Audio i video uređaji

Problem s Sennheiser slušalicama i 3.5 mm ulazom

Citadel pon 8.1.2024 20:02

Pozdrav,

koristim Huawei P30 mobitel, imam slušalice vanjske Sennheiser CX 3.0, s podržavajućim mikrofonom, dakle poznati njemački brand. 

 

Nekidan su prestale raditi na mobu, testirao sam slušaluce na laptopu i rade. Nakon niza opcija na mobu, restartiranje, ažuriranje, isključivanje bluetootha i slično, odnesem na servis. Problem riješen, zamijenjen novi jack, zapravo cijela pločica unutra.

 

Za tjedan dana opet kvar. Reklamiram, čovjek opet promijenio jack, slušalice mobitel ne detektira. Provjerim slušalice na laptopu i drugom mobitelu i rade normalno.

 

Dali je problem softverski? Do čega je? 

Netko se već susretao s sličnim problemom? 

millennial sri 10.1.2024 23:54
Citadel kaže...

Pozdrav,

koristim Huawei P30 mobitel, imam slušalice vanjske Sennheiser CX 3.0, s podržavajućim mikrofonom, dakle poznati njemački brand. 

 

Nekidan su prestale raditi na mobu, testirao sam slušaluce na laptopu i rade. Nakon niza opcija na mobu, restartiranje, ažuriranje, isključivanje bluetootha i slično, odnesem na servis. Problem riješen, zamijenjen novi jack, zapravo cijela pločica unutra.

 

Za tjedan dana opet kvar. Reklamiram, čovjek opet promijenio jack, slušalice mobitel ne detektira. Provjerim slušalice na laptopu i drugom mobitelu i rade normalno.

 

Dali je problem softverski? Do čega je? 

Netko se već susretao s sličnim problemom? 

 da li ti druge slušalice rade na tom mobu?

Entropy čet 11.1.2024 11:17
Citadel kaže...

Pozdrav,

koristim Huawei P30 mobitel, imam slušalice vanjske Sennheiser CX 3.0, s podržavajućim mikrofonom, dakle poznati njemački brand. 

 

Nekidan su prestale raditi na mobu, testirao sam slušaluce na laptopu i rade. Nakon niza opcija na mobu, restartiranje, ažuriranje, isključivanje bluetootha i slično, odnesem na servis. Problem riješen, zamijenjen novi jack, zapravo cijela pločica unutra.

 

Za tjedan dana opet kvar. Reklamiram, čovjek opet promijenio jack, slušalice mobitel ne detektira. Provjerim slušalice na laptopu i drugom mobitelu i rade normalno.

 

Dali je problem softverski? Do čega je? 

Netko se već susretao s sličnim problemom? 

 Kupi si apple dongle, košta nekih 10 eura sa usb-c opcijom u istyle, ne treba ti 3.5mm jack.

 

https://istyle.hr/apple-usb-c-to-3-5-mm-headphone-jack-adapter.html

 

I kad vec kupujes osjebi taj sennheiser, in ear slusalice su napredovale masovno u zadnjih par godina da cak ni nove sennheiser slusalice nisu ni malo konkurencija kineskom trzistu. Poznati njemački brand ti apsolutno ništa ne znači, svaki brand ikad ima dobre i loše proizvode.

Posmatrač sub 20.1.2024 09:08
Citadel kaže...

Već treći put serviser zamijenio jack i slušalice be rade. Testirali ih na laptopu i rade savršeno. Pitam ga da li zna do čega je, i nema pojma. Da li može biti do nečega drugoga?

 

 

 USB-C to 3,5mm i rijesio si problem. 

notloB sub 20.1.2024 09:34
Citadel kaže...

Ne, imam neke starije slušalice, ili ne rade, ili se skroz slabo čuju. Sve ostale slušalice na laptopu rade. Dakle, jack ili ne valja ili nije kompatibilan. 

 Impedancija zna biti problem kada se slabije čuju, noviji software, driveri za zvučnu na lapu bi ti moguće pomogli ali i ne moraju, to je hw problem, obično slušalice s manjim otporom rade bolje, one s većim se slabije čuju kod starijih zvučnih kartica i čipova, imo, audio mi i nije baš jača strana.

Citadel sub 20.1.2024 21:50

Ne razumijem. Pa kakav usb c to 3.5 mm jack? Slušalice ne rade na mobu, na laptopu i na drugim uređajima rade dobro.

Dakle, iako je jack zamijenjen, problem nije otklonjen. Pa se pitam što u mobitelu uzrokuje problem? 

Posmatrač pon 22.1.2024 07:09
Citadel kaže...

Ne razumijem. Pa kakav usb c to 3.5 mm jack? Slušalice ne rade na mobu, na laptopu i na drugim uređajima rade dobro.

Dakle, iako je jack zamijenjen, problem nije otklonjen. Pa se pitam što u mobitelu uzrokuje problem? 

 Ovakav. Preskaces kompletan dio vezan za ugradjeni 3,5mm jack.....

 

60nine pon 22.1.2024 14:59
Citadel kaže...

Ne razumijem. Pa kakav usb c to 3.5 mm jack? Slušalice ne rade na mobu, na laptopu i na drugim uređajima rade dobro.

Dakle, iako je jack zamijenjen, problem nije otklonjen. Pa se pitam što u mobitelu uzrokuje problem? 

 

nabadam napamet - možda te sluške jednostavno imaju malo predugačak jack za taj model moba, milimetar-dva može bit dovoljno da ne sjedne kak spada - možda maskica smeta da sjedne kak spada? (isto nabadam)

 

probaj posudit od nekog taj usb-c 2 3.5mm jack adapter pa probaj (ja sam takav adapter dobio sa svojim Poco F4 u paketu pa vjerujem da ga sigurno ima netko od tvojih poznanika) - je malo nespretno rješenje, ali možda ti je i jedino koje će ti raditi