mi baš ne uspijeva.
"OK Google, send Viber message to Ivana"


(P.S. prije koji tjedan su počeli podržavati Viber, nisam ni znao!)

Naravno, ne znam reći naglasak na ni jedno naše ime da bi ga Google prepoznao, pa me uvijek pita "Kome?" :D
A da bude još gore, jučer sam napravio update mobitela, i danas isprobavao AA, i nikako da pošalje Viber poruku (vjerojatno još ni ne radi, je netko probao?)

 

Postoji nekakav hak koji bi omogućio prepoznavanje hrvatskog? Pošto prepoznavanje HR jezika postoji na Androidima.

E, i ono najvažnije, kupio sam adapter da bi mi Andorid Auto bio bežićni!
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Naravno, uštekam i ne radi.
Čitam po netu, svi problemi sa Suzuki infotainmentom koje sam pronašao su bili vezani uz kabel. Promjena kabla je svima sredila problem.
Danas ću i to probati pa javim kako ide :)

Pozdrav, meni AA radi besprijekorno na Suzuki Vitara (2015 linija). Obavezno ažuriraj infotainment na zadnju verziju (mislim da je 1880 zadnja). Koristim uz Samsung mob (probao S6, S8 i sada S10e) i original kabel, uglavnom za Spotify/Tidal i Google Maps. Nisam probao prepoznavanje govora preko AA, samo preko original infotainmenta i tamo je isključivo ENG (vrhunac prepoznavanja je "call mama"...). Probao sam preko AA čitanje poruka (whatsapp, sms) ali radi samo na ENG tako da je neupotrebljivo.

 

Zanima me kako radi AAWireless, pratim već dugo vremena na Indiegogo ali nikako da se odlučim (čekam feedback nekoga sa Suzukijem). Koliko dugo si čekao? Vidim da je cirka 3 mjeseca ali ovisi dosta o Kini, carini, itd.

CyberDemonVZ čet 22.7.2021 16:34
tommmyyy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ekipa.
Zabavlja li se netko od vas malo više sa Andorid Autom?
Ja ga pokušavam koristiti čim više, al osim navigacije i muzike mi baš ne uspijeva.
"OK Google, send Viber message to Ivana"


(P.S. prije koji tjedan su počeli podržavati Viber, nisam ni znao!)

Naravno, ne znam reći naglasak na ni jedno naše ime da bi ga Google prepoznao, pa me uvijek pita "Kome?" :D
A da bude još gore, jučer sam napravio update mobitela, i danas isprobavao AA, i nikako da pošalje Viber poruku (vjerojatno još ni ne radi, je netko probao?)

 

Postoji nekakav hak koji bi omogućio prepoznavanje hrvatskog? Pošto prepoznavanje HR jezika postoji na Androidima.

E, i ono najvažnije, kupio sam adapter da bi mi Andorid Auto bio bežićni!
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/

Naravno, uštekam i ne radi.
Čitam po netu, svi problemi sa Suzuki infotainmentom koje sam pronašao su bili vezani uz kabel. Promjena kabla je svima sredila problem.
Danas ću i to probati pa javim kako ide :)

Pozdrav, meni AA radi besprijekorno na Suzuki Vitara (2015 linija). Obavezno ažuriraj infotainment na zadnju verziju (mislim da je 1880 zadnja). Koristim uz Samsung mob (probao S6, S8 i sada S10e) i original kabel, uglavnom za Spotify/Tidal i Google Maps. Nisam probao prepoznavanje govora preko AA, samo preko original infotainmenta i tamo je isključivo ENG (vrhunac prepoznavanja je "call mama"...). Probao sam preko AA čitanje poruka (whatsapp, sms) ali radi samo na ENG tako da je neupotrebljivo.

 

Zanima me kako radi AAWireless, pratim već dugo vremena na Indiegogo ali nikako da se odlučim (čekam feedback nekoga sa Suzukijem). Koliko dugo si čekao? Vidim da je cirka 3 mjeseca ali ovisi dosta o Kini, carini, itd.

 Da, da. Spajanje kablom mi radi bez problema. Imam posljednju verziju.

 

Jaako dugo sam čekao. Baš sam pogodio kad su imali zastoj u proizvodnji.

Uglavnom, prati vijesti na indiegogo, sve objavljuju, koliko se čeka, što se događa, što trenutno rade.

 

Sad ću kopati po kablovima doma, pa javim ako mi uspije.

snake44 sri 30.3.2022 08:53

Ima li tko problema sa baterijom mobitela prilikom korištenja Android Auta? Ja ga spojim kabelom, i na mobitelu (konkretno Samsung Note 20 Ultra) piše da se mob puni, a u biti lagano gubi bateriju. Na putu od preko 4h, izgubi sigurno preko 10% baterije, ako ne i više. Naravno tokom puta koristim google maps, spotify i tel razgovori. Ali po meni barem bi trebalo održavati bateriju na istom postotku a ne gubiti. 

omomomomoomm sri 30.3.2022 09:08

S9+ ista stvar. Meni se lagano prazni i samo na google maps. Npr na put od npr 3h mi baterija padne za 10%.  To ti je dosamsunga. Xiaomi i iphone se uredno pune i dodu do 100% i tamo ostaju zakucani.  

 

mersimh čet 21.4.2022 23:03

ljudi sto se tice android auta najbitnije aplikacije su vam AAstore i AAAD i pomocu njih skinete i youtube i lokal video player za android auto, radi sve odlično

3 najbitnije aplikacije  su Fermata auto, local video player i cartube.

 

prije toga samo omogućite developer options u android autu i onda ove appove skidate u ova dva appa zvani AAstore i AAAD.

 

koristim Z fold 3 i i Audi A4B9 i nisam nikad imao problema sa android autom ali tek sam skoro skontao za ova 2 appa koja zlata vrijede.

Wireless android auto nemam ali ga i ne planiram zbavit nekim adapterom, volim da mi se puni telefon dok koristim AA.... ii da nemam nikakvih problema sa pražnjenjem telefona, koristim sve ove appove i telefon mi se puni na 100% bez problema, sa svim samsung mobitelima koje sam imao dosad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CyberDemonVZ pet 22.4.2022 11:42
mersimh kaže...

ljudi sto se tice android auta najbitnije aplikacije su vam AAstore i AAAD i pomocu njih skinete i youtube i lokal video player za android auto, radi sve odlično

3 najbitnije aplikacije  su Fermata auto, local video player i cartube.

 

prije toga samo omogućite developer options u android autu i onda ove appove skidate u ova dva appa zvani AAstore i AAAD.

 

koristim Z fold 3 i i Audi A4B9 i nisam nikad imao problema sa android autom ali tek sam skoro skontao za ova 2 appa koja zlata vrijede.

Wireless android auto nemam ali ga i ne planiram zbavit nekim adapterom, volim da mi se puni telefon dok koristim AA.... ii da nemam nikakvih problema sa pražnjenjem telefona, koristim sve ove appove i telefon mi se puni na 100% bez problema, sa svim samsung mobitelima koje sam imao dosad.

 Cool, nisam znao za ovo.

To su custom aplikacije koje se preko tog AA store skinu i pojave se na ekranu automobila? A nema ih u standardnom storeu?

mersimh pet 22.4.2022 20:58
CyberDemonVZ kaže...
mersimh kaže...

ljudi sto se tice android auta najbitnije aplikacije su vam AAstore i AAAD i pomocu njih skinete i youtube i lokal video player za android auto, radi sve odlično

3 najbitnije aplikacije  su Fermata auto, local video player i cartube.

 

prije toga samo omogućite developer options u android autu i onda ove appove skidate u ova dva appa zvani AAstore i AAAD.

 

koristim Z fold 3 i i Audi A4B9 i nisam nikad imao problema sa android autom ali tek sam skoro skontao za ova 2 appa koja zlata vrijede.

Wireless android auto nemam ali ga i ne planiram zbavit nekim adapterom, volim da mi se puni telefon dok koristim AA.... ii da nemam nikakvih problema sa pražnjenjem telefona, koristim sve ove appove i telefon mi se puni na 100% bez problema, sa svim samsung mobitelima koje sam imao dosad.

 Cool, nisam znao za ovo.

To su custom aplikacije koje se preko tog AA store skinu i pojave se na ekranu automobila? A nema ih u standardnom storeu?

 baš tako :)