Audio i video alati

YouTube - quick save video spot

Kalea sri 4.3.2009 23:19

Kako mi se nije dopala sugestija za skidanje video fajlova sa YouTube-a jer ju smatram prekompliciranom primjenio sam drugu metodu koja je puno kraća. Ovo je tema samo za one koji bi htjeli skidati video sekvence sa te stranice i pohraniti ih u comp, mp player i slično. Oni koji to znaju, mogu se slobodno vratiti na zanimljivije teme, ili me ispraviti.

 

Pa da krenemo:

 

1. Otvorite explorer>tools>Folder Options>View. Tu označite Show hidden files and folder i otkvačite Hide protected operating system files (Not Recommended). Edit: slika br.1

 

2. C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Temporary Internet Files - obrišite kompletan folder

 

3. Otvorite borwser i učitajte YouTube - stranicu na kojoj je vaš željeni video

 

4. Odvrtite video do kraja. Nakon toga on se nalazi u C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Temporary Internet Files

 

5. Pošto smo ranije počistili cijelu mapu Temporary Internet Files, lako ćemo naći datoteku koja ima FLV ekstenziju (obično su te datoteke veće od ostalih)

 

6. Kliknite na datoteku (označite je), desni gump copy, a paste u neku temp mapu, na drugoj particiji ako je imate

 

7. Za kodiranje iz FLV-a u bilo koji drugi format koristio sam dva programa. Jedan shareware ''Magic Video Converter'' i drugi ''Pazera Free FLV to AVI.

 

8. Kako ''Magic Video Converter'' traži kodek pakete za konvertiranje a i pomalo je problematičan odlučio sam se za ovaj drugi besplatni i smatram da odlično obavlja svoj posao.

 

9. Nakon instalacije programa, jednostavno odvučete željenu datoteku u program, odredite opcije i kliknete na Convert. Odaberite folder u koji će konvertirati vaš video spot.

 

10. Kad završite sa radom vratite postavke explorera na prije zadane vrijednosti (Hide...)

 

11. Ostaje vam da još samo pogledate svoj uradak i divite se samom sebi (ili samoj sebi sorry).

 

Edit: Slike u prilogu

dandrija čet 5.3.2009 00:08

Ili jednostavno koristite VideoGet koji je stvarno jednostavan i trenutno ima podrsku za nekih 800 stranica.

Isto tako se sam updatea pri svakom pokretanju.

Jos jedna dobra stvar je sto moze sam konvertirati u AVI Format (*.avi), FLV Format (*.flv), WMV Format (*.wmv), MPEG1 Format (*.mpeg),  MPEG2 Format (*.mpeg), Apple iPod (*.mp4), 3GP Format (*.3gp), mp3 Format (*.mp3) i ZVM Format (*.avi).

Radi tako da ubacis sve linkove u njega i kliknes na download all i automatski prepozna ime svakog videa,downloada i convertira u onaj format koji zelis.

Meni je do sada odlicno radio i u potpunosti sam zadovoljan programom.

Kalea čet 5.3.2009 00:15
dandrija kaže...

Ili jednostavno koristite VideoGet koji je stvarno jednostavan i trenutno ima podrsku za nekih 800 stranica.

Isto tako se sam updatea pri svakom pokretanju.

Jos jedna dobra stvar je sto moze sam konvertirati u AVI Format (*.avi), FLV Format (*.flv), WMV Format (*.wmv), MPEG1 Format (*.mpeg),  MPEG2 Format (*.mpeg), Apple iPod (*.mp4), 3GP Format (*.3gp), mp3 Format (*.mp3) i ZVM Format (*.avi).

Radi tako da ubacis sve linkove u njega i kliknes na download all i automatski prepozna ime svakog videa,downloada i convertira u onaj format koji zelis.

Meni je do sada odlicno radio i u potpunosti sam zadovoljan programom.

 Ovo je još kraće. Bravo. Nadam se da će oni koji se muče s tim problemom napokon doći na svoje, zato sam i otvorio tu temu. Usput, vidim da se radi o trial verziji, ili možda griješim?
Uz potpis, Kalea.
dandrija čet 5.3.2009 15:23
Smooth Operator kaže...

www.keepvid.com

Unesi URL i skidaj. Simple as that.

 

  Znam za to, ali i dalje mislim da je VideoGet bolje riješenje jer može i konvertirati, a i po potrebi izdvojiti samo zvuk i spremiti ga u mp3.
  I sviđa mi se to što možeš ubaciti više linkova i sve se automatski downloada i konvertira u prethodno izabrani format.
krek uto 10.3.2009 22:10

Ne bih ti želio mudrovati, ali nema potrebe da otvaraš Win explorer, otklikavaš hidden files i brišeš  temporery folder pa poslije ponovo (nakon skidanja videa) zaklikavaš hide itd.

Očito opisuješ postupak za Internet Explorer pa je dovoljno da otvoriš IE > tools>internet optiones>>>Browsing history>delete all >>> zatvori taj izbornik , učitaj YouTube, izaberi video, pusti da se učita do kraja pa kad se učita do kraja  >>Tools> internet optiones>>> Browsing history>settings>view files>>> i  .flv datoteka će biti prva ili blizu prvog mjesta u tom prozoru >>> dalje je copy/paste i ostalo kao što si napisao (konverzija i slično). Jedino bih ja preporučio za konverziju potpuno besplatan SUPER_c  koji može konvertirati skoro sve u sve ili iz videa izvući samo mp3 za slušanje na nekom playeru (npr. AIMP2- isto freeware). A ako je samo za gledanje i slušanje na kompu, dosta ti je, bez konverzije, vrhunski MediaPlayerClassic ili GOM (oba besplatna).  

Nema potrebe petljati po hidden opcijama sistemskih datoteka.

Naravno, to je samo moje mišljenje o toj tematici, ispravi me ako griješim. 

Kalea uto 10.3.2009 23:29
krek kaže...

Ne bih ti želio mudrovati, ali nema potrebe da otvaraš Win explorer, otklikavaš hidden files i brišeš  temporery folder pa poslije ponovo (nakon skidanja videa) zaklikavaš hide itd.

Očito opisuješ postupak za Internet Explorer pa je dovoljno da otvoriš IE > tools>internet optiones>>>Browsing history>delete all >>> zatvori taj izbornik , učitaj YouTube, izaberi video, pusti da se učita do kraja pa kad se učita do kraja  >>Tools> internet optiones>>> Browsing history>settings>view files>>> i  .flv datoteka će biti prva ili blizu prvog mjesta u tom prozoru >>> dalje je copy/paste i ostalo kao što si napisao (konverzija i slično). Jedino bih ja preporučio za konverziju potpuno besplatan SUPER_c  koji može konvertirati skoro sve u sve ili iz videa izvući samo mp3 za slušanje na nekom playeru (npr. AIMP2- isto freeware). A ako je samo za gledanje i slušanje na kompu, dosta ti je, bez konverzije, vrhunski MediaPlayerClassic ili GOM (oba besplatna).  

Nema potrebe petljati po hidden opcijama sistemskih datoteka.

Naravno, to je samo moje mišljenje o toj tematici, ispravi me ako griješim. 

 Mislim da se ovo odnosi na mene. Slažem se, no ja sam to napisao tako da oni koji su ''novaci dođu pješice do tog foldera''. Postoje i drugi, brži načini od ova dva navedena.
GoodAngel čet 13.9.2012 19:48

stvarno ne znam gdje da pitam, i molio bi admina da se ne bahati bezveze, i da mi ne briše poruku bez razloga. kakve to veze ima što je off topic pitanje, pa šta ću otvarat novu temu, da bih pričao o tome kako ne mogu na stranici moje kino gledat filmove? zamolio bih nekoga, tko prati na dotičnoj stranici filmove da mi objasni šta moram skinut da bih i ja mogao, jer imam javu i instaliram je po drugi put i opet mi kaže da ne mogu gledat jer nemam javu, ne znam ko je tu lud. a prije tri mjeseca sam na istoj stranici gledo filmove, i sada ne mogu. jel može netko dat kakav savjet, ne mora ovdje već na pp da ne gušimo temu i ne off  topičarimo previše. hvala,

Ilvana ned 17.3.2013 13:13

Ovim se ja trenutno sluzim..... zadovoljna sam jer ne treba cekati da se video do kraja napuni. Jednostavno otvori te youtob. Nadjete si zeljeni video koji bih htjeli imati na svom privatnom hdd-u. Kopirate link od vec naravno otvorenog videa. Zatim si mozete zatvoriti preglednik..... svejedno.... Otvorite novi prozor preglednika i nadjete sajt pod nazivim "KeepVid". Na stranici di vam je sve ljepo graficki prikazano zaljepite vec kopirani link zeljenog videa, a zatim "klick download". Ispod ce te imati priliku da odaberete u kojem formatu zelite skinutu video. I to vam je zadnj korak koji bi ste trebali uraditi da vas zeljeni video u zavisnosti od tezine zapisa, uskoro bude na vasem hdd-u.

 

NAPOMENA: za ovakakv postupak download-a potrebno je imati instaliranu javu. 

 

http://keepvid.com/

 

http://www.java.com/en/download/index.jsp

icoian5 ned 31.3.2013 01:11

Pozdrav, mene zanima kako konvertirati video da ga mogu uploadati na youtube. Ukratko; snimam sa mirillis action programom u formatu .avi, i kad zelim uploadati na youtube, zavrsi upload i na kraju mi izbaci gresku da nije moguca pretvorba. Kako onda mogu rijesiti to?